Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Po pierwsze - skąd przypuszczenie, że ro radziecki/rosyjski zegarek ?

Po drugie - gdzie takie drogie paski sprzedają i jaką renowację masz na myśli ?

Po trzecie - tu nie wycenia się zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - skąd przypuszczenie, że ro radziecki/rosyjski zegarek ?

Po drugie - gdzie takie drogie paski sprzedają i jaką renowację masz na myśli ?

Po trzecie - tu nie wycenia się zegarków

Nie chcę wyceny, chcę tylko wartość tego zegarka ogółem (bardzi mi chodziło o to, że "gugle" nie pomagają w identyfikacji firmy / marki) czy warty jest inwestycji w pasek i chromowanie (tak wiem chromowanie kosztuje ok. 50-80zł ale złocenie to już grubsza sprawa) / pozłacanie koperty (tak wiem, że złocenie się ściera). Przypuszczenie stąd, bo wyszukałem na forum nazwę tego zegarka i my podświetliło tylko ten dział, że już to pytanie tu padło (być może o podobny zegarek albo ktoś się pomylił).

Edytowane przez bialy2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ciekawe ;)

Jeśli google wyświetliło dział radzieckich to prawdopodobnie z tego powodu, że ktoś kiedyś niepoprawnie odczytał nazwę zegarka a chodziło o Wiesnę.

 

Na Twoim miejscu nie inwestował bym nawet w nową baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ;)

Jeśli google wyświetliło dział radzieckich to prawdopodobnie z tego powodu, że ktoś kiedyś niepoprawnie odczytał nazwę zegarka a chodziło o Wiesnę.

 

Na Twoim miejscu nie inwestował bym nawet w nową baterię.

Aż tak źle ? Dobrze, że zapytałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wpisz w google "VEGA JUNCTION quartz watches" i znajdziesz ten, który pokazałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaleziony, obadany, zapomniany :D Wole już dołożyć do tych 200zł coś koło 300zł i kupić sobie używkę Orient 21 jewels ale to tak już offtopic. Dzięki jeszcze raz. Będę udzielał się na forum już po nabyciu wyżej wspomnianego japończyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co oryginalnie siedziało w tej kopercie? jedyne co znalazłem to automaty ze zintegrowana bransą. Tu nie ma bransy no i dekiel jest za niski na auto (nie ma też wybite awtopodzawod). Poza tym wałek jest od 2209 ale pierścień dystansowy wygląda na dorobiony.... I bądź tu mądry.... Ktoś coś???post-78052-0-21465900-1463173859_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie uszy wyglądają na 100% oryginal. Na bank po mojemu dorabiany jest pierścień dystansowy do werku. Jutro za dnia zrobie makro foty tych uszu. Może to był jakiś noworus???  Kwestia niskiego bądź wysokiego dekla to już tylko semantyka. Jeśli ktoś kombinował z wrzuceniem 2209 do tej koperty to i dekiel mógł mieć od manualnej amfibii. Ja szukam odpowiedzi jak to mogło wyglądać w oryginale i czy była amfa w tej kopercie bez automatu - nawet w wersji noworuskiej

Edytowane przez Myszaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Uszy nie są oryginalne. Koperta typu 960 nigdy nie miała uszu. Ani radziecka, ani reedycja u meranoma.

A szkoda bo wymusza to założenie dedykowanej bransolety lub dorabianie paska.

Reszta to tak jak piszesz, ktoś próbował coś sobie zmontować na bazie tej koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To pozostaje mi jedynie dalej kombinować w tę mańkę B). Muszę się zatem rozejrzeć za tarczą amfibiową pod 2209 i zrobić jakiegoś moda do codziennego wycierania. BTW te uszy są zrobione tak dobrze, jakby były fabryczne.

post-78052-0-88190200-1463214904_thumb.jpg

post-78052-0-16648400-1463214944_thumb.jpg

post-78052-0-94276000-1463214975_thumb.jpg

W każdym razie dzięki za odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów, zamieszczam dwa zdjęcia rosyjskiej Molnijny, proszę o o pomoc w identyfikacji. Dodam że o zegarku dowiedziałem się niedawno, jeżeli chodzi o okres produkcji to jedyne co udało mi się ustalić to fakt że został zakupiony przed 1947 rokiem.

Edytowane przez JanBezZiemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów, zamieszczam dwa zdjęcia rosyjskiej Molnijny, proszę o o pomoc w identyfikacji. Dodam że o zegarku dowiedziałem się niedawno, jeżeli chodzi o okres produkcji to jedyne co udało mi się ustalić to fakt że został zakupiony przed 1947 rokiem.

Przykro mi ale ten zegarek został wyprodukowany dużo dużo później, raczej lata 80-te

 

A tak w ogóle to polecam temat:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104940-mo%C5%82nia-i-inne-36xx-linia-czasu/

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Taka Slava mi sie dzis trafila a ja nie biegly w Ruskach (wogole malo biegly w zegarkach) :D .Moze ktos pomoze mi go rozkminic,tzn wiek,naklad itp.Domyslam sie tylko ze to Noworus po napisie sdielano w rosji.Z gory dziekuje za poswiecony mi czas.Przepraszam za jakosc zdjec,robione na szybko telefonem.

post-40159-0-48806400-1463231601_thumb.jpg

post-40159-0-56640800-1463231626_thumb.jpg

post-40159-0-34951700-1463231643_thumb.jpg

post-40159-0-02610900-1463231655_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety link sie nie otwiera ale dziekuje za zainteresowanie.Ogolnie w sieci nic nie moge znalezc o tym modelu,Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale ten zegarek został wyprodukowany dużo dużo później, raczej lata 80-te

 

A tak w ogóle to polecam temat:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104940-mo%C5%82nia-i-inne-36xx-linia-czasu/

Wielkie dzięki za informację. dopytam dziadka czy coś przy nim zmieniał. Uważam jednak że sam zegarek musi być starszy (rok 1947 wziąłem z historii o tym jak jako 9 letnie dziecko urwał łańcuszek od tegoż zegarka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wielkie dzięki za informację. dopytam dziadka czy coś przy nim zmieniał. Uważam jednak że sam zegarek musi być starszy (rok 1947 wziąłem z historii o tym jak jako 9 letnie dziecko urwał łańcuszek od tegoż zegarka).

Odpowiedź odnośnie prawdopodobnych lat produkcji otrzymałeś powyżej. Zegarek nie jest starszy. Najwcześniejsza możliwa data to rok 1972.

Ale żeby nie było wątpliwości pokaz mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie były lata produkcji Poljotów w tych kopertach ? Jest to popularny model jeżeli chodzi o kopertę w chromie ?

post-89375-0-57287500-1463321088.jpg

post-89375-0-88994100-1463321119.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiejsze przeszukania domowych zakamarków przyniosło takie rezultaty:

Wostok 18 jewels i Rakieta.

Oba nie używane od bardzo dawna po nakręceniu ruszyły i chodzą.

Historii Rakiety nie znam, natomiast Wostok jest po moim chrzestnym który umarł w 1985 roku i od tamtej pory na pewno nie był używany. Poproszę bardziej znających się o kilka słów o tych zegarkach.

post-91236-0-73183800-1463322873.jpg

post-91236-0-97612600-1463322881.jpg

post-91236-0-46969100-1463322890.jpg

post-91236-0-18619000-1463322898.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wostok wyprodukowany w latach 70-tych, mechanizm 2214, koperta chrom, dekiel stal.

Rakieta z lat 80-tych, mechanizm 2609HA, koperta chrom, dekiel stal.

Obowiązkowo do serwisu jeśli chcesz by jeszcze posłużyły.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.