Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

Kiedyś miałem zegarek Łucz kwarcowy. Miał białą tarczę z czerwoną obwódką. Koperta była grafitowa. Na tarczy było napisane "Луч кварц  линти". Ma ktoś z Was taki zegarek i co oznacza "линти" w tym zegarku . Ostatnio taki widziałem na ukraińskim Aukro.Mój miał spalony silniczek.

:)

Kiedyś miałem zegarek Łucz kwarcowy. Miał białą tarczę z czerwoną obwódką. Koperta była grafitowa. Na tarczy było napisane "Луч кварц  линти". Ma ktoś z Was taki zegarek i co oznacza "линти" w tym zegarku . Ostatnio taki widziałem na ukraińskim Aukro.Mój miał spalony silniczek.

Widzieć widziałem, nawet mogę kupić (ale tani nie jest). Z tego co pamiętam ma na pewno inną baterię ale co poza tym go różni od innych radzieckich kwarców to nie wiem.

Fotka z sieci - o taki chodzi?

post-27093-0-97715900-1463336303_thumb.jpg

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Tak to ten dzięki.Jeszcze nie wiem j co oznacza ta końcówka линти.Kiedyś kupiłem go na bazarze za 5zł z miski ze złomem. Próbowałem wszystkie baterie,ale żadna nie pasowała.Po otwarciu pokrywy cewki drut cały czarny.Zostawiłem sobie kopertę z deklem, myśląc że coś innego wpasuję.To było L2356

Edited by Alibaba333

:)

Witam

Chciałbym dowiedzieć się coś o tym zegarku, niestety stan taki jak na zdjęciach.

Nie jest to pamiątka rodzinna, nie wiem czy da się go odrestaurować,czy koszty naprawy nie będą drastyczne co do wartości zegarka.

Proszę o informację i ewentualny koszt naprawy.

http://www.fotosik.pl/u/pkanoj/album/2329225

Witam

Chciałbym dowiedzieć się coś o tym zegarku, niestety stan taki jak na zdjęciach.

Nie jest to pamiątka rodzinna, nie wiem czy da się go odrestaurować,czy koszty naprawy nie będą drastyczne co do wartości zegarka.

Proszę o informację i ewentualny koszt naprawy.

http://www.fotosik.pl/u/pkanoj/album/2329225

Zegarek Pawła Bure mechanizm typowy ale juz od strony tarczy widać że zdekompletowany - co tam się dzieje od strony mechanizmu? jakieś fotki? brak tarczy i wskazówek dopasowanie aby wszystko zgrało będzie kłopotliwe ale nie niemożliwe 

Panowie, co to za werk, bo dostalem zacmienia umyslu i az oczy mi sie zapadly wglab czaszky :(

IMG_20160516_060401.jpg

----------------------------------------------------

Bez daty, sprzezyna jest w nim niestety peknieta,trzeba wymienic.Teraz juz wiem jakiej szukac :)

Podziekowal :)

Edited by Barristan Selmy

----------------------------------------------------

Mały Wostok komandirski. Już noworuski.

Edited by gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Guest Yakovlev

Dzięki, :)

Tak sądziłem, szkoda Kristalla bo reszta ładna :unsure:

Jeśli cena przystępna to warto wziąć. Pomimo tej oszpeconej tarczy.

Czy przypadkiem werk takiego Kristalla nie jest identyczny wymiarami jak 3601? Może wpasowałby się w kopertę do pasówki pod 3601?

Czy mi się wydaje, czy balans w tym mechanizmie przełożony jest precyzyjnej Mołni? Chodzi o brak pasów jak na reszcie mechanizmu?

post-44737-0-84234400-1464005767_thumb.jpg

Edited by spoxx2006

Kupię: ---.

Średnica mechanizmu jest taka sama - będzie pasował 

To jest właśnie mechanizm Kristala - taki powinien być czyli zdobione mostki poza balansowym on powinien być gładki - wszystko z nim ok tak na 50% bo pozostałe dwa mostki mają niezgrywające się pasy więc one zostały kiedyś tam podmienione 

EDYTKA: Według mnie ten środkowy został wymieniony 

Edited by Paweł Bury.

Tak to ten dzięki.Jeszcze nie wiem j co oznacza ta końcówka линти.Kiedyś kupiłem go na bazarze za 5zł z miski ze złomem. Próbowałem wszystkie baterie,ale żadna nie pasowała.Po otwarciu pokrywy cewki drut cały czarny.Zostawiłem sobie kopertę z deklem, myśląc że coś innego wpasuję.To było L2356

Литий to lit. Pewnie bateria litowa, bo innego zastosowania w zegarku nie widzę.

Jeśli cena przystępna to warto wziąć. Pomimo tej oszpeconej tarczy.

Średnica mechanizmu jest taka sama - będzie pasował 

To jest właśnie mechanizm Kristala - taki powinien być czyli zdobione mostki poza balansowym on powinien być gładki - wszystko z nim ok tak na 50% bo pozostałe dwa mostki mają niezgrywające się pasy więc one zostały kiedyś tam podmienione 

EDYTKA: Według mnie ten środkowy został wymieniony 

Dzięki Panowie,

negocjuję cenę, ale poprosiłem o inne zdjęcie mechanizmu. Składaka nie chce, bo będę potrzebował tylko mechanizmu.

Kupię: ---.

Bywają na allegro  :D . Nie jestem specem ale zawsze widziałem w dużej kopercie typu big

Witam

ja trochę z innej beczki czy ktoś z Was miał może  kontakt z tym sprzedającym:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6220809817

sprzedaje elektroniki 40-letnie ale zdjęć środka nie chce wysłać  " bo nie otwiera nówek "...

dziwne trochę ale może jestem przewrażliwiony...

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU !