Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

U ciebie jest prosta, i pasuje; wydaje mi się, że kolegi jest wcięta w środku, do okrągłej koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Bo te maskownice są pewnie przełożone z innej bransolety.

Wostokowskie są proste, za wyjątkiem tych noworuskiech z Vostok-Europe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie. Trochę poodginałem i nic już nie obciera. Jutro sprawdzę czy te końcówki nie wbijają się w rękę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Otrzymałem taki o to zegarek w spadku. Interesuje mnie co to za model i kiedy był produkowany. NIestety na zegarku jest tylko firma i ilośc kamieni z danych.

 

Czy ktoś może wie więcej szczegółuw na temat tego zegarka?

 

 

44050882566605621442.jpg

 

44382843694738664923.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam do was małe pytanko, nabylem ostatnio droga kupna na pchlim targu poljota 17 kamieni, a u dziadka w szufladzie znalazlem tez wostoka 17 kamieni au 5, moje pytanie jest takie, powiedzcie mi cos wiecej na temat tych zegarków, jaki to model, z jakiego roku oraz czy egzemplarze są orginalne.Z góry dziekuje, podsylam rowniez zdjecia 

Wostok

http://i66.tinypic.com/xlgrhw.jpg

http://i68.tinypic.com/156elwh.jpg

Poljot

http://i68.tinypic.com/33ekb9s.jpg

http://i68.tinypic.com/2lc3fd2.jpg

Edytowane przez bron_son89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... szału nie ma :) tzn są to popularne modele zegarków z przełomu lat 70/80 z czystopolskiej fabryki zegarków (wostoczek) i z 1-szej moskiewskiej (poljot)

 

Mechanizmy obu są porządnej sowieckiej jakości (gnjotsa nie łamjotsa). Wostoczek mocno styrany. Jak nie przeszkadzają Ci przetarcia złocenia koperty, to należałoby wymienić mu tarczę i koronkę


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... szału nie ma :) tzn są to popularne modele zegarków z przełomu lat 70/80 z czystopolskiej fabryki zegarków (wostoczek) i z 1-szej moskiewskiej (poljot)

 

Mechanizmy obu są porządnej sowieckiej jakości (gnjotsa nie łamjotsa). Wostoczek mocno styrany. Jak nie przeszkadzają Ci przetarcia złocenia koperty, to należałoby wymienić mu tarczę i koronkę

 Dzięki wielki, poljota kupilem za 20 złotych, wiec uwazam, ze cena wygórowana nie byla, zegarmistrz go przeczyscil i cyka jak szalony, natomiast w wostoku treba wymienic balans, jezeli chodzi o tarcze, nie przeszkadza mi kompletnie, wrecz przeciwnie dodaje duszy do zegarka uwazam.

Edytowane przez bron_son89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.
Co to za zegarek moi koledzy ?

Pozdrawiam
Paweł

Mod edit:

Od pytań o zegarek jest ten właśnie, wydzielony temat...

post-83259-0-92107800-1467217845_thumb.jpg

Edytowane przez pmwas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczesna lub prawie współczesna (nie starsza niż początek lat '90) Rakieta upamiętniająca "Sputnikową erę" w sowieckich zegarkach.

tu inna wersja:

http://www.netgrafik.ch/sputnik5.htm

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos pomoże z moim zegarkiem?

 

 

Hej

 

Otrzymałem taki o to zegarek w spadku. Interesuje mnie co to za model i kiedy był produkowany. NIestety na zegarku jest tylko firma i ilośc kamieni z danych.

 

Czy ktoś może wie więcej szczegółuw na temat tego zegarka?

 

 

 

 

 

A ktoś pomoże z moim zegarkiem?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A ktos pomoże z moim zegarkiem?

 

Poljot z lat 80-tych, mechanizm 2627H.

Do serwisu i nosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co to za zegarek i czy mógłbym poznać jego wartość ?

Witamy Panie kolego.

Zegarek to Sputnik.

O wartość nie pytaj bo przed chwilą przy rejestracji zaakceptowałeś regulamin który na pewno przeczytałeś, a który mówi:

"14. Nie dokonywać wycen i nie zamieszczać próśb o dokonanie wyceny przez innych Użytkowników."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow

Kupilem parę temu takiego Wostoka i mam pytanie co to za model zegarka? Dodam ze ma dekiel od Komandirskiego

Zdjęcie zegarka f79ec3289b243985med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie składak, jak najbardziej oryginał.

Tu egzemplarz Krisa:

https://picasaweb.google.com/107247623220063053982/6033050703716588049#6214813236852206866

Miałem kiedyś takiego z trochę inna tarczą:

 

post-49869-0-45336900-1467495426_thumb.jpg

post-49869-0-33652100-1467495432_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli skladak to udany

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

To nie składak. Mam takiego. Wostok z lat 90. Jest w katalogach u antonowa.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedź. Zamieściłem zdjęcie w forumowym spisie Komandirskich ale było małe zamieszanie z tym czy to napewno Komandirski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedź. Zamieściłem zdjęcie w forumowym spisie Komandirskich ale było małe zamieszanie z tym czy to napewno Komandirski.

Bo to nie jest Komandirski co nie znaczy ze nie jest oryginalny. To po prostu Wostok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli to zwykły Wostok. Przepraszam bo jeszcze raz dodałem zegarek do forumowego spisu Komandirskich. Jaką może mieć wodoszczelność ten Wostok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli to zwykły Wostok. Przepraszam bo jeszcze raz dodałem zegarek do forumowego spisu Komandirskich. Jaką może mieć wodoszczelność ten Wostok?

Traktuj go tak jakby nie miał chyba że wymienisz wszystkie uszczelki i zrobisz próbę wodoszczelności. Na ten moment pewnie 0 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników :)

 

Mam do Was pytanie o zegarek, który znalazłem po moim dziadku. Mam nadzieję, że dowiem sie coś o tym modelu. Jest to jedyny zegarek, który się zachował. 

 

8fb7bf364a126b0agen.jpg

 

Uważam, że jest w stanie bardzo dobrym jak na swój wiek.  Tarcza w idealnym stanie, szkło bardzo delikatna ryska. Wskazówki, indeksy tak samo.  Nakręcony po 15 godzinach zrobił błąd minutę.

 

Jak byście podzielili się wiedzą na temat tego modelu będę wdzięczny.

Czy warto dać go do zegarmistrza na jakiś przegląd, smarowanie?

Edytowane przez arecki704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników :)

 

Mam do Was pytanie o zegarek, który znalazłem po moim dziadku. Mam nadzieję, że dowiem sie coś o tym modelu. Jest to jedyny zegarek, który się zachował. 

 

 

 

Uważam, że jest w stanie bardzo dobrym jak na swój wiek.  Tarcza w idealnym stanie, szkło bardzo delikatna ryska. Wskazówki, indeksy tak samo.  Nakręcony po 15 godzinach zrobił błąd minutę.

 

Jak byście podzielili się wiedzą na temat tego modelu będę wdzięczny.

Czy warto dać go do zegarmistrza na jakiś przegląd, smarowanie?

Ładny stan więc warto zadbać szczególnie że to pamiątka. Myślę że wystarczy serwis (czyli czyszczenie i smarowanie) plus polerka szkła.

Nie jest to jakiś wyjątkowy model, dość popularny model z lat 70 -tych.

Tu masz link do strony katalogu z 1977 roku (pierwszy po prawej):

https://picasaweb.google.com/113098239036073221216/197702#5573921256721267634

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.