Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

Guest Yakovlev

Wg mnie mechanizm przedwojenny + dziwna koronka???, tarcza i koperta późniejsze.

Bransoleta z lat 1970-80 (ze wskazaniem na 80), klepana w moskiewskim zakładzie biżuteryjnym działającym po dzień dzisiejszy.

...posiadają mechanizm 2609A charakteryzujący się trójkątnym mostkiem, natomiast olimpijczyki w kopercie zwanej potocznie UFO, czyli tej okrągłej ;) posiadają nowsze werki czyli 2609 NA - te brzydsze- i posiadające także wariant datownika.
...

Taaaa.....

b6d743054350e52e.jpg

366c854cd4c017b6.jpg

pod każdym względem!  i na dodatek śliczna :)

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Panie i Panowie,

niedawno sprawiłem żonie taki mechaniczny prezent:

gallery_98624_3309_2464934.jpg

Niestety nie wiem co to jest. Ktoś mógłby mnie nakierować, albo na sam zegarek, albo na jakieś katalogi Łucza?

Nieczytelne napisy to "17 kamieni" i "złożono w zsrr"

pod każdym względem!  i na dodatek śliczna :)

Orientujesz się, jakie to mogą być lata? Dzięki za informację :)

Guest Rafał75

Na werku masz napisane. Lata 50-te. Konkurencja rośnie. :D

Zegarki te mam od lat (zwłaszcza Wostoka), ale w zasadzie nic na ich temat nie wiem, co dla historyka powodem do dumy nie jest ;)

Zawsze radzieckie zegarki traktowałem jako ciekawostkę i nie wiele się nad nimi zastanawiałem. Teraz postanowiłem to zmienić. Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ich temat - wydatowanie, na ile były/są populrane itp.

DSCN4798_JPG_640x400_crop_q85.jpg

DSCN4799_JPG_640x400_crop_q85.jpg

Rakieta chodzi bardzo dobrze, Wostok zdecydowanie się spóźnia, trzeba z nim nawiedzić zegarmistrza. No i zmienić mu pasek, bo jeszcze mam go z czasów liceum, albo studiów, gdy nie traktowałem go należycie niestety.

Rakieta bardzo fajna tutaj masz ją w katalogu z 1967 roku https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMu4oOxgCl1SjNByZqbv88zSmJfeqsK3hWOfJGK zanieś do majstra i masz fajne zegarki.

A Wostok wymaga też wymiany szkiełka i nie mogę znaleść katalogu do niego, ale jest z podobnych lat.

Poszukaj w jego katalogach dla historyka poszperanie to będzie czysta przyjemność  :)

Edited by Brat Pit

Dzięki wielkie! Nie myślałem, że są aż tak stare.Dawałem im z 10-15 lat mniej.

(edycja)

Krzysztofie, a z którego roku ten katalog? Mój Wostok może i ma pozłacane wskazówki, ale posrebrzanej tarczy nie ma - może jakaś biedniejsza wersja?

Edited by cjareck

A ja ponowie pytanie o Łucza. Wiecie w jakim wieku może być? albo jak pisałem może ktoś ma jakieś linki do katalogów, to sobie poprzeglądam, może coś znajdę:)

Guest Rafał75

@cjaeck

Ten katalog jest datowany na rok 1972 lub 1968. Z tym posrebrzaniem tarcz w katalogach też mam pewien problem. :D Czytam o posrebrzanej tarczy, a Pobiedy które trzymam w ręku mają ją białą. :) Może kiedyś miały jakiś srebrny odcień. Po prostu z biegiem lat wypłowiały.

edyta: Tak w ogóle po zadbaniu będziesz miał fajne zegarki. ;)

Edited by Rafał75

@Patrolowaty wejdź w te linki z postów powyżej i poszukaj u Sergieja w katalogach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki wielkie! Nie myślałem, że są aż tak stare.Dawałem im z 10-15 lat mniej.

(edycja)

Krzysztofie, a z którego roku ten katalog? Mój Wostok może i ma pozłacane wskazówki, ale posrebrzanej tarczy nie ma - może jakaś biedniejsza wersja?

Rafał po części napisał. Faktycznie nie kojarzę egzemplarza gdzie tarcza byłaby posrebrzana, jeśli jest w ładnym stanie to jest wręcz śnieżnobiała.  No i była wersja złocona i chromowana.

Moje egzemplarze:

post-49869-0-55292200-1507796525_thumb.jpg post-49869-0-56224600-1507796536_thumb.jpg

Krzysztof, Rafał75 - dzięki wielkie za odpowiedzi! Już wiem na czym stoję.

Krzysztof - te Twoje są naprawdę PIĘKNE.

A jeszcze sobie przypomniałem, że po zmarłej cioci albo w rupieciach mojej mamy znalazłem taki zegarek:

DSCN4806_JPG_640x400_crop_q85.jpg

Niestety od lat nie chodzi, bo nie pamiętam, żeby był noszony. Sprężyna wydaje się być nakręcona do oporu i nic... Ile on może mieć lat? Warto go naprawiać?Nie będzie Żonie wstyd nosić coś takiego na ręku? ;)

Edited by cjareck

W ramach serwisu zlecisz wymianę szkiełek i też będziesz miał pieknoty

a propos Czajki, to po prostu zapytaj żony czy jej przypasuje...

sam zegarek wygląda OK, ale wydaje mi się, że bransoletka jest już lekko poprzecierana na krawędziach

Edited by cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Krzysztof, Rafał75 - dzięki wielkie za odpowiedzi! Już wiem na czym stoję.

Krzysztof - te Twoje są naprawdę PIĘKNE.

A jeszcze sobie przypomniałem, że po zmarłej cioci albo w rupieciach mojej mamy znalazłem taki zegarek:

Niestety od lat nie chodzi, bo nie pamiętam, żeby był noszony. Sprężyna wydaje się być nakręcona do oporu i nic... Ile on może mieć lat? Warto go naprawiać?Nie będzie Żonie wstyd nosić coś takiego na ręku? ;)

Ładny zegarek i w fajnym stanie. Polerka szkła i delikatna koperty i będzie wyglądał pięknie. To że nie działa to może być wina tego że nie czyszczony od lat. Być może wystarczy zwykły serwis a jeśli nie to bez problemu można za grosze kupić cały mechanizm. Problem w tym ze damki nie są cenione i koszt serwisu może przekroczyć wartość zegarka. Ale sam zegareczek piękny.