Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysztof, Rafał75 - dzięki wielkie za odpowiedzi! Już wiem na czym stoję.

 

Krzysztof - te Twoje są naprawdę PIĘKNE.

A jeszcze sobie przypomniałem, że po zmarłej cioci albo w rupieciach mojej mamy znalazłem taki zegarek:

 

Niestety od lat nie chodzi, bo nie pamiętam, żeby był noszony. Sprężyna wydaje się być nakręcona do oporu i nic... Ile on może mieć lat? Warto go naprawiać?Nie będzie Żonie wstyd nosić coś takiego na ręku? ;)

Ładny zegarek i w fajnym stanie. Polerka szkła i delikatna koperty i będzie wyglądał pięknie. To że nie działa to może być wina tego że nie czyszczony od lat. Być może wystarczy zwykły serwis a jeśli nie to bez problemu można za grosze kupić cały mechanizm. Problem w tym ze damki nie są cenione i koszt serwisu może przekroczyć wartość zegarka. Ale sam zegareczek piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowie pytanie o Łucza. Wiecie w jakim wieku może być? albo jak pisałem może ktoś ma jakieś linki do katalogów, to sobie poprzeglądam, może coś znajdę :)

 

Na moje oko to koniec lat 80./początek 90.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym sie coś wiecej dowiedzieć o tym zegarku,znalazłem go dziś podczas sprzatania piwnicy,nakręciłem i chodzi :)

post-100464-0-79701200-1507800387_thumb.jpg

post-100464-0-44205700-1507800414_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzw poljot ufo z lat 80-tych, ma samonakręcający się werk, więc w zasadzie wystarczyło tylko lekko nakręcić a dalej nałożyć pasek i przypiąć do nadgarstka

bolec po przeciwnej stronie koronki służy do szybkiego przestawiania dnia miesiąca


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym sie coś wiecej dowiedzieć o tym zegarku,znalazłem go dziś podczas sprzatania piwnicy,nakręciłem i chodzi :)

jak nie masz przekonania te ja go chętnie kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdując się na fali entuzjazmu po znalezieniu u ojca Rakety kalendarz w stanie niemal idealnym (jeszcze w pudełku, z oryginalnymi teleskopami, bez zamontowanego od nowości paska), wygrzebałem dzisiaj z szafki jego komunijny zegarek (to nie metafora - serio dostał tego sikora na pierwszą komunię). 

Czy możecie pomóc w identyfikacji? Ojciec dostał ten zegarek w roku '64 i... tyle wiadomo. Czy jest to przysłowiowo "komunijny chłam", totalna masówka? Nie potrafię otworzyć dekla, nawet nie mogę sprawdzić co to za mechanizm.

 

Żona rozważa lekkie odpicowanie go i noszenie jako zegarek "Wintydż". 

Jaki może być koszt umycia tarczy i wymiany szkiełka? Doxę od dziadka dałem do renowacji w Chronos w Poznaniu, ale koszt był spory. Jest jakaś opcja na bardziej "budżetowe" reanimowanie tego zegarka? Najlepiej w Szczecinie.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

post-30923-0-55147200-1507917095_thumb.jpg

Edytowane przez panwlodzimierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie pomóc w identyfikacji? Ojciec dostał ten zegarek w roku '64 i... tyle wiadomo. Czy jest to przysłowiowo "komunijny chłam", totalna masówka? Nie potrafię otworzyć dekla, nawet nie mogę sprawdzić co to za mechanizm.

 

Żona rozważa lekkie odpicowanie go i noszenie jako zegarek "Wintydż".

Jaki może być koszt umycia tarczy i wymiany szkiełka? Doxę od dziadka dałem do renowacji w Chronos w Poznaniu, ale koszt był spory. Jest jakaś opcja na bardziej "budżetowe" reanimowanie tego zegarka? Najlepiej w Szczecinie.

Może Sebolski pomoże? Napisać można, z tego co pokazuje i pisze, wnioskuję, że sam coś dłubie. No i najważniejsze on jest chyba gdzieś z okolic Szczecina! Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za naprowadzenie z liczbą 117. 

 

Zrobiłem "risercz", otworzyłem dekiel - wiem już coś konkretnego!

 

Zegarek jest z pierwszego kwartału 1959 r.

Mechanizm ma szlif w "szerokie pasy". Wyprodukowany w 2. Moskiewskiej.

Jest to K-26 na licencji Lipmana. 

 

Tyle ustaliłem na szybko...

 

Podpowiecie, czy istnieje możliwość lekkiego odpicowania zegarka (nie musi to być kompletna rekonstrukcja), np. w Szczecinie? Ewentualnie - czy ktoś na forum odpłatnie reanimuje starych Sowietów?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

 

Edit: @Drobnypijaczek, dzięki! dopiero zauważyłem odpowiedź. Niemniej, czekam też na inne pomysły i podpowiedzi!

post-30923-0-71332400-1507921746_thumb.jpg

Edytowane przez panwlodzimierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Pobieda z 2.MFZ

https://get.google.com/albumarchive/107247623220063053982/album/AF1QipOVBhuKUCIEeyZV-aY9bfrRb1QYvs2Nvp8Pt25P/AF1QipPPj-qtLgcRlLe24D0nLiz8Hw2KHA_Jg5LUaNNN

 

Zegarek jak najbardziej do zrobienia. Części na wymianę są jeszcze dostępne jeżeli będzie taka potrzeba. Werk do majstra, resztę można łatwo wyczyścić we własnym zakresie. Będzie fajny zegarek przy małym nakładzie pracy.

 

 

Tutaj jeszcze dodam link z katalogu z 1960 roku.

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipPzsMGti5CM7B_WAn28I-7gXiyiEjsLiuCZx2dW/AF1QipMFgk46IBV_eANcFFm_c1ptYNXngz3TEFED3vsc

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Jeśli kolega podejmie się reanimacji tej Pobiedy dla żony mogę podesłać taką tarczę jeśli będziesz chciał wymienić.

9679543_IMG_20171013_222540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek pójdę do zegarmistrza, żeby zerknął czy mechanizm dobrze rokuje. 

Jeśli będą szansę na jego reaktywacje, to chętnie skorzystam z propozycji i odkupię tę tarczę - jej stan wydaje się być znacznie lepszy niż w moim egzemplarzu.

Będę pisał na priv! :-)

 

Dziękuję za pomoc, nie spodziewałem się, że uda się tak precyzyjnie ustalić dane dotyczące tego zegarka :-) 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek pójdę do zegarmistrza, żeby zerknął czy mechanizm dobrze rokuje. 

Jeśli będą szansę na jego reaktywacje, to chętnie skorzystam z propozycji i odkupię tę tarczę - jej stan wydaje się być znacznie lepszy niż w moim egzemplarzu.

Będę pisał na priv! :-)

 

Dziękuję za pomoc, nie spodziewałem się, że uda się tak precyzyjnie ustalić dane dotyczące tego zegarka :-) 

 

Pozdrawiam!

Koniec wieńczy dzieło. Jak zegarek wróci od majstra to nie zapomnij pochwalić się nim na forum. Najlepszego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Czy ta rakieta występowała w takiej kopercie?

 

9692238_moskwa80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy zabierałem głos w sprawie Ukraińskich pasówek ale wtedy sprawa była raczej oczywista i nie miałem wątpliwości.

Trafił się taki Poljot - koronka sygnowana i zakręcana, dekiel grubo frezowany czy tłoczony zupełnie inaczej niż w Ukraińskich pasówkach, indeksy i wskazówki świecą mocno zdecydowanie bardziej niż w Ukraińskich - jedyne co to jakiś taki tandetnie wyglądający plastik wokoło mechanizmu mnie zastanawia bo w Ukraińskich jest podobny ale widziałem taki w lepszych zegarkach więc............ więc nie mam pewności.

Może ktoś ma taki i coś podpowie 

post-68206-0-06357500-1508083143_thumb.jpg

post-68206-0-09029900-1508083158_thumb.jpg

post-68206-0-68430200-1508083162_thumb.jpg

post-68206-0-42298800-1508083171_thumb.jpg

post-68206-0-02493700-1508083176_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

To seria wypuszczona przez jedną ze spółek funkcjonujących w byłym 1MCzZ.

Taki jak Twój Kożiedub, Nesterow i Kozakow 17 kamieniowe manuale lub 21 kamieniowe w automacie, Pokryszkin z budzikiem, Zwykłe sygnowane Poljot i Bóg wie co jeszcze.

Mechanizmy prawdopodobnie produkowane za Wielkim murem na podstawie starej dokumentacji i tam składane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy kompanii!

Co to dokładnie jest? Podobno zegar okrętowy.

 

Nie mogę się dobrać do mechanizmu, ale naciąg chodzi rusza z kopyta i jest zaskakująco cichy.

 

Chodzi mi o to z którego to roku i czy był na pewno na okręcie, czy raczej tylko jakaś domowa zabawka:-)

post-73201-0-88594200-1508085463_thumb.jpg

post-73201-0-64848700-1508085484_thumb.jpg

post-73201-0-23645700-1508085502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To seria wypuszczona przez jedną ze spółek funkcjonujących w byłym 1MCzZ.

Taki jak Twój Kożiedub, Nesterow i Kozakow 17 kamieniowe manuale lub 21 kamieniowe w automacie, Pokryszkin z budzikiem, Zwykłe sygnowane Poljot i Bóg wie co jeszcze.

Mechanizmy prawdopodobnie produkowane za Wielkim murem na podstawie starej dokumentacji i tam składane.

Dzięki za info 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim zegarkiem się spotkałem dzisiaj na sprzedaż.Nie widziałem takiego jeszcze i w takiej kopercie.Warto zakupić ? Tarcza wygląda na oryginał ale nie wiem czy koperta jest od niego czy od innego typu "trench"

Z góry dziękuje za opinie i informacje na temat tego modelu

średnica tarczy 38mm,koperta z koronką 49mm

Czy to jakaś"kieszonka"wsadzona w kopertę ?

Pozdrawiam

post-63338-0-06887000-1508254930_thumb.jpg

post-63338-0-99876000-1508254958_thumb.jpg

post-63338-0-21593100-1508254976_thumb.jpg

post-63338-0-16123900-1508255004_thumb.jpg

Edytowane przez halski7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!

znalazłem taki oto zegarek, nadmienię, że po zdjęciach tego tak nie widać, ale jest w bardzo dobrym stanie (może nie perfekcyjnym, widać, że był używany. Wygląda jak dwudniowy nowy zegarek :) ) i co ważne - działa, bardzo zdrowo cyka :)

Moje pytanie brzmi - czy jest on coś wart? Na forum znajdywałem jedynie podobne - jak koperta była taka sama, to obudowa nie. Jak obudowa była podobna (ciężko znaleźć "za zasługi") to koperta wygląda zgoła inaczej. Dodam, że mieszkam w Bornem Sulinowie - była jednostka niemiecka, później radziecka a zegarek znalazłem w swojej piwnicy - piwnicy byłej prokuratury więc historia zegarka może być ciekawa :)

RNNHHVI.jpg5x4OAom.jpghH4LNab.jpg0q1CBmn.jpgnKSy0jV.jpg6c1lGay.jpgqUrUrG4.jpgMKuSleh.jpg

Edytowane przez Sarycan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim zegarkiem się spotkałem dzisiaj na sprzedaż.Nie widziałem takiego jeszcze i w takiej kopercie.Warto zakupić ? Tarcza wygląda na oryginał ale nie wiem czy koperta jest od niego czy od innego typu "trench"

Z góry dziękuje za opinie i informacje na temat tego modelu

średnica tarczy 38mm,koperta z koronką 49mm

Czy to jakaś"kieszonka"wsadzona w kopertę ?

Pozdrawiam

Kilka tematów poniżej tego który założyłeś jest temat o tych zegarkach. Poczytaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101252-nasze-najstarsze-czyli-wczesno-rosyjskie-vintyge/

Zdjęcia słabe ale sekundnik podmieniony, koronka też współczesna i nie ma nic wspólnego z tym zegarkiem. Tarcza nie jest oryginalna , najprawdopodobniej to zamiennik serwisowy z dawnych lat.

Witam!

znalazłem taki oto zegarek, nadmienię, że po zdjęciach tego tak nie widać, ale jest w bardzo dobrym stanie (może nie perfekcyjnym, widać, że był używany. Wygląda jak dwudniowy nowy zegarek :) )

Moje pytanie brzmi - czy jest on coś wart? Na forum znajdywałem jedynie podobne - jak koperta była taka sama, to obudowa nie. Jak obudowa była podobna (ciężko znaleźć "za zasługi") to koperta wygląda zgoła inaczej. Dodam, że mieszkam w Bornem Sulinowie - była jednostka niemiecka, później radziecka a zegarek znalazłem w swojej piwnicy - piwnicy byłej prokuratury więc historia zegarka może być ciekawa :)

 

Noworuska Mołnia z lat 90-tych, nic specjalnego, przez kolekcjonerów nie poszukiwana i nie ma jakiejś dużej wartości (na forum nie wyceniamy zegarków, czyt. regulamin).

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tematów poniżej tego który założyłeś jest temat o tych zegarkach. Poczytaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101252-nasze-najstarsze-czyli-wczesno-rosyjskie-vintyge/

Noworuska Mołnia z lat 90-tych, nic specjalnego, przez kolekcjonerów nie poszukiwana i nie ma jakiejś dużej wartości (na forum nie wyceniamy zegarków, czyt. regulamin).

Tak tak, czytałem - dlatego nie pytam czy jest warta 50 czy 100 zł. Tylko czy ogólnie jest sens w nią "wnikać" :)

 

Dziękuję! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.