Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiec płakał jak sprzedawał. Jeszcze tydzień dzwonił silnika posłuchać... Oj znam to. A tak szczerze to w przypadku zegarka, przy moich zakupach ryzykuję 30 - 50 PLN. W przypadku auta pieniądze idą w tysiącach. W Niemczech nauczyłem się, że jeśli chodzi o auta to nie ma czegoś takiego jak okazje. A na alledrogo licytuje dla sportu. Taki hazard kontrolowany. Raz się uda raz nie. W tym przypadku zapytam Was chce ktoś na części? Albo odwrotnie macie części żeby poskładać to do w całość?

Ps. Miałem napisać do kupy - ale kupe to już mam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to poskładać, to potrzebujesz (3 warianty :) )

- werk 17-kamieniowy 2MCZ do starta, do tego tarcza i wskazówki - masz jedynie kopertę (będzie start),

- werk z Petrodworca, do tego koperta - masz jedynie tarczę ze wskazówkami (będzie rakieta),

- tarczę do pobiedy, do tego wskazówki i kopertę - masz jedynie werk (będzie pobieda).

 

Miłego składania i zabawy :D :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę coś ci znaleść, ale jutro. W sensie kopertę do Pobiedy i może jakąś tarczę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Jak coś kopertę do Pobiedy też znajdę i jakieś wskazówki. Tylko wzór tarczy będzie potrzebny do dobrania. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wpadło mi w łapki u kolegi w garażu , samochodowy , ale coś więcej......

post-93905-0-67786700-1512383958_thumb.jpg

post-93905-0-91981700-1512383991_thumb.jpg

post-93905-0-41548800-1512384010_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz , i pewnie nie jest stary bo ma już nie tranzystory ale mikroprocesor .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jaka jest wartośc zegarka ?

Craba 16 KAMHEŃ

post-101622-0-15706400-1512496806_thumb.jpg

Edytowane przez siena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jaka jest wartośc zegarka ?

Craba 16 KAMHEŃ

Regulamin który przeczytałeś i zaakceptowałeś rejestrując się przed chwilą mówi że na forum nie wyceniamy zegarków. Wycena zegarków jest na allegro od złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siena, za złoconego "kraba" w ładnym stanie, to bym dał z półtorej stówki ...plus dyszkę od kamienia


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktoś może mi coś powiedzieć o tym zegarku. Jest on po mojej prababci. Po nakręcenia cały czas działa. Z boku ma napis Au25.

Dziękuję i pozdrawiam.post-101668-0-32090200-1512682091_thumb.jpg

Witam,czy ktoś może mi coś powiedzieć o tym zegarku. Jest on po mojej prababci. Po nakręcenia cały czas działa. Z boku ma napis Au25.

Dziękuję i pozdrawiam.post-101668-0-32090200-1512682091_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozłacana Wiesna (warstwa 25 mikronów złota - chyba dosyć nietypowo, bo zwykle radzieckie zegarki miały powłoki 20 mikronów). Do tego mechanizm na 17 kamieniach (rubinach). Prawdopodobnie lata 50-60. 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w.

ładna miniaturowa wiesna, raczej lata 60-te

 

Świetnie leży na  @Kotikowym nadgarstku, więc spokojnie możesz nosić!  żeby długo jeszcze służyła, zanieś ją do zegarmistrza (jakiegoś 'starej daty' , nie w markecie!) na przesmarowanie i serwis oraz na wypolerowanie szkiełka - będzie cudo!!


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli ten wątek? -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/80685-oznaczenia-ruskiego-złocenia-jak-to-z-nimi-jest/page-1

 

2,5 raczej nie mieści się w ówczesnych 'standardach'. Moim zdaniem albo faktycznie 25 mikronów (choć osobiście nigdy takiej puncy nie widziałem) albo błędnie odczytane 12,5 mikronów (wytarta jedynka i przecinek)

 

Ta wiesna jest z lat 60-tych a wówczas nie stosowano "oszczędnych" technologii złocenia poprzez natryski (czy coś w tym stylu). I z tego co wiem jak już mosiężna koperta lądowała w wannie galwanizacyjnej to musiała mieć minimum  te 5 mikronów

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 byłoby bardzo mało i większość tych kopert byłaby w fatalnym stanie,a jest dokładnie odwrotnie, złocenie maja solidne. Co do jakości złocenia to wg mnie osobny temat. Au 20 jest np na Poljotach De Luxe i na Wołnach a jakość (czyt trwałość) powłoki jest kompletnie inna. Na Poljotach wyciera się bardzo mało co najwyżej jak napisał Kris złuszcza się i odpryskuje a z kolei na Wołnach Czy Wostokach precyzyjnych ściera się w oczach mimo teoretycznie podobnej grubości. Ja bym się zastanawiał jakiej próby złocenie było stosowane bo sądzę że było różne zależnie od zegarka i jego rocznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jak wróci z czyszczenia to wrzucę zdjęcie całego zegareczka i oznaczenia tych mikronów - bo jest pod paskiem i sama nie chcę zdejmować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za nuras  ?  :huh: , czyżby zarys łodzi podwodnej ...  B)

 

QcyNUip.jpg

 

vJfFBKo.jpg


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Dobra , znalazłem odpowiedni wątek . Sorki , skreloza :wacko: , widziałem wiele takich  :rolleyes:

może kto chce kupić ? -> pw.


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.