Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzesiek

Jak nosić kieszonkowy zegarek?

Rekomendowane odpowiedzi

W której kieszeni (chyba kamizelki) go nosić? Co zrobić z tym łańcuszkiem - zwie się chyba dewizką?

Pytanie jest jak najbardziej serio, mam i nie wiem jak używać. Myślę, że wyglądałbym z nim oryginalnie ;)

 

Ktoś na forum wspominał o sztuczkowych spodniach, więc może wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garnitur z kamizelką:

zegarek w przeznaczonej dla niego kieszonce kamizelki, kółko dewizki w drugą od góry dziurkę guzika w kamizelce, dewizka zwisa półłukiem

 

frak:

kółko dewizki do lewego górnego guzika fraka. zegarek w wewnętrznej kieszeni na piersi.

 

luźno:

spodnie z podwójną kieszenią (aby nie wpadł za głęboko i nie przeszkadzał. w dobrych markach jeszcze się takie spotyka)

specialna mała kieszonka na zegarek. dewizka przymocowana do paska w miarę dyskretnie ( najlepiej tuz nad kieszenią).

 

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE dzięki!

 

Teraz idę poszukać fraka (jak się bawić to z orkiestrą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jendri

Istnieje też dużo rzadszy typ dewizki, której nie zapina się za guzik. Jest ona krótsza i jej wolny koniec - zazwyczaj ozdobiny jakimś symbolem, znaczkiem lub fantazyjnym wzorkiem - ma luźno zwisać z kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...fantastycznie. Panowie, widzę że mamy tu fachowe porady od ...fachowców. Kapitalna sprawa szczególnie że taki styl jest już dzisiaj niewidoczny w codziennym życiu, a szkoda. :!:

 

Napisz jeszcze gdzie masz zamiar się tak ubrać? Jak dla mnie to pasowała by jakaś opera, teatr lub szykowny lokal.

Świetny pomyśł :!: :!:

 

Pozdrawiam Serdecznie


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jendri

.... a także każda inna okazja na którą wybierasz się w garniturze z kamizelką, czyli praktycznie wszędzie. :) Oczywiście wszędzie można, ale niekoniecznie trzeba. Np. na meczyk to raczej nie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w internecie:

"jeśli mężczyzna nie zakładał kamizelki, przypinał dewizkę specjalnym guzikiem do butonierki, a zegarek wkładał do kieszeni marynarki. Innym rozwiązaniem były dewizki w komplecie z klamrą paska; zegarek noszony był wtedy w kieszeni spodni."

 

Co to jest "specjalny guzik" i do której kieszeni wkladano zegarek?

 

Co do fraka to znalazłem"

"zegarek umieszczamy w lewej kieszeni kamizelki lub w lewej kieszeni spodni. Łańcuszek należy umocować do guzika spodni i powinien on lekko zwisać na zewnątrz kieszeni.

 

Do guzika spodni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytania o frak to przy okazji mam pytanie:

Czy frak (tudzież surdut) jest dziś już tylko i wyłącznie kojarzony ze ślubem i noszenie go zamiast garnituru może się wydawać dziwne, oraz czy jest ogólnie uważane za niewłaściwe...

 

Miałem zamiar sobie kupić właśnie frak, ale ciągle słyszę, że to głupie... Może nie to środowisko społeczne? chociaż trzeba przyznać, (nie wiem jak w większych miastach) że nawet w teatrze stroje już uległy ujednoliceniu... Dla mężczyzny garnitur to dziś standard, a jeśli ktoś (czyt. ja) nie chce być jak każdy znormalizowany (szary) obywatel?

 

Jednym słowem: co sądzicie o noszeniu czegoś "odmiennego"?


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednym słowem: co sądzicie o noszeniu czegoś "odmiennego"?

 

Zależy od sytuacji. Frak w urzędzie (np. sądzie), kinie, czy na spacerze po ulicach, wygląda dziwacznie, ale w sytuacjach "galowych", jak bal, koncert, opera, czy specjalne przedstawienie w teatrze, to czemu nie. Ale jeszcze pod warunkiem, że jest tak ubranych panów co najmniej kilku, bo samotny frak wśród normalnych ubrań to, hmm... no właśnie co?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Skoro pytania o frak to przy okazji mam pytanie:

Czy frak (tudzież surdut) jest dziś już tylko i wyłącznie kojarzony ze ślubem i noszenie go zamiast garnituru może się wydawać dziwne, oraz czy jest ogólnie uważane za niewłaściwe...

 

Miałem zamiar sobie kupić właśnie frak, ale ciągle słyszę, że to głupie... Może nie to środowisko społeczne? chociaż trzeba przyznać, (nie wiem jak w większych miastach) że nawet w teatrze stroje już uległy ujednoliceniu... Dla mężczyzny garnitur to dziś standard, a jeśli ktoś (czyt. ja) nie chce być jak każdy znormalizowany (szary) obywatel?

 

Jednym słowem: co sądzicie o noszeniu czegoś "odmiennego"?

Nie szata zdobi czlowieka ale czlowiek moze sie wyrazic przez swoj ubior.Stroje zubozaly bo spoleczenstwo powoli cofa sie w rozwoju w ciaglej pogoni za kasa.Zreszta co tu daleko szukac wystarczy wybrac sie do jakiegos lokalu niby klimatycznego..a tu lubudubu... i grono kiwajacych sie pustakow(oczywiscie nie chce nikogo urazic, ale ja to tak odbieram).Przez ubranie czegos exclusivvvv...pokazesz ze jestes kims ,ze myslisz racjonalnie itp. ,lecz szaraki i tak odbiora Cie jak dziwaka,kolesia z ksiezyca badz innej epoki.Natomiast jezeli bedziesz czul sie w tym dobrze to czemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro pytania o frak to przy okazji mam pytanie:

Czy frak (tudzież surdut) jest dziś już tylko i wyłącznie kojarzony ze ślubem i noszenie go zamiast garnituru może się wydawać dziwne, oraz czy jest ogólnie uważane za niewłaściwe...

 

strojem formalnym we wspolczesnej dyplomacji i biznesie jest garnitur. kropka.

 

frak zaklada sie wylacznie gdy na zaproszeniu na ... <tu wpisac okazje> ... widnieje adnotacja "white tie". wylacznie po godzinie 18:00. okazja moze byc obiad (czyli posilek spozywany po godz 20:00), w ktorym biora udzial glowy panstw, bal, premiera lub otwarcie sezonu w operze lub balecie. bez zaproszenia frak zaklada wylacznie pan mlody na slub.

 

smoking jest wieczorowym strojem formalnym w krajach anglosaskich. w innych czesciach swiata zaklada sie, gdy sie zostanie o to poproszonym ("black tie" na zaproszeniu - w dyplomacji zdarza sie to niezwykle rzadko, nie widzialem takiego zaproszenia od 1991 roku, w wielkim polskim "biznesie" podobno 2 razy w roku). w kazdej innej sytuacji zostanie potraktowany jak czarny garnitur - czyli generalnie wiocha.

 

surdut mozna od biedy zalozyc na slub. nie jest wpolczesnym strojem formalnym.

 

to co robisz w swoim wolnym czasie, albo gdy reprezentujesz wylacznie siebie - jest wylacznie twoja sprawa. do teatru mozesz zalozyc frak, surdut, smoking, brazowy garnitur, pomaranczowy dres, albo pidzame, szlafrok i pluszowe kapcie. i raczej nikogo nie powinno to obchodzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jeszcze pod warunkiem, że jest tak ubranych panów co najmniej kilku, bo samotny frak wśród normalnych ubrań to, hmm... no właśnie co?

 

I tu jest problem... Nie wiem jak w Warszawie czy innych większych miastach w Polsce, ale w Częstochowie NIGDZIE (na terenie całego miasta czyt. największej wsi w Polsce) nie znajdzie się człowieka, który widzi potrzebę bycia odmiennym (?!?) tudzież oryginalnym, lub też po prostu wychodzi z założenia: "a założę sobie frak bo mnie się tak podoba"...

 

 

Stroje zubozaly bo spoleczenstwo powoli cofa sie w rozwoju w ciaglej pogoni za kasa.Zreszta co tu daleko szukac wystarczy wybrac sie do jakiegos lokalu niby klimatycznego..a tu lubudubu... i grono kiwajacych sie pustakow(oczywiscie nie chce nikogo urazic, ale ja to tak odbieram).

 

Ostatnimi czasy również wychodzę z takiego założenia... Ciekawe ;)

 

 

pomaranczowy dres, albo pidzame, szlafrok i pluszowe kapcie. i raczej nikogo nie powinno to obchodzic...

 

Czytam, czytam i nagle... :D... Chwilę później... :D

 

Czyli wszystko sprowadza się do jednego: Założyć możesz co chcesz, ale licz się z faktem iż będziesz w oczach innych "odmieńcem", "dziwakiem", "Leszczem" i jakkolwiekbyś się nie zachowywał po prostu będziesz wsiok (nie obrażając Polskiej wsi)...

No cóż, chyba jednak pozostanę wyłącznie przy zegarku kieszonkowym (on jeden mi już wystarczająco kłopotów przysparza) :rolleyes:


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mementomori

ale wy macie problemy...

czytam, czytam i się śmieję -coraz więcej ludzi zakłada(nie tylko na tym forum) tematy w stylu: "w co się ubrać??" itp, później spora część ludzi odpisuje jakieś własne przemyślenia, 'poziom merytoryczny' tematu z -i tak- już niskiego wciąż spada z każdym nowym postem...

czy wy macie wszyscy po 13lat?? czy może jakieś problemy?? społeczeństwo was nie akceptuje? jakieś kompleksy??

 

jak założę temat: "Jakiej firmy skarpetki są najlepsze na uroczystą kolację?" to dostanę bana??

 

Jestem zalogowany na tym forum już jakiś czas, przeglądam czasem oglądając co ciekawsze zegarki starając się okiełznać ich ceny, szukać przykładowych "okazji", pogłębić wiedzę o "ruskach" i "szwajcarach"... ale na niektóre tematy nie mogę po prostu patrzeć.. takie połączenie fotosiku- naszejklasy- komentarzy na onecie, wp, wybiórczej i tvn24 z domieszką "kolorowych makulatur" typu Logo, Men's Health, prasy dla kobiet, seriali z TV i infantylnej niesamodzielności...

 

Fajnie że neostrada zbliża ludzi no ale bez przesady... jeszcze chyba mózgu nie wyłącza(chociaż straszą neurolodzy tym ich nowym LiveBoxem)?!

 

:rolleyes:

przypomniał mi się taki stary krążący po internecie dowcip:

Ilu forumowiczów potrzeba, żeby zmienić żarówkę?

 

1 aby zmienić żarówkę i napisać że żarówka została zmieniona

14 którzy podzielą się podobnymi doświadczeniami przy zmienianiu żarówki i napiszą o tym jak inaczej można było to zrobić

7 którzy ostrzegą o niebezpieczeństwach grożących przy zmianie żarówki

1 którzy przeniesie temat do działu ?Oświetlenie"

2 którzy zaczną się kłócić i przeniosą to do działu ?Elektryka?

7 którzy wytkną błędy gramatyczne/ortograficzne w postach na temat wymiany żarówki

5 którzy pojadą tym co wytykali błędy

3 którzy poprawią te błędy

6 którzy będą się kłócić czy pisze się ?żarówka? czy ?rzarówka? i 6 którzy powiedzą im że są głupi

2 profesjonalnych elektryków którzy poinformują wszytskich że mówi się ?lampa?

15 wszechwiedzących którzy twierdzą że siedzieli w tym temacie i mówi się ?żarówka?

19 którzy napiszą że to forum nie jest o żarówkach i powinno się to przenieść do forum o żarówkach

11 którzy obronią temat mówiąc że wszyscy uzywają żarówek więc temat pasuje

36 którzy będą debatować która metoda zmieniania żarówek jest lepsza, gdzie kupić żarówki, jakiej marki i które są wadliwe

7 którzy podeślą linki gdzie można zobaczyć różne przykłady żarówek

4 którzy napiszą że te linki nie działają i podeślą nowe

13 którzy zacytują kilkanaście postów pod cytatami pisząc: ?Ja też? / ?Zgadzam się?

5 którzy napiszą że odchodzą z forum bo nie mogą dłużej znieść kontrowersji wokół żarówek

4 którzy napiszą że ?BYŁO!?

13 którzy napiszą żeby ?szukać? zanim napisze się kolejne pytania o żarówki

1 który zrobi mały hijack i zapyta się jak wymienić klakson

1 który odpowie na oryginalny post po pół roku i zacznie temat od nowa.

 

Pokój.

 

edit:

poniewczasie ale lepiej późno niż później:

moje powyższe wypociny nie dotyczą tego konkretnego tematu(i nie zdziwiłbym się gdyby zostały skasowane lada chwila) ale ogółu -wcześniej przejrzałem temat o stringach i garniakach, jakąś średnią polemikę o tatuażach, później jakieś inne brednie no i ostatecznie zajrzałem tutaj...

no i te pytanie o frak mnie zabiło... "Jak myślicie będę w nim dobrze wyglądał? zawsze chciałem polansować się we fraku... co z tego że zakłada się go tylko na jakieś megaspecjalne okazje-gale, koncerty itp"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest "specjalny guzik"

 

na końcu dewizki - łańcuszka jest coś w rodzaju guzika na zdjęciu widać:

 

post-12656-0-83722400-1331078601.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wy macie problemy...

czytam, czytam i się śmieję -coraz więcej ludzi zakłada(nie tylko na tym forum) tematy w stylu: "w co się ubrać??" itp, później spora część ludzi odpisuje jakieś własne przemyślenia, 'poziom merytoryczny' tematu z -i tak- już niskiego wciąż spada z każdym nowym postem...

czy wy macie wszyscy po 13lat?? czy może jakieś problemy?? społeczeństwo was nie akceptuje? jakieś kompleksy??

 

jak założę temat: "Jakiej firmy skarpetki są najlepsze na uroczystą kolację?" to dostanę bana??

 

Jestem zalogowany na tym forum już jakiś czas, przeglądam czasem oglądając co ciekawsze zegarki starając się okiełznać ich ceny, szukać przykładowych "okazji", pogłębić wiedzę o "ruskach" i "szwajcarach"... ale na niektóre tematy nie mogę po prostu patrzeć.. takie połączenie fotosiku- naszejklasy- komentarzy na onecie, wp, wybiórczej i tvn24 z domieszką "kolorowych makulatur" typu Logo, Men's Health, prasy dla kobiet, seriali z TV i infantylnej niesamodzielności...

 

Fajnie że neostrada zbliża ludzi no ale bez przesady... jeszcze chyba mózgu nie wyłącza(chociaż straszą neurolodzy tym ich nowym LiveBoxem)?!

 

W sumie prawda, co my robimy? Że też ja wcześniej się nie zorientowałem, ale nasze tematy "schodzą na psy"... Patrzę i faktycznie, tematów (niezegarkowych) jest tu całe mnóstwo i to jeszcze głupoty, ale co gorsza... JA BIORĘ W TYM UDZIAŁ!!!

:rolleyes::P


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nigdy bym się nie spodziewał, że coś napisze w tym temacie. Szanowni koledzy - jak nosić kieszonkowy zegarek to przykład jeżeli się nie mylę daje nam wspaniały, Wielki Aktor MARIAN OPANIA. Nosi takowy zegarek na specjalnym pasku. Poszukajcie zdjęć. Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

 

1 aby zmienić żarówkę i napisać że żarówka została zmieniona

14 którzy podzielą się podobnymi doświadczeniami przy zmienianiu żarówki i napiszą o tym jak inaczej można było to zrobić

7 którzy ostrzegą o niebezpieczeństwach grożących przy zmianie żarówki

1 którzy przeniesie temat do działu ?Oświetlenie"

2 którzy zaczną się kłócić i przeniosą to do działu ?Elektryka?

7 którzy wytkną błędy gramatyczne/ortograficzne w postach na temat wymiany żarówki

5 którzy pojadą tym co wytykali błędy

3 którzy poprawią te błędy

6 którzy będą się kłócić czy pisze się ?żarówka? czy ?rzarówka? i 6 którzy powiedzą im że są głupi

2 profesjonalnych elektryków którzy poinformują wszytskich że mówi się ?lampa?

15 wszechwiedzących którzy twierdzą że siedzieli w tym temacie i mówi się ?żarówka?

19 którzy napiszą że to forum nie jest o żarówkach i powinno się to przenieść do forum o żarówkach

11 którzy obronią temat mówiąc że wszyscy uzywają żarówek więc temat pasuje

36 którzy będą debatować która metoda zmieniania żarówek jest lepsza, gdzie kupić żarówki, jakiej marki i które są wadliwe

7 którzy podeślą linki gdzie można zobaczyć różne przykłady żarówek

4 którzy napiszą że te linki nie działają i podeślą nowe

13 którzy zacytują kilkanaście postów pod cytatami pisząc: ?Ja też? / ?Zgadzam się?

5 którzy napiszą że odchodzą z forum bo nie mogą dłużej znieść kontrowersji wokół żarówek

4 którzy napiszą że ?BYŁO!?

13 którzy napiszą żeby ?szukać? zanim napisze się kolejne pytania o żarówki

1 który zrobi mały hijack i zapyta się jak wymienić klakson

1 który odpowie na oryginalny post po pół roku i zacznie temat od nowa.

 

(...)

 

 

Było, ale ogólnie to się zgadzam.

 

:rolleyes:


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadnienie jest ciekawe. Niekoniecznie muszę nosić zegarek kieszonkowy, ale chciałbym wiedzieć jak wyglądało to kiedyś.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Nigdy bym się nie spodziewał, że coś napisze w tym temacie. Szanowni koledzy - jak nosić kieszonkowy zegarek to przykład jeżeli się nie mylę daje nam wspaniały, Wielki Aktor MARIAN OPANIA. Nosi takowy zegarek na specjalnym pasku. Poszukajcie zdjęć. Pozdrawiam DarekK

Chodzi ci o to?

post-23499-0-48494300-1331078800.jpg

 

Podobnie cebulę nosił Jacek Fedorowicz

15451_1.jpg

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/5115451

 

Był w dziale "paskowym" temat gdzie wrzucałem więcej zdjęć, ale gdzieś zaginął przy zmianie silnika.

EDYTA: a jednak jest nadal :D

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=24767

Temat na razie zarzuciłem, bo zegarka tego typu nie posiadam i doszedłem do poniższych wniosków :D

 

 

Osobiście: no nie założyłbym w ten sposób kieszonkowca nawet do garnituru :) Elegancja to dla mnie też umiar, a tutaj masz wielki kapeć przyczepiony do ręki :) Nie o to chyba chodziło chłopakom :)

 

Co do sytuacji, kiedy można/powinno się ubrać w surduty/fraki/smokingi: jest to dosyć dobrze opisane (streszczenie zapodał soft) i noszenie ich przy każdej okazji kiedy chce się wyglądać elegancko... no nie uchodzi :)

IMO włożenie tego typu stroju w niewłaściwej sytuacji to pajacowanie, a nie wyróżnianie się z tłumu szaraków.

A skoro pajacować, to czemu nie w czymś z tej wypożyczalni?

http://www.suavecito.com/rentals.htm

:rolleyes: i jeszcze jeden :) gdyby ktoś nie zauważył :P

 

p.s. Nie rozumiem, czemu niektórzy psioczą na ten temat?

Po odsianiu plew trochę wiedzy z materii okołozegarkowej w głowie przecież zostaje :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są te paski na "zegarki kieszonkowe na rękę" (?!?)

Widziałem już coś takiego i muszę przyznać, że nawet nieźle się prezentuje (w gronie miłośników zegarków), gorzej z noszeniem tego na co dzień, faktycznie jest duże i trzeba nakręcać... Chyba, że kieszonkowy automatic :P

 

p.s. Nie rozumiem, czemu niektórzy psioczą na ten temat?

Po odsianiu plew trochę wiedzy z materii okołozegarkowej w głowie przecież zostaje :rolleyes:

 

Zasadniczo tak, ale są na forum tematy z zegarkami niezwiązane... Jednym słowem "uogólniamy się" forum nie jest już tylko dla miłośników zegarków, ale dla wszystkich... Niedługo przyjdzie zmienić nazwę, nie będzie "klub miłośników zegarów i zegarków" tylko "klub miłośników pytań i zapytań" :D

 

P.S. To jest niezłe: :D

 

Pink_Zoot_Suit.jpg


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcelain

 

 

Tak o to mi chodziło i ot tyle. Mam innego KONIKA. A Mariana Opanię Bardzo Lubie i chyba warto wiedzieć, iż z tym zegarkiem to w niejednym filmie wystąpił. Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.