Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Admof

Klub Miłośników Zegarków Casio Edifice

Rekomendowane odpowiedzi

Taka prośba, potrzebuję realnie zmierzone wymiary pokazywanych wyżej EFV w rozbicu na EFV-100D i EFV-110D. Bo podają, że pierwszy model (100) jest większy (od 110). Czy tak jest faktycznie ?

Tak , to są bliźniacze model różniące się wielkością. Katalogowo Casio podaje średnicę z koronką : 100 ma 42mm (realnie zmierzone bez koronki 40mm) a 110 37,8mm (podejrzewam , że bez jakieś 36mm ale osobiście nie mierzyłem).

Jaka jest różnica dość dobrze widać tu (od 52sek):

https://youtu.be/vjmUAgYrwOA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Chę zapisać się do Klubu i mocno mnie ten EFV (teraz to już sam nie wiem który wybrać).

"Blin" ja nawet ten film zobaczyłem, ale zmylił mnie podpis i nie odtworzyłem, jeszcze raz dziękuję.

Teraz się rozjaśniło jak temu rosjaninowi. 

 

Ps. do Klubu już bym się zapisał, ale trochę dozbierać chcę modeli, żeby było czym się podzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Nigdy nie udzielałem się na forum zegarków Casio, ponieważ miałem o nich bardzo złe zdanie, co też w tym momencie odszczekuję, bo od tego modelu zakochałem się na zabój i zacząłem węszyć głębiej w zegarkach tej marki. Wszystko zaczęło się jakieś 3 miesiące temu, kiedy kolega mi zwrócił uwagę, że Casio to nie tylko plastikowe zegarki dla dzieci i wskazał ten właśnie model. Popatrzyłem, pooglądałem nieliczne recenzje, jakie istnieją i stwierdziłem, że to nie może być prawda - tak ładny zegarek za grosze? No ale dwa miesiące temu zamówiłem. Przez ten cały Covid trwało to prawie 2 m-ce, zanim trafił dzisiaj w końcu do mnie i jestem oszołomiony. Fakt, bransoletę wyrzuciłem dosłownie do śmieci, jak tylko wyjąłem zegarek z pudełka - jest gorsza niż Seikowe, no ale w tej cenie...sam zegarek to jest to, o co mi chodziło. Tak mnie oczarował, że po wgłębieniu się w modele Casio, zamówiłem jeszcze 3 inne zegarki tej firmy.  (to jest ten mniejszy model, właśnie taki chciałem, gdyż ten większy ma 40+koronka i osłona, a w tym rozmiarze mam już parę elegancików od Seiko i szukałem czegoś mniejszego i cieńszego - ten model idealnie się wstrzelił). Jestem w szoku, dawno już mnie nic tak pozytywnie nie zaskoczyło w zegarkowym hobby. No i szok, że ten model nie jest szerzej w internecie znany - taka perełka, że aż dziwne. Wymieniłbym szkło na szafir (to nic, że zegarek tani, z chęcią to zrobię, jeśli znajdę do niego odpowiednie). Zakochałem się w nim, normalnie...i dołączam do klubu, z którego nie wyjdę. To keeper zdecydowanie.

 

GG3Px9z.jpg

4VBEi0N.jpg

yU98URt.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, udany Edzio. Gratuluję. Niech się nosi jak najdłużej.

P. S. To do działu Casio Oceanus lepiej nie zaglądaj, bo nie zaśniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, udany Edzio. Gratuluję. Niech się nosi jak najdłużej.

P. S. To do działu Casio Oceanus lepiej nie zaglądaj, bo nie zaśniesz...

Dziękuję. Będą się nosić przez całe życie, ja nie sprzedaję swoich zegarków (zrobiłem to raz, wyjątkowo). Piszę będą, bo jutro odbieram kolejnego, a zamówiłem jeszcze jeden, żeby mieć całą kolekcję. Zakochałem się w tych zegarkach. I pomyśleć, że taki Hamilton na kwarcu kosztuje 5-6 razy więcej, a wcale nie jest zrobiony lepiej (dyrektor szkoły, w której pracuję nosi taki).

Casio Oceanus - zaglądać nie muszę, bo to jeden z tych, które do mnie lecą. T200 zamówiłem w marcu, niestety od 25 tracking wciąż pokazuje to samo miejsce, utknął i nie doleciał jeszcze na Filipiny. To samo z dwoma przesyłkami z USA, jedno Casio od połowy marca w Los Angeles i nie chce ruszyć, a akcesoria zegarkowe latają w kółko z Chicago do Jamajki, z powrotem do Chicago, a teraz pokazuje San Francisco. Nie kumam o co chodzi, wiem, że Covid, ale moja cierpliwość też ma swoje granice. Zakochałem się w tych Casio, generalnie to ostatnio nie mogę patrzeć na Seiko i wszystkie trzy (Orient, Casio i Citek) firmy w moich oczach są lepsze. Pozdrawiam serdecznie i każdemu gorąco polecam tego Edzia. Jego wykonanie jest po prostu rewelacja.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ile Cię oceanus wyniósł? Coś koło 2k pln? :)

 

Co do Edzia: fakt, wykończenie koperty robi wrażenie. W tej kasie..

... Szacun Casio.

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Ile Cię oceanus wyniósł? Coś koło 2k pln? :)

 

Co do Edzia: fakt, wykończenie koperty robi wrażenie. W tej kasie..

... Szacun Casio.

Musisz liczyć 2350-2400 PLN. Płaciłem przedwczoraj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Cię oceanus wyniósł? Coś koło 2k pln? :)

 

Co do Edzia: fakt, wykończenie koperty robi wrażenie. W tej kasie..

... Szacun Casio.

Hejka, kupowałem prosto z Japonii, płaciłem 11 marca. Złotówek na oczy nie widziałem od ponad dekady, ale internetowy przelicznik pokazuje mi 2070PLN. Pewnie dojdzie vat, który jest o połowę mniejszy niż w Polsce, jaka będzie finalna cena dowiem się, jak w końcu zegarek doleci na Filipiny, bo wciąż jest w Japonii...

Koperts jest wykonana zdecydowanie lepiej niż w Hamiltonach, czy Seiko.  Pewnie, że szacun, moje zdanie o Casio zmieniłem o 180 stopni i to jest doprawdy dziwne, że na forum nikt o tych zegarkach nie mówi.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Hejka, kupowałem prosto z Japonii, płaciłem 11 marca. Złotówek na oczy nie widziałem od ponad dekady, ale internetowy przelicznik pokazuje mi 2070PLN. Pewnie dojdzie vat, który jest o połowę mniejszy niż w Polsce, jaka będzie finalna cena dowiem się, jak w końcu zegarek doleci na Filipiny, bo wciąż jest w Japonii...

Koperts jest wykonana zdecydowanie lepiej niż w Hamiltonach, czy Seiko.  Pewnie, że szacun, moje zdanie o Casio zmieniłem o 180 stopni i to jest doprawdy dziwne, że na forum nikt o tych zegarkach nie mówi.

Niewiele jest o Oceanusach, bo nie są dostępne poza Japonią. Do mnie też leci pierwszy Ocek i też t200  :)

A ostatnio kupiłem jeszcze 2 Casio G: GravityMastera i nowego MTG - wykonanie rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Pewnie, że szacun, moje zdanie o Casio zmieniłem o 180 stopni i to jest doprawdy dziwne, że na forum nikt o tych zegarkach nie mówi.

Dziwne to jest to że miałeś inne zdanie o Casio nie mając z nimi do czynienia.

I jak nikt na forum nie mówi o Casio?

Przecież to jedna z najbardziej popularnych marek na tym forum a ilość postów z tego działu przewyższa większość topowych marek na forum, nie wspominając o dziale podforum g-shock.

Na forum i w dziale Casio jest dużo merytoryki, materiałów, opinii i wszystko czego dusza zapragnie, gdzie Ty byłeś? :P

Przecież w dziale Seiko czy Hamiltona nie rozmawia się o Casio ;)

Jak już zmieniłeś zdanie o marce i masz już Edka i Ocek w drodze to spróbuj jeszcze kostkę stalową, chyba że też słyszałeś że to taki świecący zegarek na Komunię ale warto się przekonać samemu a nie z opinii w sieci  ;)

1.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, kolego Tomaliusz. Nie do końca się zrozumieliśmy, bo źle zdanie sformułowałem.

Miałem na myśli, że dla mnie jest dziwne to, iż nikt nie mówi o tych edkach, które odkryłem dzięki znajomemu. Nie miałem na mysli Casio jako całości, gdyż jak popularna to marka, widzę z reguły w dziale "jaki zegarek masz dziś na ręku". Stąd też moje mylne wrażenie i utwierdzanie się w przekonaniu jeszcze z czasów młodości, iż Casio robi tylko brzydkie, za duże zegarki dla dzieci, które nota bene królują na forumowych fotkach. Dlatego też nie wchodziłem za bardzo w tematy o Casio i nie zagłębiałem się w tematyce.

Co do kostki, kolejny na forum z CIA - kostka też do mnie leci :D :D :D aczkolwiek nie metalowa, ta jest zbyt błyszcząca. Myślałem o tej metalowo-plastikowej, niebiesko czarnej, ale niestety widziałem tylko w negatywie, a ten odpada gdzie mieszkam - większość czasu byłaby nieczytelna. Stąd zdecydowałem się na jakąś klasyczną, ale nie pamiętam jaki model - jak dotrze to wrzucę zdjęcie. Powinna być niebawem, bo krajowa dystrybucja, nie to co reszta.

Pozdrawiam serdecznie.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

....Stąd też moje mylne wrażenie i utwierdzanie się w przekonaniu jeszcze z czasów młodości, iż Casio robi tylko brzydkie, za duże zegarki dla dzieci, które nota bene królują na forumowych fotkach...

Dobre, dobre... "brzydkie, za duże zegarki dla dzieci, które nota bene królują na forumowych fotkach"..

Z wyczuciem takie..

P. S. Te Edki są bardziej twoim odkryciem, w podforum Casio od dawna jest o nich mowa, pochwały i sporo zdjęć, więc nie ma mowy, że zostały przeoczone czy coś tam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No są są, tylko generalnie jak na jakość wykonania i elegancję, to bardzo mało użytkowników je posiada, szczególnie porównując do innych marek, czy modeli.

 

Z wyczuciem, czy nie, te duże plastikowe Casio kojarzą mi się z młodością, to raz. Dwa, że na Filipinach większość dzieciaków nosi podobne, ogromne bulwy z plastiku. Podejrzewam, że 3/4 to podróby, no ale tak mi się Casio kojarzy i po prostu nie trafia w moje gusta. Nawet co do tej zamówionej kostki mam mieszane uczucia i nie wiem jak długo u mnie pobędzie (ale chciałem dać szansę). Wiem, że to co powiem, może komuś się nie spodobać ale to jest tylko mój punkt widzenia - te plastikowe g-shocki traktuję tak samo, jak smartwatche - dla mnie bezużyteczne. No ale dobra, już nic nie mówię, bo zaraz zostanę zjechany od góry do dołu. Nie poradzę, nie mój styl.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a dla mnie smartwatche z kolei mogą nie istnieć. I w życiu ich nie porównam do g-shocków, które są kwintesencją zegarka prawie nie do zdarcia, tyranego na codzień. Czego nie powiedział bym o tych smartzabawkach właśnie, które dodatkowo musisz ładować co jakiś czas. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak wracając do tematu Edka z krainy kredka :wub: :wub: :wub:

l7boXtd.jpg

Z9yYg7m.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, że to dwie czarne tarcze, ale teraz widzę, że grantowa do kompletu. Gratuluję, już zabierałem się do zakupu czarnego, a tu pojawił sie dylemat- może jednak granatowy?

Jakie są wasze opinie, która bardziej pasuje do tego typu tarczy ?

Edytowane przez Topaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wszystkie trzy na żywo i.... Nie da rady wybrać jednego.. Niby czarny najbardziej uniwersalny, ale kurde, ten granatowy jak i jeszcze biały są też cholernie fajne! Nie dziwię się, że kolega Emiel kupił od razu wszystkie trzy.

A propos białego.. (zdjęcie z netu)

165217ecca9f4c597575112453733484.jpg

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O białym też myślałem, ale boje się, że tarcza będzie nijaka i płaska (to nie ceramika), nie ma gdzie zobaczyć na żywo, wszystko pozamykane. Z drugiej strony na białęj rysko będą mniej widoczne i fajny jest ten pomarańcz na sekundniku. Dylematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta biała jest super, dzisiaj do mnie dotarł, poniżej będziesz miał porównanie z moim emaliowanym Sarxem - Casio nie ma się czego wstydzić, tym bardziej, że jest kilkanaście razy tańsze. Bardzo dobre wykończenie w tych modelach, a co do tego, który z trzech podoba mi się najbardziej - ciężko mi wybrać, ale walka na pewno albo czarny/grafitowy, albo ten biały. W tej cenie, to można wszystkie mieć i się cieszyć. Poniżej foty, wraz z w/w emalią.

 

MjHk4p4.jpg

BXNsLng.jpg

jQXjT70.jpg

L7y40AW.jpg

 

a tu rodzinka w komplecie:

YJA7Olr.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emiel dziękuję. Teraz to już zupełnie zgłupiałem, pewnie skończy się trzema zakupami. Bo, nie mogąc zdecydować, policzyłem na szybko i w takich cześciej noszonych mam: tarcze "białe" -21 szt., tarcze "niebieskie" - 18 szt., tarcze "czarne" - 15 szt. Wychodzi, że niedobór czarnych mam, ale tak patrząc po moich zegarkach, to idealnie białej jeszcze nie mam. Także chyba rzut monetą pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emiel ile w uszach ma EFV-110 ? Też 20mm jak EFV-100 czy mniej ?

Miałem niedawno 100 i miło go wspominam , rozważam powrót ale właśnie do 110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, 110 ma 18mm, a nie 20. Stąd zupełnie inny odbiór na nadgarstku, jak dress watch, kiedy 100 to już jednak nie bardzo (przynajmniej na moim kozim nadgarstku). Masz porównanie uszu, 110 i 100. Mniejszy rozmiar 110 robi sporą różnicę, osobiście wolę te mniejsze.

 

4L8Egro.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emiel, przez Ciebie chyba znów wrócę do tego modelu :D

Tylko już nie pamiętam dlaczego go wygoniłem z pudełka ale chyba miejsca brakło :ph34r:

Teraz się zastanawiam jak by wyglądał ten mniejszy EFV-110, masz jakieś fotki nadgarstkowe?

I jaka łapa ewentualnie bo wydaje mi się ze jednak na ok. 18 cm. może być ciut za mały?

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110 ma 18mm

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emiel, przez Ciebie chyba znów wrócę do tego modelu :D

Tylko już nie pamiętam dlaczego go wygoniłem z pudełka ale chyba miejsca brakło :ph34r:

Teraz się zastanawiam jak by wyglądał ten mniejszy EFV-110, masz jakieś fotki nadgarstkowe?

I jaka łapa ewentualnie bo wydaje mi się ze jednak na ok. 18 cm. może być ciut za mały?

Dobry wieczór :) Źle to rozegrałeś.Ja, jak mi brakuje miejsca w pudełku, to kupuję kolejne pudełko :lol: :lol: :lol: szkoda sprzedawać tych zegarków, są w tak przystępnej cenie. Pewnie za jakiś czas co dobre się skończy, jak u Seiko i potem będzie żal, że się nie kupiło, jak były. Nadgarstkowe przed momentem zrobiłem, żebyś miał pogląd, specjalnie z jednego ściągnąłem skórę i założyłem nato. Mój nadgarstek to różnie, raz 16, raz 16,5 nigdy nie przekraczał 17. Masz zdjęcia 110 i białej 100 dla porównania, mam nadzieję, że to pomoże w decyzji.

 

jeawudd.jpg

tlnawdU.jpg

zcxOEPe.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Kolega ma problem ze stoperem, jego wskazówki nie wracają do zerowego położenia. Jak na zdjęciu. Czu ktoś orientuje sie czym jest to spowodowane? Pozdrawiam.
       
      Zegarek ma około 2 lata.


    • Przez MattSon
      Witam serdecznie.
       
      Borykam się z problemem wyboru zegarka już od pół roku i nadal nie wiem co wybrać. Szukam zegarka bezobsługowego na każdą okazję, koniecznie na bransolecie. Jak do tej pory wybrałem trzy modele:
       
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-600d-1a2er
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1200db-1aer
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1110dc-1aer akurat tutaj wole srebrny, najlepiej z kolekcji redbull
       
       
      najbardziej odpowiada mi pierwszy ze względu na minimalizm tarczy, jednak obawiam się o łączność z moim telefonem 
       
      Druga propozycja wydaje mi się piękna i spełnia wszystkie moje wymagania, jednak obawiam się czy aby będzie pasował do garnituru, który sporadycznie ale mimo wszystko zakładam
       
      Trzeci to taki kompromis ale jakoś nie porywa mnie do siebie.. 
       
       
       
      Liczę na Waszą pomoc i ewentualnie inne ciekawe propzycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.