Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Novvy33`

Zegarek do 500 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy oraz zielony w temacie zegarków. Posiadam jedynie swojego białego g-shocka. Tym razem celuje w coś klasycznego jakiś zegarek na bransolecie do 500 zł. Myślałem o Casio edifice ale jest ich trochę i sam nie wiem który wybrać. Proszę o jakieś podpowiedzi Osób które mają trochę pojecia oraz tych którzy mają tego pojęcia mniej :P Czekam na Wasze propozycję w co warto zainwestować na długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko 5, to bardzo fajna seria zegarków o naciągu automatycznym. Tak na dobry początek by zacząć przygodę z zegarkami mechanicznymi.

Jeżeli jednak kwarc, to Citizen z eco-drive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linia Edifice w Casio jest ok. Jak sam przyznajesz jesteś zielony w temacie zegarków, więc zanim kupisz przejrzyj i poczytaj forum. Mnóstwo informacji, które pomogą w wyborze a Ty określisz się w którą stronę zmierzasz w poszukiwaniach. Czy ma to być kwarc, czy może jego odmiana ładowana światłem słonecznym (solar, Eco Drive), czy może na początek jakiś tańszy automat np. z serii Seiko 5, czy w końcu naciąg manualny i tu jakiś Vintage wpadnie w oko. O kinetyka w tym budżecie raczej będzie ciężko. Na początek bierz pod uwagę Seiko 5, Citizena czy wspomnianą już linię Casio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko , Orient , Citizen - spory wybór.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego

 

https://m.ceneo.pl/4779898

 

Jest warto? A może można go dorwać taniej?

 

Pewnie jak zawsze da się znaleźć taniej - ale cena jest optymalna. Możesz zerknąć jeszcze na jakże popularnego w tej kategorii cenowej Casio duro - jeśli podobają Ci się wyglądem divery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bardziej bym był zainteresowany edifice tak więc proszę o jakieś podpowiedzi propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak zawsze da się znaleźć taniej - ale cena jest optymalna. Możesz zerknąć jeszcze na jakże popularnego w tej kategorii cenowej Casio duro - jeśli podobają Ci się wyglądem divery.

Podobna cena jest na Amazon.de

https://www.amazon.de/Casio-EF-539D-1AVEF-Edifice-Herren-Armbanduhr/dp/B002LAS0M2

dużo taniej nigdzie nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie męczy Cię taka "bogata" tarcza? Ciężko godzinę odczytać. Te wszystkie subtarcze fajne są przez pierwsze 3 dni. Później zaczynają drażnić. Rozważ to przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jeszcze nie miałem do czynienia z takim zegarkiem więc nie wiem czy by mnie to męczyło czy nie. Polecasz coś w takim razie innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś propozycje na bransolecie? Tak btw. Co oznacza to Eco drive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś propozycje na bransolecie? Tak btw. Co oznacza to Eco drive?

A może tak sam sobie zobaczysz w internecie ... To naprawdę nietrudne i nie boli  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś propozycje na bransolecie? Tak btw. Co oznacza to Eco drive?

Eco drive - typ napędu Citizena.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest tak:

 

- Jeśli planujesz kupić jeden zegarek, po prostu go nosić i przynajmniej na kilka lat zapomnieć o tym forum, to wybierz jakiegokolwiek Seiko, Casio, Citizena czy Lorusa, który Ci się podoba i ciesz się nim. Koniecznie przymierz, bo podobać ma się na własnym nadgarstku.

 

- Jeśli ma to być początek jakiejś większej zajawki, to na wybór zegarka lepiej poświęcić więcej czasu. Przeglądaj forum, oglądaj zdjęcia (na tym forum jest ich masa), chłoń wiedzę. Poczytaj o różnych rodzajach napędów, dowiedz się jak wyglądają zegarki typu diver, pilot, marine, etc. I w końcu pewnie zdecydujesz się na któryś z szeroko polecanych, ponadczasowych klasyków jak Seiko SNK, SKX czy Orient Bambino, bo to nigdy nie będzie zły wybór. A wiem z doświadczenia, że jak kupisz pozbawioną wyraźnego stylu, przekombinowaną bateryjkę, to szybko możesz pożałować wydanych pieniędzy :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A wiem z doświadczenia, że jak kupisz pozbawioną wyraźnego stylu, przekombinowaną bateryjkę, to szybko możesz pożałować wydanych pieniędzy :ph34r:

Tylko aby kolega nie pomyślał że bateryjki to samo zło, bo to samo może się tyczyć zegarków mechanicznych. ;)

Najważniejsze to świadomy wybór dostosowany do potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry kwarc , w szczególności eco drive , nie jest zły.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo zainteresował mnie ten model.

 

Jakieś opinie?

 

W jakiej cenie mogę go dorwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zainteresował mnie ten model.

 

Jakieś opinie?

 

W jakiej cenie mogę go dorwać?

Miałem ten zegarek i sprzedałem go za jakieś 200 zł z rok temu. Nic wielkiego, taki zwykły seikacz, bez wybuchów. Luma bardzo słaba, bransoleta słaba. Robił jakieś 10 s +/- na dzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecasz coś podobnego?

A co to ma być w sumie? Bo po postach wiem, ze bransoleta tylko. Do garnituru czy do wszystkiego np praca/szkoła/wyjście do teatru/kina? Jaki nadgarstek? Czy tylko automat czy może być eco drive albo kwarc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bransoleta. Raczej do wszystkiego. Nie orientuje się czym się różnią owe mechanizmy aczkolwiek bardzo chciałbym coś bardzo zbliżonego wyglądem do tego seiko 5 jeśli nie jest on dobrym wyborem. Obwód nadgarstka musiałbym zmierzyć jeśli to istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bransoleta. Raczej do wszystkiego. Nie orientuje się czym się różnią owe mechanizmy aczkolwiek bardzo chciałbym coś bardzo zbliżonego wyglądem do tego seiko 5 jeśli nie jest on dobrym wyborem. Obwód nadgarstka musiałbym zmierzyć jeśli to istotne.

Ale ja nie powiedziałem, że ten seiko to zły wybór. Dla mnie był przeciętny. Jeżeli masz 500 zł to na pewno są lepsze - to mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.