Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Strona Klubu KMZiZ - Dyskusja, propozycje

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie się zgadzam. Na pewno bardzo zależałoby mi na tym, aby wspomniane animozje zostały zlikwidowane. Mam ten komfort, że często nie wiem skąd się wzięły. Więc łatwo mi siadać do pracy z każdym :)

 

I, widząc, że ten wątek jest już całkiem rozbudowany i dyskusja jest merytoryczna, a nie tylko krytykancka, może właśnie wspólnie jesteśmy w stanie dojść do konkretów i coś zrobić? Ale faktycznie, do konkretów :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Przesada w żadną stronę nie jest właściwa dlatego staram się w swoich artykułach równoważyć kwestie techniczne różnymi ciekawostkami dotyczącymi historii zegarków, które opisuję. Najlepszym tego przykładem jest moje opracowanie na temat Offshore Ref. 26237ST. Ważna jest więc równowaga. Kwestie techniczne nie powinny zabijać czytelnika nadmierną obszernością, ale też nadmierne przywiązywanie wagi do wyglądu zegarka, który każdy może zobaczyć na zdjęciu, także stanowi drogę donikąd. Żeby napisać naprawdę dobry artykuł, to trzeba się solidnie przyłożyć i do tego nie wystarczą suche dane z pressroomu. Niestety niektórzy autorzy zdają się tego nie zauważać i piszą o zegarkach, jakby pisali za karę.

...

 

Ciekawy artykuł, muszę przyznać, chociaż przez część techniczną nie dałem rady przebrnąć - a to 1/3 całego artykułu...

Jeżeli chodzi o wygląd zegarka. Cóż, jaki jest koń każdy widzi, ale nie wiem czy wiesz/wiecie, podczas projektowania kierownicy do samochodu konsumenci zwrócili uwagę na około 130 parametrów, które mają dla nich znaczenie. Czyli opis zegarka/recenzja to nie tylko zwrócenie uwagi na to jak zegarek wygląda, ale i jak się nosi, jak układa, jaki jest w dotyku, jak odbija promienie słoneczne, czy ręka się w nim poci - tysiąc spraw...a mechanizmów zegarkowych powszechnie używanych - garstka. Dlatego fajnie by było, gdyby to użytkownicy zegarków pisali czasami recenzje i wnosili własne uwagi, a nie to co zobaczą na zdjęciach lub poużywają przez tydzień czy dwa...

 

1 kwietnia już był. Chcesz zobaczyć ładną stronę, to kliknij tu. Niestety podejście Janka i Eugeniusza do tematu potwierdziło moje obawy. Jedyne, co koledzy mają do wyartykułowania to "daj opracowania". Rezygnuję z dalszej dyskusji.

 

 Hodinkee to magazyn, czasopismo posiadające własny sklep itd. Nie ma najmniejszego sensu porównywać go do strony prowadzonej przez hobbystów, która jest dostępna dla wszystkich związanych z Klubem.

 

Trochę głupio siebie chwalić, ale zerknij w takim razie tu. Za tą stroną nie stoją pieniądze tylko pasja i chęć podzielenia się wiedzą.

Wygląd strony jest, w moim odczuciu, kwestią subiektywną. Strona klubowa jest jasna, przejrzysta, czytelna i estetyczna. Być może wymaga jakichś zmian, ale na pewno nie jest odrażająca, odpychająca, czy przestarzała.

 

ps. Widzę, że poprawiłeś "O" i "C" ;)

 

 

Gienku sprawdź proszę.o ilu akcjach klubu napisaliśmy pierwsi bądź jako JEDYNI. Nawet z ostatniego spotkania klubowego. Oryginalne soboty, Targira, pierwsze targi. Nie wspomnę, że żaden "partner" nie zająknął się nawet o Profesorze, współtwórcy, mentorze i wizerunkowi tego przedsięwzięcia. Sam w swoich artykułach nawet nie wiem ile razy wspominałem o Klubie. Rozumiem, że nie czytasz, ale żaden portal nie wspominał tyle razy o Klubie i inicjatywach klubu. Żaden.

....

Tu muszę przyznać, że rzeczywiście ZiP starało się informować o Klubie. Mam nadzieję, że przyjdzie czas na wznowienie współpracy i to nie tylko z ZiP ale i innymi bytami funkcjonującymi w internetowej rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ciekawy artykuł, muszę przyznać, chociaż przez część techniczną nie dałem rady przebrnąć - a to 1/3 całego artykułu...

Jeżeli chodzi o wygląd zegarka. Cóż, jaki jest koń każdy widzi, ale nie wiem czy wiesz/wiecie, podczas projektowania kierownicy do samochodu konsumenci zwrócili uwagę na około 130 parametrów, które mają dla nich znaczenie. Czyli opis zegarka/recenzja to nie tylko zwrócenie uwagi na to jak zegarek wygląda, ale i jak się nosi, jak układa, jaki jest w dotyku, jak odbija promienie słoneczne, czy ręka się w nim poci - tysiąc spraw...a mechanizmów zegarkowych powszechnie używanych - garstka. Dlatego fajnie by było, gdyby to użytkownicy zegarków pisali czasami recenzje i wnosili własne uwagi, a nie to co zobaczą na zdjęciach lub poużywają przez tydzień czy dwa...

 

No cóż, szkoda. Dużo pracy włożyłem w opis mechanizmu. Co do recenzji, to oczywiście zgadzam się z Tobą. Sam przymierzam się do opisu mojego Patka, ale trudno oczekiwać od portali podejścia, które wyartykułowałeś. Trzeba by chyba spać na pieniądzach, żeby pozwolić sobie na zakup każdego zegarka, który chcesz przetestować. Trudność dodatkowo wzrasta, gdy opisujesz zegarkowy high-end. Mam w planach recenzję Zeitwerka, który w Aparcie kosztuje ponad 300 tys. zł. Skończy się więc na tym, że dokładnie obejrzę zegarek w salonie i podzielę się na portalu swoimi wrażeniami w formie artykułu. 

 

Hodinkee to magazyn, czasopismo posiadające własny sklep itd. Nie ma najmniejszego sensu porównywać go do strony prowadzonej przez hobbystów, która jest dostępna dla wszystkich związanych z Klubem.

Udowodniłem, że można zrobić coś zbliżonego do Hodinkee bez dużych nakładów finansowych. Do realizacji celu wystarczył mi Mac, trochę wiedzy i silna motywacja, żeby zrobić wysokiej klasy serwis o zegarkach. :) Nie ma jednak sensu dłuższego wałkowania tematu. Klub ma Zarząd, który określi kierunki rozwoju strony klubowej. Jeżeli uznam, że podzielam prezentowane wartości, to wówczas przyłączę się do współpracy. Na tę chwilę pozostanę w roli życzliwego obserwatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

 

Wiemy już chyba wszyscy, że nasza strona jest brzydka, beznadziejna, nikt jej nie czyta a forum nie ma już racji bytu :P

Jeśli mamy już te podstawy, zastanówmy się co warto zrobić i UWAGA UWAGA kto jest chętny, żeby pomóc  ;) 

Wacor podrzucił fajny temat wart uwagi - recenzje jednego zegarka kilku osób, pytanie jak można by to zorganizować? jak połączyć dwie/trzy/cztery osoby z takim samym sikorem? chętnie skorzystamy z waszych sugestii w tym temacie. 

 

To tak na początek   B)

Pozdrawiam ciepło

Kasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

 

Wiemy już chyba wszyscy, że nasza strona jest brzydka, beznadziejna, nikt jej nie czyta a forum nie ma już racji bytu :P

 

 

Z drugiej strony jest piękna, są na niej tłumy aż się serwery gotują, a forum kwitnie jak dawniej - to może mając takie podstawy nic nie robić?  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Wacor podrzucił fajny temat wart uwagi - recenzje jednego zegarka kilku osób, pytanie jak można by to zorganizować? jak połączyć dwie/trzy/cztery osoby z takim samym sikorem? chętnie skorzystamy z waszych sugestii w tym temacie.

 

Nie ma tu za wiele miejsca na kombinowanie. Jeżeli miałaby powstać recenzja, to testujący powinien dostać zegarek do użytkowania przynajmniej na tydzień. Pomysł jest ciekawy, ale też ryzykowny, a skala ryzyka rośnie wraz z ceną zegarka. Oddać do testów zegarek wartości mieszkania komuś, kogo zna się tylko z klubowego loginu, to mało rozsądny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jest piękna, są na niej tłumy aż się serwery gotują, a forum kwitnie jak dawniej - to może mając takie podstawy nic nie robić?  :P

 

Wiemy wszyscy, że można lepiej. Zawsze można lepiej, bardziej, więcej, a marudzenie nic nam nie da. Dobrze wiedzieć co się robi źle, ale fajnie jeśli ma się wskazówki co robić, żeby było lepiej i osoby chętne do wdrażania tego.

 

Z pewnością przydałby się grafik/fotograf, który chciałby pomóc w cyklicznej zmianie zdjęcia na stronie głównej, może z naszej galerii raz w miesiącu dałoby się "wyłuskać" zdjęcie odpowiedniej rozdzielczości i jakości, tak by na stronie były zdjęcia zrobione przez użytkowników. Mała rzecz ale myślę, że zawsze do przodu ;)

 

Bardziej myślałam, żeby pójść w stronę np. dwóch zegarków Vinatge. Osoba, która używa go na co dzień podzieliłaby się swoimi spostrzeżeniami, a druga osoba swoimi. Moglibyśmy zrobić wtedy nawet coś w stylu "Biała tarcza u Wrocławianina a czarna u Krakowiaka" zegarki te same, różnią się jedynie kolorem tarczy. Dzięki temu moglibyśmy uniknąć ryzyka związanego z wysyłaniem zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że o zegarkach wartości mieszkania, do testów trwających miesiąc, raczej możemy zapomnieć. Nawet jeśli testujący byliby znani powszechnie i z umowami, z najpopularniejszych portali itp. Raczej nie ten rynek.

 

Kwestię regulacji właśnie już umowy powinny załatwić. Może to nie być łatwe, ale nie niemożliwe.

 

Inna sprawa, że możemy też spróbować na forum znaleźć użytkowników tego samego modelu i na tym bazować. Choć tu raczej będą (tak zakładam) same pozytywne opinie, ale z różnych perspektyw. Chyba, że ktoś lubi trzymać zegarek, którego nie lubi :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale są koledzy, którzy dzielą się recenzjami na forum. Pośród "marudzenia", były np. głosy, że pojawiła się naprawdę fajna recenzja Rolexa i w zasadzie można napisać, że nikt o niej nie wie. Nikt nie wie, bo pojawiła się na stronie głównej kmziz.pl - której statystyki są jakie są. Nie potrafię wskazać sposobu jak je zmienić, Ale by fajna recenzja dotarła do klubowiczów to musi znaleźć się na forum.

Wracając do marudzenia - może spójrzcie na to z innej perspektywy. Większość nie marudzi bo: im pasuje, nie widza możliwości wpływu, maja to w głębokiej duu.... - bo głownie handlują. Nie wiem. A to spojrzenie z innej perspektywy może Wam uświadomi, wreszcie, że jeśli ktoś marnuje energię na to co nazywacie "marudzeniem", za co od razu jest atak, albo kpina - to może pop prostu mu ZALEŻY, na tym by klub nie tracił znaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że możemy też spróbować na forum znaleźć użytkowników tego samego modelu i na tym bazować. Choć tu raczej będą (tak zakładam) same pozytywne opinie, ale z różnych perspektyw. Chyba, że ktoś lubi trzymać zegarek, którego nie lubi :)

 

A gdyby napisać, coś w rodzaju "konspektu"? takie też ułatwienie dla tych, którzy ew. chcieliby się podjąć tego zadania. Taki mały poradnik, na co zwrócić uwagę, kiedy już nam brakuje weny. Mogłyby znaleźć się tam podpowiedzi na tematy "jak zegarek układa się pod koszulą?" "Odbijanie światła od indeksów" "do idealnego zegarka brakuje mu..." "Z czym mu dobrze" (paski, bransoletki) , itp. to są oczywiście przykłady ale taka lista mogłaby ułatwić i zachęcić do napisania własnej recenzji, chodź to raczej chyba w stylu "wrażenie z noszenia" niż recenzje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

No ale są koledzy, którzy dzielą się recenzjami na forum. Pośród "marudzenia", były np. głosy, że pojawiła się naprawdę fajna recenzja Rolexa i w zasadzie można napisać, że nikt o niej nie wie. Nikt nie wie, bo pojawiła się na stronie głównej kmziz.pl - której statystyki są jakie są. Nie potrafię wskazać sposobu jak je zmienić, Ale by fajna recenzja dotarła do klubowiczów to musi znaleźć się na forum.

To w sumie niewytłumaczalne, że w kanałach rss pojawiają się opracowania z portali spoza Klubu, a opracowania umieszczane na stronie głównej KMZiZ nie są z automatu publikowane w aktualnościach na forum. Jak przygotowywałem artykuły na KMZiZ, to musiałem sam wrzucać odnośniki. Oczywiście zgłosiłem problem, ale nic z tym nie zrobiono.

 

W ramach dalszego marudzenia dodam, że w ogóle cała ta dyskusja jest jakaś rozmyta i przypomina rozważania filozofów nad sensem wszystkiego. Niby Zarząd oczekuje jakiejś pomocy, ale nie potrafi konkretnie określić jakiej. Brakuje wypracowania schematów współpracy, nie ma określonych ról do których należałoby dobrać ludzi. Bez konkretnego składu redakcyjnego tworzącego fundament strony klubowej i mogącego podejmować decyzje w oparciu o ustalenia z Zarządem, nic z tego nie wyjdzie. Ja rozumiem piękną ideę Eugeniusza, aby Klubowicze identyfikowali się z KMZiZ i pisali opracowania, ale niezbędna jest też koordynacja wszystkich działań, bo inaczej powstanie chaos. Zaczynacie dyskusję o pisaniu opracowań, a gdzie podstawy? Chcecie budować dom od dachu?

 

Tak, jak napisałem, potrzebny jest skład redakcyjny - sześć osób: fotograf i jednocześnie grafik, programista, trzy osoby do stałego pisania artykułów oraz zegarmistrz jako konsultant merytoryczny. Oczywiście jeżeli grafik komputerowy i programista też będą mieć coś do powiedzenia na temat zegarków i wyrażą chęć napisania artykułów, to również mogą pisać. W zespole należałoby wybrać koordynatora do współpracy z Zarządem. Uważam, że zespół redakcyjny powinien mieć możliwość podejmowania decyzji oczywiście po uzyskaniu akceptacji Zarządu Klubu. Jeżeli Klubowicze wyrażą chęć wspierania Klubu w postaci artykułów, to świetnie. Wówczas jedna z osób ze składu redakcyjnego mogłaby skoordynować umieszczenie takiego opracowania, bo czasem trzeba coś poprawić, zmodyfikować - chodzi o to, żeby nie publikować z błędami. Kończąc, zanim powstanie skład redakcyjny, to Zarząd Klubu powinien określić cele do zrealizowania, przyjąć jakiś harmonogram działania i w ramach nakreślonych założeń zwrócić się do klubowiczów z prośbą o wsparcie / pomoc. Niestety na razie konkretów brak, a Zarząd błądzi we mgle marudząc, że nikt nie chce pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie typowej mini redakcji w której wszystkie artykuły z bardzo dużą dawką treści merytorycznych na temat różnych zegarków, zegarów i narzędzi zegarmistrzowskich będą pisały tylko trzy lub nieco więcej osób nie jest moim zdaniem najlepszym pomysłem. 

Dlaczego. Dlatego że to jest forum typowo branżowe skupiające w różnych dziedzinach związanych z zegarkami i zegarami bardzo wybitnych fachowców.

Więc pisanie głęboko merytorycznych artykułów przez powiedzmy "przypadkowe" osoby spotka się natychmiast z obstrukcją (często bardzo agresywną) ze strony pozostałych użytkowników którzy uznają siebie za "lepiej wiedzących". 

Mariusz, kilkakrotnie czytałem Twoje różne opracowania i osobiście oceniałem je na głęboko merytoryczne i znaczna ich część i tak była krytykowana przez innych użytkowników, najczęściej bez żadnych uzasadnionych merytorycznych uwag. 

Obserwując forum, wnioski wyciągam takie. Im więcej merytorycznych treści tym mniej uwag i krytyki która wielu zniechęca do pisania i dzielenia się z innymi swoją wiedzą. 

 

Moim zdaniem na forum branżowym takim jak nasze powinna być prezentowana w postaci artykułów i opracowań wiedza głęboko merytoryczna, tylko taka wiedza nie spotka się z daleko idącą obstrukcją i krytyką i wniesie do naszej społeczności między innymi wartości edukacyjne które są jednym z celów funkcjonowania naszego forum.

 

Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby powołanie zespołu koordynującego który by nakreślał kierunki i następnie wyszukiwał wybitnych specjalistów których na naszym forum jest bardzo dużo i prosił ich lub im proponował tworzenie opracowań o treściach głęboko merytorycznych i takie treści publikował na forum i podpisywał je nazwiskiem i imieniem lub nickiem autora. 

 

Moim zdaniem na naszym forum jest spora grupa osób która bardzo chętnie przekaże swoją wiedzę, tylko trzeba ich wyszukać, trzeba z nimi rozmawiać i trzeba ich poprosić a czasem może namówić do przekazania innym swojej wiedzy. 

 

I na koniec moja własna opinia. Pisanie elaboratów na temat tego czy dany zegarek jest ładny czy brzydki, czy bardziej lub mniej funkcjonalny, czy mniej lub bardziej prestiżowy jest bez sensu, bo każdy z nas jest inny, każdy z nas ma inny gust, inny zasób gotówki i wyznaje inne wartości. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Zrobienie typowej mini redakcji w której wszystkie artykuły z bardzo dużą dawką treści merytorycznych na temat różnych zegarków, zegarów i narzędzi zegarmistrzowskich będą pisały tylko trzy lub nieco więcej osób nie jest moim zdaniem najlepszym pomysłem. 

Dlaczego. Dlatego że to jest forum typowo branżowe skupiające w różnych dziedzinach związanych z zegarkami i zegarami bardzo wybitnych fachowców.

Więc pisanie głęboko merytorycznych artykułów przez powiedzmy "przypadkowe" osoby spotka się natychmiast z obstrukcją (często bardzo agresywną) ze strony pozostałych użytkowników którzy uznają siebie za "lepiej wiedzących".

Rozumiem zasadność Twoich uwag, ale skład redakcyjny mógłby uwzględniać zegarmistrza jako konsultanta merytorycznego. To pozwoliłoby uniknąć niepoprawnych sformułowań w opracowaniach.

 

Mariusz, kilkakrotnie czytałem Twoje różne opracowania i osobiście oceniałem je na głęboko merytoryczne i znaczna ich część i tak była krytykowana przez innych użytkowników, najczęściej bez żadnych uzasadnionych merytorycznych uwag.

Kluczowa jest druga część Twojego zdania choć czasem bywało nawet zabawnie. Opisywałem kiedyś zegarek Jaeger-LeCoultre i chcąc nawiązać do historii napisałem, że w 1847 roku Antoine LeCoultre opracował system niewymagający użycia kluczyka do naciągu sprężyny oraz nastawienia wskazówek. Zaraz znalazł się Klubowicz, który zarzucił mi brak wiedzy w temacie, bo przecież Jean-Adrien Philippe... I tu pojawił się wywód. Gdy w toku dyskusji okazało się, że wielu pracowało nad własnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi urządzeń naciągowych z zastosowaniem główki naciągowej, to i tak była moja wina, zebrałem baty za stosowanie tzw. skrótów myślowych.  :) Krytyka była, jest i będzie - nie sposób tego uniknąć. Z czasem człowiek się uodparnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko nie ma wpływu na docieranie do "mas". Siłą klubu jest forum. Strona jest niezauważalna, profil półżywy, magazyn niezdobywalny. Za to forum mimo utraty wielu użytkowników, którzy dużo wnosili, mimo innych miejsc erozji jest najpotężniejszym kapitałem klubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ale to wszystko nie ma wpływu na docieranie do "mas". Siłą klubu jest forum. Strona jest niezauważalna, profil półżywy, magazyn niezdobywalny. Za to forum mimo utraty wielu użytkowników, którzy dużo wnosili, mimo innych miejsc erozji jest najpotężniejszym kapitałem klubu.

 

Nie przeczę, choć jak rozumiem Zarząd chce sprawić, aby strona zaczęła żyć. Obydwa byty nie są przecież wobec siebie sprzeczne, a moim zdaniem powinny być zintegrowane. Brakuje tu jednak konsekwencji. Za przykład nie posłuży domena kmziz.pl na którą ustawiono przekierowanie z zegarkiclub.pl. Forum zostało na starej domenie, a warto byłoby wybrać jeden kierunek identyfikacji w sieci. Ogólnie jest co robić, ale tu już decyzje należą do Zarządu Klubu. Myślę, że wyczerpałem temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam od czasu do czasu na inne zagraniczne fora i mogę z pełnym przekonaniem napisać, że nasze forum jest bardzo dobre.

Jeżeli miałbym je oceniać, to postawiłbym go na drugim miejscu zaraz po NAWCC.

Nasze forum jest czytane i bardzo często treści tu zawarte są cytowane przez zagranicznych kolekcjonerów i miłośników zegarów i zegarków na całym świecie, zaczynając od Rosji a kończąc na Singapurze. Zasób informacji jaki jest tu zgromadzony jest olbrzymi. 

Kiedyś byłem na takim spotkaniu gdzie Kol. Darek prezentował różne statystyki wejść i logowań i moim zdaniem były one imponujące i w ostatnich latach miały tendencję wzrostową, czyli pomimo mniejszej aktywności "starych'' użytkowników forum nadal żyje i się rozwija.

O tym jak mocno jest znane i cytowane na świecie nasze forum może napisać Kol. Tarant, bo jest czynnym i aktywnym użytkownikiem na wielu zagranicznych forach i z tego co wiem, to często spotyka się z bardzo pochlebnymi opiniami o naszym forum.   

 

Więc tak ogólnie, to nie jest aż tak żle jak się niektórym tu piszącym Kolegom wydaje.  :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłam sobie zebrać wszystkie Wasze propozycje i wskazówki w jedno miejsce. Niezwłocznie przekaże je "wyżej", jeśli pojawią się następne będę to aktualizowała na bieżąco. 

 

Plan działania nad stroną stowarzyszenia:

  • Wybór osoby decyzyjnej, odpowiadającej przed zarządem i czuwającą nad stroną – koordynator
  • Skład działających aktywnie:
    • Zegarmistrz – konsultant merytoryczny
    • Fotograf i grafik
    • Programista
    • 3 osoby do stałej współpracy
  • Harmonogram i ustalenie celów – Co robimy? kiedy? W jaki sposób?  
  • Kontakt z osobami, które mogłyby i chciałyby podzielić się swoją wiedzą – zadanie koordynatora
  • Integracja strony z forum
  • Domena kmziz.pl na którą ustawiono przekierowanie z zegarkiclub.pl. Forum zostało na starej domenie, a warto byłoby wybrać jeden kierunek identyfikacji w sieci.
  • W kanałach rss pojawiają się opracowania z portali spoza Klubu, a opracowania umieszczane na stronie głównej KMZiZ nie są z automatu publikowane w aktualnościach na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 .... Do realizacji celu wystarczył mi Mac, trochę wiedzy i silna motywacja, żeby zrobić wysokiej klasy serwis o zegarkach. :) ...

 

 

...

Tak, jak napisałem, potrzebny jest skład redakcyjny - sześć osób: fotograf i jednocześnie grafik, programista, trzy osoby do stałego pisania artykułów oraz zegarmistrz jako konsultant merytoryczny. Oczywiście jeżeli grafik komputerowy i programista też będą mieć coś do powiedzenia na temat zegarków i wyrażą chęć napisania artykułów, to również mogą pisać. W zespole należałoby wybrać koordynatora do współpracy z Zarządem. Uważam, że zespół redakcyjny powinien mieć możliwość podejmowania decyzji oczywiście po uzyskaniu akceptacji Zarządu Klubu. Jeżeli Klubowicze wyrażą chęć wspierania Klubu w postaci artykułów, to świetnie. Wówczas jedna z osób ze składu redakcyjnego mogłaby skoordynować umieszczenie takiego opracowania, bo czasem trzeba coś poprawić, zmodyfikować - chodzi o to, żeby nie publikować z błędami. Kończąc, zanim powstanie skład redakcyjny, to Zarząd Klubu powinien określić cele do zrealizowania, przyjąć jakiś harmonogram działania i w ramach nakreślonych założeń zwrócić się do klubowiczów z prośbą o wsparcie / pomoc. Niestety na razie konkretów brak, a Zarząd błądzi we mgle marudząc, że nikt nie chce pomóc.

 

Wydaje mi się, że wszyscy by chcieli, żeby strona była wysokiej klasy serwisem o zegarkach :rolleyes:

 

Kasiu, koordynatora już mamy - Redaktor portalu: Jan Krawczyk

 

Fotograf, grafik, plastyk, artysta, rzeźbiarz, zegarmistrz...to wszystko są ważne osoby, ale jeśli ma to być strona KLUBOWA, to nie za bardzo widzę sens szukania po omacku chętnych, którzy się na tym znają i jeszcze będą chętnie (i bezinteresownie) działać w ramach strony.

Poza tym nie chcemy tworzyć kolejnego portalu z artykułami o zegarkowym topie, ale naszą klubową stronę...nie wiem czy zauważyliście, ale na forum gro osób nie posiada zegarków z topu, nawet z połowy topu...warto o nich pamiętać (a pisząc o nich myślę i o sobie :rolleyes: ). 

Od prezentowania top of the top niech będą portale zegarkowe, a my skupmy się na Klubie i na tym co nas łączy - na zegarach i zegarkach - wszystkich, nie tylko tych za dziesiątki/setki tysięcy.

 

Do wszystkich "marud", "malkontentów" to wszystkie rady typu: aby artykuły były merytoryczne wnoszą bardzo, ale to bardzo dużo...czyli o czym mają być??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Wydaje mi się, że wszyscy by chcieli, żeby strona była wysokiej klasy serwisem o zegarkach :rolleyes:

Widzę, że w tym punkcie się zgadzamy. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że strona klubowa to duży projekt, potrzebni są ludzie do realizacji zamierzeń.

 

Od prezentowania top of the top niech będą portale zegarkowe, a my skupmy się na Klubie i na tym co nas łączy - na zegarach i zegarkach - wszystkich, nie tylko tych za dziesiątki/setki tysięcy.

Znowu się zgadzam. Nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby ograniczać tematykę klubowej strony wyłącznie do zegarków high-end. Chodzi mi tylko o uporządkowanie działań i poprawienie jakości strony głównej. Skoro można coś zrobić lepiej, to warto to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacor. Właśnie. Oderwanie się od rzeczywistości "zelitaryzuje" klub zamieniając go w TWA. Coś zrobić trzeba by ludziom się chciało dzielić. Nie tylko zegarkami na bazarku za pieniądze, ale codziennymi odczuciami, ciekawostkami. Ale i wiedzą tajemną o zegarkach z "olimpu" również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

 

My się chyba w większości zgadzamy. Tylko prawda jest taka, że w dwie osoby nie da się tego pociągnąć. Mariusz całkiem nieźle podsumował minimalną i sensowną ilość osób do tworzenia profesjonalnej strony. Ale tego zespołu obecnie nie ma. Jestem tylko ja i Kasia. Dziesiątki razy próbowałem rozmawiać z różnymi osobami i zachęcić do, choćby, tej części redakcyjnej. I różnie z tym bywało. Szczęśliwie są tacy, którzy co jakiś czas poświęcają swój czas i piszą dobre teksty.

 

Ale... skoro w takim gronie jak teraz dyskutujemy, to może jesteśmy w stanie coś zrobić razem?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że stowarzyszenie oraz jego zarząd wraca do rzeczywistości i korzeni, a przynajmniej mam nadzieję, że w tym kierunku będzie szło.

Przy budowie wspólnego domu potrzeba jednak oprócz pięknej idei fachowców i myślę, że na forum znajdzie się zarówno malarz , jak i cieśla, operator sprzętu oraz hydraulik/złota rączka ;) tak samo z budową forum - każdy z nas posiada jakąś wiedzę czy umiejętność, którą przy odrobinie dobrej woli mógłby się podzielić.

Dodaje kolejny punkt założeń :

  • Koniec z top of top – czas na przystępność

Właśnie, co zrobić, żeby ludziom chciało się dzielić? jak ich przekonać, zwłaszcza na początku?

Wiadomo - satysfakcja z nicka/nazwiska pod pierwszym czy nawet kolejnym artykułem jest duża ale co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Dodaje kolejny punkt założeń :

  • Koniec z top of top – czas na przystępność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany do tego kończenia z najwyższą półką. Raczej postawiłbym na różnorodność i uzupełnienie treści o takie traktujące również o bardziej przystępnych zegarkach. Mi brakuje treści o zegarkach vintage i kolekcjonerskich. Oraz historii, które najchętniej czytam. Miejsca jest dużo i raczej szedłbym w dostarczenie zróżnicowanych tekstów.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.