Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TomaszKE

A czy są tutaj gramofony?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów !

 

Czy są wśród nas ludzie którzy interesują się sprzętem typu:  Dual - Thorens - Braun - Technics ? 

 

Ja od pewnego czasu słucham muzy praktycznie tylko z vinyla. Nie wiem czy wpadłem w aktualny trend czy raczej z wiekiem dopadła mnie nostalgia  :rolleyes: Tak czy owak rozgladając się za gramofonem stwierdziłem że bardzo trudno jest kupić coś konkretnego w ,,normalnych pieniądzach,,

Dlaczego więc nie sięgnąć do gramofonu z lat kiedy ich czas praktycznie rozkwitał? No i tak pojawił sie u mnie pierwszy Dual CS 1237. Rozkręciłem - skręciłem i przestał działać  :D Więc następny ..... 

Po paru eksperymentach mam aktualnie CS 704. Przy tym potrafię już trochę pomajsterkować.W kolejce czekają CS701 - czyli automat oraz Thorens 320.

 

Może jest tu parę osób które mają podobne zainteresowania? Może będzie możliwość wymiany doświadczeń,

 

 

Pozdrawiam!

 

Tomasz

post-105922-0-82910800-1535012066_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

zostałeś hipsterem na stare lata, można i tak.

od lat męczę winyle na moim starym, wysłużonym, ale nadal dającym radę Danielu g1100fs.

wiesz dlaczego to robię? tylko i wyłącznie z sentymentu. lubię trzask starych płyt, tą całą otoczkę, rzekłbym wręcz celebrację muzyki. żeby posłuchać winyli musisz się trochę postarać - w miarę dobry sprzęt (chociaż na bambino też można było słuchać), poszukiwania i zakup interesujących cię płyt (co dla mnie osobiście jest po odsłuchu, chyba najlepszą częścią) odpowiednie pomieszczenie, fotel, herbata/kawa/alko/etc - siadasz i odpływasz.

słuchanie muzyki z winyli wiąże się również z aktywnością fizyczną, nie włączasz playlisty na kompie z pierdyliardem kawałków i rozwalasz się na kanapie, tylko musisz wstać, stronę zmienić, zupełnie inaczej to wszystko się odbiera. 

jakość muzyki też się liczy, ciepła, przyjemna środkowa scenia, czyściutkie treble, mało agresywny lekki bas.

żeby nie było, nie jestem winylowym hipsterem, słucham dla przyjemności, nie dla poklasku. mam również dużą kolekcję cd, kaset audio, hdcd i sacd, nie mówiąc o rtr.

 

 

ps.nie podoba mi się dzisiaj w tym to, że słuchacze winyli, w wielu przypadkach, uważają się za lepszych od  słuchaczy innych formatów, co też potrafią bardzo przejrzyście pokazać, np w sklepach z muzyką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słuchacze winyli uważają się za lepszych - raczej nie mam takich doświadczeń. Chyba większość moich znajomych nie podziela mojego entuzjazmu  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

zauważ że napisałem 'w wielu przypadkach', nie wszyscy.

wejdź w warszawie do jakiegoś sklepu z winylami, zaobserwujesz to zjawisko.

jednakże nie ma to żadnego znaczenia, mnie to wisi kalafiorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduję się z Dualem 621 :)

Winyl ma swój klimat. Nie ma co mówić o barwie dźwięku, czy jego temperaturze, ale samo obcowanie z płytą sprawia mi radochę.

MP3 (utworu, płyty, a nie odtwarzacza) nigdy w dłoni nie miałem, więc nie wiem jak to jest :D

 

Edit: No i znam kilka płyt, które nie doczekały się oficjalnej cyfrowej wersji.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

a więc 621 też już miałem - super sprzęt, A jeżeli chodzi o wkładkę do Duala to pewnie M20 albo Shure V15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, może Shure właśnie.

Póki co zapomniałem, że mam w zapasie igłę i od niej zacznę :)

 

Kupujesz jakieś nowe płyty? Ja mam same staruszki, część odziedziczyłem po wujku, a później samo leciało.

Tak się pochwalę, bo jest czym - pierwszą płytą jaką sam kupiłem była "Like a virgin" Madonny :D (Oczywiście jakaś polski odpowiednik)

Ale zaraz później był już Miles Davis "Tutu" - genialna płyta ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zarówno stare jak i nowe płyty. Często jestem w Colonii lub Düsseldorfie gdzie mam ulubione 2-3 miejsca gdzie można kupić używane. Każdy z nich ma parenaście tyśiecy płyt na stanie. Ale najważniejsze to to, że dostajesz kawę i przez godzinę - dwie nikt nie zawraca gitary. A choć winyle są niby na fali to tu ruch raczej mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się pochwalę, bo jest czym - pierwszą płytą jaką sam kupiłem była "Like a virgin" Madonny :D (Oczywiście jakaś polski odpowiednik)

Ale zaraz później był już Miles Davis "Tutu" - genialna płyta ;)

Moją pierwszą był Weather Report - Mysterious Traveller (Pewex, 8,50$, lata 74/75), mam do dziś z autografem J. Zawinula.

Tutu świetna, głównie za sprawą M.Millera.

Pzdr.

 

P.S. zapomniałem o wątku :) - w piwnicy deck Fonomastera, obok Marcin, Radmor.

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną macie zajawkę, chłopaki, więc i ja dam głos :)

Gramofon pojawił się u mnie jakieś 6 lat temu, i był naturalnym rozwinięciem mojej audio korby, którą mam znacznie dłużej :) Moim pierwszym był świetny, prosty direct drive od Sony, model PS-11.

Pozostałem wierny temu rodzajowi napędu i już od dłuższego czasu, mam gramofon Technics SL-1610MK2 z wkładkami Technics 207C i Stanton 500mkll. Szukam pomysłu na kolejną wkładkę, jakieś propozycje? :)

Nie pamiętam pierwszej kupionej płyty, ale był to jakiś jazz, albo coś z lat osiemdziesiątych, tak na zasadzie sentymentu :) Natomiast ostatnio dostałem płyty: Gunsi 'Appetite for Destruction', Coltrane 'Both Directions At Once' i Norah Jones 'Come Away With Me. Kolekcja plyt liczy sobie niespełna setkę i ciągle rośnie, czego i Wam życzę :)6362288a914780e957d639282ec05a92.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną macie zajawkę, chłopaki, więc i ja dam głos :)

Gramofon pojawił się u mnie jakieś 6 lat temu, i był naturalnym rozwinięciem mojej audio korby, którą mam znacznie dłużej :) Moim pierwszym był świetny, prosty direct drive od Sony, model PS-11.

Pozostałem wierny temu rodzajowi napędu i już od dłuższego czasu, mam gramofon Technics SL-1610MK2 z wkładkami Technics 207C i Stanton 500mkll. Szukam pomysłu na kolejną wkładkę, jakieś propozycje? :)

Nie pamiętam pierwszej kupionej płyty, ale był to jakiś jazz, albo coś z lat osiemdziesiątych, tak na zasadzie sentymentu :) Natomiast ostatnio dostałem płyty: Gunsi 'Appetite for Destruction', Coltrane 'Both Directions At Once' i Norah Jones 'Come Away With Me. Kolekcja plyt liczy sobie niespełna setkę i ciągle rośnie, czego i Wam życzę :)

 

Fajny sprzęt  :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, najważniejsze, że świetnie się spisuje, pewnie nie gorzej jak Twój i inne legendarne Duale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual 621 już w pełni sił :)

 

C6D_0698.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moje starocie :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual 621 już w pełni sił :)

 

Ł

Ło panie płyte porysujesz....  :lol:

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak delikatnie kładłem na niej zegarek? :o:D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc....ten model Seiko jest też git  :) Ale u mnie przegrał z Hamiltonem Pan Europem  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje, jakaż to płyta leży na talerzu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc....ten model Seiko jest też git  :) Ale u mnie przegrał z Hamiltonem Pan Europem  :ph34r:

 

Jeżeli z PE Chrono to się nie dziwię, bo sam nie wiem którego bym wybrał.

Jeżeli standardowy PE, to jednak u mnie to Seiko wygrywa.

 

Mnie bardziej interesuje, jakaż to płyta leży na talerzu? :)

 

REDS

 

Ile osób to kojarzy? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

REDS

 

Ile osób to kojarzy? ;)

Zespół młodego Olbrychskiego,Rafała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w linku powyżej ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest szansa kupić coś co fajnie gra 3 w 1 ? Gramofon wzmacniacz i głośniki w jednym ?

Jeżeli tak to może coś polecicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem ostatnio z kolegą coś takiego.

Jako wzmacniacz spoko.. d*py nie urywa, ale spoko.

Jako użytkowy gramofon.. padaka.

Zarówno z budowy gramofonu, brak preampu riaae73b6d819172b40020d51fcd1d9b17cf.jpg19b4c12f25e0e7e1ccddaad579b2f920.jpg176a42680e8538dda630a7d2404a4df6.gif

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.