Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TomaszKE

A czy są tutaj gramofony?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2021 o 13:38, Pajak80 napisał(-a):

Cześć, w sumie może niezbyt w wątek się "wstrzelę" ale nie szkodzi zapytać bo znawców wszelkiej maści na forum mamy ;)

Rodzicielka przekazała mi kilkadziesiąt płyt winylowych z lat swojej młodości, chciałbym je odsłuchać i ewentualnie coś z moich klimatów dokupić.

Potrzebowałbym podpowiedzi który gramofon jako pierwszy byście polecili: 

 

wstępne rozeznanie zrobiłem i w budżecie założonym 1000/1300 przewija się Audio Technica LP3 i Pro Ject Primary E Phono.

Do gramofonu myślałem o jakiś niedużych aktywnych głośnikach typu monitor, jeśli wstawię większe do pokoju to mogę się pakować :)

Wstępnie padło na Fostex PM 0.4c lub Edifier S880DB.

 

Gdyby Ktoś z Was miał jakieś merytoryczne uwagi lub sugestie to zamieniam się w słuch bo jestem laikiem w kwestii audio.

 

Pozdrawiam niedzielnie ;)

 

Te o które pytasz to plastik-fantastik i wg mnie szkoda kasiorki.

Ja generalnie nie jestem zwolennikiem nowych gramofonów ponieważ do 6-7k to głównie plastikowy badziew, który nie jest warty tych cen i większość starszych gramofonów je zjada bez popity.

Jak już musi być nowy to ten ze spokojem zawsze polecam: Audio-Technica AT-LP120

 

Co do kolumn to mnie nie pytaj :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako początkujący, ponad rok temu zakupiłem Audio Technikę, model AT-LP1 120 USB HC silver. Gra ok i jestem z niego zadowolony. Właśnie się zorientowałem że wartość winyli jakie zakupiłem od tamtej już kilka razy przekroczyła wartość samego gramofonu 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami można przypadkiem natrafić na niezłą okazję. Sam w tym roku kupiłem Nottingham Analogue Interspace Junior z ramieniem Rega i nawet ze sprawną wkładką Benza, wszystko za 2600. Cena nowego wyniosłaby gdzieś między 7 a 9 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmian i zmian nie będzie…ten sam staruszek od lat.
Zostanie ze mną do końca moich dni

 

47AEF68A-F3AA-42AF-AD7B-87F8BD0E5045.jpeg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dostałem kulkę i sprężynkę :)

 

F9F64975-C083-4018-83CE-B518742DE202.thumb.jpeg.b17912664d566b9a6e13bfee10c96516.jpeg
 

Dzieki temu mogłem w końcu zamontować wkładkę w mojej Fonice :)

 

829051E3-1867-4E09-992F-882AE554775F.thumb.jpeg.54f34f2ae62e11f6bf21cfd785617dac.jpeg

 

Taka to Fonica…

 

716A1671-2273-4286-8B6C-266CAA55CA71.thumb.jpeg.a4f9ce17f79f13bea971378a769e9f7c.jpeg

 

PODOBNO była sprawna i odtwarzała płyty. Więc mam nadzieję, że w rzeczy samej tak będzie. Gramofon kupiłem jako zabawny dodatek do mojej Unitry PA 428, bo wszak ma wejscie na takowy. A przy okazji moglbym odtwarzac płyty 78obr bez uruchamiania radia lampowego.

 

Niestety wkładka wypadła w transporcie i kulkę ze sprężynka - jeśli w ogóle były - diabli wzięli. Obszukałem całe pudło, ale równie dobrze mogły gdzieś odfrunąć podczas rozpakowywania. 
 

Teraz w końcu dostałem na OLX kompletne używane ramie bez wkładki, czyli na tyle dobre, ze miało wszystkie części, a na tyle zle, że kosztowało chyba tylko ze cztery dyszki.

 

I tak gramofon zmontowany, tylko nie mam go jak podłączyć 🤦‍♂️

Primo - brak miejsca i drugie primo - żeby dostać się do zadu wzmacniacza trzeba odsunąć szafkę RTV, a do tego trzeba zdjąć telewizor i… nie mam powera na taką demolkę. Zatem na test urządzenia jeszcze przyjdzie czas… chyba nie za szybko ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże trochę wątek, ktoś gra jeszcze z czarnej płyty ?

3DC00ACF-6C08-4014-80BD-9DC0DF61EFD8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Muzzy napisał(-a):

Odświeże trochę wątek, ktoś gra jeszcze z czarnej płyty ?

3DC00ACF-6C08-4014-80BD-9DC0DF61EFD8.jpeg

 

Grasz na nim, czy przeważnie oglądasz?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem po to żeby sobie popatrzeć 🤷🏻‍♂️🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przypuszczałem... i wcale się nie dziwię :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 14:07, egzo18 napisał(-a):

.faaf693cca3ed36de8ca00eec6a53692.jpg

Tego powinno się słuchać tylko na winylu 👍 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2023 o 20:38, Muzzy napisał(-a):

Odświeże trochę wątek, ktoś gra jeszcze z czarnej płyty ?

3DC00ACF-6C08-4014-80BD-9DC0DF61EFD8.jpeg

 

Muzzy, jak rany, naprawdę masz taki sympatyczny zestawik? Wow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, chłopak się wkręci to kupi coś porządnego znanej japońskiej marki, każdy kiedyś zaczynał od piwnicznych produkcji ręcznych, szczególnie za prl. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie w sumie tandeta, nawet do 100 000 razem nie dochodzi (chyba że ze wkładką). Trochę wstyd, niech chłop się ogarnie i szybko przerzuci na takiego Technicsa SL-1000R, tam już sto tysięcy niewyjęte, jeśli dorzucić wkładkę za powiedzmy 25 patyków to już się robi poważnie 🙂

 

 

Technics-SL-1000R-01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się słucha...

IMG_20220209_210321839~2.jpg

IMG_20220227_115500280~2.jpg

 

Ot, zabawa...

IMG_20220213_124750121~2.jpg

IMG_20220204_194140698~2.jpg

IMG_20220204_194119499~2.jpg

IMG_20220204_183037184~2 (1).jpg

2011-ferrari-458-italia.jpg

Edytowane przez Kangie

Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2023 o 19:02, eye_lip napisał(-a):

Spokojnie, chłopak się wkręci to kupi coś porządnego znanej japońskiej marki, każdy kiedyś zaczynał od piwnicznych produkcji ręcznych, szczególnie za prl. 

 

Miałem wcześniej Pioneera exclusive p10 i to była faktycznie fajna maszyna , ale niemcy wydłubali z tej skały łupkowej też całkiem fajny klocek :)

 

W dniu 12.02.2023 o 00:38, Sierżant Julian napisał(-a):

No faktycznie w sumie tandeta, nawet do 100 000 razem nie dochodzi (chyba że ze wkładką). Trochę wstyd, niech chłop się ogarnie i szybko przerzuci na takiego Technicsa SL-1000R, tam już sto tysięcy niewyjęte, jeśli dorzucić wkładkę za powiedzmy 25 patyków to już się robi poważnie 🙂

 

 

 

 

Licząc po nowych cenach katalogowych to z wkładką faktycznie chyba nawet przekracza 😱

Technics piękny, ale chyba wolę swoje ramię SME V.

W dniu 12.02.2023 o 09:39, Kangie napisał(-a):

Coś tam się słucha...

 

 

Świetne zdjęcia i sprzęt! Tą wkładkę Denona kiedyś miałem chwile u siebie i miło wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takiego, tangencjalny  Nordmende... niby wszystko OK, ale nie chce się programować... jakby nie widział ścieżek...

IMG20230213200048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dostałem na prezent Astigmatic Komeda współczesne dobrejn klasy wydanie (to co jest w empiku) w foliach nowy, ale mam już tę płytę. Może ktoś ma coś z Polish Jazz na wymianę, czy z innych gatunków (hip hop, house) jakąś nową płytę?

polish-jazz-astigmatic-reedycja-w-iext123686116.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sytuacja u mnie w sobotni poranek , az glowa boli od wyboru 😱

IMG_1487.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.