Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TomaszKE

A czy są tutaj gramofony?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój staruszek po lekkim kablowym tuningu: Technics SL1210MK2

 

 

Technics.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się z moim Czarnuszkiem, Technics SL-1610MK2 bfe7341bab8532062947e48cf9023428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Aktualnie Rega Planar 3 + wkładka Elys2. A żeby być do końca precyzyjnym, na chwilę obecną w serwisie - wymiana wkładki 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidelio, nie buczy Ci? Nie mogę pozbyć się brumu. I też od razu po zakupie był zwrot bo silnik stukał. Lipa jakaś. Teraz żałuję, że nie wziąłem Thorensa. Przeważyły względy estetyczne. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
24 minuty temu, loco50 napisał:

Fidelio, nie buczy Ci? Nie mogę pozbyć się brumu. I też od razu po zakupie był zwrot bo silnik stukał. Lipa jakaś. Teraz żałuję, że nie wziąłem Thorensa. Przeważyły względy estetyczne. 

 

Ja ze swoim takiego problemu nie miałem. Ale pojawił się problem nierównego grania w tej mojej Redze - lewy kanał grał zdecydowanie ciszej. Niby wszystko ustawione i skalibrowane jak trzeba. Sprawdzony preamp, później podłączenie do integry z wbudowanym przedwzmacniaczem, jakieś przepinanie kabelków na samej wkładce (wszystko to w salonie, gdzie go kupowałem i gdzie zabrałem swój preamp) i ciągle to samo 🤥 W końcu decyzja, że jedzie do autoryzowanego serwisu Regi, w ramach gwarancji producenta, bo go odpowiednio szybko zarejestrowałem w systemie. I mówią mi, że wkładka nie była jednak prawidłowo ustawiona względem ramienia i że nie był ustawiony antyskating... Na szczęście zdecydowali o wymianie wkładki na nową za free i teraz już tylko czekam na niego 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam taką zasadę, że nie kupuję na winylu tego, co mam na cd. Ale tym razem musiałem zrobić wyjątek, bo nadarzyła się okazja kupna wydania limitowanego, a do tego z autografem Mistrza 😁 No i nie jest to czarna płyta 😉

IMG_20201124_142705.jpg

IMG_20201124_142721.jpg

IMG_20201124_142842.jpg

IMG_20201124_142822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pierwszy raz coś takiego mi się trafiło 😁

Ale to nie jedyna nie czarna, jaką mam 😉

IMG_20201023_131942.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza technologia pozwala produkować płyty kolorowe, przezroczyste, z nadrukiem itp. Szwagier pracował w wytwórni płyt i opowiadał że teraz prtaktycznie nie ma ograniczeń. Wadą (lub zaletą: tu niech się już eksperci wypowiedzą) współczesnych płyt winylowych jest to, że to już nie jest dźwięk analogowy, tj. źródłem jest sygnał cyfrowy i to z takiego sygnału nagrywa się winyl.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla takiej płyty można, a nawet trzeba złamać zasady.

Zazdroszczę :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winyl ma szersze pasmo jak cd.

Cd jest do 20 kHz i ciach.

Oczywiście pasmo winyla zmniejsza się do środka.

Jednak, te częstotliwości nadal tam są. Chociaż tłumione

 

Winyl też wymaga innego masteringu, ze względu na zapis z uwzględnieniem krzywej riaa

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj był w tym roku wcześniej :)  nowy przedwzmacniacz i wkładka.

 

3a4bbf167f7cf.jpg

974e66f1131ca.jpg?fbclid=IwAR1ssELnYdTiz

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajefajny film i muzyka, nie sądziłem, że wyszedł soundtrack również na winylu - winszuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden stacjonarny i dwa przenośne. Technics, Crosley (może być zasilany na usb/baterie)i Vestax (bateria/dc). 
F5FE0356-EF2D-4088-8761-94C79F9B3EFA.thumb.jpeg.86b4087dd31590fcda3ef78193dc90bf.jpeg3123873F-502C-403A-A400-F9E767B1DB35.thumb.jpeg.2e2f6fe9babd26c9fc415302f48c20bb.jpeg064BB5B3-C5E6-45F5-8CAB-DD1E1D885222.thumb.jpeg.4083f0bd30532b0f487bc31d57b1666c.jpeg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten crosley to frezarka do płyt.

Były ciekawe modele gramofonów przenośnych.

Sound burger - ten crosley wygląda jak jego kopia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramie nie jest dociśnięte, skąd pomysł, że to frezarka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile g nacisku?

Crosleye często mają 10g i więcej.

A to dużo. Bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem wagi ale nie mogę teraz znaleźć. To jest „gramofon” na którym i tak słucham sporadycznie i płyty już mocno używane, średnio 40-50 letnie. nie martwię sie tym aż tak😉

W domu go nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.