Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość romseyman

Rozwazam ''zaposiadanie'' jeszcze jednego G. Nie chce w nim wskazowek, musi byc ''solar'' oraz musowo multiband - 5 czy 6 to bez znaczenia. Nie planuje dluzszego pobytu w Chinach o ile w ogole. Chcialbym natomiast aby wytrzymal bez problemu szarpanie sie w terenie Land Roverem ( bloto, kurz, grzebanie pod maska itp) oraz inne trudy, np od czasu do czasu budowa. Tu rozwazam te dwa modele:

http://www.amazon.com/Casio-GWM5600A-3-G-Shock-Atomic-Digital/dp/B00284ADBM/ref=sr_1_279?ie=UTF8&qid=1334144843&sr=8-279

 

http://www.amazon.com/Casio-GW7900B-1-G-Shock-Atomic-Digital/dp/B00309HQPK/ref=sr_1_40?ie=UTF8&qid=1334143728&sr=8-40

 

GW moze troche bardziej mi sie podoba ale czy nie bedzie ''haczyl'' na reku? Ktory byscie, z doswiadczenia, wybrali?

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki romseyman

ps ,film taki se , a zegarek lalunia :lol:

 

5600 będzie haczył mniej niż ten drugi, miałem gulfmana ti a on jest zbliżony wyglądem do niego.Podciągnięcie mankietu od kurtki jakiejśś ,zwłaszcza jeśli jes zaopatrzona w jakiś rzep\ściągacz sprawia trudność nie mówiąc już o zsunięciu mankietu.Wprawdzie to solar i powinien być noszony na a nie pod rękawem ale denerwowało mnie to strasznie.Niby pierdoła ale w codziennej takiej przypadłości denerwuje.Włożyć rękę w jakąś szczeline też z nim sprawiało trudność .Myślę że 5600 będzie spisywał się lepiej , jest bardziej aero dynamiczny ,chyba też jest niższy i ma bardziej kształt ,który komponuje się w nadgarstek.Dlatego min poszedł mój gulfman do ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600 jest zdecydowanie bardziej płaski i mniej "czepliwy". Jeśli ma mieć uruchomiony WC, a także jeśli mamy zamiar często korzystać z podświetlenia, to dziennie przynajmniej kilka-kilkanaście minut powinien spędzać na wierzchu w świetle dziennym, a najlepiej zgodnie z instrukcją nosić go na wierzchu ile się da. Wg instrukcji, np. jednorazowe użycie podświetlenia zużywa tyle energii z akumulatora, że zegarek musi potem 5 minut ładować się w świetle słonecznym, itp. :lol:


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopy

jak mylicie? na ile seria protrek jest wytrzymała na wstrząsy ?

takie cuś jak np protrek 1500 ? Nie przywykłem ściągać zegarka przy każdej sportowej okazji a zwłaszcza podczas jazdy na rowerze, tak więc dał by radę w te klocki(teren ,górki ,rower...? ect)

Jakby co to amor mam przy rowerze ;)Myślę, że protrek to tak jakby wzmocniona seria, coś pomiędzy normalnym zegarkiem a G shock? ? Mogę sie mylić oczywiście.

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Kolega ma 5600 18 letniego teraz zmienił sobie bezelek i pasek bo stary już ehh. Co tu gadać. Zegarek wygląda jak nówka. Z tym, że teraz mają illuminatory a jego ma taką jedno stronną lampeczkę. Ale nie o tym. I on mówi, że ma metalową lub stalową kopertę a te nowe to są z plastiku. Czy on ma rację?


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Kolega ma 5600 18 letniego teraz zmienił sobie bezelek i pasek bo stary już ehh. Co tu gadać. Zegarek wygląda jak nówka. Z tym, że teraz mają illuminatory a jego ma taką jedno stronną lampeczkę. Ale nie o tym. I on mówi, że ma metalową lub stalową kopertę a te nowe to są z plastiku. Czy on ma rację?

 

Ma rację.

Z nowo wypuszczonych, to tylko limitka dw-5000sl czy gw-5000 miała stalową kopertę. Reszta to już plastik.

Edytowane przez agaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mudman 9000? Mam go 3 lata ale nie odkręcałem, fakt jest lekki.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mudman 9000? Mam go 3 lata ale nie odkręcałem, fakt jest lekki.

 

ma plastikową kopertę jak 95% ówczesnych G :lol: wyjątkiem są giezy, frogi i niektóre limitki 5600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z Protrekiem ?wytrzymałe to zegarki są ?

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z Protrekiem ?wytrzymałe to zegarki są ?

 

Tak jak wcześniej napisałeś, protrek to zegarki międy normalnymi a G, na pewno zniosą o wiele więcej niż zwykły Casio, ale czy aż tyle co G to nie jestem do końca pewien. Nie wiem jak protreki wyglądają w środku, ale G mają między kopertą a mechanizmem uszczelkę/protektor/absorber z gumy który dodatkowo absorbuje uderzenia i chroni mechanizm. Protrek na pewno zniesie jakieś przypadkowe upadki itp. w końcu to zegarki na wyprawy :lol:

 

 

Pozdrawiam, Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,nazwa zobowiązuje i określa przeznaczenie.

Bardziej chodzi mi o wstrząsy generowane przy zjazdach na rowerze, przy podjazdach niewiele się dzieje :lol: Amortyzator wprawdzie mam dobry ale on jak wiadomo nie eliminuje tylko wygłusza? że tak to określę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,nazwa zobowiązuje i określa przeznaczenie.

Bardziej chodzi mi o wstrząsy generowane przy zjazdach na rowerze, przy podjazdach niewiele się dzieje :lol: Amortyzator wprawdzie mam dobry ale on jak wiadomo nie eliminuje tylko wygłusza? że tak to określę

 

moim zdaniem powinien spokojnie dać radę :) ale może wypowie się jeszcze ktoś kto ma i użytkuje protreka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Chopy

jak mylicie? na ile seria protrek jest wytrzymała na wstrząsy ?

takie cuś jak np protrek 1500 ? Nie przywykłem ściągać zegarka przy każdej sportowej okazji a zwłaszcza podczas jazdy na rowerze, tak więc dał by radę w te klocki(teren ,górki ,rower...? ect)

Jakby co to amor mam przy rowerze ;)Myślę, że protrek to tak jakby wzmocniona seria, coś pomiędzy normalnym zegarkiem a G shock? ? Mogę sie mylić oczywiście.

Mysle, ze Protreki nie moge sie rownac z G jezeli chodzi o wytrzymalosc. Ale do codziennego uzytku ( w tym sportowo/rekreacyjnego ) nadaja sie . Chyba na poczatku lat 90tych albo koncem 80tych kupilem AMW320R-1EV, taki nurkowy Casio, zaden G ani Pro. Ten zwyczajny zegarek wytrzymal 10 lat, w tym troche wojsko, dwa dzwony samochodem i dwa upadki na motorze. Poza tym niezliczona ilosc innych naglych zdarzen oraz imprez. A Pro sa jednak mocniejszej konstrukcji. Czytalem opinie ludzi, ktorzy nosili Protreka na reku przez nascie lat i spisywal sie bez zastrzezen. Sam od niedawna mam protrekow faze :lol:. Kupilem PRW-1300T-7VER i baaardzo mi sie podoba ale.....juz mi chodzi po glowie PRX 2000/2500. Jezeli chodzi o funkcjonalnosc, to alti oraz temperatura dzialaja tylko w teorii. Natomiast barometr i kompas sa ok. Poza tym wygladaja na reku naprawde fajnie.

Na fotce PRX2000.

post-48344-0-37486100-1334171001_thumb.jpg

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

5600 jest zdecydowanie bardziej płaski i mniej "czepliwy". Jeśli ma mieć uruchomiony WC, a także jeśli mamy zamiar często korzystać z podświetlenia, to dziennie przynajmniej kilka-kilkanaście minut powinien spędzać na wierzchu w świetle dziennym, a najlepiej zgodnie z instrukcją nosić go na wierzchu ile się da. Wg instrukcji, np. jednorazowe użycie podświetlenia zużywa tyle energii z akumulatora, że zegarek musi potem 5 minut ładować się w świetle słonecznym, itp. :)

Ok, dzieki. W takim razie bedzie 5600 :(

Mam juz dwa ''solary'' i gdy ich nie nosze siedza na parapecie - przy pasniku :lol: Jeszcze sie nie zdarzylo, zeby ktory spadl z H na M.

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protrekowi też tak dajesz jeść :lol:

 

Fakt, na łapce wyglądają debeściarsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Protrekowi też tak dajesz jeść :lol:

 

Fakt, na łapce wyglądają debeściarsko

Karmie oba: GW2500BD i Protreka.... sie upasa :)

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Prawda, ze piekny :lol:

Mysle, ze po wakacjach za ok 6-7 mcy bedzie juz przy odrobinie szczescia do ''wyrwania'' za ok GBP550, tym bardziej, ze jest juz nowy PRX7000. Niestety, IMHO, analogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Analogowy jakoś mi nie leży ale ten pierwszy ; :lol:

Lubie analogi, ale w przypadku Pro zdecydowanie wole tradycyjne ''cyfrowe'' (?). Musza miec swoj charakter. Poza tym odczyt funkcji jest mniej czytelny w analogach. Duzo odbywa sie na tym malym wyswietlaczu na dole tarczy.

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Analogowy jakoś mi nie leży ale ten pierwszy ; :lol:

 

prx na ladnym skorzanym pasku

post-48344-0-99533800-1334177257_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.