Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

A jak wizualnie widziałeś go może na żywo? Jeśli tak to może widziałeś jeszcze GA-100 Bądź G-7900 to byś jakoś porównał.

 

 

Iles tam, postów wcześnie robiłem zdjecia G7900 bo go posiadam. Jest lekki i bardzo wygodny i duuży.

GA 100 widzialem na zywo jest olbrzymem, takze wiesz zastanów sie nad kupnem go przez siec bo sie potem okaże ze jest za duzy na Twoja ręke, tak myśle.

A co do wyglądu?? No kurde czołg totalny i taki plastikowy podobnie jak g7900.

Bierz Risemana polecam, to moim zdaniem obok Frogmana i Mudmana najfajniejszy G!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

Bierz Risemana polecam, to moim zdaniem obok Frogmana i Mudmana najfajniejszy G!

Bierz, bierz. Mam od tygodnia, wypas !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzis na rece GA-100 7AER (zolty) i 8AER (bialy) i nie zrobil na mnie dobrego wrazenia jesli chodzi o jakosc materialu. Jest taki sam plastikowy jak G7900, a jak by tego bylo malo to plastik jest jakby lakierowany. Sprzaczka jest z plastiku i do tego w dotyku sprawiala wrazenie bardzo delikatnej. Zegarek jest tez troche za lekki (przynajmniej jak dla mnie). Poza tym jest extra: duzy, gruby, wyglada na masywny. Pasek jest bardzo miekki, na moim nadgarstku 15.5cm dobrze sie ukladal ale odstawal troche w miescu gdzie sie laczy w obudowa. To dlatego, ze zegarek jest naprawde duzy.

Jak pisze godzilla242 ktos o tak szczuplym nadgarstku jak moj powinien sie dobrze zastanowic nad zakupem, a najlepiej zrobic przymiarke. I tak jak napisal godzilla242 to prawdziwny czolg.

Co do zakupu do ja ewnetulanie kupil bym tylko wersje czarna lub czarna z niebieskim.

Zegarki przymierzalem w sklepie TimeTrend i cena jak zwykle zawyzona czyli 450pln.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś moze mi cos napisac o modelu MTG-1000 ??? Moze ktos ma, czekam wiec na recenzje.

Edytowane przez mellow_pak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat "cena jak zwykle zawyzona".

 

ech. szkoda gadac. od kiedy oficjalna cena ustalona przez producenta jest zawyzona? Wiecej... producent sugerowal 475 zl, ale zanizylem, ale moze to byl blad... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem, ze jest zawyzona gdyz dla mnie normalna cena to cena Casio czyli w przypadku tego zegarka to $99. Przy dzisiejszym kursie zegarek kosztuje okolo 300pln wiec ponad 400pln to dla mnie wlasnie zawyzona cena.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teshima, 99 owszem, ale Euro. Przejrzałem ceny na zachodzie kontynentu.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teshima, 99 owszem, ale Euro. Przejrzałem ceny na zachodzie kontynentu.

 

Ja tu nigdzie euro nie widze. To cena bez podatku. Podatek to 13%.

 

cena casio


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cena na USA.

Tutaj masz ceny oficjalne w Japonii:

http://g-shock.jp/lineup/standard/combi.html

 

13500 jenów, VAT 5%

Przeliczenie wg kursu NBP daje 445zł

 

Rynek amerykański ma specjalne prawa dla Japończyków, Europa już nie.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

podatek swoja drogą ale nie zapominajcie ze samo cło tez kosztuje..dla przkładu kupiłem na ebay'u zegarek za ok 200 funtów,ale cena wyniosła ok 245 funtów bo doszło do tego podatek i cło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło, transport i inne działania marketingowe są wkalkulowane w cenę oficjalną. Podobnie jak zysk producenta i kanału dystrybucyjnego.

Chodzi o to, że polityka cenowa Casio faworyzuje USA.

 

Na ebay'u trzeba zwracać uwagę na kraj wysyłki. Wszystko spoza EU teoretycznie może być clone.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kupuje w sieci Wal Mart w Canadzie, kosztuje tyle ile na stronie Casio czyli $99, taxu nie place bo jestem obcokrajowcem. W drodze powrotnej zegarek zakladam na reke i nie place cla. Jak przewoze wiecej niz jedna sztuke czegos to na Okeciu pokazuje paszport canadyjski i nigdy nie mialem sprawdzanego bagazu.

 

p.s. cena na US i Canade jest taka sama, roznica jest tylko w podatku.

 

sergserg: czyli wedlug Twojej informacji cena na US jest zanizona, a w PL jest OK. Jesli tak to sie mylilem, sorry for everybody.

Edytowane przez teshima

Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

sergserg: czyli wedlug Twojej informacji cena na US jest zanizona, a w PL jest OK. Jesli tak to sie mylilem, sorry for everybody.

 

Cena w Polsce jest zgodna z ceną w EU i Japonii. Cena na USA jest sporo niższa. Podobnie jest z cenami zegarków Seiko czy Citizen, więc podejrzewam jakąś wspólną, szerszą politykę.

Stany to spory market, widać tam się opłaca sprzedawać taniej, ale za to więcej.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stany to spory market, widać tam się opłaca sprzedawać taniej, ale za to więcej.

 

Inna sprawa, ze US i Canada to ponad 300mln potencjalnych klientow, dla ktorych jest jatwiej prowadzic jakas spojna polityke cenowa i marketingowa niz w EU gdzie jest duzo, malych liczebnie panstw z rozna kultura itp.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale masz wspólną walutę EURO, więc z ustaleniem wspólnej ceny też nie powinno być problemu.

Poza tym w USA ogólnie jest taniej. Być może po prostu jest większa konsumpcja i liczy się przede wszystkim obrót.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale masz wspólną walutę EURO, więc z ustaleniem wspólnej ceny też nie powinno być problemu.

Poza tym w USA ogólnie jest taniej. Być może po prostu jest większa konsumpcja i liczy się przede wszystkim obrót.

 

W PL nie ma waluty euro. Poza tym jesli ustala wspolna cene euro na cala europe i wyjdzie, ze np. GA100 kosztuje 50 euro to jest to inna kwota dla niemca, francuza czy anglika, a juz na pewno inna dla polaka. Dlatego tez wszytko w PL jest takie drogie bo ceny sa przyrownywane do cen w innych panstwach UE, a zarobki juz nie. W US sila nabywcza pieniadza jest o wiele wieksza niz w PL, a ludzie w calym kraju zarabiaja mniej wiecej tak samo. Oczywiscie sa inne zarobki w LA czy NY czy gdzies na zadupiu w Delaware ale nie sa to az tak wielkie roznice jak np. Polska - Niemcy.

W US na pewno jest wieksza konsumpcja i zarabia sie obrotem, poza tym sa duzo mniejsze koszty pracy, a co za tym idzie mniejszy jest ogolny koszt wytworzenia dobra materialnego.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie trzeba placic cło, czasami wystarczy tylko zaplacic podatek VAT 22% od kwoty zaplaty za zegarek (niestety lacznie z transportem). Wszystko to jednak zalezy skad jest dana rzecz i jaka ma wartosc, jesli 150 Eurasów i jest to spoza europy to trzeba sie liczyc ze trzeba nam bedzie zaplacic cło + podatek, jesli ponizej 150 Euro to jedynie podatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem model G G2300B-1V ładnie się prezentuje ? http://tnij.org/ge7u Czy ktos widzial ten model na żywo z nylonowym paskiem ? moze ktos z Was ma ? Czy pasek nie ginie na całym zegarku ? mam na mysli wygląd na dłoni czy nie widać np. wyłącznie korpusu czyli zegarka - tarczy, a pasek jest przyległy do nadgrastka jak przyklejony i moze nie ładnie to wygląda - mało efekciarsko jak na G ? :) :) Co sądzicie ?

Edytowane przez mercer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtajcie, sposobaly mi sie zegarki G. Potrzebuje malej rady, przegladam juz dlugo forum i proboje zdecydowac sie na jakis model.

Potrzebuje modelu ze wskazówkami raczej w kolorach czarnych, fajnie by bylo jak by pasował do mojego zawodu. Jestem grafikem komputerowym mam 25 lat model na pasku. Wiekszość dnia oczywiście spędzam przed monitorem wiec zegarek musi dobrze leżeć. Myślę nad modelem GA 100 ( cały czarny) tylko obawiam sie ze jest za duży mam nadgarstek 16cm. Prosze o jakies rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o GA100 juz sie toczy w innym watku wiec tam sobie poczytaj. Poza tym musisz sie zastanowic czy ma to byc analogowy czy cyfrowy, jakich funkcji bedziesz potrzebowal i czy w ogole do pracy przy komputerze jest Tobie potrzebny tak wytrzymaly zegarek jak G-Shock.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

teshima - myśle że to bez róznicy czy robi sie na budowie czy przy kompie..jak g-shock sie podoba to czemu nie

tylko musisz sobie uświadomić ZaiT że g-shock'a wskazówkowego czarnego w miare taniego to bedzie Ci cięzko dostać.Jezeli masz na ten cel więcej pieniązków to polecam coś z seri MTG lub cos "GIEZopodobne" :))

-COCPIT tez jest fajny....popatrz na ebay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teshima - myśle że to bez róznicy czy robi sie na budowie czy przy kompie..jak g-shock sie podoba to czemu nie

 

Moze masz racje, chyba czasem przesadzam.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem DW6620-2 z logo scorpion i podczas podswietlenia godzina byla bardzo dobrze widoczna. Logo bylo rowniez troche widoczne bez podswietlena jesli patrzylem na zegarek pod pewnym katem. Technologia jest taka sama wiec w G-5500R-1DR bedziesz mial tak samo.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.