Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Wiele ze mną przeszedł, ale niestety musiałem go zastąpić i padło na Mudmana 9010. Niestety ciężko znaleźć do niego części, więc gra jednak  nie jest warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzałem nowego Romka i musze powiedzieć ze na żywo zyskuje i to sporo :) , jest duży ale myślę że niedługo pojawią się jeszcze większe g-shocki.

Jest bardzo wygodny aż byłem w szoku ze aż tak super leży na ręce , wyświetlacz bardzo czytelny, fajna opcja ze można konfigurować co ma być wyświetlane na "ekranie " ( jest chyba z 5 opcji do wyboru ), pasek całkiem miękki, wygodny. Tak po pięciu minutach jak go oglądałem to jest bardzo fajny i ciekawy myślę że pewnie go kiedyś kupie :) . Panowie z TT z promenady powiedzieli ze dziś go odsyłają do innego salonu ponieważ jest/było ich tylko 15 w Polsce w TT cena to 3800 z hakiem . Podsumowując bardzo fajny G -Shock.

ja próbowałem z TT negocjować podesłałem linki na kótrych zegar był za 3500 cebulionów niestety juz niedostepny i sie nie zgodzili na obnizkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki dziś wpadł.... w sam raz na lato ;)

 

10bbefc26a747f2eaaa5856384ec3d70.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele ze mną przeszedł, ale niestety musiałem go zastąpić i padło na Mudmana 9010. Niestety ciężko znaleźć do niego części, więc gra jednak nie jest warta świeczki.

Super zegar niedawno nabyłem. Chyba żaden g nie był dla mnie tak wygodny. Idealnie pasuje mi rozstawienie dziurek w pasku i mając go na szóstym zapięciu przylega idealnie, ani za ciasno ani za luźno. No i ten nietypowy wyświetlacz.

f089a59b0f5620ade478da6c31b34a4b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

a taki dziś wpadł.... w sam raz na lato ;)

O, jak miło zobaczyć oryginał z tego modelu - to rzadkość. :)

Wskazówkę stopera skalibruj. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki dziś wpadł.... w sam raz na lato ;)

 

 

 

Takiego białasa jeszcze na żywo nie widziałem.

Prosty i wdzięczny zegarek a w tej konfiguracji kolorystycznej ciekawy na upały.

Dobre foto.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówkę stopera skalibruj. :)

No fajny jest... mimo ze to podstawowy model to coś w nim jest fajnego....

 

@TomG80, już zrobiłem.... dzięki ;)

Edytowane przez tap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy opłaca się reanimować stare G? Zalega mi w domu dw-9052 w częściach (uszkodzona obudowa). 

Czy jednak nie ma to sensu i trzeba będzie spisać zegarek na straty?

 

Jak napisał poprzednik: w G to jest fajne że można ich używać na budowie, w warsztacie, na wyrębie itp., itd., a jak się zniszczy to po 5, 10 latach kupujesz nowy...

 

...ale z drugiej strony... mam takiego starego CASIO  (nie G), którego dostałem od dziadka w 1991 roku i już 2 razy w nim zmieniałem kopertę... chociaż go już dawno nie noszę leży u mnie i za nic nie wyrzucę!

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że jest naprawdę wygodny ;)

 

Poczekaj poczekaj... przyjdzie jakiś "pulower" w serek  :D  albo softshell w chłodniejszy dzień założyć... :P

On nie jest wygodny - on świetnie leży na łapie, a to nie to samo ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...)

On nie jest wygodny - on świetnie leży na łapie, a to nie to samo ;)

Piotrze, wszystko jest kwestią podejścia i interpretacji. Ja, podobnie jak Ty i @Matej, mam GWG i kompletnie mi nie przeszkadza. W zimę używam kilku kurtek, w tym Gore z zapinanymi na rzep mankietami i nie mam z nimi żadnego problemu. Kurtka ze ściągaczem na mankiecie idzie przed zegarek, w Gore też zapinam rzep przed zegarkiem tak, abym zawsze w biegu mógł nań spojrzeć, a jak go zakładam do koszuli czy puloweru, to już nawet nie bawię się w zapinanie lewego mankietu koszuli na dalszy guzik (jeśli są dwa), tylko spinam normalnie do nadgarstka i mankiet nie przykrywa zegarka, tylko kończy się nad nim. Ale w sumie w koszuli to rękawy i tak najczęściej noszę podwinięte.

 

Rąsię mam 18cm, więc dość chudą, ale jak ostatnio na chwilę założyłem Ryśka, który przed zakupem GWG mi świetnie leżał, to teraz wydaje mi się maleństwem. I pewnie jak bym po Mudmasterze założył GPR'a, to nie przeraziłby mnie już tak bardzo, jak niegdyś przerażał mnie Mudmaster po zdjęciu AWG-M100. ;)

 

Jest tak, jak kiedyś stwierdziłeś - właściwy rozmiar zegarka leży w naszej głowie, a nie wynika z obwodu nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardziej wygodny i lepiej leży niż stary Romek ;) na chłodniejsze dni będę go nosił przy pasku hehe

Poczekaj poczekaj... przyjdzie jakiś "pulower" w serek :D albo softshell w chłodniejszy dzień założyć...

On nie jest wygodny - on świetnie leży na łapie, a to nie to samo ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, wszystko jest kwestią podejścia i interpretacji.

 

A to akurat racja - za gówniarza latałem bez czapki i nic sobie nie robiłem z sapania moich rodzicieli w tym temacie - było mi ciepło choć zimy były nieco inne, zdarzało się że na drzwiach od szkoły kartka wisiała "Z powodu niskich temperatur szkoła nieczynna " ( i mniejszymi literami napisane że otworzą budę jak się ociepli do -25C), oczywiście nikt nie zadzwonił żeby o tym powiedzieć bo komórka służyła do zupełnie innych celów niż dzisiaj... no i bez czapki wtedy było bardzo wygodnie pod tymi drzwiami stać w radosnym uniesieniu :D Teraz obligatoryjnie zakładam czapkę jak temperatura jest w okolicy +10 st. C i też jest mi wygodnie...

Reasumując najważniejsze żeby nosiciel był zadowolony :D :D

 

 

na chłodniejsze dni będę go nosił przy pasku hehe

 

i jak ma fajny pasek :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to akurat racja - za gówniarza latałem bez czapki i nic sobie nie robiłem z sapania moich rodzicieli w tym temacie - było mi ciepło choć zimy były nieco inne, zdarzało się że na drzwiach od szkoły kartka wisiała "Z powodu niskich temperatur szkoła nieczynna " ( i mniejszymi literami napisane że otworzą budę jak się ociepli do -25C), oczywiście nikt nie zadzwonił żeby o tym powiedzieć bo komórka służyła do zupełnie innych celów niż dzisiaj... no i bez czapki wtedy było bardzo wygodnie pod tymi drzwiami stać w radosnym uniesieniu :D Teraz obligatoryjnie zakładam czapkę jak temperatura jest w okolicy +10 st. C i też jest mi wygodnie...

Nieeee no - aż takim radykałem nie jestem, powiem więcej - z wiekiem robię się zmarźluchem. A na nadgarstku zegarek obowiązkowo przykrywa końcówka skórzanej rękawiczki. Na pewno ręka nie marznie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 z wiekiem robię się zmarźluchem.

Ale przecież właśnie o tym napisałem - za gówniarza niżej niż -25C  bez czapki teraz, "za emeryta", +10 i w czapce  :D 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rąsię mam 18cm, więc dość chudą, ale jak ostatnio na chwilę założyłem Ryśka, który przed zakupem GWG mi świetnie leżał, to teraz wydaje mi się maleństwem. I pewnie jak bym po Mudmasterze założył GPR'a, to nie przeraziłby mnie już tak bardzo, jak niegdyś przerażał mnie Mudmaster po zdjęciu AWG-M100. ;)

I w ten własnie sposób można sobie łatwo zrobić "krzywdę"... Ja od paru zegarków kupuję każdy o parę mm większy. Ostatnio jak założyłem swojego SEIKO SKZ009 sprzed paru lat, po tym, jak po nim miałem m.in. GST czy GWN-Q1000, to mnie przerażenie ogarnęło jak mogłem tak mały zegarek nosić. A w międzyczasie schudłem dobre kilkanaście kg i ręka teraz ma co najmniej 1cm mniej w obwodzie. I tak można bez końca... niedługo będę zegar ścienny na gumce zakładał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nowy Roman dobił do granic wielkości czegoś, co można nosić na ręku... przynajmniej nieco powyżej dłoni. Wprawdzie "drwale" mają jeszcze trochę wolnej przestrzeni na nadgarstku, ale Casio nie będzie przecież produkować nowych modeli zegarów dla niewielkiej części męskiej populacji i enerdowskich pływaczek.

 

Leżenie zegarka to jedno, ergonomia noszenia, to drugie. Gulfmaster v2 leży na moim nadgarstku świetnie, ale wykonywanie z nim niektórych czynności jest denerwujące (np. tak prozaiczne czynności jak ładowanie i opróżnianie zmywarki, czy układanie zakupów w lodówce (tak, jestem pantoflarzem ;) ). Może tylko ja tak mam, bo lubię zegarek mieć zsunięty jak najniżej, ale gabaryty wszelakiej maści Gulfików, czy Mudmasterów, ba - nawet Romka pierwszej generacji (vide problemy przy robieniu pompek ;) ), dość mocno ograniczają zakres ruchowy zakończenia kończyny górnej, zwanej potocznie dłonią ;)

 

Dlatego od czasu do czasu warto sobie przypomnieć, jak wygodne potrafią być małe zegarki... np. takie, jak ten który właśnie do mnie dotarł ;)

 

42280410771_5b50d964e1_o.jpg

 

Cały ten przydługi wstęp, aby się pochwalić nowym "starym" G :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie dwa wpadły.... na prezenty będą... ;)

 

 

55a2916da8f5b9aa1f6355322910ca8b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie orientujecie się, czy może jeszcze gdzieś przypadkiem dostanę pasek i bezel do wyżej wklejonego przeze mnie DW-9200K? Internety nic nie pokazują, ale może ktoś ma niepotrzebny, albo wie kto może mieć ;) Pytam, bo naszła mnie chęć farbowania, a nie chciałbym eksperymentować na jedynym egzemplarzu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie orientujecie się, czy może jeszcze gdzieś przypadkiem dostanę pasek i bezel do wyżej wklejonego przeze mnie DW-9200K? Internety nic nie pokazują, ale może ktoś ma niepotrzebny, albo wie kto może mieć ;) Pytam, bo naszła mnie chęć farbowania, a nie chciałbym eksperymentować na jedynym egzemplarzu ;)

 

Ciężka sprawa z dostępnością.

Ale tak się składa, że mam pasek NOS dokładnie taki jak Twój z niebieskimi napisami :)

Jak zainteresowany pisz PW.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tap-a:

One są lakierowane? Czy to taki plastik? Ciekawe jak z trwałością takich metalików?

Po za tematem: czemu masz taką żółtą skórę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam żółtaczki ;) bilirubina w normie... to pewien efekt tak nasycenie podbija... ;)

 

tak G sa lakierowane... metalic blu/purple.

 

A dzisiaj tak... z nową zabaweczką na kolanie...

 

5b733bc985a5500996fef0a0022026ab.jpg

Edytowane przez tap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczekałem się trochę, ale było warto. Może to nie G premium, jednak MZ jedna z najciekawszych budżetowych propozycji Casio. Właśnie do mnie dotarł w wersji nieczęsto spotykanej w naszym pięknym kraju ;)

 

41406332845_94393ef031_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) Właśnie do mnie dotarł w wersji nieczęsto spotykanej w naszym pięknym kraju ;)

Graty, bardzo ładna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.