Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

 

Tomek jak to jest z tym rysowaniem się?

Naprawdę od samego patrzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to forumowa legenda tworzona przez tych co wcześniej mieli tylko plastikowe kostki i nie rozumieją, że to nie jest G do lasu, remontów, wyczynowej jazdy na motorze i wspinaczki skałkowej.

"Rysuje się, widać ślady palcowania" i tego typu pierd.oły.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak to jest z tym rysowaniem się?

Naprawdę od samego patrzenia?

Marcin, noszę od momentu zakupu to jest równy tydzień i żadnych rys nie dostrzegam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bo od samego patrzenia to nawet ta stalowa kostka się nie rysuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gmw-b5000d od półtora roku. Gadanie, że się nie rysuje, że to forumowa legenda jest nie prawdą. Używam sporadycznie, praktycznie tylko do pracy, pod mankiet koszuli, łapie micro ryski. Nie ma bata. TomG80 może też potwierdzić. Nosi podobnie do mnie. Ten typ tak ma i już. Za 200 zł można kupić nówkę bezel lub dać do polerki i cieszyć się nówką zegarkiem praktycznie. Zresztą, na codzień człowiek nie widzi tych rysek. Bo zegar błyszczy się jak psu.. :D

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łapie micro ryski. Nie ma bata.

....

Zresztą, na codzień człowiek nie widzi tych rysek.

 

I to jest właśnie takie gadanie, które powtarzane setki razy obrasta w legendę :rolleyes:

Z "mikrorysek, których [prawie] nie widać" robią się "ryski", później są to już "rysy", no i wreszcie "rysuje się od samego patrzenia" :D

 

W takim samym stopniu rysuje się każdy inny zegarek wykonany ze stali z elementami polerowanymi.

Dlaczego zatem akurat ten rysuje się "od samego patrzenia", a u innych to normalne i nikt nad tym nie biadoli?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Błogosławieni, którzy nosili, a ...nie porysowali  :D

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błogosławieni, którzy nosili, a ...nie porysowali  :D

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Metodą" na ryski w gmw-b5000D jest.... kupno wersji  V. :D Ta już jest "postarzona od nowości". ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zweryfikowałem swoje zdanie na temat stalowej kostki. Czarna fajniejsza od srebrnej  :P

 

49165458773_13fcc52b53_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Metodą" na ryski w gmw-b5000D jest.... kupno wersji  V. :D Ta już jest "postarzona od nowości". ;D

 

Gdyby tylko nie ta absurdalna cena  :huh:

A ja zweryfikowałem swoje zdanie na temat stalowej kostki. Czarna fajniejsza od srebrnej  :P

 

Świetna jest ! Graty !


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

W takim samym stopniu rysuje się każdy inny zegarek wykonany ze stali z elementami polerowanymi.

 

A który dokładnie element w tym zegarku jest polerowany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zweryfikowałem swoje zdanie na temat stalowej kostki. Czarna fajniejsza od srebrnej :P

Może i tak ale w pozytywnie ... wiem, trzeba na pasku i dokupić branse ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Metodą" na ryski w gmw-b5000D jest.... kupno wersji  V. :D Ta już jest "postarzona od nowości". ;D

Ja pierwsze co to w tej kostce bym papierem ściernym zmatowił te błyszczące elementy. Nie ma nic gorszego niż metal wypolerowany na lusterko :wacko:


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale w pozytywnie ... wiem, trzeba na pasku i dokupić branse ;)

Niekoniecznie, na pasku też jest super.

A na bransie to po prostu GD w pozytywie..

2a7c0918607763b716d3fb9d329f4609.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który dokładnie element w tym zegarku jest polerowany? 

 

głównie chodzi o część pomiędzy:

napisem Protection a bransoletą

napisem G-Shock a bransoletą

 

reszta to zbyt małe powierzchnie (raczej polerowane smaczki) i do tego osłonięte, zarówno na bezelu jak i brasolecie.

 

IMG_9635.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna jest ! Graty !

Dzięki :) Miałem nie kupować, ale mnie cena skusiła i nie żałuję, bo zajefajny jest.

 

Może i tak ale w pozytywnie ... wiem, trzeba na pasku i dokupić branse ;)

Tomek, mnie tam się podoba w negatywie. Odkąd negatywny STN zawitał pod strzechy, nie mam zastrzeżeń do niepozytywnych wyświetlaczy. Wyświetlacz, to chyba nie jedyna różnica między nimi. Negatyw ma zdaje się nieco ciemniejsze i bardziej stonowane wstawki wokół wyświetlacza, co mi bardziej pasuje do klimatu zegarka :)

 

Ja pierwsze co to w tej kostce bym papierem ściernym zmatowił te błyszczące elementy. Nie ma nic gorszego niż metal wypolerowany na lusterko :wacko:

Jest: metal wypolerowany na lusterko z rysami ;)

 

Z tym matowaniem, to zdaje się nie takie proste. To raczej nie jest polerowana stal, a jakaś powłoka PVD/DLC. Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu, jeśli się mylę, ale takie info gdzieś znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym matowaniem, to zdaje się nie takie proste. To raczej nie jest polerowana stal, a jakaś powłoka PVD/DLC. Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu, jeśli się mylę, ale takie info gdzieś znalazłem.

Oczywiście że powłoka, jakby to była polerowana stal to rysowałoby się od samego patrzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że powłoka, jakby to była polerowana stal to rysowałoby się od samego patrzenia :P

Kto jak kto, ale Tomasz wie co mówi, c'nie Panie Majster  ;) 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie takie gadanie, które powtarzane setki razy obrasta w legendę :rolleyes:

Z "mikrorysek, których [prawie] nie widać" robią się "ryski", później są to już "rysy", no i wreszcie "rysuje się od samego patrzenia" :D

 

W takim samym stopniu rysuje się każdy inny zegarek wykonany ze stali z elementami polerowanymi.

Dlaczego zatem akurat ten rysuje się "od samego patrzenia", a u innych to normalne i nikt nad tym nie biadoli?

Panowie, a nie myśleliście żeby nałożyć na niego np. powłokę ceramiczną, taką jak nakłada się na lakier aut? Na lakierze powłoka robi robotę i nie tak łatwo zrobić mikrorysy. Gdybym miał taki model to z pewnością coś położyłbym na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie myśleliście żeby nałożyć na niego np. powłokę ceramiczną, taką jak nakłada się na lakier aut? Na lakierze powłoka robi robotę i nie tak łatwo zrobić mikrorysy. Gdybym miał taki model to z pewnością coś położyłbym na niego.

 

To jest właśnie moc legendy.

Nie masz tego modelu, ale już wiesz, że musisz go zabezpieczyć ;)

 

Nie myślałem.

I nie pomyślę.

Jak w końcu złapie rysy, to taki będzie i nie będę nad tym płakał.

A jak mnie będą naprawdę bardzo wkurzać to zawsze mogę spolerować - to zaleta polerowanej powierzchni.

Opcja ostateczna to wymiana bezela < prawdopodobieństwo 0,5%


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał to zabezpieczyłbym go sam dla siebie, bo dbam o swoje zabawki i tak samo robię z autem. Chciałem zaproponować coś użytkownikom, którzy boją się o rysy, a będą mogli spać spokojniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał to zabezpieczyłbym go sam dla siebie, bo dbam o swoje zabawki i tak samo robię z autem. Chciałem zaproponować coś użytkownikom, którzy boją się o rysy, a będą mogli spać spokojniej.

 

Wydaje mi się że g-shock to nie jest zegarek który kupują ludzie którzy boją się o rysy ;) no ale oczywiście mogę się mylić bo się mało znam... :)

Osobiście g-shock'a zakładam wtedy jak istnieje prawdopodobieństwo że może się zdarzyć sytuacja w której zegarek może być zagrożony jakąś "kancerą" i u mnie g-shock użytkowany na co dzień, nigdy długo nie wygląda jak nowy, ale posiadam również zegarki, automaty, który pomimo kilku lat użytkowania wyglądają jak nowe - wiec chyba można powiedzieć że dbam o zegarki... :rolleyes:

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.