Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

Posted (edited)

Jak są w takiej pozycji. Okno 2m po prawej od zegarków- to czasu nie pobiorą. Ustawie przodem do oka I pobiorą prawie każdej nocy.

https://imgur.com/a/an1A0kA

Edited by murcins

U mnie muszą być bardziej na zachód ustawione. W stronę szfabenadajnika. Wówczas nawet w szafie, zamknięte w pudełku, łapią sygnał i się synchronizują. No chyba, że za duże zachmurzenie jest.

16 minut temu, murcins napisał(-a):

Jak są w takiej pozycji. Okno 2m po prawej od zegarków- to czasu nie pobiorą. Ustawie przodem do oka I pobiorą prawie każdej nocy.

https://imgur.com/a/an1A0kA

casio ma antenę do odbioru na 12 - dlatego przodem od okna (u mnie są dwa i też przodem - znaczy leża na boku ale 12 jest skierowana w okno w innej nie łapia ) - a  w citizenie antena jest na 3 i musze ustawiać bokiem i wtedy dobrze łapie  - ale powinny im bliżej nadajnika łapać w każdym miejscu domu ale jest jak jest 

Teraz, p.r.p. napisał(-a):

U mnie muszą być bardziej na zachód ustawione. W stronę szfabenadajnika. Wówczas nawet w szafie, zamknięte w pudełku, złapią sygnał i się synchronizują. No chyba, że za duże zachmurzenie jest.

Żeby to człowiek jeszcze wiedział jak kompas obsługiwać czyli gdzie ten zachód  😛

Posted (edited)
4 minuty temu, murcins napisał(-a):

Żeby to człowiek jeszcze wiedział jak kompas obsługiwać czyli gdzie ten zachód  😛

hheheh mech na drzewie rośnie na północ :) hhehe wiec reszta to już łatwiej :) ale przecież masz kompas w 9400 :) jaki jest tak jest ale coś tam jest :) 

Edited by unadarek

14 minut temu, unadarek napisał(-a):

hheheh mech na drzewie rośnie na północ :) hhehe wiec reszta to już łatwiej :) ale przecież masz kompas w 9400 :) jaki jest tak jest ale coś tam jest :) 

Żebym jeszcze wiedział co on pokazuje  😛

1 godzinę temu, unadarek napisał(-a):

podobno i pogoda ma znaczenie i urządzenia w pobliżu bo tak myślałem nad zakupem ściennego zegara z synchronizacją  ale to widzę bez sensu - a przydałby mi się taki na ścianę  

Wydaje mi się, ze zegar ścienny będzie miał jednak większy odbiornik fal radiowych, aniżeli tutejsze Casio. 

U mnie synchronizacja wbrew pozorom najlepiej przeprowadza się w szafce, gdzie trzymam wszystkie zegarki - natomiast przy oknie - nie zawsze. Pora i oczywiście pogoda również ma duże znaczenie.

Pomimo tych małych „ale” - bardzo wartościowa jak dla mnie funkcja. Lubię mieć po prostu idealnie ustawione zegarki. 

3 minuty temu, MshR napisał(-a):

Wydaje mi się, ze zegar ścienny będzie miał jednak większy odbiornik fal radiowych, aniżeli tutejsze Casio. 

U mnie synchronizacja wbrew pozorom najlepiej przeprowadza się w szafce, gdzie trzymam wszystkie zegarki - natomiast przy oknie - nie zawsze. Pora i oczywiście pogoda również ma duże znaczenie.

Pomimo tych małych „ale” - bardzo wartościowa jak dla mnie funkcja. Lubię mieć po prostu idealnie ustawione zegarki. 

ja tez lubię dobrze ustawione - bo zegarki do tego służą :) 

22 minuty temu, unadarek napisał(-a):

ja tez lubię dobrze ustawione - bo zegarki do tego służą :) 

Do tego służy telefon - zegarki służą do patrzenia na nie i przecierania rękawem 😈

1 minutę temu, Louis Cypher napisał(-a):

Do tego służy telefon - zegarki służą do patrzenia na nie i przecierania rękawem 😈

ciężko odczytać godzinę z ,

1987225454_Zrzutekranu2021-05-09154518.jpg.13b1ac8b7a7f347a42260cd07b8b76af.jpg

no chyba że zadzwonimy 19226

dlatego przodem od okna

Dziwne, bo przodem do okna mi nie łapią.
Moje leżą 5m od onka (okna na zachód mam), ale tak godziną 7-8 w stronę okna i codzienne zsynchronizowane.

G-shock fanboy... a może nie? 😁

1 minutę temu, drVanSteiner napisał(-a):

Dziwne, bo przodem do okna mi nie łapią.
Moje leżą 5m od onka (okna na zachód mam), ale tak godziną 7-8 w stronę okna i codzienne zsynchronizowane.

u mnie tylko przodem jak leża w innej pozycji odrazu nie ma sygnału  wszytko uwarunkowane od pogody, warunków terenowych, urządzeń w pobliżu, pewnie odległości itd... ale im bliżej nadajnika powinna być lepiej u mnie jest daleko - granica wschodnia.

Do tego wstawi solar i mb6? Na wprost okna by ma ścianie północnej wisiał. 🤣

2084870571_s-l400(1).jpg.f3e1c22e0d94b9674d05357fa7aef486.jpg

Leniwa, ciepła niedziela  😛

QTpwnZu.jpg

3 godziny temu, unadarek napisał(-a):

podobno i pogoda ma znaczenie i urządzenia w pobliżu bo tak myślałem nad zakupem ściennego zegara z synchronizacją  ale to widzę bez sensu - a przydałby mi się taki na ścianę  

Dlaczego bez sensu?

Zdajesz sobie sprawę jak tam duże uzwojenie/antena jest w takim ściennym zegarze?

To nie zegarek nadgarstkowy gdzie kilka zwojów.

Z bunkra pod ziemią złapie a okno tu nie ma zasadniczo znaczenia a ewentualne tylko zakłócenia.

Teraz, tomaliusz napisał(-a):

Dlaczego bez sensu?

Zdajesz sobie sprawę jak tam duże uzwojenie/antena jest w takim ściennym zegarze?

To nie zegarek nadgarstkowy gdzie kilka zwojów.

Z bunkra pod ziemią złapie a okno tu nie ma zasadniczo znaczenia a ewentualne tylko zakłócenia.

w sumie masz racje - też teraz tak się zastanawiam ze chyba faktycznie tam jest lepiej -  trzeba będzie rozejrzeć 

21 minut temu, murcins napisał(-a):

Leniwa, ciepła niedziela  😛

QTpwnZu.jpg

Matko Bosko, skarpety Ci zajumali 😱

Teraz, tomaliusz napisał(-a):

skarpety Ci zajumali 😱

jest jeszcze opcja że to sa przezroczyste :) na miarę XXI wieku :) 

Stary już jestem i nie nadążam za tą modą, teraz rurki,  bez skarpet i gacie z sznurówką ... 🤫 

:D

Wracając do kierunku położenia tarczy aby złapał zegar synchro.. Tak jak pisałem, wystarczy, że jest ustawiony w stronę zachodu i nawet na półce, ba, w zamkniętej szafie sygnał mi łapią. A przy oknie, na parapecie, w drugą stronę gdy jest wystawiony, potrafią nie złapać. Także popróbujcie z kierunkiem zachodnim. Tam gdzie naziland.. 🤣

3 minuty temu, p.r.p. napisał(-a):

Wracając do kierunku położenia tarczy aby złapał zegar synchro.. Tak jak pisałem, wystarczy, że jest ustawiony w stronę zachodu i nawet na półce, ba, w zamkniętej szafie sygnał mi łapią. A przy oknie, na parapecie, w drugą stronę gdy jest wystawiony, potrafią nie złapać. Także popróbujcie z kierunkiem zachodnim. Tam gdzie naziland.. 🤣

Czyli od d*py strony gorzej łapie? ;) Tzn deklem na zachód? 

16 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

😎

F3C19915-B5FF-44C5-A399-E4A51631CDA8.jpeg

Mogłeś sobie darować drugi plan zdjęcia, bo ja w robocie na drugiej zmianie. 🤣 a Ty z takimi łakociami:)

58 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Matko Bosko, skarpety Ci zajumali 😱

Długich nie uznaje, chyba, że do garnituru  😛