Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tommly napisał(-a):

Ostatnio chciałem wrócić do MRG i spełnić swoje marzenie, czyli nabyć wersję MRG-G1000DC i muszę stwierdzić, że jednak najwygodniejszy jest B1000.

Poza tym G1000DC, czyli "miedziany", owszem robi wrażenie na żywo, ale MSZ nie na tyle, żeby dopłacać do niego na bazarkach, OLX-ach itp. ok. 3-4k zł

Ostatecznie na razie wstrzymałem się z zakupem, choć chętnie bym wrócił do byłego MR.G

 

Nie byłoby zapewne tragedii z tymi większymi MRG, gdyby nie grubość, są jednak znacznie bardziej pękate od B1000. Jaki masz nadgarstek Tomku? Pytam z ciekawości, bo mi też chodził po głowie pomysł zamiany B1000 na G1000, G2000 lub B2000. Jestem ciekaw, czy mnie również B1000 wydawałby się wygodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, clusca napisał(-a):

 

Nie byłoby zapewne tragedii z tymi większymi MRG, gdyby nie grubość, są jednak znacznie bardziej pękate od B1000. Jaki masz nadgarstek Tomku? Pytam z ciekawości, bo mi też chodził po głowie pomysł zamiany B1000 na G1000, G2000 lub B2000. Jestem ciekaw, czy mnie również B1000 wydawałby się wygodniejszy.

Teraz 17,5, w zeszłym roku jeszcze było 18cm.

MRG-G1000 jest całkiem wygodny, ale tak jak mówisz wysoki i pod mankiet ciężko już go schować. Nadaje się jedynie do krótkich rękawków, czyli wiosna/lato.

Średnicowo powiedziałbym, że G i B są podobne. W B jest ciut szerszy bezel/luneta i co za tym idzie odrobinę mniejsza tarcza.

Nie wyobrażam sobie już natomiast noszenia MTG-Sa czy MTG-G :D Korcił mnie powrót do kardynała, ale dałem sobie spokój.

 

G-Shock-Comparison-Template-MRG-G2000-VS

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajdan skrócony😎 Tomek @TomG80 dzięki za super filmik na YouTube z instruktarzem, jak samodzielnie skrócić kajdan👍💪😉

3947F0E0-8E69-489D-AEB4-0584E8698952.jpeg

4E364741-DFF7-4E0A-AF11-7151B553A55C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tommly napisał(-a):

MRG-G1000 jest całkiem wygodny, ale tak jak mówisz wysoki i pod mankiet ciężko już go schować. Nadaje się jedynie do krótkich rękawków, czyli wiosna/lato.

Średnicowo powiedziałbym, że G i B są podobne. W B jest ciut szerszy bezel/luneta i co za tym idzie odrobinę mniejsza tarcza.

Nie wyobrażam sobie już natomiast noszenia MTG-Sa czy MTG-G :D Korcił mnie powrót do kardynała, ale dałem sobie spokój.

 

No właśnie zegary na tym zdjęciu chyba nie są w jednakowej skali odwzorowane. Ostatnio z Tomkiem @TomG80 na ten temat pisaliśmy, poszperałem trochę na stronie Casio w poszukiwaniu specyfikacji każdego. Nie widziałem G1000 na żywo, więc głowy nie dam, ale:

 

MRG-B1000

52.2×46.2×14.6mm / 131g

 

MRG-G1000

54.7×49.8×16.9mm / 153g

 

MRG-G2000 

54.7×49.8×16.9mm / 152g

 

MRG-B2000

54.7×49.8×16.9mm / 138g

 

Wynika z tego, że wszystkie poza B1000 mają te same wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś miałem fotkę porównawczą B1000 z G1000 na nadgarstku. ale oczywiście jak na złość, nie mogę jej teraz znaleźć.

 

Matej ma na YT chyba ze dwa porównania MRG.

 

Na WUS jest natomiast taka fotka:

7f3ee86c-8fe0-429b-acf2-01ee5e0983aa-jpe

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do porównania, z którego jest zdjęcie, które wstawiłeś wcześniej (na samym dole są podane wymiary):

https://casiofanmag.com/news/g-shock-comparison-mrg-g2000-vs-mrg-b1000-vs-mrg-g1000/

 

Może wypowie się ktoś, kto miał oba zegary? :)

 

I jeszcze fotki z wątku na WUS:

 

15397620

 

 

15400814

 

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem u siebie prezentację MRG-G1000B-1A i porównałem go oczywiście z moim MRG-B1000D-1A. MRG-B1000 jest mniejszy od MRG-G1000, ale samych wymiarów nie porównywałem, a i zegarki są w różnych kolorach, więc może dobrze nie być widać różnicy.

 

 

Niedługo powinno się też udać skręcić prezentację MRG-G1000D-1A, to będzie można dobrze odwzorować różnice w wymiarach wizualnie, bo zegarki będą we właściwie identycznych kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego staruszka G-2110 i tak się zastanawiam, czy wszystko z nim OK? Otóż zgodnie z dekielkiem i instrukcją, którą znalazłem na internetach zegarek powinien mieć moduł 2276. Tymczasem zegarek pokazuje 2266...

IMG_20220212_102020.jpg

IMG_20220212_101804.jpg

IMG_20220212_101618.jpg

IMG_20220212_101242.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu rozglądam się za czymś fajnym na łapę - na prąd z radiem i solarem i tak się szwendam od salonu do salonu i mierzę, oglądam i się dziwię - dzisiaj zdziwiłem się dwa razy, raz jak znalazłem GARMIN'a w Aparcie - a drugi raz jak założyłem na łapę GBD-H1000-4A1ER  czyli "Casio G-SQUAD Heart Rate Monitor Bluetooth"... ja pitole Panowie i Panie co to się teraz t g-shock'ami porobiło - przecież tego się nie da nosić... "zapodałęm" sobie jeszcze kilka modeli na łapsko i ... obecnie jakbym miał wyjść na ulicę z "nowoczesnym" "G" to chyba tylko MRG co to go wyżej @Kot20  pokazuje albo emeryt z czasu młodości GW-9400 zostaje... kostki też jakieś takie... "dziwaczne" te nowe... A takie fajne zegarki były... :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, revolta4 napisał(-a):

Bo trzeba wrócić do froga

 

Mądrego to i warto posłuchać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, revolta4 napisał(-a):

Bo trzeba wrócić do froga Panie Piotrze

Chcesz sprzedać? :D Jeśli tak to chętnie pomogę :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Daito napisał(-a):

Chcesz sprzedać? :D Jeśli tak to chętnie pomogę :D

Jak to Tomek mówi on ma dożywocie 😃😃😃😃😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, revolta4 napisał(-a):

Jak to Tomek mówi on ma dożywocie 😃😃😃😃😃

Czyli czekam aż Kot będzie sprzedawał :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, zobacz sobie GWR-B1000. Ja na początku podchodziłem jak pies do jeża. Brzydal straszny. Jednak jak dostałem taki zegar z wymiany w rozliczeniu za inny, to diametralnie zmieniłem zdanie. Wprawdzie poszedł dalej, ale czym prędzej naprawiłem swój błąd i kupiłem nowy, bo akurat promocja się nadarzyła. Zegarek lekki, w rozsądnym rozmiarze, naprawdę warto spróbować :) A co do nowości, to rzeczywiście nowe G jakieś takie... niedorobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.