Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Synchronizacja pływów 🙂

IMG_20220508_100254.jpg

 

IMG_20220508_100500.jpg

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2022 o 15:34, TomG80 napisał(-a):

 

Jeśli zegar zsynchronizował się o 0:06, to ta synchronizacja należy niejako do poprzedniej doby, dlatego rano nie znalazłeś ikonki mówiącej o poprawnej synchronizacji.

 

W okresie letnim (DST on) w strefie czasowej BER (czyli w całej Polsce) zegarek dla danej doby przeprowadza 6 prób synchronizacji zaczynając od godziny 3:00, potem 4:00 i 5:00 oraz jeśli żadna z tych prób się nie zakończy powodzeniem, do dokonuje jeszcze kolejnych trzech prób o północy, o 1:00 i o 2:00, ale pomimo wykonania ich w następnej dobie "należą" one do poprzedniej doby, w której nie było żadnej udanej synchronizacji. Także w takim przypadku zegarek może przeprowadzić prawidłowe synchro właśnie o północy, a kolejne już o godzinie 3:00, bo to o 3:00 będzie należało już do kolejnej doby.

 

W okresie zimowym (DST off) w strefie czasowej BER (czyli w całej Polsce) zegarek dla danej doby przeprowadza 6 prób synchronizacji zaczynając od godziny 2:00, potem 3:00, 4:00 i 5:00 oraz jeśli żadna z tych prób się nie zakończy powodzeniem, do dokonuje jeszcze dwóch prób o 0:00 i o 1:00, ale pomimo wykonania ich w następnej dobie "należą" one do poprzedniej doby, w której nie było żadnej udanej synchronizacji. Także w takim przypadku zegarek może przeprowadzić prawidłowe synchro właśnie o północy, a kolejne już o godzinie 2:00, bo to o 2:00 będzie należało już do kolejnej doby.

Czasy kalibracji Multiband 6.jpg

Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu wrocil do mnie temat z kajdanem do mojego DW5035. Jako, ze regularnie nosze swoj automat na bransie, a guma od gw-5000-1jf tylko troche poprawila komfort, ale nadal nie jest idealnie to dumam i nie wiem 🙄

 

Ten kajdan z tworzywa jest wygodniejszy, niz pasek gumowy, czy tak o?  Warto sie w to bawic ?

 

Myslalem o tej z modelu 5600BC-1, choc tania impreza to to nie jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XDHtWPr.jpg

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fonfelinni napisał(-a):

Znowu wrocil do mnie temat z kajdanem do mojego DW5035. Jako, ze regularnie nosze swoj automat na bransie, a guma od gw-5000-1jf tylko troche poprawila komfort, ale nadal nie jest idealnie to dumam i nie wiem 🙄

Ten kajdan z tworzywa jest wygodniejszy, niz pasek gumowy, czy tak o?  Warto sie w to bawic ?

 

Do czasu zakupu pierwszej bransy do kostki, ot na próbę, nie byłem ich wielkim fanem. Teraz mam już cztery G na bransoletach, w tym trzy kostki i GW-A1100, a DW-5035 na bransie jest moją ulubioną kostką. Zatem MZ zdecydowanie warto chociaż spróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz doswiadczenie z ta bransa od GW-M5610 i DW-6900?  Bardzo ciagnie za wlosy na nadgarstku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakoś specjalnie owłosionych przedramion, więc nie będę dobrym przykładem referencyjnym, ale MZ to najwygodniejsze bransolety z jakimi miałem do czynienia. Do kostek mam obie wersje: starą (ryflowaną) i nową (gładką) - mają nieco inne długości. Poza tym to kwestia estetyki, więc polecę obie, chociaż starsza wersja ma specyficzny klimat i gdybym miał mieć tylko jedną, to wybrałbym właśnie taką. Jedyne, do czego można by się przyczepić, to zapięcie, które sprawia wrażenie lekko tandetnego (chodzi o te elementy spod spodu). Nie zwróciłbym jednak na to uwagi, gdyby nie bransa od GW-A1100, która jest dla mnie wykonana perfekcyjnie :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ona siadzie do DW5035? Doplacic stowke jestem w stanie, jesli rzeczywiscie warto :)  

 

 

edit: sprawdzilem jak wyglada ten model i raczej malo prawdopodobne :P Dzieki za pomoc!

Edytowane przez fonfelinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o bransę do GW-A1100, to na pewno nie będzie pasować do kostki. Zupełnie inne mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku będzie ze mną już 5 lat.

 

496232dc8c844666bd21f73c5a457b9a.jpg

 

34aaff3d352baad88920de282433954c.jpg

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może chce się pozbyć? 

clB5NGj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2022 o 20:35, murcins napisał(-a):

 

Gshock w gorczycy, fajna fotka 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sanik napisał(-a):

Gshock w gorczycy, fajna fotka 👍

Albo  rzepaku ...

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

Albo  rzepaku ...

Jak żółte to zawsze wychodzę z założenia, że to rzepak 🤣

R99223F.jpg

 

VzROQ1o.jpg

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220512-180353.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2022 o 21:33, Zibi8 napisał(-a):

Niedzielllla 😊🌞

 

 

Oooo, japoński, radiowy G-MS - super! Niestety rysuje się toto od samego patrzenia, ale zegarek, jak dla kobiety, jest śliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.