Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, TomG80 napisał(-a):

W lesie dziś pięknie. 1 stycznia i 15°C.b5bbfb204ad8d1875d35e029f473e4b2.jpg

Fajnie jest wyjść na spacer i znaleźć w liściach GShocka 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Używacie szkiełek hartowanych lub hybrydowych na GShocki? Jeżeli tak, może ktoś polecić markę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, gamemaster napisał(-a):

Hej,

 

Używacie szkiełek hartowanych lub hybrydowych na GShocki? Jeżeli tak, może ktoś polecić markę?

W Protreku mam naklejone hartowane 9H. Jakiej firmy? Chyba wszystko jedno - ja kupiłem jakieś na Amazone bo było najtaniej i przesyłka darmowa.

Tam gdzie mam szkiełka szaforowe to nie kleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Może jakaś dobra dusza mi pomoże z moim sikorem, albo chociaż powie, gdzie się zwrócić i czy w ogóle jest sens 😉

Zegarek to GST-S110 - czyli wersja bez Multiband 6. Kupiłem go pewnie z 6 lat temu w jakimś zagranicznym sklepie internetowym. Naprawdę, nie pamiętam już jakim, ale chyba gdzieś w Azji. I nie, nie była żadna wielka okazja, ani sklep widmo z kopiami czy podróbkami. Po prostu, tam był wtedy najtańszy bo była na niego promocja. Wątpię żeby była to lewizna. W każdym razie, już przynajmniej od roku zaczęły się dziać dziwne rzeczy - w czasie ustawiania np. godziny, czy nawet alarmu zegarek jakby się zawieszał: zaczynały mrugać wszystkie trzy indykatory od poziomu naładowania baterii i nie dało się przez jakiś czas ustawić zupełnie nic, bo zegarek nie reagował na przyciski. Po pewnym czasie, zwłaszcza jak zegarek złapał więcej słońca, to wtedy dużo szybciej, zegarek zaczynał działać normalnie, wskazówki ustawiały się na właściwą godzinę, zgodną z wyświetlaczem elektronicznym, który nigdy prawidłowo działać nie przestawał. Od przynajmniej pół roku, bo w wakacje bardzo dużo czasu spędzałem na zewnątrz i miał kupę słońca, zegarek bardzo często sam z siebie przestaje przesuwać wskazówki. Jak się go chwilę doświetli, to sytuacja się naprawia. Głównie ze wskazówkami, czyli dobrze się ustawiają, bo niestety dalej zegarek się "wiesza" jak kilka razy naciśnie się przyciski w czasie ustawiania czegokolwiek i migają wtedy punkciki od wskaźnika naładowania. Od dawna, mimo tego, że bateria co chwilę siada, cały czas pokazuje, że jest poziom naładowania H, o ile nie migają wszystkie indykatory. Dzisiaj zmieniłem baterię (nowa z torebki i tak miała w sobie dużo więcej prądu niż ta w zegarku), niestety, jest, jak było. Na początku w ogóle wszystko przestało działać, mimo resetowania, pan zegarmistrz nie był w stanie wskrzesić zegarka. Po paru minutach cyfrowy wyświetlacz wrócił, ale dalej jest identycznie ze wszystkim jak przed wymianą. Coś jest chyba z modułem nie tak. Swoją drogą sprawdzając solar w trybie serwisowym (test wyszedł ok) odkryłem, że moduł ma inne numery niż te, które są na kopercie i w bazie Casio. Powinien być niby 5445, a wyświetla się 5230, czyli jak w AWG. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wesoły czerwony negatyw właśnie kurier mi przyniósł…

Jeszcze nie na nadgarstku bo w garniaku jestem. 🙂

76EBF20B-8945-421A-A61A-43AFB82F4459.jpeg

99B2FF71-0801-4263-B890-D45CF08FB0CD.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Torquemada Wszystko, co opisujesz, masz opisane w instrukcji. Miganie wszystkich trzech wskaźników naładowania akumulatora to tzw. tryb recovery, czyli zegarek zawiesza na chwilę działanie mechaniki, żeby złapać nieco "oddechu" po dużym jednorazowym obciążeniu akumulatora. Jeśli zegarek ma 6 lat i był regularnie doładowywany (nie padał do zera w trakcie eksploatacji), to raczej akumulator nie powinien jeszcze wołać wymiany. Na początek dałbym zegar (zważywszy na obecną pogodę) na jakiś tydzień albo dwa na parapet i wg mnie powinno mu się poprawić.

 

Piszesz, że zmieniłeś baterię. Ale na jaką? I czy to faktycznie jest bateria, a nie akumulator? Bo jeśli jest to bateria (nieładowalna), to szybko wyślesz w ten sposób zegar do krainy nietykających zegarów. A jeśli jest to akumulator (w co wątpię po opisanych objawach), to tak samo - najpierw należy go naładować, a dopiero potem przejść do eksploatacji zegarka.

 

Jest oczywiście możliwość, że moduł faktycznie padł, ale jest to zjawisko nader rzadkie i nie występuję raczej w zegarkach kilkuletnich. Jeśli elektronika ma usterkę, to najczęściej objawia się ona w pierwszych tygodniach użytkowania zegarka, a nie po kilku latach. No chyba, że zegar z jakiegoś względu dostał wilgoci, to już inna sprawa.

 

Odnośnie numeru modułu to wszystko jest w porządku. Pierwowzorem konstrukcyjnym dla elektroniki tego zegarka jest istotnie moduł 5230 zastosowany pierwotnie w modelu AWG-M100. Po pewnym czasie doczekał się on upgrade'u w postaci białego podświetlenia i podświetlenie dodatkowo powędrowało również pod wyświetlacze (w AWG-M100 podświetlana była tylko tarcza jedną bursztynową diodą, a wyświetlacze nie miały podświetlenia) i ten nowy moduł znalazł zastosowanie właśnie w Twoim GST-S110, GST-W110, GST-W310 oraz w GAW-100, gdzie bodajże w wersji W z Multibandem miał oznaczenie 5444, a w wersji S bez Multibandu właśnie 5445, jak piszesz. Ale w każdym przypadku po wywołaniu ekranu testowego numer modułu był wyświetlany 5230, bo o niego oparta jest elektronika w tym module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, TomG80 napisał(-a):

@Torquemada Wszystko, co opisujesz, masz opisane w instrukcji. Miganie wszystkich trzech wskaźników naładowania akumulatora to tzw. tryb recovery, czyli zegarek zawiesza na chwilę działanie mechaniki, żeby złapać nieco "oddechu" po dużym jednorazowym obciążeniu akumulatora. Jeśli zegarek ma 6 lat i był regularnie doładowywany (nie padał do zera w trakcie eksploatacji), to raczej akumulator nie powinien jeszcze wołać wymiany. Na początek dałbym zegar (zważywszy na obecną pogodę) na jakiś tydzień albo dwa na parapet i wg mnie powinno mu się poprawić.

 

Tomasz, ale to "recovery" zdarzało się od dawna przy niby full akumulatorze. Wystarczy, że chciałem ustawić alarm. Naciśnięcie kilka razy przycisku, raczej wszystko jedno którego, wywoływało taki efekt. Nie ma mowy o niedoładowaniu, bo przez całe wakacje pływałem łódką - taką mam pracę i zegarek dostawał masę energii codziennie. Poza tym, nie pamiętam już kiedy ostatnio świecił się inny indykator niż H. Teraz też tak jest, chociaż prądu raczej nie ma, więc normalne to chyba nie jest? Nie ulega wątpliwości, że jak ma naprawdę dużo słońca, to wskazówki nie przestają się przesuwać i w ten tryb sam z siebie nie wchodzi, ale niestety, da się to ciągle sprowokować gmeraniem przy przyciskach.

 

16 godzin temu, TomG80 napisał(-a):

Piszesz, że zmieniłeś baterię. Ale na jaką? I czy to faktycznie jest bateria, a nie akumulator? Bo jeśli jest to bateria (nieładowalna), to szybko wyślesz w ten sposób zegar do krainy nietykających zegarów. A jeśli jest to akumulator (w co wątpię po opisanych objawach), to tak samo - najpierw należy go naładować, a dopiero potem przejść do eksploatacji zegarka.

 

Wymieniłem na akumulator, który powinienem, czyli CTL-920F - dokładnie Panasonic. 

 

16 godzin temu, TomG80 napisał(-a):

 

Jest oczywiście możliwość, że moduł faktycznie padł, ale jest to zjawisko nader rzadkie i nie występuję raczej w zegarkach kilkuletnich. Jeśli elektronika ma usterkę, to najczęściej objawia się ona w pierwszych tygodniach użytkowania zegarka, a nie po kilku latach. No chyba, że zegar z jakiegoś względu dostał wilgoci, to już inna sprawa.

 

Nie wiem, zegarek na pewno miał skłonność do parowania. Może za dużo tej wilgoci dostawał i coś padło.  

 

16 godzin temu, TomG80 napisał(-a):

 

Odnośnie numeru modułu to wszystko jest w porządku. Pierwowzorem konstrukcyjnym dla elektroniki tego zegarka jest istotnie moduł 5230 zastosowany pierwotnie w modelu AWG-M100. Po pewnym czasie doczekał się on upgrade'u w postaci białego podświetlenia i podświetlenie dodatkowo powędrowało również pod wyświetlacze (w AWG-M100 podświetlana była tylko tarcza jedną bursztynową diodą, a wyświetlacze nie miały podświetlenia) i ten nowy moduł znalazł zastosowanie właśnie w Twoim GST-S110, GST-W110, GST-W310 oraz w GAW-100, gdzie bodajże w wersji W z Multibandem miał oznaczenie 5444, a w wersji S bez Multibandu właśnie 5445, jak piszesz. Ale w każdym przypadku po wywołaniu ekranu testowego numer modułu był wyświetlany 5230, bo o niego oparta jest elektronika w tym module.

 

Rozumiem, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Co do zegarka - czy jeśli przyjmiejmy, że to jednak nie kwestia "naturalnego" niedoładowania, to czy jest sens się bawić w próbę naprawy? Podejrzewam, że najtaniej wyszłoby wymienienie całego modułu? Czy masz namiary na kogoś, kto mógłby i chciał przyjrzeć się problemowi, poza serwisem w Sochaczewie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, alpaczino napisał(-a):

... też pilot
20230112_110601.jpg

Pozdrawiam
 

 

Tęsknię za nim :unsure:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, murcins napisał(-a):

Pierwszy G w 23r jest 😎

No to teraz trzeba czekać na pierwszego G z 23r :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Daito napisał(-a):

No to teraz trzeba czekać na pierwszego G z 23r :D

Cały czas czekam na kosteczkę project team tough 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.