Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

O! Mam.

 

1. http://allegro.pl/nowy-casio-g-shock-ga-100-ga-100-1a4er-kurier-i2466344633.html

2. http://allegro.pl/zegarek-casio-g100-g-100-oryginalny-sportowy-i2489084610.html

 

Ale chyba wolałbym dołożyć i zgarnąć zegarek nr 1. Mówicie, że na duże nadgarstki i że te ga 100+ to są największe z serii G. W nadgarstku mam około 17-18cm. Dodam, że nie jestem jakimś chudym typem, bardziej pasuje określenie 'większy'. Więc za głupio nie powinien wyglądać. Co myślicie? W zegarku nr. 2 na aukcji nie spodobało mi się to, że sprzedawca napisał:

 

"Towar nowy i oryginalnie zapakowany"

 

Czyli tylko zapakowany oryginalnie.

 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdjęcia przedstawiają sprzedawane zegarki, to oba są oryginalne.


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę nad zakupem GS-1001, ale czytałem że się psują. Czy psujące się moduły to pojedyncze przypadki w tym giezie, czy może awaryjność ich jest duża? Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno miałeś na myśli to, co napisałeś? GS-1001 to już dość stary model i raczej obecnie już ciężki do dostania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Znalazłem w sklepie internetowym jedną sztukę i wypełniłem zamówienie, tylko muszę jeszcze potwierdzić mailowo zakup. Czytałem że potrafią się popsuć te giezy, więc nie wiem czy ostatecznie kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czytałeś ogólnie o Giezach czy konkretnie znalazłeś gdzieś takie informacje o tym właśnie modelu (poproszę źródło w miarę możliwości, jeśli tak). Z racji faktu, że to właśnie starszy model, raczej nic o nim nie czytałem. Z tego co mi wiadomo to swoje przypadłości ma tylko GS-1150, ale też raczej nie można napisać, że to jakiś wadliwy model. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby problem z tym giezem, przedstawiany na tym właśnie forum.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47566-problem-z-g-shockiem-gs-1001/

Chociaż nie jest stwierdzone, czy ten problem nie powstał w wyniku rozładowanej baterii.

 

Czy w ogóle opłaca się kupić ten zegarek za 500zł z przesyłką?

W sumie jest to stary model, bez solara i nie wiadomo ile leżał. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że bateria będzie zaraz martwa.

Edytowane przez padawan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to raczej jakiś odosobniony przypadek, zresztą autor wątku nawet się nie pofatygował z wyjaśnieniem sprawy. Jak koledzy sugerowali w odpowiedziach, zapewne po prostu wyczerpała się bateria. Nie masz co się martwić, przygotuj się tylko na to, że niedługo po kupnie może właśnie wyczerpać się bateria, bo najmłodsze egzemplarze tego modelu mają już ładnych parę latek. :rolleyes:

 

Giezy to naprawdę solidne zegarki, jedynie w przypadku GS-1150 Casio zaliczyło "drobne" wpadki w postaci krzywo zamontowanych modułów i samorozkalibrowującej się wskazówki sekundowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z powodu tej baterii i braku solara, chyba zrezygnuję z zakupu.

 

Seven, masz w awatarze zegarek na który strasznie choruję, ale na razie fundusze nie pozwalają mi na jego zakup :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ówczesne fundusze też nie pozwalały szczerze mówiąc, ale pod koniec ubiegłego roku trafiła mi się na forumowym bazarku wersja bez radia po promocyjnej cenie, i to w rzadko spotykanej wersji. Świetny zegarek. :)

 

TarqL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... myślałem że to 3000, ale ten też jest cudowny :D Różni się tylko radiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza brakiem radia nie ma też Tough Movement, ale jeśli o tę drugą funkcję chodzi to nigdy nie odczułem jej braku, jako że wskazówki nigdy się nie rozkalibrowały. :)

 

Dopiero teraz zauważyłem Twój dopisek w jednym z wcześniejszych postów z pytaniem, czy opłaca się zakupić GS-1001 za 500 zł z przesyłką. Ja w listopadzie trafiłem nowego GS-1100 (nowszy model, już z solarem i radiem) za 600 zł, a kilka miesięcy temu sprzedałem go za jeszcze mniejszą kwotę (jeśli dobrze pamiętam to coś około 570 zł, w stanie praktycznie jak nówka), więc w sumie moim zdaniem tak średnio by się to opłacało. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie daruję sobie zakup tego gieza. Dozbieram sobie sianka i może uda mi się tanio upolować gw-3000, albo coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1
Ja w listopadzie trafiłem nowego GS-1100 (nowszy model, już z solarem i radiem) za 600 zł, a kilka miesięcy temu sprzedałem go za jeszcze mniejszą kwotę (jeśli dobrze pamiętam to coś około 570 zł, w stanie praktycznie jak nówka), więc w sumie moim zdaniem tak średnio by się to opłacało. :rolleyes:

 

Za taka cene to warto kupic I w dodatku nowka, zaluj ze sprzedales :-D kurde. spojrzalem na allegro I widze tylko 2 aukcje z gs-1100, ciekawe czy chwilowy brak czy moze juz wychodza ze sprzedazy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj żałuję, ale wiesz jak to jest, kiedy trafia się jakiś inny zakup (w tym wypadku był to GS-1150) i potrzebny jest zastrzyk środków finansowych. :rolleyes:

 

GS-1100 już niestety powoli znika z rynku. :( Inne Giezy też w sumie nie jest łatwo znaleźć w przyzwoitej cenie. Ostały się jeszcze GS-1150 i GS-1300 w Zibi, choć w przypadku tego drugiego cena moim zdaniem jest przesadzona, biorąc pod uwagę fakt, że nie oferuje praktycznie nic więcej, niż 1150. Z drugiej jednak strony raczej nigdzie nie można go dostać taniej. Na ebayu w ogóle posucha jeśli chodzi o Giezy - ciekaw jestem, czy jakiś model jest jeszcze w ogóle produkowany. W najnowszym katalogu na Japonię jest już tylko GS-1400...

 

EDIT: Zajrzałem właśnie na stronę TT i GS-1150 jest już tam niedostępny, choć w salonach TT pewnie go jeszcze można znaleźć.

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy możecie polecić jakiś model podobny do G5600 ale z waveceptorem? Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie odmiany GW-M5600?


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ówczesne fundusze też nie pozwalały szczerze mówiąc, ale pod koniec ubiegłego roku trafiła mi się na forumowym bazarku wersja bez radia po promocyjnej cenie, i to w rzadko spotykanej wersji. Świetny zegarek.

 

i jaki to dokladnie model?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taka cene to warto kupic I w dodatku nowka, zaluj ze sprzedales :-D kurde. spojrzalem na allegro I widze tylko 2 aukcje z gs-1100, ciekawe czy chwilowy brak czy moze juz wychodza ze sprzedazy?

 

 

generalnie czemu warto kupic gs-1100?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Oj żałuję, ale wiesz jak to jest, kiedy trafia się jakiś inny zakup (w tym wypadku był to GS-1150) i potrzebny jest zastrzyk środków finansowych. :rolleyes:

 

GS-1100 już niestety powoli znika z rynku. :( Inne Giezy też w sumie nie jest łatwo znaleźć w przyzwoitej cenie. Ostały się jeszcze GS-1150 i GS-1300 w Zibi, choć w przypadku tego drugiego cena moim zdaniem jest przesadzona, biorąc pod uwagę fakt, że nie oferuje praktycznie nic więcej, niż 1150. Z drugiej jednak strony raczej nigdzie nie można go dostać taniej. Na ebayu w ogóle posucha jeśli chodzi o Giezy - ciekaw jestem, czy jakiś model jest jeszcze w ogóle produkowany. W najnowszym katalogu na Japonię jest już tylko GS-1400...

 

EDIT: Zajrzałem właśnie na stronę TT i GS-1150 jest już tam niedostępny, choć w salonach TT pewnie go jeszcze można znaleźć.

 

Juz jakis czas temu byl watek na WUS iz Giezy znikaja na calym swiecie, ich dostepnosc jest coraz mniejsza. Tak naprawde nie wiadomo dlaczego, nie wiem czy tez juz nie zaprzestali produkcji wszystkich modeli. Moze chca wprowadzic calkowicie nowego Gieza ze smart access? moze jest malo popularny i slaba sprzedaz serii Giez? a moze jest to zbyt dobry zegarek marketingowo w stosunku do ceny? Ja sie ciesze ze mam swojego GS :) i radze chlopaki trzymac tez swoje sztuki ;) a jak ktos chce nabyc jeszcze Gieza to niech to robi czym predzej, bo nie wiadom czy ten gatunek juz nie wymiera?

 

 

generalnie czemu warto kupic gs-1100?

Generalnie warto bo:

- ma koperte ze stali nierdzewnej z zakrecanym deklem

- ma solar

- ma radio

- jakosc i wykonanie jest na wysokim poziomie

 

i ogolnie to swietny zegarek w tej cenie, gdyby Giez byl pod skrzydlami Seiko lub Citizena to ceny byly by znacznie wyzsze.

 

I uwazam iz warto wydac (przykladowo) nawet 6 czy 7 stowek na uzywanego gieza w dobrym stanie gdyz taki produkt zawswze bedzie wart wydania takiej kasy.

Edytowane przez 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy możecie polecić jakiś model podobny do G5600 ale z waveceptorem? Dzięki!

Najnowszy model z tej rodziny to GW-M5610, dopiero co wszedł na rynek.

 

i jaki to dokladnie model?

Pisałem już wyżej - jest to G-1200D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie warto bo:

- ma koperte ze stali nierdzewnej z zakrecanym deklem

- ma solar

- ma radio

- jakosc i wykonanie jest na wysokim poziomie

 

i ogolnie to swietny zegarek w tej cenie, gdyby Giez byl pod skrzydlami Seiko lub Citizena to ceny byly by znacznie wyzsze.

 

I uwazam iz warto wydac (przykladowo) nawet 6 czy 7 stowek na uzywanego gieza w dobrym stanie gdyz taki produkt zawswze bedzie wart wydania takiej kasy.

 

A wtedy G-1200D też warto czy lepiej GS-1100 ?

Bo G-1200D jest pełno.

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierując się wyłącznie rozumem powiedziałbym, że bardziej warto kupić GS-1100 ze względu na metalową konstrukcję i Wave Ceptor (zakładając tę samą cenę za zegarek w takim samym stanie, wszelkie wariacje w tej kwestii już znacznie komplikują sprawę :rolleyes:).

 

Jednak zapominając o logice, jako posiadacz obydwu modeli nie byłbym w stanie wybierać pomiędzy nimi, a tak się złożyło, że obydwa miałem okazję zakupić za praktycznie identyczną cenę. G-1200D mimo tego, że ustępuje Giezowi pod względami, o których wcześniej wspomniałem, też ma swój niepowtarzalny urok, a bransoleta po części rekompensuje brak metalowej koperty.

 

Wstrzymuję się z werdyktem. Za bardzo lubię G-1200D, by wskazać na GS-1100, choć tak podpowiada rozum. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.