Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ponowie pytanie z przed 3 stron. Czy ten sprzedawca jest sprawdzonym ?? Kupował może ktoś z forumowiczów zegarek u niego ??

I jak to jest z tą gwarancją ?? TT daje 3 lata plus ewentualnie 3 lata dodatkowo płatne. Ten allegrowicz daje 2 lata, czyli ma własne źródło dystrybucji i po prostu daje 24 miesiecy ??

A zadałeś sobie trud wpisania w wyszukiwarke forumową chociażby słowa "daymon"? Pewnie nie, a pytań o to bylo już setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie co z tym sensorem? słyszeliście coś o jakichś konkretnych przypadkach ich uszkodzenia?

Wykluczając celowe działanie młotem pneumatycznym czy nie wiem, dajmy na to przypadkowy atak jądrowy, raczej nie ma szans uszkodzić sensora. Jest dość dobrze chroniony. Mój spadł z kilku metrów właśnie na sensor (ma fajną bliznę;-)), taplał się w jeziorach, bajorach, zasypany był piachem, ziemią, błotem i pokryty mułem. Brał równiez udział w wyrębie lasu, produkcji desek w tartaku (trociny jak mąka), malowaniu i wielu, wielu innych ciekawych przedsięwzięciach. Mycie pod bierzącą wodą w zupełności przywracało go do stanu używalności. Nic mu nie jest i mam nadzieję, że jeszcze długo nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was serdecznie,

sam zakupiłem już sobie gw-m5610 i teraz chciałem sprezentować coś kobiecie.

ma być to biały zegarek i w sumie zastanawiam się między dwoma modelami.

bg 5606 lub bg 5600

w sumie to nie wiem czym między sobą się różnią te dwa zegarki czy tylko delikatnie wyglądem?

czy może macie jakąś inna propozycję dla kobiety ale w klasycznym wyglądzie?

 

druga kwestia

czy jest sens przedłużać gwarancję o kolejne 3 lata?

 

dzieki i pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
druga kwestia

czy jest sens przedłużać gwarancję o kolejne 3 lata?

 

Z tym bywa różnie. Ja osobiście z doświadczenia wiem że raz oddany sprzęt niekoniecznie zegarek już do nas nie wróci w takim samym stanie. A to go zarysują lub jedno naprawią drugie zepsują. Nie dba się o cudze rzeczy niestety. Wracając do Twojego pytania uważam, że 20 zł to na prawdę nie majątek a nuż okaże się że warto było (odpukać oczywiście). Również się zastanawiałem ostatnio nad tym ostatecznie udałem się na pocztę i przedłużyłem gwarancje.

Edytowane przez juh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) a nóż okaże się że warto było (...)

 

Raczej "a nuż" ;)

Edytowane przez Blatio

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za model?


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na początek takie pytanie do Was, jako do weteranow od G-Shocków :) Myślicie, czy opłaca mnie się kupywać G-Shocka w wieku 15 lat? Nie kupuje go do nijakich celów, zamierzam go wykorzystac podczas pływania. Pływam co 2 dzień, po 50-80 basenow w 40minut i zależy mi na posiadaniu sprzętu nie tylko dla swagu, ale też właśnie żeby mierzyć czasy. Teraz pewnie powiecie sobie, skąd wezmę tyle kasy. No tak kasy mam, ale nie jestem jak na razie taki głupi, żeby wydać na zegarek, zamiast pożądnego telefonu. Więc, chodzi o to, że poluję na G-7900 w niskich cenach (85$) na ebay.com. Teraz mam do Was następne pytanie, czy zegarki od tego sprzedawcy i na tej aukcji mogą być podróbkami? Cena moim zdaniem nie różni sie tak bardzo. Przecież to już nie Polskie ceny. Wychodzi ok. 260zł, na razie kij z przesyłką, na to nie patrzcie. Tutaj daje link:

www.ebay.com/itm/New-Casio-Mn-Rescue-Wht-Digital-Sport-Watch-G7900A-7-/330753936798?pt=Wristwatches&hash=item4d02788d9e

 

Dzięki z góry za odpowiedzi,Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzedającego nie pomogę bo nie kupowałem nic nigdy na ebay'u. Co do oryginalności zegarków to nie wiele można powiedzieć, bo zdjęć własnych brak. Sądząc po ilości komentarzy i tym, że prawie 100% to pozytywy można zakładać, że sprzedaje oryginały. ALE ręki uciąć sobie nie dam. Jaki masz budżet maksymalny? Nie wolisz kupić w PL od sprawdzonych przez forumowiczów użytkowników? Wiem, będzie trochę drożej, ale na 100% pewnie :)

 

Co do samej idei kupowania G w wieku 15 lat, to uważam, że wiek nie gra tutaj żadnej roli ;)

Edytowane przez barteq891

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy.. też myślę, że nie gra tak dużej roli. Ale w tym wieku, mogę go nie dokońca wykorzystać. W szkole jakieś tam ustawki itd. Ale to przecież G, to mu praktycznie nigdy (niespecjalnie) się nic nie stanie. Budżet to ja mam max. 300zł. Dałbym więcej, ale są na tym świecie tacy ludzie jak rodzice za plecami. Haha. To nawet nie wiem czy jest mowa o tych 3-stu złotych. Co do sprzedającego, to też dopiero teraz zerknąłem ile ma punktów i wgl ocen. Powinno być OK. Ale cena jak dla mnie jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i need coś ciekawszego ^^

 

hoho. Jednak ta cena z ebaya jest MAŁA. I to oryginał. Spójrz:

www.casio.com/products/Watches/G-Shock/G7900A-7/

 

pff :P. To już wiem jak Polacy zarabiają. Hehe.

Edytowane przez Chrumekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie bardziej (będę używał nazw amatorskich) G ze wskazówkami i automatami z tyłu (rys.1) , czy tylko te 'automaty'(rys.2).

 

1. www.casio.com/products/Watches/G-Shock/GA100B-7A

 

2. www.casio.com/products/Watches/G-Shock/G7900A-7/

Edytowane przez Chrumekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrumekk, kilka spraw, żeby było jasno.

 

1. Nie "automaty", tylko wyświetlacze LCD, tudzież cyfrowe, jeśli już ;)

 

2. Wybacz, że Cię zganię, wiem, że bycie w wieku piętnastu lat ma swoje prawa, miałem w szkole uczniów zarówno starszych, jak i młodszych od Ciebie, ale niestety, aż mnie w oczy kłuje, gdy widzę tak okrutne obchodzenie się z polszczyzną, a więc po kolei, chociaż wiem, że to off-top:

 

- nie "kupywać" tylko "kupować";

- "nie tylko dla swagu" - a co to u licha ma znaczyć? To jakiś młodzieżowy slang, podejrzewam, ale wyjaśnij mi co to znaczy "dla swagu";

- nie "pożądnego", tylko "porządnego";

- nie "Polskie", tylko "polskie" - przymiotniki piszemy małą literą.

- nie "dokońca", tylko "do_końca" - to piszemy rozdzielnie.

 

Jeszcze raz pardon, bo to nie ma nic wspólnego z tematem, ale szanujmy nasz język, droga młodzieży, to tak na przyszłość :]

 

A co do zegarka, to od siebie na wstępie poleciłbym coś, co będzie proste, niezawodne i nierujnujące kieszeni, czyli nieśmiertelne klasyki: DW-5600E, nieco bardziej pancerny i miltarny DW-6900, albo również niezgorszy DW-9052.

 

http://allegro.pl/zegarek-casio-dw-5600e-1ver-g-shock-i2482163995.html

http://allegro.pl/casio-g-shock-dw6900-1v-polecam-i2480075657.html

http://allegro.pl/casio-g-shock-dw-9052-1v-gwar-3-lata-i2486481762.html

 

Z tego wszystkiego na chudy nadgarstek najlepiej będą się nadawały DW-5600 i DW-9052. DW-6900 lepiej się układa na nieco grubszej łapie (jak dla mnie ponad 19 cm).

Poza tym DW-6900 czy DW-9052 będą na pewno wyodniejsze w obsłudze (operowanie przyciskami, centralny przycisk podświetlenia) niż DW-5600, którego lubię, ale można sobie na nim połamać paznokcie czasami.

Edytowane przez Blatio

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrumekk, wskazówki lubi ich brak to kwestia Twoich osobistych preferencji, każdy poleci Ci co innego. Nie wiem jaki masz obwód nadgarstka, ale GA-100 to jeden z największych G i z tego powodu nie każdemu może odpowiadać, ale tu znów nie znamy Twoich upodobań pod tym kątem.

 

Zauważyłeś taki mały dopisek na aukcji, do której podałeś linka?

Shipping: Not Available to Poland

 

Zresztą cena 85$ to żadna rewelacja nawet gdyby sprzedawca zgodził się na wysyłkę do Polski. Dolicz z 30$ za wysyłkę i przekraczamy cenę, za którą możesz takiego dostać na Allegro. A po drodze czai się jeszcze Urząd Celny i perspektywa doliczenia 23% VAT. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hohoho. Ale mi błędów wyłapałeś. To ja zawsze wyłapuje dzieci, które piszą o wiele gorszę błędy ode mnie, a ja staram się pisać jak najładniej. heh. No ale cóż, zawsze się coś pojawi. Dla swagu - dla wożenia się, pokazu.. Ale wstyd ;c. Tak to jest jak już się przyzwyczaiło do czerwonych podkreśleń. heh.

 

Dopisku najwyraźniej nie zauważyłem, ponieważ byłem na telefonie, z małym wyświetlaczem i jeździłem po całej stronie jak szalony na zoomie.. Ta, no nic. Ja chyba już wcale nic nie kupie. Jakoś wydaje mnie się, że te 350zł to za dużo na zegarek, a innego nie kupie, oprócz G-Shocka, bo on jest wytrzymaly, a inne, na bransolecie czy pasku, zaraz mi się rozwalą, czy co. Także w rolę wchodzą tylko G. Najtańsze, z tych "niekanciastych" to są DW6900 z tego co się orientuję. Ale na allegro, białe (bo taki już bym wybrał) kosztują i tak grubo powyżej 300. Do wyboru zostają:

- DW6900 (Biał)

- G7900 (Rescue White)

- G100 (Czarny z czerwonymi napisami)

 

Pozdrawiam,

Jakub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uważaj na białe DW-6900 z Allegro, zwłaszcza te tanie, w wersji "Bape", reklamowane jako zegarki takich czy innych raperów - bardzo wiele z nich do podróby, trzeba mieć oczy szeroko otwarte, bo niektóre modele są dość szeroko podrabiane i wystawiane na Allegro. Jakbyś znalazł coś ciekawego dla siebie, to wrzuć linka, sprawdzimy czy to oryginał.


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko pogratulować. :)

 

Nowy nabytek będzie teraz dobrze się kojarzył. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.