Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie. Zrobione. Jeszcze dwie sprawy.

1. SEVEN - czy możesz wyjaśnić co to jest te DST - czy chodzi o czas letni i zimowy?

2. Funkcja time recorder - jak to działa i do czego służy?

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez papi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaliusz. Sygnał łatwiej złapać w nocy ponieważ, jest mniej urządzeń które pracując mogą go zakłócić. To czy zegarek złapie sygnał zależy też od odbiornika w samym zegarku. Mój MTG łapie sygnał prawie codzienne natomiast Riseman ma czasami fochy i złapie sygnał raz na tydzień -_-

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

 


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Zrobione. Jeszcze dwie sprawy.

1. SEVEN - czy możesz wyjaśnić co to jest te DST - czy chodzi o czas letni i zimowy?

2. Funkcja time recorder - jak to działa i do czego służy?

Z góry dzięki za pomoc.

 

1. Tak, chodzi właśnie o to. DST OFF = czas zimowy, DST ON = czas letni.

2. Jest to funkcja zapisywania aktualnego czasu. W trybie głównym przytrzymaj na moment przycisk B, żeby zapisać widoczny na zegarze czas wraz z datą. Możesz dokonać 30 takich zapisów. Zapisy możesz przeglądać w trybie TR przy użyciu przycisków B i D, a przytrzymując A czyścisz pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziéki yogasek. Moze ktos jeszcze sié wypowie?

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yogasek napisał wszystko w tej kwestii. Noc = mniejsza ilość zakłóceń. :)

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy G z termometrami , najlepiej do tych co dumnie noszą G9300 .

W którym miejscu znajduje się owy sensor odpowiedzialny za pomiar temperatury ?

IMO to to miejsce zaznaczone przeze mnie na zielono albo gdzieś w okolicy ( czerwony kolor ) .

g9300gy11.jpg

Termometr mierzy temperaturę ale nie odzwierciedla ona realnej temp. gdyż jest "podgrzewana" przez temp. ciała .

Może założyć go na rękę i ustawić gdy jest nagrzany przez ciało na tem. jaka jest w pomieszczeniu i wtedy nie będzie błędu pomiaru ?

Dodam , że jeśli na 5 min ściągnę i położę obok termometru to odczyt pomiaru jest prawidłowy .

Kalibrujecie swoje termometry ?Jak działają ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wojtek326

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się wydaje albo mój znacznie dłużej stygnie

Na ręce gdy zdejmowałem około 16.30 było 28 C

jakieś 10 min później było około 25 C

17.40 było 22 C , o 18 czyli teraz 21.5 C

Jutro sprawdzę jeszcze raz ale na razie to mi ten termometr nie widzi się za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej jako funkcja dodatkowa a nie najważniejsza w zegarku . On przede wszystkim ma wyświetlać godzinę ;)

Może spróbuj skalibrować i ustawić 20 stopni ( tyle ile jest aktualnie w pomieszczeniu ) gdy trzymasz go na ręce i wtedy nie będzie błędu narzuconego przez temperaturę ciała ?

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, temat pomiaru temperatury w zegarkach w większości wyczerpuje temat recenzji Risemana. Polecam poczytać może coś Ci się rozjaśni w tym temacie. Wiem, że to nie Mudman ale zawsze.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/33775-recenzja-g-shocka-gw-9200-riseman/


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej jako funkcja dodatkowa a nie najważniejsza w zegarku . On przede wszystkim ma wyświetlać godzinę ;)

Może spróbuj skalibrować i ustawić 20 stopni ( tyle ile jest aktualnie w pomieszczeniu ) gdy trzymasz go na ręce i wtedy nie będzie błędu narzuconego przez temperaturę ciała ?

 

Pozdrawiam,

Wojtek

I tak i nie. Wszak rozmawiamy o typie zegarka, którego właśnie wyróżnia mnogość opcji dodatkowych :)

Wygląda na to że bez kalibracji, termometru nie ma sensu używać. Jak ją przeprowadzę, dam znać czy coś się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy moze mi ktos objasnic jak jest z poziomem naladowania bateri tough solar.

Jaka jest pojemnosc procentowa poszczegolnych poziomow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę czasy ładowania podane w instrukcji to przedstawia się to mniej więcej następująco (oczywiście w przybliżeniu):

 

LOW: poniżej 10%

MEDIUM: 10% do 70-80%

HIGH: powyżej 70-80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plose55

Termometr też wymaga kalibracji, tu jednak spotkała mnie miła niespodzianka. Sporo czytałem opinii, że aby sprawdzić temperaturę należy wcześniej na kilka minut zdjąć zegarek z ręki, bo ciepłota ciała przekłamuje odczyt. Ja skalibrowałem temperaturę z innym termometrem, gdy zegarek od kilku godzin był już na moim ręku i do dziś, temperatura na odczycie jest taka sama jak na innych termometrach, mimo że zegarek mam ciągle na nadgarstku. Sprawdza się dzięki temu moja wcześniejsza teoria, ze można zaprogramować zegarek tak, aby nie uwzględniał temperatury ciała, która jest jak by nie patrzeć stała i wynosi 36,6 stopnia Celsjusza.

 

Daj znać jak przebiegła kalibracja !

 

@TOPIC

Panowie możecie doradzić ? W waszej opinii jakiś fajny zegarek "na wakacje" planuję nowy zakup na przełomie kwiecień/maj i nie wiem za czym się rozglądać :) Myślałem już aby kupić używanego ryśka albo nowego jak budżet wytrzyma..

Zegarek na okres wakacyjny , do pracy , na plażę , na rower ogólnie będzie używany i to bardzo intensywnie .

Przewiduję cenę ok. 300 PLN ale rozważę wszystkie propozycję - jak coś wpadnie w oko to zbiorę więcej :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziéki seven.

Powiem tak:

-majác medium na cyferblacie nie wiesz czy jestes blisko szczytu czy dochodzisz do doliny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Najgorzej jest w analogach, gdzie M i H są wskazywane jako jeden poziom. Wtedy już w ogóle nie możesz być pewien, czy masz naładowany w miarę do pełna, czy też za chwilę zegarek zacznie wskazywać rozładowany akumulator. Dopiero w ubiegłym roku pojawiły się pierwsze całkowicie analogowe modele Casio z pełnym wskaźnikiem L-M-H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do miłośników.

G-SHOCK na rynku japońskim (tak mi się wydaje) jest rozprowadzany z oznaczeniem Fire Fox zamiast Illuminator - poprawcie mnie jeśli się mylę.

Pytanie brzmi - czy możliwe jest aby g-schock z firefox mógł zostać zakupiony w Hiszpanii?

Czy wiecie coś o serii g-shock'ów 540o?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jako, że znalazłem się w gronie użytkowników Casio G-Shock chciałbym o coś spytać:

-czy seria gw / g 9300 / 9330 oraz inne G-Shocki mają oryginalnie przyklejoną folię ochronną na szkiełko? Jestem prawie pewien, że na moim jest, ale lepiej się upewnić od Was)

-czy na 100% nie idzie przedłużyć 2 gwarancji międzynarodowej w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,

Jako, że znalazłem się w gronie użytkowników Casio G-Shock chciałbym o coś spytać:

-czy seria gw / g 9300 / 9330 oraz inne G-Shocki mają oryginalnie przyklejoną folię ochronną na szkiełko? Jestem prawie pewien, że na moim jest, ale lepiej się upewnić od Was)

-czy na 100% nie idzie przedłużyć 2 gwarancji międzynarodowej w Polsce?

 

Nie wiem jak w serii mudman ale na moim Ryśku nie miałem folii ochronnej na szkle.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

 


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim G tez brak. Folie mialem na zwyklym Casio, ale to bylo tylko na czas transportu, zabezpieczajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam G9300 i folii nie posiadam.

Na zdrowy rozsądek - gdyby była folia albo taśma to przy kontakcie z wodą i tak by się odkleiła .

Casio nie daje folii na swoje G bo po co ?

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ładujeci swoje "G" (tough solar) ? Nosicie po prostu na ręku ( wystarczy w zime?), czy doładowujecie sztucznym oświetleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego czarnucha wystawiłem dziś na parapet, na ok. 1h. Wskaźnik baterii był na middle i po godzince wskoczył na high. Ale za krótko go potrzymałem, bo teraz znowu spadł na middle. Brat ma ryśka, tej zimy ładował go pod lampą, bo funkcje mu odłącza, ale poprzedniej zimy nie doładowywał go wcale i stykneło. W moim czarnuch naładowanie wystarcza na ok. 6 msc - tak podaje instrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jako, że znalazłem się w gronie użytkowników Casio G-Shock chciałbym o coś spytać:

-czy seria gw / g 9300 / 9330 oraz inne G-Shocki mają oryginalnie przyklejoną folię ochronną na szkiełko? Jestem prawie pewien, że na moim jest, ale lepiej się upewnić od Was)

-czy na 100% nie idzie przedłużyć 2 gwarancji międzynarodowej w Polsce?

 

1. Nie spotkałem się jeszcze z folią ochronną na szkle G-Shocków, nawet taką na czas transportu.

2. Nie ma takiej możliwości.

 

@tomaliusz:

Ładowanie pod sztucznym oświetleniem nie ma moim zdaniem najmniejszego sensu, naturalne światło nawet przez chmury i szybę jest o wiele skuteczniejsze i przede wszystkim nic nie kosztuje. ;) Mój GW-3500B już od ładnych kilku miesięcy nie widział słońca i wskaźnik nigdy nie spadł poniżej H. Leży sobie na półeczce i wystarcza mu to co wpada przez szybę do pokoju (bezpośrednie światło słoneczne nigdy w to miejsce nie dociera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.