Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

@tomaliusz

GW2310 bardzo fajny i biorę go pod uwagę :)

Szanuję każdy zegarek tylko jednego traktuję jak przyjaciela a drugiego jak znajomego ..

Co innego zatyrać zegarek za 700 czy ponad 1000 PLN a co innego za 200 czy 300 .

Pierwszy zegarek zawsze się pamięta - mowie tutaj o pierwszym kupionym tylko i wyłącznie za swoje ciężko zarobione pieniądze .

W Twoim przypadku jest to GW2310 u mnie G9300GY ale radość jest w obu przypadkach myślę ogromna :D

 

@TOPIC

Koledzy podajcie kilka zagranicznych sklepów gdzie tanio można nabyć jakiegoś G

Dziękuję !

 

@EDIT

Dla wyżej w temacie zainteresowanych GY . Nie kupujcie od demusa bo na allegro macie jednego na sprzedaż od kolegi z forum :)

Pozdrawiam,

Wojtek

Edytowane przez Wojtek326

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seven

 

moduł to 2819 - możesz się wypowiedzieć w sprawie tego WC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jak podejrzewałem - jest to wersja amerykańsko-japońska, odbiera sygnał tylko z transmiterów w Fort Collins, Fukushimie oraz Fukuoce, wobec czego w Europie radio nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seven

 

moduł to 2819 - możesz się wypowiedzieć w sprawie tego WC?

A więc tak jak podejrzewałem - jest to wersja amerykańsko-japońska, odbiera sygnał tylko z transmiterów w Fort Collins, Fukushimie oraz Fukuoce, wobec czego w Europie radio nie będzie działać.

 

Szkoda. Przykro mi :mellow: , bo to zajefajna sprawa.

W moim GW-2310 hula jak ta lala :D

 

P.S. Ładne logo? :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj szkoda szkoda.

 

@ tomaliusz - logo spoko, nie było z "T" ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. o takie

sticker,375x360.png

Edytowane przez papi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomaliusz

w sumie ten twój nie jest zły (GW-2310), ale moje serce zdobył GW-M5610. Dla mnie to klasyka w czystym wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papi - ładne to logo :blink:

Mogę go użyć we własnym profilu? Ładnie proszę :rolleyes:

Ten twój też super. Nosiłem poprzednio DB-360:

http://cdn101.ioffer...DB-360-1ADF.jpg

Wiem że to nie g-shock ale dobrze się sprawuje, a że jest kwadrat to wybrałem swojego :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaliuszu śmiało używaj. Zaznaczam, że nie jestem autorem i właścicielem tego loga. Ale wydaje mi się, że te "S" to też nie jest Twóje dzieło ;)

Mój czarnuch już dotarł. WC nie działa, bransoleta już skrócona. Na nadgarstku wygląda - mówiąc skromnie - godnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papi dzięki - obrazek troszeczkę przerobiłem, to można uznać iż to moje dzieło :P.

Fajnie, niech się dobrze nosi.

Napisz coś więcej jak "go" przetestujesz.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój czarnuch już próbował nawiązać kontakt z nadajnikiem nawet pojawił się zasięg na receiving indicator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seven

201B257F

Niech mnie seven poprawi jesli sie myle, ale to chyba 2006 rok

produkcji, a wiec bateryjka juz troche przezyla ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak do tego doszedłeś?

Faktycznie świeżak to to nie jest, ale jest nowy, nie macany za mocno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to rok 2006.

 

Mój czarnuch już próbował nawiązać kontakt z nadajnikiem nawet pojawił się zasięg na receiving indicator.

 

Tak sam z siebie próbował czy włączyłeś ręczną synchronizację? Ustaw strefę czasową na BER, wtedy synchronizacja zostanie całkowicie wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z siebie. Próbował 3 razy już. to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji - gdzie mogę natknąć się na instrukcję do tego modułu w języku polskim? Z góry dzięki za podpowiedź. Forum przeczesałem i do tego modułu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z siebie. Próbował 3 razy już. to normalne?

RC łączy się automatycznie w godzinach nocnych [próbuje 6 razy na dobę od północy (lub 1,2 w nocy w zależności od regionu) do piątej rano]

Po drugie funkcja RC musi być załączona na "on"

Może masz ustawioną złą godzine np. 12am. zamiast 12pm. (czarnuch myśli że jest noc :D ) jeśli nie ustawiono zegar na 24 godzinny, to można się pomylić ;) .

Jeśli chodzi o instrukcję, to na pewno będzie problem. Po prostu pytaj co chcesz wiedzieć, zawsze ktoś pomoże. ^_^

 

 

Mam jeszcze pytanko do Was z okolic:

Wrocław, Jelenia Góra, Wałbrzych, Legnica jak najbliżej Mainflingen-nadajnika, i jak najdalej tak jak Białystok, Suwałki.

Jak przebiega synchronizacja ręczna za dnia, czy macie jakieś problemy z sygnałem? Mój ( Łódź) bez problemu w nocy się aktualizuje gdziekolwiek jest, ale za dnia ciężko złapać L3 ( na 10 prób raz i to trzeba się nagimnastykować).

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papi, jak już pisałem, ustaw swoją strefę czasową na BER. To wyłączy automatyczną synchronizację, która i tak będzie nieskuteczna. A nawet gdyby w jakiś niewyjaśniony sposób fale radiowe z Japonii czy Stanów przywędrowały do Polski, to i tak przestawiłyby Ci czas na właściwy dla ustawionej w zegarku strefy czasowej. ;)

 

Jeśli nie wiesz jak to zrobić, śmiało pytaj. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven,

 

jestem jak dziecko we mgle jeśli chodzi o ta strefę czasową. Posługując się instrukcją (ang.) udało mi się ustawić zegar, datę i power save. Pewnie jakbym miał więcej czasu doszedł bym i do strefy czasowej, ale Twoja pomoc będzie mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papi jak ustawiles godzine to bez problemu ustawisz strefe czasowa.

Po przytrzymaniu przycisku A to powinna byc pierwsza pozycja, przesuwasz przyciskiem D az zobaczysz BER I wychodzisz A :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał tomaliusz, z tym że jest to druga pozycja po wejściu w tryb ustawień (kolejne pozycje przełączasz przyciskiem C). Następnie przechodzisz do kolejnej pozycji i przestawiasz DST na OFF (31 marca przełączysz to na ON). Potwierdzasz przyciskiem A, jeszcze raz ustawiasz czas (jest to konieczne po zmianie strefy czasowej) i po wszystkim wychodzisz z trybu ustawień, wciskając A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seven

zwracam sié z prosbá do bardziej doswiadczonego kolegi, o pomoc w temacie wave ceptor. Pisalem dwa posty wczesniej pytanie o sile sygnalu w poszczegolnych miastach? Dlaczego w nocy jest silniejszy sygnal?

Czy mozesz wypowiedziec sie na ten temat lub pokierowac na takie tematy lub dyskusje?

Przepraszam za znaki polskie ale pisze z komóry ;-)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.