Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

Witam. Pytanie do znawców tematu tough solar.

Ostatnio zauważyłem w moim "maleństwie" GW-2310-1 minimalne różnice w kolorze paneli (ogniw) słonecznych.

Początkowo myślałem że to złudzenie padającego światła, ale jednak po dłuższej obserwacji z różnych kątów i oświetlenia stwierdzam różnice barwy:

http://img29.imagesh...b6abffe95a5.jpg

- oznaczyłem na czerwono ogniwa które są minimalne ciemniejsze od żółtych.

Czy to normalne? Zobaczcie na swoich maszynach!

Edited by tomaliusz

Witam.

Mam problem z kompasem w swoim Mudmanie G-9300. Dodam że próbowałem wszystkich możliwych kalibracji opisanych w instrukcji i nic... problem jest ten sam.

Chodzi o to że po włączeniu kompasa i przy praktycznym bezruchu zegarka odczyt wariuje niesamowicie... rozrzut jest do kilkudziesieciu stopni... np. pokaże się 80, za chwile jest 117 i znowu 80 itd. Nigdy wczesniej tak nie było... pomiary wykonuje przewaznie na powietrzu z dala od jakiś przeszkód zakłucających pole magnetyczne. Termometr działa raczej poprawnie - z nim nie ma problemu.

Może jakiś reset by mu się przydał czy do serwisu go słać... ech, taki pancerniak i takie problemy.

poniżej link do YT ukazujący problem (wybaczcie niską jakość video)

Rozumiem, że zegarek w trakcie pomiaru trzymasz prawidłowo, tj. poziomo względem gruntu (na załączonym filmiku nie widzę żadnego punktu odniesienia, dlatego pytam)?

Witam.

Ja mam takie pytanie. Jak dlugo trzyma neobrite np. w GW 3000 lub 4000. Czytalem ze dlugawo, kilka godzin a w innym miejscu pisze ze krotki czas. Czy dlugosc naswietlenia ma wplyw na pozniejsze swiecenie w ciemnosci? A szkoda ze nie maja iluminatora....

Pozdrawiam

Edited by Jar20

no ale kalibrowałem go na 3 rózne sposoby podane w instrukcji i efekt jest ten sam...

Jak jest na gwarancji oddaj do serwisu do ustawienia. Gdzieś widziałem na anglojęzycznym forum opis kalibracji w gw-9200 szybkości chodu czasu w zegarku. To tym bardziej zapewne możliwa jest kalibracja kompasu.

Edited by roberto231

Witam.

Ja mam takie pytanie. Jak dlugo trzyma neobrite np. w GW 3000 lub 4000. Czytalem ze dlugawo, kilka godzin a w innym miejscu pisze ze krotki czas. Czy dlugosc naswietlenia ma wplyw na pozniejsze swiecenie w ciemnosci? A szkoda ze nie maja iluminatora....

Pozdrawiam

Tego się nie da dokładnie zmierzyć, a co najwyżej opisać na zasadzie porównania z innymi zegarkami.

W każdym razie modele z jasnymi indeksami (np. GW-3000D) święcą lepiej niż te z indeksami kolorowymi. Miałem wspomniany model w wersji bez radia (G-1200D) i świecił całkiem nieźle.

Tak, tylko jak widze na youtube jak ta dioda swieci to mmi sie odechciewa...

Kiedys widzialem jakies 10lat temu hubryde casio, ale nie dziszoka z podswietleniem iluminator i to mi sie podobalo (swiecil tak zielonkawo tarcza biala wskazowki czarne ramkowe- bez neo- i to bylo swietne).

Znalazlem, ksztaltem cos podobnego do tego

http://www.casio-pol...-1a-p-4922.html

Szkoda ze solara nie ma i nie dziszok bez bajerow tylko to co potrzeba ...

Edited by Jar20

W moim GW-3500B nie mam najmniejszych problemów z odczytaniem godziny przy jej użyciu. Sama luma też jest niezła.

Neobrite to jest mikstura używana również przez Seiko w diverach. W Casio jest cieńsza warstwa, więc świeci słabiej, ale mimo wszystko mocniej od luminovy.

Guest romseyman

''A są jakieś wskazówkowece w stylu GW-3000 ale mające illuminator?''

Taki np. GW 2500BD

img6305c.jpg

Edited by romseyman

Guest Marian Koniuszko

Tylko hybrydy analogowo-cyfrowe z podświetleniem diodą (GW-3500).

Lub np. GA-110

Guest Marian Koniuszko

Ale co byś dokładnie chcial znaleźć...?

Przede wszystkim czy opłaca się w niego inwestować bo nie wiem czy to jest mechanizm kamieniowy (dobrze mowie?) czy na baterię bo niestety nie tyka ,pasek jest do wymiany to w sumie dodatkowy koszt czy jest sens wkładac te paredziesiąt zł czy lepiej kupić coś nowego :)

Guest Marian Koniuszko

Po pierwsze to nie jest G-Shock i jezeli Ci chodzi o G - to nie ten model. Zdjęcie masz słabej jakości,ale chyba pod nazwą marki widnieje napis Quartz,czyli zegarek kwarcowy,elektorniczny. Bez urazy,ale zegarek wygląda na dość mocno używany i dość tanio.W każdym razie ja osobiście bym w niego nie inwestował i kupił coś nowego.....np.oryginalnego G :-)

Z tego nadzwyczaj ostrego zdjęcia udało mi się zidentyfikować pod napisem Casio napis "Quartz". A nawet gdyby mi się nie udało, to firma Casio produkuje tylko kwarce. Nie produkuje mechaników. ;)

Kup coś nowego. ;)