Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

Guest Marian Koniuszko

Miałem na myśli wyświetlacz w negatywie oczywiście

Dobra biorę tego G-9000 :)

Teraz jeszcze takie pytanko odnośnie zamówienia z tej strony - ktoś tam zamawiał ?

Bo w sumie wyszły mi 4 zegarki - dla mnie 2 i dla znajomego 2 - bo ceny jednak mają dużo niższe niż u nas.

I jak to będzie z cłem ?

Chyba, że to już nie odpowiedni temat na takie pytania? I czy bezpieczna jest ta wysyłka Honk Kong Post czy lepiej wziąć sprawdzonego DHL ?

Guest Marian Koniuszko

Jak weźmiesz DHL to możesz liczyć się z clem....Szczerze mowiąc nie kupowałem jeszcze niczego z azji,ale namierzam sie na Oceanusa z Japonii i do podanych cen odrazu doliczam sobie clo....bezpieczniej

Guest Marian Koniuszko

Jeżeli dobrze pamiętam (koledzy zweryfikujcie) to wygląda tak:

Cło wynosi 14 % od wartości celnej, czyli wartość zakupu +przesyłka. Po doliczeniu cła doliczany jest 23 % VAT.....

I zawsze narzucają cło ?

czyli te zegarki mogą się zrobić już nie opłacalne w tym wypadku.

Np. podany casio.

Guest Marian Koniuszko

Jak będziesz miał przesyłke EMS to raczej się z tym licz. Ponośc zwykła pocztą jest większe prawdopodobieństwo,że się uda bez cla...ale zwykła poczta,to zwykła poczta....Jeżeli wydajesz kilka stówek to lepiej wyślij EMS,odrazu dolicz sobie clo, a zacznij od liczenia czy wogóle to się opłaca jeżeli ten sam towar możesz kupić w kraju....

Właśnie tych zegarków Seiko - co wybraliśmy z kumplem nie ma u nas - jeden jest ale o połowę droższy niż na tej stronce. Mam na zegarek taki codzienny przeznaczone 300 zł żeby pasował do koszuli, czasem i garnituru i tak przekraczam budżet o 40 zł - a jak dojdzie cło itp. to pewnie przekrocze o 100 albo i więcej, wiec to już dla mnie nie będzie opłacalne:( - no i chciałem typowo sportowy osobno czyli ten g-shock. A

Wspólne zamówienie to ponad 1200 zł dlatego myśleliśmy o kurierze bo jednak bezpieczniej.

A oto mój pierwszy G mam już go tydzień sprawuje się bardzo dobrze na mrozie -18 chodzi elegancko jak na razie jestem z niego zadowolony :)

obraz001ma.jpg

Edited by Lukanio

Guest Marian Koniuszko

Jeżeli chcesz mieć a w polsce nie do kupienia to sprawa jasna....tylko dolicz sobie ew,dodatkowe koszta. Nowy G-9000 kupisz na allegro (nie negatyw) za jakies 300pln. Więc może co się da to w kraju, a reszte za granica.Musisz sobie przemyśleć co dla ciebie lepsze...Powodzenia :-)

Dzięki chłopaki za wszystkie rady !

Będę teraz polował w Polsce na ten zegareczek Casio. A nad tym Seiko muszę pomyśleć - obliczyć ile mi to wyjdzie z cłem itp. Jeśli za dużo to przekroczy mój budżet to zrezygnuję i kupię Lorus'a

Edited by yhmmma

Dzięki chłopaki za wszystkie rady !Będę teraz polował w Polsce na ten zegareczek Casio. A nad tym Seiko muszę pomyśleć - obliczyć ile mi to wyjdzie z cłem itp. Jeśli za dużo to przekroczy mój budżet to zrezygnuję i kupię Lorus'a

Kolego bierz z pozytywem i będziesz zadowolony. :) Sprawdzony sprzedawca:http://allegro.pl/ze...3113074817.html

Wczesnym wieczorem nie będziesz musiał korzystać z podświetlenia aby coś na negatywie zobaczyć :lol:

Poza tym negatyw będzie sporo droższy i trudniej dostępny.

Edited by tomaliusz

Jeżeli dobrze pamiętam (koledzy zweryfikujcie) to wygląda tak:

Cło wynosi 14 % od wartości celnej, czyli wartość zakupu +przesyłka. Po doliczeniu cła doliczany jest 23 % VAT.....

Cło wynosi nie 14, a 3 procent. VAT to 23 procent od łącznej wartości zakupu i kosztów przesyłki.

Cześć !

Jakiś czas temu miała tutaj miejsce dyskusja między posiadaczami zegarków z termometrem ..

Finalnie czy ktoś z was kalibrował swój termometr ? Jeśli tak to względem czego ? I czy dało to jakieś pozytywne rezultaty czy jednak odczyt wciąż jest nieprawidłowy ?

Pozdrawiam,

Wojtek

Guest Marian Koniuszko

Ja kalibrowalem względem całkiem sporego termometru rtęciowego. Odczyty tak do 1.5deg rożnicy +/-....Wskazania z zegarka traktuję tylko poglądowo.

Dziękuję za odpowiedź , mógłbyś podać tylko jaki to model zegarka ? Oczywiście to ma służyć jako bajer bo lekko przysłonięty przez mankiet sensor i tak się nagrzeje więc błąd pomiarowy wystąpi ale niezwykle usatysfakcjonowaną byłaby ma dusza gdybym jednakowoż odczyt z tegoż to drogiemu memu sercu zegarkowi miał chociażby lekko zbliżony a błąd pomiarowy byłby tylko lekko "muśnięty" niczym kwiat poranną rosą czekający na wschód słońca.

@TOPIC

Czy jak kupiłem zegarek w Zibi i będę skracać bransoletę to jeżeli zrobię to sam to stracę gwarancję czy ona w ogóle nie podlega gwarancji i co z nią zrobię to moja sprawa ? Bo nie wiem czy potrzebuję kwitek od zegarmistrza ,że ktoś mi to zrobił żeby dalej mieć gwarancję czy mogę sam sobie skrócić i mieć spokój ?

Pozdrawiam,

Wojtek

Edited by Wojtek326

Guest Marian Koniuszko

Zegarek to GW-9300. Weź pod uwagę, że pomiar temp. należy robic po zdjęciu zegarka z ręku i pozostawieniu go na 15/20 min. w miejscu pomiaru. Pomiar z zegarkiem na ręku będzie zawsze mocno przekłamany.

Co do gwarancji.....Jeżeli zrobisz to sam i ja uszkodzisz to napewno nie uznają Ci gwarancji. Najlepiej idz do salonu/zegarmistrza,który serwisuje dla Zibi (ja tak zrobiłem i zapłaciłem 5 złociszy za skrócenie bransolety) aby Ci skrócili.

Zegarek to GW-9300. Weź pod uwagę, że pomiar temp. należy robic po zdjęciu zegarka z ręku i pozostawieniu go na 15/20 min. w miejscu pomiaru. Pomiar z zegarkiem na ręku będzie zawsze mocno przekłamany.

Co do gwarancji.....Jeżeli zrobisz to sam i ja uszkodzisz to napewno nie uznają Ci gwarancji. Najlepiej idz do salonu/zegarmistrza,który serwisuje dla Zibi (ja tak zrobiłem i zapłaciłem 5 złociszy za skrócenie bransolety) aby Ci skrócili.

Witaj, Gdzie kupiłeś GW-9300 ??? - niedostępny w europie. Może masz G-9300 :huh:

Guest Marian Koniuszko

Stówa mi się przesuneła w góre..popularny GW-9200 oczywiście :-)

@tomaliusz

Na ebay'u można znaleźć ale GW 9300 to już spory wydatek ponad 1k .

GW nie przyjedzie do Polski bo po co sklep ma go zamówić jak przeciętny kowalski nie kupi takiego drogiego zegarka , zbyt biedne społeczeństwo , żeby sprowadzanie takich się opłacało skoro jest kilka tańszych modeli które schodzą świetnie np. GW9200 - bestseller i w każdym salonie jakiego G byś nie patrzał to polecą Ci ryśka - ale tłumaczysz , że nie dziękuję to nawet rabat skorzy będą Tobie dać :rolleyes:

Żartujecie z tą bransoletą? :D Skracaj sam, szkoda 5 zeta. Tam się nic nie da uszkodzić, najwyżej zostawisz kilka rysek jak nie będziesz ostrożny (a to samo może stać się u zegarmistrza), a ryski przecież nijak się mają do gwarancji.

Zresztą jeśli pytanie dotyczy G-Shocka to na ogół w tych zegarkach skracanie bransolety jest banalnie proste.

Guest Marian Koniuszko

To ja wole wydać 5 zeta niż sobie porysować nowiuteńka bransoletę....i się w.....ć :-)

A masz gwarancję, że zegarmistrz zrobi to tak samo ostrożnie, jak Ty w domowym zaciszu? Wystarczy tylko odrobina skupienia i przede wszystkim bez pośpiechu. Skróciłem już kilka bransolet z różnymi patentami łączenia ogniw i nigdy jeszcze nic nie porysowałem, a moje zdolności manualne pozostawiają wiele do życzenia. :P U zegarmistrza byłem po taką usługę tylko raz i na pewno nigdy więcej tego nie powtórzę - nie dość, że w domu okazało się, że zostawił kilka rysek, to jeszcze część pinów łączących ogniwa pozakładał odwrotnie i później miałem spory problem, gdy chciałem sobie podregulować bransoletę.

hHAHAHAHA dlaczego wszystko w tym kraju tak ubolewa i woła o pomstę do nieba ? Lepiej jest zrobić coś samemu w domu niż oddać do rzekomego "specjalisty" ,który zrobi to gorzej niż Ty ? Seven trafiłeś na prawdziwego As'a :) Nic tylko współczuć , aż zapytam z ciekawości bateryjkarz czy naprawdę zegarmistrz ? Bo na pewno :

genius.jpg

:wub:

@Seven

jeśli wrzucę zdjęcia bransolety to pomożesz mi usunąć dwa ogniwa ? :)

Pozdrawiam,

Wojtek

Problem w tym, że większość zegarmistrzów w kraju tak właśnie podchodzi do zegarków. Możesz go wysłać nawet do serwisu centralnego zibi w Sochaczewie, a i tak wróci porysowany (sam sprawdziłem ;)).

Nazwa modelu powinna wystarczyć. :)

G-1000D . Z tego co wiem to muszę jakimś małym śrubokrętem wąskim wypchnąć te 'bolczyki' - nazwałeś to w poście wyżej piny łączące ogniwa wypchnąć i wyciągnąć ogniwo ...?

To tak samo jak większość budowlańców ma hasło przewodnie "byle komu , byle jak " , jak ktoś jest ouiem to i swoją robotę robi na odpier.l takie życie . -_-

Pozdrawiam,

Wojtek