Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

O gustach się nie dyskutuje, ale zastosowanie wskazań analogowych i cyfrowych łączy najlepsze cechy tych rozwiązań. Podnosi czytelność oraz funkcjonalność zegarka. Moim zdaniem to idealne rozwiązanie gdyby nie cena, bo płacimy dwa razy za jeden zegarek heh. Ale oglądanie co zegarek potrafi wyczyniać ze wskazówkami gdzie każda jest podłączona do oddzielnego silniczka ma naprawdę wiele fascynującego, magnetycznego uroku. Taki taniec na tarczy przyciąga wzrok, także moim zdaniem warto dołożyć do analogowego wskazania! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zobaczyłem taką kolekcję, od razu wiedziałem, że po prostu muszę tu wrzucić...

 

106449338_wphpqxn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dot. GW-9400, czy te cztery śruby widoczne wokół tarczy to atrapy do ozdoby li tylko ?

Edytowane przez blacktube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tego nie ogarniam, po cholerę to zrobili ? Taki zegarek powinien sie bronić minimalistycznym wyglądem i funkcjami.

1 pkt. - w decyzji do zakupu :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiejsza modyfikacja DW-5600E z modułem z CS.

 

nTHL9rS.jpg?1

 

Podmieniłem też lewy górny przycisk ADJUST na wystający tak jak pozostałe trzy przyciski aby łatwiej zerować timer i stoper.

Zastanawiam się jeszcze nad bransoleta od GW-M5610BC ale sam nie wiem czy jest sens..

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

powiedz mi jak z odczytywaniem czasu??  ten idealny contrast jest tylko na zdjeciach czy w rzeczywistosci jest zupelnie inaczej

 

czy ten zielony wyswietlacz poproatu jest taki jak inne kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiejsza modyfikacja DW-5600E z modułem z CS.

 

 

 

Podmieniłem też lewy górny przycisk ADJUST na wystający tak jak pozostałe trzy przyciski aby łatwiej zerować timer i stoper.

Zastanawiam się jeszcze nad bransoleta od GW-M5610BC ale sam nie wiem czy jest sens..

 

Fajnie wygląda , pasek zostaw.

 

Przy okazji mam takie pytanko: czy da się w warunkach "chałupniczych" samodzielnie wymienić przycisk , żeby zegatek nie stracił WR ?

Na jakiej zasadzie uszczelnieie jest tam urządzone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jak z odczytywaniem czasu??  ten idealny contrast jest tylko na zdjeciach czy w rzeczywistosci jest zupelnie inaczej

 

czy ten zielony wyswietlacz poproatu jest taki jak inne kolory?

Kontrast jest taki jak na zdjęciach, jeśli patrzymy pod lekkim kontem od lewej strony tak jak zostały one zrobione, najlepiej widoczny jest w dziennym oświetleniu.  Natomiast jeśli w wyświetlaczu odbije się jakieś jasne, białe tło to cyfry robią się jakby srebrnawe, dość ciekawie to wygląda muszę przyznać. W domu w pól mroku trochę gorzej niż oryginalny pozytyw ale niema tragedii.

 

Fajnie wygląda , pasek zostaw.

 

Przy okazji mam takie pytanko: czy da się w warunkach "chałupniczych" samodzielnie wymienić przycisk , żeby zegatek nie stracił WR ?

Na jakiej zasadzie uszczelnieie jest tam urządzone ?

 

Jak najbardziej da się to wykonać w warunkach domowych, wystarczy wypiąć metalowy oring przy przycisku wewnątrz koperty który zabezpiecza go przed wypadnięciem. Idealny do tego będzie plaski cienki śrubokręt i odrobina sprytu. Trzeba uważać tylko aby go nie zgubić bo przy wypinaniu lubią one odskakiwać w expresowym tempie i potem jest kłopot. Ja już jeden posiałem w ten sposób ale poratowałem się oringiem ze starego Casio W-86. 

Same przyciski wyglądają dokładnie tak jak na załączonym zdjęciu, ten cieńszy to własnie ten od funkcji ADJUST.  Jak widać  na nich dwie male uszczelki dzięki którym zegarek trzyma WR.

 

QlotYPu.jpg 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Moja dzisiejsza modyfikacja DW-5600E z modułem z CS.

 

nTHL9rS.jpg?1

 

Podmieniłem też lewy górny przycisk ADJUST na wystający tak jak pozostałe trzy przyciski aby łatwiej zerować timer i stoper.

Zastanawiam się jeszcze nad bransoleta od GW-M5610BC ale sam nie wiem czy jest sens..

Fajny  <_<  wygląda jak hydro. A co do bransolety, to mam ją na jednym z zegarków i noszę ją tylko wyjściowo, bo do pracy szkoda mi ją znosić i porysować  :P  Wygoda jest duża, bo ręka nie poci się. Możesz jeszcze poszukać paska od czarnego GLX jest szerszy i lakierowany, trwalszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Kontrast jest taki jak na zdjęciach, jeśli patrzymy pod lekkim kontem od lewej strony tak jak zostały one zrobione, najlepiej widoczny jest w dziennym oświetleniu.  Natomiast jeśli w wyświetlaczu odbije się jakieś jasne, białe tło to cyfry robią się jakby srebrnawe, dość ciekawie to wygląda muszę przyznać. W domu w pól mroku trochę gorzej niż oryginalny pozytyw ale niema tragedii.

 

 

Jak najbardziej da się to wykonać w warunkach domowych, wystarczy wypiąć metalowy oring przy przycisku wewnątrz koperty który zabezpiecza go przed wypadnięciem. Idealny do tego będzie plaski cienki śrubokręt i odrobina sprytu. Trzeba uważać tylko aby go nie zgubić bo przy wypinaniu lubią one odskakiwać w expresowym tempie i potem jest kłopot. Ja już jeden posiałem w ten sposób ale poratowałem się oringiem ze starego Casio W-86. 

Same przyciski wyglądają dokładnie tak jak na załączonym zdjęciu, ten cieńszy to własnie ten od funkcji ADJUST.  Jak widać  na nich dwie male uszczelki dzięki którym zegarek trzyma WR.

 

QlotYPu.jpg 

Kolega mnie uprzedził, a zabezpieczenie występuje pod tym samym numerem zamiennym, we wszystkich casio. Gumowe oringi polecam psiknąć olejem silikonowym, przed montażem, w celu zachowania wodoszczelności  <_<

Edytowane przez dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuję waszej pomocy, a właściwie to doświadczenia, mianowicie jak wygląda sprawa z przedłużeniem gwarancji o te dodatkowe 3 latka w Zibi?

 

Do sikora dostałem ładny druczek z 6'cioma odcinkami (dla poczty, dla banku, dla posiadacza rachunku i potwierdzenie). Czy mam je wszystkie uzupełnić, przeciąć wdzłuż itp.? Pewnie większość z was może się uśmiechnąć, ale nigdy z tym nie miałem do czynienia a chciałbym to mieć ładnie załatwione :) Co muszę wysłać wraz z tą karteczką?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuję waszej pomocy, a właściwie to doświadczenia, mianowicie jak wygląda sprawa z przedłużeniem gwarancji o te dodatkowe 3 latka w Zibi?

 

Do sikora dostałem ładny druczek z 6'cioma odcinkami (dla poczty, dla banku, dla posiadacza rachunku i potwierdzenie). Czy mam je wszystkie uzupełnić, przeciąć wdzłuż itp.? Pewnie większość z was może się uśmiechnąć, ale nigdy z tym nie miałem do czynienia a chciałbym to mieć ładnie załatwione :) Co muszę wysłać wraz z tą karteczką?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/111908-zapytanie-o-gwarancję-zibi/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny  <_<  wygląda jak hydro. A co do bransolety, to mam ją na jednym z zegarków i noszę ją tylko wyjściowo, bo do pracy szkoda mi ją znosić i porysować  :P  Wygoda jest duża, bo ręka nie poci się. Możesz jeszcze poszukać paska od czarnego GLX jest szerszy i lakierowany, trwalszy. 

 

Temat bransolety jeszcze przemyśle a co do lakierowanego paska to własnie poszukuje gdyż zakupiłem sobie czarny lakierowany bezel i o ile z żółtym lakierowanym paskiem od DW-5600CS dość ciekawie wygląda tym bardziej na lato to jednak czarny klasyk to czarny klasyk :)

 

BGqhwbF.jpg?1


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Masz racje, ale właśnie najwięcej pasków jest białych, czerwonych, zielonych, z czarnymi lakierowanymi ciężko u nas  :( ostatnio widziałem komplet do GLX ale zielony, może zibi poratuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarł do mnie mój pierwszy G-Shock ;) Nic specjalnego a cieszy :) Nawet głupie pudełeczko i reklamówka G-Shock cieszy oko :P

ps. do czego jest ta mała tarcza nad godziną 6 z jedna wskazówką? 

 

2rxcs3s.jpg

Edytowane przez Michal1511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać waszą opinię na temat pewnego modelu, dokładnie GWF'a 1000 ps. Frogman (wersja z radiem). Mieliście jakieś z nim doświadczenie? Uważacie, że jest to jeden z najlepszych G? Czy jest wart swojej ceny, która bądź co bądź jest wysoka.

 

Dokładnie rozważam o tym modelu:

 

http://www.amazon.com/Casio-G-shock-Multiband6-Japanese-Gwf-1000-1jf/dp/B002MZZ02Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1413919292&sr=8-1&keywords=casio+gwf+1000

 

~1900zł + oczywiście podatek. Jak widzicie będzie to niezła sumka. Wypowiedzcie się na ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pod jakim względem? Jak do nurkowania, to oczywiście najlepiej się nadaje z serii G, ale to bardziej stylizacja nurkowa... Profesjonalni nurkowie używają raczej bardziej wyspecjalizowanego sprzętu np Suunto DX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać waszą opinię na temat pewnego modelu, dokładnie GWF'a 1000 ps. Frogman (wersja z radiem). Mieliście jakieś z nim doświadczenie? Uważacie, że jest to jeden z najlepszych G? Czy jest wart swojej ceny, która bądź co bądź jest wysoka.

 

Dokładnie rozważam o tym modelu:

 

http://www.amazon.com/Casio-G-shock-Multiband6-Japanese-Gwf-1000-1jf/dp/B002MZZ02Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1413919292&sr=8-1&keywords=casio+gwf+1000

 

~1900zł + oczywiście podatek. Jak widzicie będzie to niezła sumka. Wypowiedzcie się na ten temat :)

 

Przerobiłem multum G-shocków. W pewnym momencie przeszedłem na screwbacki. Dwa lata temu myślałem, że GW-5000 to ideał G-shocka. Dopóki nie przymierzyłem tego Froga. Jest wart swojej ceny. Uważam, że właściwie tylko seria MR-G jest lepsza od Frogów, choć nawet MR-G nie mają ISO na WR.

 

Jedna uwaga: ten Frog to nie jest zegarek na małą rękę.

 

Właściciel GF-1000.

 

P.S. Jeśli bierzesz z amazona to dodaj do ceny koszty przesyłki, cła i VATu.

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.