Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Na parowanie szybki polecam hydro mod. Zastosowałem w g-3310 i po testach kąpiel w gorącej wodzie, zamrażalnik brak oznak parowania. Ciut lepszy kontrast wyświetlacza, lepsza wodoszczelność. Brak bąbelka :(

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Bardzo funkcjonalny G, fajna opcja z pamięcią na telefony i maile.

 

Rozumiem, że wpisujesz sobie do zegarka telefony i maile a jak chcesz zadzwonić lub napisać maila to spisujesz co potrzebujesz z zegarka?

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wpisujesz sobie do zegarka telefony i maile a jak chcesz zadzwonić lub napisać maila to spisujesz co potrzebujesz z zegarka?

 

;)

 

:) 

 

Przydatne w razie kiedy telefon padnie i trzeba zadzwonić od kogoś, a nie znasz potrzebnych Ci numerów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy dość unikatowy G-shock, którego w Polsce nigdzie nie widziałem :)

3df9a634b6439851med.jpg

 

Jak Wam się podoba? Chyba wszystko jest ok, bo ściągałem z Ebaya od dobrego sprzedawcy i mam nadzieję, że wszystko jest oryginalne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

A ile Cie ten modowy G kosztował? A i co to dokładnie za model GA100 .... a co dalej ?

Edytowane przez miczel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-100LG-8AJF seria Blizzard White. Do serii należy też GW-M5610, GD-X6900 i GW-8900. Nie były dostępne w Polsce.

 

Blizzard-_wpwrqeh.jpg

 

Jedna z kilkudziesięciu wersji kolorystycznych GA-100.

Samych białych jest chyba z pieć do wyboru.

Edytowane przez piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model to GA-100LG-8A, a inny jest kolor mianowicie "Ice Grey". Na zdjęciu wygląda jak biały a w rzeczywistości jest właśnie taki lekko szary. Ogólnie bardzo mi się spodobała tarcza. Z przesyłką wyszedł mnie 300zł z mały kawałkiem.

 

No a z tym unikatowym to przesadziłem. Po prostu w Polsce pewnie zbyt dużo takich nie ma, a mi się bardzo podoba i innym też się spodobał. Wiem, że ktoś skrytykuje, że biały to pedalski itd. ale ja mam to gdzieś, bo każdy ma swój gust i to, że nosisz czarny zegarek nie oznacza, że jesteś mężczyzną, bo możesz być zwykłą pi*** :)

Edytowane przez Xeii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeii, mam wrażenie, że na forum jest jednak większa tolerancja zegarkowa niż piszesz  :P

Biały/jasny szary to może być tylko odradzany ze względu na łatwe brudzenie, ale tak to niech każdy nosi co chce  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :)

"Oburzyłeś" się a jeszcze nikt nic nie napisał negatywnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Model to GA-100LG-8A, a inny jest kolor mianowicie "Ice Grey". Na zdjęciu wygląda jak biały a w rzeczywistości jest właśnie taki lekko szary. Ogólnie bardzo mi się spodobała tarcza. Z przesyłką wyszedł mnie 300zł z mały kawałkiem.

 

No a z tym unikatowym to przesadziłem. Po prostu w Polsce pewnie zbyt dużo takich nie ma, a mi się bardzo podoba i innym też się spodobał. Wiem, że ktoś skrytykuje, że biały to pedalski itd. ale ja mam to gdzieś, bo każdy ma swój gust i to, że nosisz czarny zegarek nie oznacza, że jesteś mężczyzną, bo możesz być zwykłą pi*** :)

Jaki wyszczekany :) Jak bedziesz niegrzeczny to pójdziesz do kąta na karnego żółwia :) 

Dokładnie jak pisze Strzała-mamy raczej czarne bo białe i kolorowe sie brudza :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad dwa lata zajęło mi kupno tego zegarka, zawsze były inne wydatki, albo po prostu przechodziło mi ciśnienie na niego, ale dzisiaj zamówiłem!

 

GW-M5610 -1ER

 

:D

 

wyszło mi 437 zł, ale z pl dystrybucji, a to się liczy, bo gwarancję chętnie sobie przedłużę, bo nie mam dobrych wspomnień z innym innym tanim casio. Dałem tej firmie drugą szansę, zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz Pan zadowolony z 5610.

 

Z innej beczki. Gdzieś to było chyba w tym wątku ale po przewertowaniu kilkunastu stron nie znalazłem.

 

Mój Gulfi 911 przestawił się na czas zimowy i od tej pory szlag wziął synchronizację. Trzeba przełączyć na Auto czy On aby DST zadziałało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przestawił się na czas zimowy to funkcja dst powinna Ci zniknąć jeśli w ustawieniach masz aktywną opcje auto.

Funkcja dst powinna być aktywna w czasie letnim natomiast po przejsciu na czas zimowy powinna się wyłączyć po udanej synchronizacji ale tylko wtedy jeśli w ustawieniach włączony jest tryb dst auto.

Natomiast co do synchro to sprawdź czy nadal masz właczoną synchronizację w trybie receiving na on. Jeśli tak to powinno być wszystko w pożądku i zegarek powinien synchronizować się automatycznie w nocy.

Ewentualnie sprawdź czy masz ustawioną poprawną strefę czasową np: BER, PAR, MAD. Jeśli wszystko masz poprawnie ustawione to nie wiem co może być przyczyną.

Napisz jeszcze czy ręczna synchronizacja Ci działa?

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy też czerwone i na forum żadnego nie widziałem oprócz mojego :) Przez niektórych zwany katiusza  :D

 

 

pqqcomY.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ustawione synchro na ON strefa BER. W opcjach wybrane Auto. Ręczna synchronizacja mi się nie powiodła w żadnym zegarku. Za to automatycznie zawsze synchronizowały się w nocy bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAD,PAR,ROM,BER,STO to ta sama strefa czasowa również w Polsce i niezależnie którą z nich wybierzemy zegarek powinien się zsynchronizować.

Dla pewności ręcznie wymusiłem przed momentem synchro z każdą z tych 5 stref na moim GW-M5610 i z każdą z tych stref zegarek zsynchronizował się bez problemu. Jedynie ze strefą ROM trwało to trochę dłużej bo zegarek łapał gubił zasięg ale w końcu się udało.

Dużo zależy od miejsca bo nie w każdym koncie jednego czy drugiego pomieszczenia zegarek złapie sygnał. Trzeba połazić posprawdzać gdzie zasięg jest najlepszy.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kładę gulciego na parapecie a pod oknem mam łóżko w którym śpie. Ręcznie się nie synchronizuje a w nocy gdy śpi ze mną na łapie synchronizuje się zawsze.

Wracając do mojego pytania to wczoraj ustawiłem Auto i normalnie złapał synchro w nocy. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nigdy nie miałem z tym problemu.

Mam z 5 G z synchronizacją i wszystkie codziennie łapią sygnał.

 

Może dlatego, że mieszkam na 10 piętrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Casio łapią sygnał nawet w mieszkaniu na 1 piętrze w blokowisku, ale tylko w nocy. W dzień nawet na otwartej przestrzeni się nie synchronizują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wiem, że znalezienie tego elementu graniczy z cudem ale jako że udało mi sie to zrobić w przypadku DW-003 to warto szukać :)

Otóż poszukuję brakującego elementu bezela z modelu DW-004. Kolor mało istotny.

Może ktoś ma taki uszkodzony zegarek, który może być dawcą..

post-71916-0-08717100-1415373675.png

post-71916-0-36788900-1415373686.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się nowym nabytkiem (tak właściwie to prezent). 

 

GD400-01j_wpwspsn.jpg

 

GD-400-4. Chyba pierwszy na tym forum. 8-)

 

pozdrawiam wszystkich, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Bardzo fajny :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.