Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Tissot 2017

Sharp quartz - co to za zabytek?

Recommended Posts

post-96186-0-05120100-1537810538_thumb.jpg

czy ktoś rozpoznaje co to za model? z którego roku?

Ma główną baterię i 2 baterie na "electro luminesity"

Edited by Tissot 2017

Zwykły tani kwarcowy zegarek, obecnie  bez żadnej wartości poza sentymentalną.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By SkolsPl
      Mam taki zegarek ale nie mogę o nim znaleźć w Internecie żadnych informacji ani ewentualnej wartości, jest stary ale ma coś w sobie
      Oto on

• By klm
      Różne zegarkowe pomysły przychodzą mi ostatnio do głowy, w tym takie, żeby zestawić:
      1) Longines Conquest quartz 41 mm blue dial (L3.759.4.96.6),
      2) Orient Star Standard Date automatic (SDV02001W0)
      Zegarki te na polskim rynku kosztują porównywalnie, ale poza tym różni je prawie wszystko, a w szczególności kraj pochodzenia, rodzaj mechanizmu, wodoszczelność itp. Specjalnie wybrałem nieoczywiste wersje (Longines z niebieską tarczą, a Orient Star ze złoceniami), ale kierowałem się prywatnymi preferencjami - lubię zestawienia biała tarcza i złote indeksy (chociaż niekoniecznie lubię złoto na bransolecie) lub niebieska tarcza ze srebrnymi indeksami, podoba mi się także "boazeria" i szlif słoneczny. Na tych zegarkach to wszystko można znaleźć. Wolę też bransloetę od paska (chyba jest bardziej uniwersalna (nie lubię bawić w zmiany pasków, a w lecie ich noszenie jest niekoniecznie komfortowe). Wiem, że na Forum bardziej popularne są inne wersje (Longines z czarną tarczą lub z białą na pasku, a Orient Star - przede wszystkim "boazeria" bez złoceń). Niezależenie od powyższego zależy mi na poznaniu opinii forumowiczów jak postrzegane są te marki oraz te konkretne modele, czy są jakieś są problemy w ich serwisowaniu.
      Ogólnie zatem - który z nich wydaje się lepszym wyborem w założonym budżecie.
      Nie chciałbym natomiast, żeby dyskusja dotyczyła rzeczy oczywistych: wyższości szwajcarów nad japończykami (i odwrotnie), czy o różnicach pomiędzy kwarcami i automatami.
    • By tropik79
      Wśród miłośników zegarków nie raz są obiektem drwin i traktowane z lekkim przymrużeniem oka.
      I często słyszany tekst:

Czy w Waszych zegarkowych marzeniach jest miejsce na zegarki kwarcowe?
      Jeśli tak o jakim modelu zegarka kwarcowego marzycie (lub już to zegarkowe marzenie spełniliście)?
      Wrzucajcie fotki i jeśli możecie także numery ref.

Rozpocznę ja z moim EDC, który w sumie był jednym z moich kwarcowych spełnionych marzeń.
      Breitling Colt 44mm ref.A7438811

• By mic5hal
      Cześć wszystkim

zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze nowego zegarka.
      Ogólnie szukam czegoś bardziej eleganckiej (może z lekkim zacięciem sportowym), obecnie chodzę w Seiko Sportura SRQ007J1.

Preferowana jasna tarcza, pasek, szafirowe szkło, szerokość koperty 40-42, fajnie jakby miał chronograf. Nowy, nie używany. 

moje propozycje to:
      Certina DS-8 - KLIK
      JUNGHANS FORM C - KLIK lub KLIK
      Certina DS-1 - KLIK
      GLYCINE COMBAT 6 VINTAGE - KLIK

Ogólnie moje pytanie brzmi tak:
      Który z wyżej wymienionych zegarków będzie najlepszy?
      Tak wiem, że są pomieszane automaty z kwarcowymi ale nie mam chyba ciśnienia konkretnie na dany mechanizm (chociaż automat jest kuszący ale w połączeniu z chronografem chyba nie dostępny w takim budżecie).

Ewentualnie czy możecie zaproponować coś w zbliżonym stylu
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.