Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda to rzecz względna :)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna partia listewek i wszelakich "klocuszków" się lepi.

 

Przytaśtałam piasek, wypłukałam i teraz z tydzień będzie sechł pewnie.

 

Fornir na brodzie jest "be".

Odeszedł kiedyś, podklejano go ale nieskutecznie, przez spękania dostał się brud i pięknie "pofalował".

Zwilżyłam fornir, całą brodę owinęłam folią i całe to tałatajstwo opatuliłam poduszką elektryczną.

Potem mozolnie zdjęłam ów fornir. Z brody, resztki kleju zdjęłam z odrobiną acetonu.

A teraz pytanie - czy acetonem można potraktować resztki kleju na fornirze? Czy może go szlag trafi?

 

Nawet jeśli się uda zdjąć klej to trzymajta mnie jak ja ten fornir przykleję z powrotem :wacko:

Jak spieprzę to:

1. Spróbuję położyć nowy (acha ;) )

2. Zapakuję i wyślę brodę do fornirowania przez fachowca..

post-104610-0-10577800-1570644830_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że to klej kostny, więc ten klej rozpuszczamy w czystej cieplej wodzie.

Aceton nie rozpuści tego kleju. Musisz to po prostu odmoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moczyć :)

Na brzegach jest inny klej bo ktoś podklejał. Jeśli nie zejdzie to krawędzie będę skrobać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nawet Ci trochę współczuję :unsure: bo łatwe zadanie nie jest przed Tobą ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moczyć :)

Na brzegach jest inny klej bo ktoś podklejał. Jeśli nie zejdzie to krawędzie będę skrobać :)

Nooo , to masz naprawdę ciężko !

Moczyć, ale bez przesady i chyba grzać , to klej bardziej zmiękczy ..... ale Leskos to lepie się zna !

A poduszka elektryczna .. świetny pomysł :)

Ja mam na razie lekko .... tylko w oparach spirytusu przez parę godzin .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosia wydrukuj sobie tą grafikę i do dzieła

To bardzo mądra maksyma ja na codzień się nią kieruję;-))

post-17726-0-87286900-1570650807_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nawet Ci trochę współczuję :unsure: bo łatwe zadanie nie jest przed Tobą ...

Z klejeniem forniru na brodzie?

Domyślam się i w zasadzie już wkalkulowałam niepowodzenie. Kiedyś trzeba pierwszy raz fornirowanie brody spieprzyć. ;)

 

PM - wdychanie spirytualiów może być przyjemne ;)

Oby Ci dobrze szło czyszczenie :D

Gosia wydrukuj sobie tą grafikę i do dzieła

To bardzo mądra maksyma ja na codzień się nią kieruję;-))

Haha! DOBRE, bardzo dobre! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woreczki z piaskiem !!! ... bo polegniesz ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przykleił nowy fornir. Kup dwa liście orzecha włoskiego i ułóż ze sobą w odbiciu lustrzanym. Sklej je ze sobą taśmą malarską.

W mojej ocenie to najlepsza opcja. Oczywiście worek z piaskiem będzie nieodzowny:-)

Leszek Ci doradzi jaki klej bo w tym temacie jestem do tyłu. Brodę trzeba przeszlifowac grubym papierem:-)

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przykleił nowy fornir. Kup dwa liście orzecha włoskiego i ułóż ze sobą w odbiciu lustrzanym. Sklej je ze sobą taśmą malarską.

W mojej ocenie to najlepsza opcja. Oczywiście worek z piaskiem będzie nieodzowny:-)

Leszek Ci doradzi jaki klej bo w tym temacie jestem do tyłu. Brodę trzeba przeszlifowac grubym papierem:-)

Nowy fornir mówisz? :)

Z pewnością byłby ładniejszy.

Ten tu stary jest mocno spękany - na krawędziach to prawie same paski.. Przez to pewnie nie opanuję na krawędziach ich wklejenia tak jak na jednolitym kawałku.

Taśma malarska? Ale bomba! :D

Świetny sposób.

Mam tylko jeden dylemat- z przodu nowy fornir a z boków może zostać stary? Czy już całą brodę robić na nowo? :)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się trzyma i jest względnie w dobrym stanie to niech zostanie. Działamy w myśli zasady żeby zostawić jak najwięcej starego materiału;-)

Pozostanie kwestia uzyskania jednolitej barwy. Ale z tym poradzisz sobie olśniewająco;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po co doradzasz wymianę forniru? To, że ktoś nie potrafi dać sobie z nim rady, nie jest przyczynkiem do jego wymiany, co?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się trzyma i jest względnie w dobrym stanie to niech zostanie. Działamy w myśli zasady żeby zostawić jak najwięcej starego materiału;-)

Pozostanie kwestia uzyskania jednolitej barwy. Ale z tym poradzisz sobie olśniewająco;-))

Jak źle przykleję stary, popękany i pofalowany fornir to efekt będzie mizerny albo wręcz fatalny. Jeśli uda mi się z klejeniem nowego, zakładając z góry, że poprawnie podbejcuję fornir - jest szansa, że "ujdzie".

Jeżeli byłaby możliwość, że źle położony stary fornir da się jakoś usunąć, mogłabym zaryzykować. Ale jak się nie da usunąć to będzie "lipa" :)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po co doradzasz wymianę forniru? To, że ktoś nie potrafi dać sobie z nim rady, nie jest przyczynkiem do jego wymiany, co?

Zawsze można oddać skrzynkę do profesjonalnego konserwatora zabytkowych mebli....

Wymiana forniru to opcja realna dla Gosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można oddać skrzynkę do profesjonalnego konserwatora zabytkowych mebli....

Wymiana forniru to opcja realna dla Gosi

Idę do pustelni - będę medytować i dumać kilka dni albo tygodni o fornirze, może mnie olśni ;) Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie ze starego kleju - moczyłam i skrobałam, jak Bartek kazał ;)

A że już fornir mokry to myślę - raz kozie śmierć. Nie pytajcie jak kleiłam bo pospadacie z krzeseł.

Teraz zaklejanie tych 0,5 mm spękań forniru

.

post-104610-0-62465700-1570769899_thumb.jpg

post-104610-0-72014800-1570769916_thumb.jpg

post-104610-0-36926600-1570769963_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że dasz radę;-)

Jeszcze sporo zabawy Cię czeka przy tej brodzie. Wstrzymaj się teraz z pracą przy tym elemencie musi dobrze wyschnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Wasza ciężka praca przy tłumaczeniu, udzielaniu wskazówek dała skutek :D A PM dziękuję za wsparcie i zagrzewanie do pracy..

Bez Was to by nie miało prawa zaistnieć.

 

Tak - brodzie dam schnąć jakiś czas w spokoju. Zresztą ja też muszę od niej odpocząć psychicznie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.