Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

No mam JUF'a... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian w roczniaku u Gosi nie występuje typowy mimośród. Jedyna regulacja to ewentualne dogięcie półmostka kotwicy w tylnej płycie no i regulacja samych palet.

Widziałem jak ten zegar pracuje na krótkim filmie. Prawdę mówiąc nie wiem jak to jest możliwe że chodzi na tak ustawionym wychwycie.

Zaczynam podejrzewać że jest jakiś problem z samym mechanizmem , może krzywy czop lub inna usterka.

Gosia ustawiła w pewnym momencie ten wychwyt poprawnie (widziałem film) i zegar nie chciał chodzić.

Oooo, to przepraszam, nie wiedziałem że to małe Kundo. :) Chyba coś przeoczyłem w tym wątku.  

 

 

Znalazłem u siebie takie cudo. Stał biedak kilka lat nietykany i właśnie go nakręciłem, ruszył od pierwszego dotyku.  :)

Wahadło kręci jakieś 220 stopni.  

 

post-28411-0-21592500-1580545819_thumb.jpg

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek - nie drażnić kobry! :P

Wahadło kręci 220 stopni :D Moje też kręci. Jakieś 160 stopni :P

Kilka lat stoi bidulek gdzieś w kącie i nikt go nie kocha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek - nie drażnić kobry! :P

Wahadło kręci 220 stopni :D Moje też kręci. Jakieś 160 stopni :P

Kilka lat stoi bidulek gdzieś w kącie i nikt go nie kocha ;)

To nie kącik tylko takie małe roczniakowe prosektorium.  :)

Muszę to prosektorium któregoś dnia przejrzeć, bo jak wyciągałem to małe Kundo to zobaczyłem kilka ładnych roczniaczków o których zapomniałem że mam. :)   

post-28411-0-41518600-1580547386_thumb.jpg

 

Przepraszam że są trochę zakurzone, ale parę lat tam nie zaglądałem. :wacko:  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kącik tylko takie małe roczniakowe prosektorium.  :)

Muszę to prosektorium któregoś dnia przejrzeć, bo jak wyciągałem to małe Kundo to zobaczyłem kilka ładnych roczniaczków o których zapomniałem że mam. :)   

attachicon.gif20200201_094148.jpg

 

Przepraszam że są trochę zakurzone, ale parę lat tam nie zaglądałem. :wacko:  

no  i  teraz nie  zasne....


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian to nie prosektorium tylko laboratorium:-) bo same probówki stoją:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie. Prosektorium :blink:

Cały batalion nieszczęsnych zegarów!

Ja swoje zegary "kocham", nie ustawiam na zapomnienie w ciemnych zakamarkach, WSZYSTKIE mam na oku, nawet tego kulawego Poltika, który ożył :D

 

Twoje Dziadku roczniaki są samotne

\(◎o◎)/

 

Marian to nie prosektorium tylko laboratorium:-) bo same probówki stoją:-))

W punkt! :D Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian to nie prosektorium tylko laboratorium:-) bo same probówki stoją:-))

Faktycznie, można to uznać za laboratorium, bo stoją tam próbki produkcyjne z kilku fabryk i z różnego okresu ich produkcji.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie. Prosektorium :blink:

Cały batalion nieszczęsnych zegarów!

Ja swoje zegary "kocham",............

Ja roczniaki też kocham i to nawet bardzo.  :)  

Niestety jak mówi moja żona mam na ich punkcie świra. Jak łażę gdzieś po różnego typu giełdach i targach staroci i zobaczę roczniaka to czasem tak sobie myślę, wezmę cię biedaku przynajmniej u mnie w zegarowni będziesz miał ciepło i nie będziesz ciągle macany i poniewierany. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak łażę gdzieś po różnego typu giełdach i targach staroci i zobaczę roczniaka to czasem tak sobie myślę, wezmę cię biedaku przynajmniej u mnie w zegarowni będziesz miał ciepło i nie będziesz ciągle macany i poniewierany. :)[/quotel]

 

Prawda.

Lepszy Twój ciemny kąt niż poniewierka po stołach i piwnicach handlarzy :)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelakie próby "regulacji" i logicznego uporządkowania tematycznego na tym wątku nie sprawdzają się ;)

Działamy ma zasadzie fejsbuka, jak to określił Tatant - przewijając rolką myszki, aż się nie spali ;) ;)

 

W tematycznych działach łatwiej się odnaleźć i poruszać ale zakazane są wtrącenia, dygresje i podśmiechujki niestety, a tutaj wszyscy mogą rozmawiać na raz, jak to w "pubie" :P

Zgadzam się :)   To najbardziej poczytny temat , bo wiele problemów i z różnych kierunków , w nim się porusza . Więc wszyscy tu zaglądają . 

Niedawno wstałem , a tu już cała strona do czytania :D

:) A bardziej ukierunkowane tematy , jakoś kuleją , bo nieczęsto rozprawia się o jakiejś kwestii.

Tu , to czasem zupełnie przypadkiem , wspomni się o czymś i już rusza ciekawa rozmowa , rady, objaśnienia i wyjaśnienia problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecial ladny GB  z  ciekawa  polokragla gorka  ....

No taki jak kupiles ,ciekawe czy go juz zrobiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu , to czasem zupełnie przypadkiem , wspomni się o czymś i już rusza ciekawa rozmowa , rady, objaśnienia i wyjaśnienia problemu.

 

Też tak myślę, jakiś mimowolny impuls wyzwala ożywioną dyskusję, spontanicznie. Na tematycznych wątkach tak nie da się. Hamulcem spontanicznej dyskusji byłoby ciągłe przemieszczanie się - a to ciut roczniaków, a to Maryna, a to renowacja skrzyń, potem biegiem do mechanizmów..

A tu "kaszotto" ale przytulne ;)

 

PS. Ale niezaprzeczalnie, całe mnóstwo bezcennych porad naszych najznamienitszych Kolegów przepada w tasiemcu. Sama mam problemy z odkopaniem niektórych informacji

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki jak kupiles ,ciekawe czy go juz zrobiles

jest  zrobiony  musze odebrac  od zegarmistrza


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest  zrobiony  musze odebrac  od zegarmistrza

To super ze zrobiony,zlecialo  ponad 8 lat.

Ja kupilem tego co byl ostatnio wiec bedziemy mieli takie same.

Ciekawe ile takich zrobiono i ile przetrwalo..

 

Nie kupilem a dostalem od Zony na 30 rocznice slubu ktora jest w lutym :D

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super ze zrobiony,zlecialo  ponad 8 lat.

Ja kupilem tego co byl ostatnio wiec bedziemy mieli takie same.

Ciekawe ile takich zrobiono i ile przetrwalo..

 

Nie kupilem a dostalem od Zony na 30 rocznice slubu ktora jest w lutym :D

No maści los, a ja cały czas myślałem że Ty jesteś młodszy. :)   

Gdzieś tu na forum widziałem Twoje zdjęcie z takim wielkim czarnym psem i odniosłem wrażenie że dobiegasz jeszcze do 40, a tu 30 rocznica ślubu!  :wacko:  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariam pozory czasem myla.

9 lat temu mialem zostac dziadkiem a zostalem ponownie ojcem i to mnie odmlodzilo :D :D :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W małym Kundo postanowiłam jeszcze zaszaleć i wyprostować drążek kotwicy, który jako żywo był skoślawiony w lewo, a podobno winien być prosto w linii łożyska kotwicy i koła wychwytu. No to naprostowałam. Po pierwszym "huśtnięciu" wahadła Kundzik pokazał mi ".. fak**juu.." więc rychło przekrzywiłam drążek w lewo, żeby było, jak było ;) The end.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W małym Kundo postanowiłam jeszcze zaszaleć i wyprostować drążek kotwicy, który jako żywo był skoślawiony w lewo, a podobno winien być prosto w linii łożyska kotwicy i koła wychwytu. No to naprostowałam. Po pierwszym "huśtnięciu" wahadła Kundzik pokazał mi ".. fak**juu.." więc rychło przekrzywiłam drążek w lewo, żeby było, jak było ;) The end.. :P

Może to i dobry pomysł , tyle że zapewne zapomniałaś ustawić symetrii wychwytu na górnym siodle wahadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no - skorygowałam zgodnie z nowym położeniem drążka :)

Po zmianie położenia drążka, kotwica w ogóle nie pracowała

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chyba źle musiałaś skorygować, skoro kotwica nie pracuje;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie położenia drążka, kotwica nie pracowała, to jasne. Poprawiłam regulację na tym górnym "siodełku" tak żeby pracowała poprawnie (tzn. poprawnie na tyle ile ja to jestem w stanie zrobić). Ale po jakimś czasie zegar stawał tak jak poprzednio przy próbie regulacji palet :)

Skrzywiłam drążek do poprzedniego stanu, ponownie zmieniłam "symetrię", żeby kotwica pracowała. I tak na "krzywo", z koślawym wychwytem pracuje od wczoraj..

Diabli nadali tego malucha (◔‿◔)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest źle . Skoro tak mu pasuje.

Naprawdę możesz być zadowolona! Sama powiedz, kto tyle czasu by majstrował, nie zepsuł, lub z nerwów nie rozwalił. Ty dałaś radę i chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM - dziękuję. Cierpliwości nie mam za grosz, ratuje mnie upór nieco ;)

Mąż uprzedził syna, żeby się nie odzywał na temat małego roczniaka, bo będzie draka ;)

 

Ale co tam taka koślawa regulacja, taki ząb na jaskółczy ogon wstawić to jest dopiero wyczyn ᕙ( • ‿ • )ᕗ

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, mam pewną propozycję którą chciałbym z Wami omówić. 

Jako członek stowarzyszenia chcę wystąpić z oficjalnym wnioskiem o utworzenie dwóch "giełd" z narzędziami i maszynami zegarmistrzowskimi i częściami zegarowymi.

"Giełda" może to niewłaściwe słowo, ale coś w rodzaju bazarku podobnego do tego na którym sprzedaje się wszelkiej maści zegarki.

Po co szukać po różnych portalach jak można mieć to u nas w jednym miejscu. 

 

Co o tym sądzicie? 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.