Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś , chwilka czasu , więc zabrałem się za poprawę sprężyny ( tej co haczyk się wyczepił ) .:angry:

Ponowna rozbiórka mechanizmu i wyjecie bębna. Przy pierwszym składaniu , podgiąłem i sprawdzałem czy łapie haczyk , i było OK.

A w mechanizmie , po lekkim nakręceniu i ponownym zluzowaniu , sprężyna ułożyła się inaczej i dogięcie okazało się za małe. Jak widać na zdjęciu , to niewiele brakło .  Gdyby sam koniec sprężyny opierał się o ośkę , to wszystko by grało . Ale jak widać , koniec lekko odstaje.

IMG_7099-crop (Copy).JPG

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podetnij ,  końcówka jest odpuszczona , nie pęknie 😉

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogięte :)

Wiem , że dla kolegów , to nudne , ale niejeden nowicjusz , to zwróci większą uwagę , na taki drobny , a jak ważny szczególik .

Więc , to dla tych , co czasem pomyślą - ,, że , tak , a tak ...to już wystarczy i będzie dobrze ,, ;)

Na zdjęciu nie widać samego koniuszka sprężyny , ale zapewniam , że jest owinięty nieco dalej i prawie zamyka obwód ośki.

 

IMG_7100-crop.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede Ci właził w paradę, mam taki przypadek w kieszonce

  .... końcówkę sprężyny trzeba dokładnie "owinąć" dookoła osi.

 To co widac może być "za mało"

 -odstaje od osi zaraz za zaczepem i po "wyluzowaniu" sprężyny ten i następny fragment powoduje , ze się "wyslizguje...

 

 Ja po oduszczeniu końcówki dążę by sprężyna "pokrywała jednym zwojem obwód osi.

 takie zamknięcie zatrzymuje skutecznie chec "wyskakiwania" z zaczepu.

 Ale mną się nie przejmuj, jam jest dyeltant

 

Untitled.jpg

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mkl1 napisał:

Nie bede Ci właził w paradę, mam taki przypadek w kieszonce

  .... końcówkę sprężyny trzeba dokładnie "owinąć" dookoła osi.

 To co widac może być "za mało"

 -odstaje od osi zaraz za zaczepem i po "wyluzowaniu" sprężyny ten i następny fragment powoduje , ze się "wyslizguje...

 

 Ja po oduszczeniu końcówki dążę by sprężyna "pokrywała jednym zwojem obwód osi.

 takie zamknięcie zatrzymuje skutecznie chec "wyskakiwania" z zaczepu.

 Ale mną się nie przejmuj, jam jest dyeltant

 

Jaki dyletant, co Ty opowiadasz... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM1122- czy zaczep ma jeszcze podcięcie?- jeżeli sie 'wyslizgało - to je popraw..

 W osi bębna zegarowego to proste..

Czy koniec spręzyny nie  "spreżynuje" na osi?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wystarczy...  standardowo nawet jak zegar staje to napięcie sprężyny jest na tyle duże, że nie spadnie z zaczepu, (jeszcze mi się nie zdarzyło). Są dużo większe naprężenia w stosunku do sił zewnętrznych mogących spowodować spadek z zaczepu. Poza tym po paru nakręceniach, do końca, ułoży się idealnie. Troszkę inaczej pewnie wygląda to w kieszonkach , ale ja o kieszonkach z kolei wiem tyle co nic.

mkl1 - a co ty za kompleks niższości tu nam wciskasz , chłopie my tu nie dzieci z piaskownicy , wszyscy to poważni ludzie  są i poważnie się  traktują, chociaż casami z "jajem".

Nie ma żadnego "wcinania w temat" - tu wszyscy są równi ( no może tylko TARANT jest RÓWNIEJSZY ;) facet)

La LIBERTE rządzi ! ;)✌🏿️

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty myślisz, że ja się znam na kieszonkach :)

 Nic podobnego.

 Co do tego "zakończenia sprężyny- może być OK ale pod jednym warunkiem  :)

 nie dopuscic przez pewien czas do "zluzowania".

 Przy max napięciu reszta twardej sprężyny "uformuje" ten miękki fragment.

 Tym sie nigdy jakos nie przejmowałem. poprostu młoteczkiem formowałem końcówke spreżyny na osi i koniec.

 

Jak luzuje spręzynę to po to by rozebrac mechanizm.

Jeżeli mechanizm się zatrzymuje- bo nie "nakręcoeny" to i tak spręzyna jest lekko napieta - "szczątkowo"- więc nie ma obawy...

 

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki za uwagi. Wszystkie wysoko cenię, bo wnoszą dużo dobrego i pożytecznego. Tu sądzę, że będzie dobrze. Na wcześniejszym zdjęciu, widać wyraźnie, że sprężyna mniej dogięta i koniec tak odstawał, że nie było szans, by powtórnie haczyk ją załapał. Mogłem kręcić ośką do bólu i nic. Teraz sprężyna inaczej leży w bębnie. Jej środek zgrywa się z środkiem bębna i na ośce nieźle przylega. Haczyk jest dość wysoki i podcięty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja. Motoryzacyjna ale auto trochę jak antyk 😝. Jeździło 

dostało na reflektorach zaćmy. Zmatowiałe i zżółkłe klosze wyglądały już nędznie.

 

Wodnym papierem ściernym na SUCHO starłam wierzchnią, utlenioną warstwę, potem giga-praca z ręcznym polerowaniem pastą do zębów (okazało się, że syn pożyczył dedykowany preparat do lamp i zapomniał oddać 😉). Pasta do zębów też daje radę, choć preparat do lamp mógłby dać lepszy efekt 😁

IMG_20200610_193109.jpg

IMG_20200610_193149.jpg

IMG_20200610_193132.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie to wyszło jak na pastę do zębów świetna robota ale jak nie zabezpieczysz lamp czymś bezbarwnym to po pewnym czasie zaćma powróci tak przynajmniej słyszałem fajne są teraz te folie bezbarwne gdzieś wyczytałem w moim chodziku po kupnie przez pierwsze kilka nakręceń było słychać zluzowanie sprężyny i zegar nagle stawał a nie odważyłem się na wyciąganie sprężyny z bębna ogólnie miałem stracha by się nie posypały zęby od przeskakującej sprężyny a potem chyba jak piszecie sprężyna się ułożyła bo ładnie chodzi bez przestojów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po polerce przetarłam CX-em z teflonem 🤔 nie wiem jaki to da skutek.

Folia? Hmm..wow. Muszę przeczesać temat 😊👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki środek do lamp , co zabezpiecza powierzchnię i chroni przed działaniem promieni UV ... ale nie wiem jak się nazywa , trzeba zapytać w sklepie..... zwilża się szmatkę i przeciera reflektory  . Ja po polerce , tak robiłem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie wybrać się do sklepu w takim razie, w poszukiwaniu płynu 😀

Folia fajna rzecz ale reflektory w Jazzie są bardzo wypukłe i na dodatek z bardzo wystającym elementem, chyba nie da się aż tak naciągnąć folii żeby toto szczelnie okleić 🤗

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn starczy ! :) To jest mała ilość i zwykle sprzedają razem z pastą do czyszczenia , a nawet szmatką z fizeliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój nie pierwszy ale pierwszy wagowy który wylądował na ścianie

IMG_4663.thumb.JPG.49a9a751dd8e88892de4920ce8eac4f3.JPG

na razie na ścianie w piwnicy - dziś specjalnie wierciłem a chodzi już prawie 4 godzinki i bardzo podoba mi się kultura pracy i nie marudził poszedł od drugiego wahnięcia ale mam pytanie na które kiedyś nikt nie odpowiedział jak długo po smarowaniu i oliwieniu mechanizm może "leżeć" do pierwszego uruchomienia i jakie maksymalne potem mogą być przestoje, pytam bo mój przeleżał aż 6 miesięcy zanim znalazłem mu przejściówkę na salony

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fajnego wagowca! Gwarantuję, że szybko skradnie Twoja uwagę 😃 to są piękne i wdzięczne zegary. Uzupełnić braki w ozdobach i niech awansuje na pokoje :D

Niedawno zastanawiałam się nad kupnem zegara niemal w identycznej skrzyni ale za długo zeszło mi "myślenie" i zegar znikł 😜

Od smarowania minęło pół roku? Nie jestem specem od starzenia się niepracujacej oliwy ale przez pół roku chyba nic złego się nie stało. Mechanizmy wagowe są takie, że nawet na sucho potrafią chodzić, choć to im nie służy...

Wiadomo jakiej firmy jest zegar? 

 

 

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

męczy już mnie chodzenie co godzinę do piwnicy lepiej było by wiadomo w pokoju mam nadzieje że kołek rozporowy 10x60 i haczyk wytrzyma ciężar zegarów 😀zegar to Endler może to nawet ten sam 4 godziny rozmyślałem nad jego kupnem ma sporo braków w politurze mechanizm też dużo już "przeżył" skrzynie tylko oczyściłem z większego coś tam przy okazji też połamałem mam pecha do tego górnego łuku - zwieńczenia w drzwiczkach bo już dwa takie połamałem w miejscu gdzie zbijane jest to gwoździkami po bokach, kolejny zegar rok temu nasmarowany i też leżak ale to już chyba przesada by go zapuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - wskazówki - "okularki Adminowe" nasuwały myśl, że to chyba Endler 😊

Łuk drzwiczek da się naprawić, politurę odświeżyć albo odnowić , w tym wątku jest chyba wszystko na te zagadnienia. Warto zegar ogarnąć bo bardzo fajny 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem korzystam z porad tu zamieszczonych i dużo wracam do działu renowacji skrzyń ale jakoś nie wychodzi, poniżej bok dołu skrzyni a są dwa takie tak poszatkowane przez kołatki że już mi się nie chce dziobać

IMG_4642.thumb.JPG.bc8eca082d7f1a4cf485438e38546e0c.JPG

IMG_4657.thumb.JPG.a086c6f27a66785517729128ba9840f9.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie wychodzi...? Za trzecim czy piątym razem wyjdzie 😀 Nad pierwszymi zegarami, łzy nie raz wylewałam ze złości i bezradności 😜ale jakoś powoli poszło. Łatanie dziur po kołatkach to benedyktyńska praca ale ja to nawet polubiłam. Im większy "trufel" tym bardziej ciekawy 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, luks napisał:

 kolejny zegar rok temu nasmarowany i też leżak ale to już chyba przesada by go zapuścić

Jak rok temu nasmarowany i leżał ,... to sądzę , że można go puścić . Olej , to aż taj nie spłynął , ani nie odparował , by było całkiem sucho .

Niektóre zegary , to po zakupie widać , stary zaschnięty olej , gdzie od lat nie było nic dodawane.... to w takim przypadku trzeba dodać , a najlepiej wszystko wyczyścić

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki.

Ktoś włamał mi się na konto e-mail. Za każdym razem dostawałem informację z Onet jak się logował na moje konto które odczytałem dopiero kilka dni temu. 

Logował się pod nazwą Haker regularnie co tydzień od połowy kwietnia. Co prawda konto mało używane ale ciśnienie mi trochę podniósł. Konto było zsynchronizowane z moim telefonem.  Mam pytanie. Zmieniłem na koncie hasło i od dwóch tygodni haker się nie loguje ale konto nadal się synchronizuje z moim telefonem. Czyli nadal mogę odczytywać wiadomości na telefonie pomimo zmiany hasła, natomiast nie mogę napisać e-maila z telefonu bo wymaga wpisania nowego hasła. 

W związku z tym mam pytanie, czy haker mógł zsynchronizować moje konto ze swoim komputerem i nadal odbiera moje e-maile pomimo zmiany hasła na moim koncie? 

 

Haker się logował z terenu Rosji. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie ???  Tu najlepiej,  jak informatyk się wypowie .

Ja sadzę że Haker , jeśli się nie wylogował , to czyta . Ale jak się wylogował , to nie wejdzie , bo musi wpisać nowe hasło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to konto niekomercyjne na darmowym hostingu to może... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.