Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

HAHA! Fantastyczne haha!! :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super !!!! Ha , ha , hi , hi .

 

..... a tu faktycznie , skrzynie są zdrowe :) 

Jedna , tylko dziwna , bo jakby słońcem spalona ( strasznie wyblakła )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dykteryjki opowiadacie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja, mając do dyspozycji, dajmy na to zwykły pilnik iglak, ew. narzędzie wielofunkcyjne dam radę powiększyć otwory na kwadraty do nakręcania w tarczy porcelanowej?

I czy takie "powiększenie to nie będzie wyglądać, hmm.. "dzbanowo"?

Rozstawy kwadratów mam 5,3 cm, tarcza do sprzedaży ma 5,0 cm i biję się z myślami.

Odpryśnie mi porcelana i co wtedy...harakiri °¿°

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie... Iglakiem to se można. Być może mini szlifierka z diamentowym kamyczkiem da radę, ale i tak by potem tę papraninę trzeba przykryć jakimiś mosiężnymi oczkami. Jeśli Cię dobrze rozumiem. A oczka to już wytoczyć, lub podpasować. Ale nie widzę, więc nie wiem. Co to za maleństwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie... Iglakiem to se można. Być może mini szlifierka z diamentowym kamyczkiem da radę, ale i tak by potem tę papraninę trzeba przykryć jakimiś mosiężnymi oczkami. Jeśli Cię dobrze rozumiem. A oczka to już wytoczyć, lub podpasować. Ale nie widzę, więc nie wiem. Co to za maleństwo?

Mam właśnie nieodparte wrażenie że spaskudzę robotę i tyle. Za mało wiedzy, wprawy i narzędzia..

 

Maleństwo? Nie łapię..

Znaczy się tarcza?

 

Jest do kupna (licytacji) tarcza 21 cm, taka jakiej mi brakuje do mojego celulojda tylko rozstaw otworów do nakręcania ciut odbiega od ideału

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek. Patrząc technicznym okiem porcelana odprysnie na bank. Gdyby mi przyszło coś takiego robić...hm... wziąłbym kółeczek drewniany ok.15 cm. Średnicy ciut mniejszej,niż obecny otwor ( najlepiej stozkowy średnica od 4,8 do 5,2) owinal dokładnie papierkiem ściernym drobnym i kręcił - jakbym ogień chciał rozpalić. Z czasem otworek średnicę zmieni;)

Edytowane przez Silver79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Silver - to niezły pomysł :-)

Pytanie ile tego "krzesania" byłabym w stanie wytrzymać. Chyba straszliwie benedyktyńska praca..

Nie mam pojęcia z jakiej blachy jest podkład tarczy i grubość porcelany..

Chyba pozostanę na razie ze swoją prowizorką. Jeszcze ze 100 lat i prowizorka nabierze antycznej mocy :-D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś walczyłem z emaliowaną tarczą diamentowymi narzędziami, nie było prosto, ale w końcu jakoś się udało. Tylko obroty dosyć extremalne, ogień i dym. Nic się nie wykruszyło, jednak to wyglądało dosyć ohydnie po zakończeniu. Na szczęście u mnie bezel przykrył..

Skoro jesteś w stanie wywalić pół świata w kosmos dla zmiany tej tarczy, to może zaryzykuj, powiększ otwory i załatw sobie wykonanie pierścieni, co przykryją niedokładności. Człowiek powinien spełniać marzenia  :D. Proxxon, lub Dremel, lub jakieś cuś z Biedronki. 

Matkobosko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 150 zł kupisz na allegro, ja używam już 4 lata ...

dremel - wpisz

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko diamentową końcówką i proxxon albo inne ścierwo... I przestańcie to nazywać porcelaną. To jest szkliwo, emalia szklana...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę , że planujesz się włączyć w tą licytację .

A ile masz czasu ? ... bo jeśli jeszcze ze dwa dni , to napisz zapytanie do sprzedawcy - ile dokładnie , ma ten rozstaw ?

Bo , 3 mm , to nie jest dużo , a on mógł przystawić linijkę i zaokrąglił ... że jest 50 mm.

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko diamentową końcówką i proxxon albo inne ścierwo... I przestańcie to nazywać porcelaną. To jest szkliwo, emalia szklana...

Oszzz..to nie jest porcelana miśnieńska? Emalia szklana..Masz babo ;-)

Toto co kupiłam to też jakaś "emalia" może nie warto się napinać, emalia i emalia;-)

 

Tak myślę , że planujesz się włączyć w tą licytację .

A ile masz czasu ? ... bo jeśli jeszcze ze dwa dni , to napisz zapytanie do sprzedawcy - ile dokładnie , ma ten rozstaw ?

Bo , 3 mm , to nie jest dużo , a on mógł przystawić linijkę i zaokrąglił ... że jest 50 mm.

PM już to weryfikowaliśmy - sprzedawca sprawdzał jeszcze raz i ja jeszcze raz..

Nawet fajna metodę mi podsunął do sprawdzania - suwmiarką mierzy odległości zewnętrzne kwadratów i odległości wewnętrzne kwadratów. Dodać do siebie i podzielić przez dwa..

No to mi wyszło nawet, że moje kwadraty mają rozstaw 5,3 cm czyli jeszcze więcej niż pierwotnie suwmierzyłam ;-)

 

Nawet jak jakimś porządnym "ścierwem" bym zadziałała to i tak mogę skrewić..

Oj chyba się bojam.. ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EMALIA - prawie taka sama jak na garnkach ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jassssne

dla ułatwienia- porcelana w medalionie, garnki na skrzydłach

post-39092-0-92133400-1552511497_thumb.jpg

Edytowane przez fibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, co jest w części centralnej... odwrócony i lekko wytarty werset dziękczynny dla Chiang Kai-shek'a?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszzz..to nie jest porcelana miśnieńska? Emalia szklana..Masz babo ;-)

Toto co kupiłam to też jakaś "emalia" może nie warto się napinać, emalia i emalia;-)

 

PM już to weryfikowaliśmy - sprzedawca sprawdzał jeszcze raz i ja jeszcze raz..

Nawet fajna metodę mi podsunął do sprawdzania - suwmiarką mierzy odległości zewnętrzne kwadratów i odległości wewnętrzne kwadratów. Dodać do siebie i podzielić przez dwa..

No to mi wyszło nawet, że moje kwadraty mają rozstaw 5,3 cm czyli jeszcze więcej niż pierwotnie suwmierzyłam ;-)

 

Nawet jak jakimś porządnym "ścierwem" bym zadziałała to i tak mogę skrewić..

Oj chyba się bojam.. ;-)

Jak nie za droga , to kup i spróbuj !

Albo się uda , albo nowe doświadczenie ... praktyka czyni mistrza :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, co jest w części centralnej... odwrócony i lekko wytarty werset dziękczynny dla Chiang Kai-shek'a?

Czasem im się cuś rozpłynęło, a czasem nie. Jak to na garnkach...

post-39092-0-96609600-1552531317.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gosia ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem im się cuś rozpłynęło, a czasem nie. Jak to na garnkach...

Aaa, pan na koniku... rosyjski pan...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne takie odznaki. Misterne bardzo. Ile to sie trzeba napracować żeby takie dzieła powstały

 

Cześć Gosia ;)

Cześć LES!! ☺

Masz jakąś fotopułapkę na rannego (porannego) zwierza? ;-)

 

Miło tak się przywitac z rana bo pogoda jest "straszna" i dobijająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ;) ... o 5:25 zaglądam zwykle na portal i widzę kto jest ... Patrzę dziś,  a tu Gosia się "wałęsa" między wpisami  ... :ph34r:

To się przywitałem ->  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ;) ... o 5:25 zaglądam zwykle na portal i widzę kto jest ... Patrzę dziś, a tu Gosia się "wałęsa" między wpisami ... :ph34r:

To się przywitałem -> :D

Mam kompulsywny impuls. Włącza się radio na pobudkę. Jest przysłowiowe 10 minut na złapanie umysłowej "ostrości". I co robię? Uchylam śpiącą mą powiekę i siup na foruma.. żeby sprawdzić co nowego ☺

Jak przeczeszę forum (i chyba nie tylko ja) to wtedy uważam dzień za OTWARTY ta-dam! ☺

Bez tej ceregieli anhedonia na cały dzień :- D

Acha, no i pogoda na ranek ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam trochę plan poranny bardziej skomplikowany :huh: . 5:05 budzik z telefonu, 5:07 włącza się ekspres - a zatem kawa (2 x ekspresso) :wub:

W tym czasie "towarzystwo" jest już na łapach i czeka na pierwszy ruch w przedpokoju czyli otwarcie drzwi na świat ... 3 psie chłopy + Zula-Pechula, która z nimi trzyma :ph34r: . Dwie pozostałe psie  "baby", o żonie nie wspomnę, śpią - wszystkie chrapią :wacko: . Po kawie i spacerku, następuje przeczesanie resztek z "wczorajszych" misek i czekanie/modlitwa o "smakoszki" - tu "pozostałe" leniuchy się zwykle zwlekają - bo lubią  ^_^

5:25 zgodnie  zaleceniem lekarza 1h rowerka, a tu już "hulaj dusza" po internecie + książka, czyli studium sportowo intelektualne. 6:30 standard - prysznic, golenie, ubieranie... itd. Na koniec banda (znowu w pierwotnym składzie- sztuk 4) idzie mnie odprowadzić do samochodu. Wrzucam teczkę i teraz ja odprowadzam je do domu ... :blink:

Godzina jazdy, a dalej to już wiemy... B)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.