Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

😉

będzie dobrze 🙂

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest Dobrze :)

Więc , szczotka , ale także spirytus ....  schodzi brud , no i niestety , później lekko zmywa się , ta cienka politura . Jednak to , co było jasne , już nie graniczy z ciemnymi , przybrudzonymi miejscami . Pochłania to sporo czasu , ale efekt będzie super. Jest już oczyszczona , a jutro lekka politura .

Przy okazji odkryłem , tuż za koroną , datę zapisaną ołówkiem ,, 5/11 28 ,,

Sądzę , że to data jakiejś naprawy stolarskiej .... oczywiście , to tylko domysły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka odświeżona . W koronie mały brak do uzupełnienia , ale widać , że od góry jest czysto :)

IMG_7352 (Copy).JPG

IMG_7359 (Copy).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo.. PM - suuper praca i piękny efekt 😃😃👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki .

 Oczywiście dziękuję Leskosowi , za prostą poradę .... bo o szczotce nie pomyślałem . Na myślach miałem różne płyny i nie wiem czemu , o szczotce nie pomyślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nasz cały LES, zawsze pomocny z milionem pomysłów i rozwiązań 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji kupowania jajowatego Beckera trafił mi się taki łup - same skarby!

Piękne, stareńkie aplikacje gipsowe 😀 muszelki, listwy 🤩🤩

Jak komuś pyszczka, znaczy się główki brakuje niech da znać

IMG_20200820_171651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam , Mam :D 

...ale się naczekałem , by złapać przyczynę zatrzymywania się zegara .  No i czeka mnie , ponowne rozbieranie mechanizmu .

Na zdjęciu , już tego momentu nie mam , ale z opisu , to każdy będzie wiedział , co i jak :)

A więc , na 10 minut przed biciem godziny , mechanizm bicia , przestawia się . Dźwignia lekko się przesuwa i zwalnia kołek , który jest na kółku zębatym ( tym blisko wiatraczka ) . Kółko robi pół obrotu i zostaje zatrzymane , bo ten kołeczek trafia na drugą płytkę , która jest od tej samej dźwigni.  Później jest ponownie zwalniany , gdy ma nastąpić bicie godzin .  I właśnie , ten kołeczek , jest lekko wygięty , w kierunku osi tego kółka .  Na tę drugą płytkę dźwigni , trafił idealnie w samą jej krawędź. A więc , nie na płytkę , tylko w jej boczną krawędź i tym samym zatrzymując pracę zegara . Gdy zegar się zatrzymał , to myślę , że ktoś , chcąc przekręcić wskazówkę na właściwy czas , a więc kręcąc przekładnią chodu , powodował również przesuwanie dźwigni . A ona , zamiast przesuwać się pod kołeczkiem ( bo ogranicza jego ruch ) , napierała na niego i wygięła go .  Musiało jeden raz , tak się stać , gdy sprężyna w bębnie bicia , była już mocno rozkręcona . Trybiki , nie miały siły się kręcić i źle się ustawiły.  Teraz , gdy kołeczek zgięty , to zatrzymanie pracy zegara , zdarza się częściej. 

Na zdjęciu .. w czerwonym kółku jest pierwsza płytka , z której jest zwalniany kołeczek , by trafił i zatrzymał się drugiej płytce ( zielona )

Sam kołeczek w żółtym kółku.

Inaczej mówiąc ,  Prosty kołek , później zejdzie z płytki nr. 1  i trafi na prawidłowo ustawioną płytkę nr 2.  Teraz , szybciej schodzi z pierwszej płytki i ledwie trafia na nieustawioną jeszcze płytkę nr 2.  , ...., ma dużą szansę , by trafiać w jej krawędź .

IMG_7363-crop.JPG

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porady  potrzebuje  -zostawic  patyne  czy czyscic  mosiadz  ?

118157327_940580213014169_4914266011535905646_n.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił, pucując go zabierzesz mu trochę historii i charakteru. Niemniej jednak to zawsze pozostaje subiektywna sprawa.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chociaż troszkę umył w akrze


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym "odczyścił" tylko brud i takie grube naloty tlenków z brudem..

Rękojeści szabelek  i innej broni białej odczyszczałem tylko powierrzchownie, nie ruszałem "zdrowej" patyny z zakamarków.

 Jedynie usuwałem tą "bordowo-brązową" bo ona wnika  potem coraz głębiej i niszczy bezpowrotnie ..

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podoba się takie lekkie oczyszczenie, jak wspomina mkl1 - pozostawiając zagłębienia i szczeliny z patyną.. ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 letnie auto umyl byś i nawoskowal

czy zostawił brudne i matowe.

Każdy ma swoje poczucie estetyki.

Ja jestem zwolennikiem pełnej renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, old time napisał:

00 letnie auto umyl byś i nawoskowal

czy zostawił brudne i matowe.

Przecież napisałem  odczyśćić brud  i złą patynę..

Wówczs i tak nabierze blasku.

 Wszystkie wystające części będą błyszczeć, a tzw zakamarki z patyną pozostaną..

 Chciałbyś mieć chinski bardzo błyszczący ??

 to prosze  bardzo.

 Zapytaj  muzealników. corobią ze starymi powłokami  korozji a co z powłokami patyny...

 

 Nie raz dostałem opier##l od panów z  np. Pszczyny, jak im mówiłem co chcę zrobić z zdobieniami mosiężnymi/brązowymi na broni...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym doczyścił ... za 10 lat będzie wyglądał podobnie więc proces jest odwracalny ... 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą on nie bedzie u mnie stał... :), a każdy robi jak uważa..

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, LESKOS napisał:

Ja też bym doczyścił ... za 10 lat będzie wyglądał podobnie więc proces jest odwracalny ... 😉

No tak, ale już zdjąłeś jakąś warstwę metalu wraz z patyną ( przecież to tlenki..., któe chronią resztę...)

 Kilka takich czyszczeń i znikają pewne części  zdobień, a w innych przypadkach grawery, napisy i inne takie...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz myjki ultradźwiękowej straty są minimalne żadne nawet rysy nie znikają. Nie potrzebne jest polerowanie pastą .... tylko flanela


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę.. :)

 Lecz "chemia" musi być w minimalnej ilości, by nie pogłębiała - wytrawiała zbyt mocno...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mkl1 napisał:

Przecież napisałem  odczyśćić brud  i złą patynę..

Wówczs i tak nabierze blasku.

 Wszystkie wystające części będą błyszczeć, a tzw zakamarki z patyną pozostaną..

 Chciałbyś mieć chinski bardzo błyszczący ??

 to prosze  bardzo.

 Zapytaj  muzealników. corobią ze starymi powłokami  korozji a co z powłokami patyny...

 

 Nie raz dostałem opier##l od panów z  np. Pszczyny, jak im mówiłem co chcę zrobić z zdobieniami mosiężnymi/brązowymi na broni...

Tak jak napisalem -kazdy ma inne poczucie estetyki.

Ja roie tak jak moim zdaniem jest ladnie poniewaz ja na to patrze przez 365 dni w roku😀. a moj dom to nie muzeum😀.

Mosiadz bardzo szybko nabiera nowej patyny jesli nie jest zabezpieczony a nawet ten zabezpieczony tez ciemnieje.

Na zdjeciu podstawa wyczyszczona i zabezpieczona i po lewej niewyczyszczona-jeszcze.

100_5762 (640x481).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić pasywację naftą, na gorąco ( dobra suszarka ) po myciu....nie matowieje tak szybko...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, old time napisał:

Tak jak napisalem -kazdy ma inne poczucie estetyki.

 Tp Ci pokaże co miałem na myśłi

 tu dwie rękojeści odczyszczone  tak jak pisałem

 

 

 

 

A tu ktoś przesadził z czyszczeniem... nawet głowni i zniszczył sygnaturę..  bo mu przeszkadzał korozja..

 

 

IMG_0909.JPG

 

Tu nie zdejmowałem resztek złocenia

IMG_0912.JPG

 

 a tu nie usuwałem patyny z wewnątrz orła i innych zagłębień...

IMG_0910.JPG

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak lubisz to tak robisz-zawsze to podkreslam,kazdy decyduje co chce miec

Ja lubie przywrocic zegar do stanu ""fabrycznego" -czyli czysty i blyszczacy

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki  za  porady,na razie  zegar  postoi  troche  na kwarantannie  czyli  w  garażu.Musze  dobrac  wlos,przejrzec  mechanizm.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.