Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Karol1329

Jakiego zegarka nigdy byś nie kupił

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name="Tadzik01" post="2717157"

Idąc tym tokiem rozumowania powinniśmy obrazić się na Volkswagena, Porsche, BMW i wiele, wiele innych marek.

 

Prawdziwy Janusz nie mógłby się obrazić na Volkswagena za Passata B5 w kombi z silnikiem 1,9 TDi :-D

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyklon B był - i nadal jest - produkowany jako środek owadobójczy.

Dyskutujemy tutaj o SKOJARZENIACH: kilkanaście lat temu niemieckie firmy zostały zmuszone do rezygnacji z wprowadzenia nazwy Cyklon, chodziło badajże o pralki Boscha i odkurzacze Siemensa.

 

 

Firma Junkers produkowała samoloty cywilne długo przed wybuchem II wojny. Założyciel firmy Hugo Junkers został odsunięty od kierowania swoją firmą w 1933 przez nazistów i nie miał nic wspólnego z myśliwcami Luftwaffe.
 

 

Jakkolwiek info o firmie Pointtec jest interesujące, to dzieje firmy Junkers wyglądały nieco inaczej.

 

Junkers był małą firmą produkującą AGD, gdy z okazji wojny światowej - pierwszej - rząd niemiecki zaoferował olbrzymie pieniądze na produkcję zbrojeniową. Sukces finansowy Junkersa możliwy był wyłącznie dzięki wojnie i dzięki rządowym inwestycjom wojennym.

 

Po wojnie Junkers nadal był subsydiowany przez rząd niemiecki - firmę utrzymywano w gotowości do podjęcia produkcji zbrojeniowej, a rzekome "samoloty cywilne" były samolotami bombowymi, przystosowanymi do lotów pasażerskich. Były więc szybkie i wytrzymałe, ale nieekonomiczne. Własne linie lotnicze Junkersa korzystające z "cywilnych" samolotów Junkersa (F13) zbankrutowały. Najbardziej znany "cywilny" Ju-52 wyprodukowano w niemal 5000 sztuk, ale ponad 95% z nich (być może nawet 99%) wykorzystano do celów militarnych (m.in. do zniszczenia Warszawy 27 IX 1939).

 

"Odsunięcie Hugo Junkersa od kierowania firmą przez nazistów" wyglądało w ten sposób, że już w 1930 roku odsprzedał nierentowny dział silnikowy państwu, a w 1932 roku zbankrutował dział płatowców. W 1931 roku zarządzanie firmą przeszło w ręce Klausa Junkersa. Od 1932 roku właścicielem Junkers AG stał się koncern Boscha. Hugo Junkers - wbrew ugodzie z wierzycielami - nie chciał przekazać kluczowych dla produkcji patentów. Przekazał je dopiero wiosną 1933 roku. Przypominam - naziści zdobyli władzę w 1933 roku.

 

Junkers nie konstruował myśliwców dla Luftwaffe (broni defensywnej) tylko bombowce - czysto ofensywne.

______________________________

 

 

Fakty zatem nie przedstawiają się tak pozytywnie, jak Ci się wydaje, ale nie wydaje mi się, że firmę tę należy potępiać w czambuł.

 

Na szczególne podkreślenie zasługuje to, że pod marką Junkers produkowane były zegarki odwołujące się do cywilnych samolotów (Ju-52, czyli "Iron Annie"), a nie wojskowych. Są natomiast zegarki odwołujące się do Bauhausu i ma to sens - zarówno Junkers AG jak i Bauhaus miały siedzibę w Dessau, obie instytucje ze sobą współpracowały, a Hugo Junkers wprowadzał w życie idee Waltera Gropiusa. 

______________________________

 

 

Dyskutujemy tutaj o SKOJARZENIACH.

Jak dla mnie zegarek Junkers "seems legit", ale nie założę go na spotkanie ZBoWiD-u, bo jakiemuś dziadkowi mogę sprawić przykrość.

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dyskutujemy tutaj o SKOJARZENIACH.

 

 

A ja myslalem ze tutaj na forum to dyskutujemy o ZEGARKACH.

Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem ze tutaj na forum to dyskutujemy o ZEGARKACH.

Trzeba poszerzać horyzonty :).

Np. Hugo Boss projektował mundury dla SS.

 

Meandry historii .....


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać zdanie polemiczne odnośnie skojarzeń Rolex'a z pozerami czy osobami z półświatka, ale przypominało mi się, że kilku światowej sławy przestępców posiadało Rolki: AL Capone miał Princ'a, Amado Fuentes miał Cellinie'go, a Escobar Day-Date'a. 

Mieli oczywiście też inne zegarki, m in. Patki.

I w sumie nie wiem, czy to o czymś świadczy, chyba tylko tyle, że chcieli wysokiej jakości produkt i było ich na ten produkt stać.

 

Dla jasności, ja Rolex'a nosiłbym, nie wszystkie modele, ale nosiłbym. Świetne zegarki i kawał historii zegarmistrzostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podróbek i kradzionych... Cała reszta to kwestia gustu... Niektóre Rolexy są zwyczajnie brzydkie, tak jak niektóre zegarki innych marek... Niektóre modele Taga czy Breitlinga wyglądają jak chińskie podróbki samych siebie.... Nie kupiłbym, bo zwyczajnie nie podoba mi się ich styl... A to, że jakaś marka ma skojarzenia... W Polsce mam wrażenie, że to jeszcze bardziej komplikuje czy to poprzez konotacje narodowe, czy stereotypowe postrzeganie danej marki. Np Rolex... - to wśród społeczeństwa. Wśród "znawców" zaś zawsze znajdą się "puryści" od wyjątkowej "koszerności" lub braku takowej u danej marki z jakiegoś względu... Dlatego cieszmy się zegarkami z legalnych źródeł i nośmy co nam się podoba, bo wybór dzisiaj mamy taki,że każdy znajdzie coś dla siebie.

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.