Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Karol1329

Jakiego zegarka nigdy byś nie kupił

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupiłbym współczesnego zegarka chromowanego zamiast ze stali nierdzewnej. Nie kupiłbym zegarka z drewna, bo to nie zegarek. Nie kupiłbym zegarka podrabianego bo już wiem, że to głupota (tak, kiedyś popełniłem ten karygodny błąd). Nie kupiłbym smartwatcha,bo ani to piękne ani ciekawe. Za to nie mam nic przeciwko MADE IN CHINA.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym zegarka, bo po cholerę? Wszędzie dziś można odczytać godzinę  :ph34r:


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę o tym pomyślałem i nie kupiłbym Omegi Speedmastera.... 

 

Bo mam na jej punkcie totalnego fioła i gdybym ją miał to już każdy inny zegarek wydawałby mi się nieciekawy i moja przygoda zegarkowa mogłaby się niebezpiecznie zbliżać do końca. A, że nie chodzi o to by złapać króliczka tylko by go gonić to... kupię ją, ale dopiero za kilka ładnych lat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Nazdar

 

Chłopie, kup Speeda Omegę! Im wcześniej to zrobisz, tym więcej kasy oszczędzisz :D (Albo nie... :D )


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się jeszcze przespać z paroma innymi zanim z jedną zwiąże się na dobre B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekombinowanego..ozdóbki,pierdółki,rokosrokobaroko.Musi być konkret,bez bezsensownych fajerwerków w stylu ptaszków i układu słonecznego pod szybą-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wymienić z nazwy. Nigdy bym nie kupił czy nie założył na rekę, nawet do roboty przy łopacie:

 

- bulovy bo mi się jej nazwa kojarzy z bulwą i z czechami, gdybym zobaczył ten napis na tarczy musiałbym ją natychmiast zdjąć ;)

- kolucha bo imho jest obskórny i ma fatalną nazwę. Tak wiem kto go "wynalazł".

 

To już wspomniany orient patelnia dałby mi więcej radości :)

Edytowane przez alex37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróbki, a tak pewnie w każdej marce spodobałby mi się jakiś model więc nigdy nie mówię nigdy :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy niesie własny bagaż... ja np. kijem nie trące Orienta, bo mnie się ta marka raz na zawsze kojarzy z koniami pod Pewexem i ich "patelniami". No co poradzisz, nic nie poradzisz.  :P

 

A co do tematu, to właśnie Orient ma u mnie przegrane i podróbki, oprócz nich kupiłbym wszystko, byle w gust trafiało.

 

Złe doświadczenia z konikami pod Pewexem :)

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe doświadczenia z konikami pod Pewexem :)

Nie tyle złe doświadczenia, co skojarzenie z cwaniactwem, brakiem uczciwości, złym smakiem i brakiem klasy. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było dawno , nie ma już obecnie powodu aby przez ten pryzmat patrzeć na markę Orient.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wymienić z nazwy. Nigdy bym nie kupił czy nie założył na rekę, nawet do roboty przy łopacie:

 

- bulovy bo mi się jej nazwa kojarzy z bulwą i z czechami, gdybym zobaczył ten napis na tarczy musiałbym ją natychmiast zdjąć ;)

- kolucha bo imho jest obskórny i ma fatalną nazwę. Tak wiem kto go "wynalazł".

 

To już wspomniany orient patelnia dałby mi więcej radości :)

 

hehe mam podobnie

jest wiele firm których nigdy nie założe ze względu na nazwę

> wiem troche to głupie lecz niektóre nazwy mnie drażnią lub zle sie kojarzą

 

Tudor - nazwisko angielskiego rodu jest bez sensu i mnie smieszy ( ciekawe czy zegarek z nazwa np. Jagiellończyk był by popularny w PL ? )

Citizen - zegarek o nazwie obywatel LOL

Bell & Ross - dwon i róża ?

Ball - bo leci w kulki

Bulova - kojarzy mi się z kims kochającym byki LOL

Orient - orientalny klimat może jest fajny ale się nie orientuje

Edytowane przez DLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz Jagiellończyk. Nie sięgajmy do nazwisk litewskich i pokręconych. Wystarczy zegarek Waza (Vasa dla ścisłości), albo Bathory. I co, nie wchodzi? A może Saxon (dwóch takich mieliśmy). A pamiętam zegarki o takiej nazwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było dawno , nie ma już obecnie powodu aby przez ten pryzmat patrzeć na markę Orient.

 

Zgadza się. To przyzwoite zegarki cechujące się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Ale mnie się będą zawsze kojarzyć z konikami - nigdy takiego nie kupię.  :P  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. To przyzwoite zegarki cechujące się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Ale mnie się będą zawsze kojarzyć z konikami - nigdy takiego nie kupię.  :P  

No właśnie mi się nie kojarzą nawet z konikami. Patrzę na logo, na nazwę i na myśl przychodzi mi tania chińszczyzna. To silniejsze ode mnie. I zdaję sobie sprawę, że w swojej kategorii cenowej prezentują dobrą jakość i że należą do seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na logo, na nazwę i na myśl przychodzi mi tania chińszczyzna.

 

Zupełnie niesłusznie, to stara marka japońska, nieco młodsza od Seiko które ma już sporo ponad sto lat, ale mimo to Orient jest starszy od paru szwajcarskich marek, które dziś robią karierę. I to zawsze były porządne zegarki, chociaż nie ekskluzywne. Coś klasy Atlantika czy nieco zapomnianej już obecnie niemiecka marki Pallas. Zresztą w Polsce Orient konkurował właśnie z Atlantikiem, w Peweksie leżał z nim i z Seiko.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz Jagiellończyk. Nie sięgajmy do nazwisk litewskich i pokręconych. Wystarczy zegarek Waza (Vasa dla ścisłości), albo Bathory. I co, nie wchodzi? A może Saxon (dwóch takich mieliśmy). A pamiętam zegarki o takiej nazwie...

hehe tylko ze ani Waza ani Batory nie byli Polakami

mi chodziło jedynie o porównanie nazwy która ma nawiązywać do 'arystokracji' wykorzystując czyjeś nazwisko rodowe

dla mnie takie uszlachetnianie jest zabawne i w przypadku Tudorów skojarzenia z angielską arystokracją nie jest dla mnie dobrym 'chwytem' marketingowym :)

Edytowane przez DLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, były to rody polskich królów. A Tudor był tylko walijskim knujem wychowanym we Francji, któremu w końcu udało się dochrapać tronu 🙂

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mam podobnie

jest wiele firm których nigdy nie założe ze względu na nazwę

> wiem troche to głupie lecz niektóre nazwy mnie drażnią lub zle sie kojarzą

 

Tudor - nazwisko angielskiego rodu jest bez sensu i mnie smieszy ( ciekawe czy zegarek z nazwa np. Jagiellończyk był by popularny w PL ? )

Citizen - zegarek o nazwie obywatel LOL

Bell & Ross - dwon i róża ?

Ball - bo leci w kulki

Bulova - kojarzy mi się z kims kochającym byki LOL

Orient - orientalny klimat może jest fajny ale się nie orientuje

 

Z Kolegą zgadzam się, tudor również przez nazwę mnie odrzuca. Z citizenem miałem podobnie przez kalkulatory, na marginesie wciąż używam kalkulatora citizen kupionego w 1996r :)

Ale Koledze powiem, że nowe balle są tak wspaniale wykonane, stare również ale nowe chyba o plusik w przód, że warto nabyć i nacieszyć się tym wyrobem. Chodzi mi po głowie ball nedu, choć obecnie sprzedaję na forum hydrocarbona, polecam :)

 

 

Na przeciwległym biegunie zegarki, których nazwy uwielbiam: longines, ulysse nardin, małurice lakruła, choć pierwszy i trzeci jakościowo mnie już znudziły i nie wrócę do nich na pewno.

Edytowane przez alex37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przeciwległym biegunie zegarki, których nazwy uwielbiam: longines, ulysse nardin, małurice lakruła, choć pierwszy i trzeci jakościowo mnie już znudziły i nie wrócę do nich na pewno.

 

Co Ci się jakościowo w nich znudziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci się jakościowo w nich znudziło?

 

Moim zdaniem nie są dobrze zrobione, piszę to mając na nadgarstku montblanca sport. Montblanc przy nich to jak infiniti vs kia. I nie mówcie mi, że stinger jest jakoś dobrze zrobiony, plastiki im nie wyszły jak zawsze :)

Ulysse Nardin ładniej sie nazywa niż wygląda, nad czym boleję :-)

 

Powiedz coś więcej, bo właśnie chcę kupić na mikołaja albo pod choinkę, bez przymiarki oczywiście. Piszę, pytam, i nikt nic nie wie, nikt nie miał, nie widział.  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/169216-a-ja-zn%C3%B3w-o-ulys-nardenie/

Edytowane przez alex37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.