Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

V1 vs V3
 
obraz.thumb.png.66a072a41b4f70ad643fbb6aa04f7d71.png
 
 
Mógłbyś dać zdjęcie obu z boku. Będzie widać różnicę w wysokości.
Czy kształt kopert jest identyczny?

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sorry Panowie za niedomówienie. Nie podpisałem, ale to zdjęcie z grupy na FB - wkleiłem, bo była wcześniej dyskusja odnośnie wymiarów V3. Na nim wyraźnie widać, że V3 jest zdecydowanie bardziej płaski. Ja niestety cały czas czekam na swojego brąziaka teal i jak dotrze na pewno wkleję dokładne porównanie z V1, którego też mam w kolekcji. P.S. Miałem ochotę na damascusa, ale zniknęły w kilka sekund 😞, dodatkowo strona miała spore problemy w momencie odpalenia sprzedaży. Jakiś szczęśliwiec kupił jeden egzemplarz następnego dnia właśnie z powodu ww. błędów.

Edytowane przez Litus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kHVXI4T.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje nowość od Zelosa na Sellicie z ręcznym naciągiem w rozmiarze 39mm.

Nie wiem jakie będą Wasze opinie, ale ja mam wrażenie, że rozmiar, typ zegarka, mechanizm są OK, tylko stylistyka mi nie siada. Trochę stracona szansa. Podobny model Nova, dużo bardziej mi się podobał.

 

obraz.thumb.png.37595fd9da6852bd525e13e6e38ca862.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello there 🙂 !

 

IMG_20220609_171616.thumb.jpg.6eb794e4fedf9a3f29733d563be3dc6d.jpgIMG_20220609_171612.thumb.jpg.3eabf5087ed73ec098300c958e563cb6.jpg

Edytowane przez Litus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, mój chyba jutro do mnie dotrze 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 I kilka słów ode mnie.

 

1. Wysyłka. Zgodnie z zapowiedziami Elshana zegarki miały zostać wysłane w ciągu dwóch-trzech tygodni, a czekałem miesiąc na informacje o wysyłce (zakup 06.05, email z DHL o podjęciu paczki 06.06). To drobny minus ale rozumiem, że tydzień-dwa więcej, niż deklarowane przy microbrandowej produkcji mieści się w granicach rozsądku. Kupowałem dla siebie, nie na jakaś specjalną okazję z terminem, który musiał być dotrzymany, więc jest ok - potem było już tylko lepiej. DHL ekspresowo dokonał odprawy celnej i dostarczył paczkę w ciągu 4 dni roboczych, w międzyczasie z przekierowaniem adresu. To jest na razie rekord, jeśli chodzi o moje doświadczenia z zakupami z Azji.

 

2. Pudełko. Zdecydowany plus. Nie byłem przekonany do wcześniejszych opakowań Zelosa, bo drewniane pudełka nie były wykonane perfekcyjnie, proporcje zaś miały niezbyt atrakcyjne i utrudniające zabieranie ich w podróż. Rollbagi natomiast były materiałowo i jakościowo znacznie słabsze od np. Maraneza. Tym razem jednak nie ma o tym mowy. Pudełko jest wykonane z wytłaczanego aluminium i daje wrażenie uczciwej solidności. Jest bardzo dokładnie zrobione i dość płaskie, więc ma znacznie lepsze proporcje i łatwiej jest je ze sobą zabrać. Krótko mówiąc : ładne, dobrze przemyślane i poręczne. W środku ma miejsce na trzy zegarki i wąską przegródkę na akcesoria.

 

3. Zawartość. Niestety, tu po raz pierwszy widać epokę covidowego i wojennego kryzysu. Chcecie fajnego brąziaka za 349$ z wysyłką międzynarodową w cenie? To z czegoś trzeba zrezygnować. W środku znalazłem tylko kartę gwarancyjną i zegarek na znanej, kauczukowej drabince Zelosa. Nie ma żadnych innych gadżetów, do których mnie przyzwyczajono: dodatkowych pasków, narzędzi do ich zmiany etc. Patrząc jednak z drugiej strony, wszystkie stockowe paski skórzane, które były dołączane do moich zegarków, pozostały w ich pudełkach, ponieważ wolę rodzimą produkcję z Forum 😉. Wykorzystuję jedynie kauczukowe paski dołączane do zegarków, bo te są świetnej jakości. Mimo skromnej zawartości pudełka, w takiej sytuacji nie czuję, aby czegoś mnie pozbawiono. Dostałem też ładne, dobrze wykonane i przemyślane pudełko na trzy zegarki, wyglądające na znacznie droższe rozwiązanie, niż dotychczasowe. Moim zdaniem bilans wychodzi na plus.

 

4.Zegarek. Po wyjęciu z folii pierwsza myśl: śliczny, ale co to jest..!? Gdzie jest Hammerhead? Cóż, jeśli oczekujecie fajnego grubaska, do którego przyzwyczaił nas Zelos, to nie tym razem. Zegarek ma kopertę w kształcie Hammerheada, jeśli popatrzymy z góry, natomiast z boku to trochę inny zegarek. Koperta jest wyraźnie niższa, szkło bardziej płaskie i bliżej mu do całkiem płaskiego, niż wypukłej kopułki z wcześniejszych edycji. Bezel jest o 1/3 cieńszy. Jednym słowem: "płaszczka", a nie "młotek" 😞 . Nie wiem, czy to był świadomie zaplanowany efekt, czy też kolejne pole oszczędności, ale podejrzewam to drugie. Jednak ktoś, kto nie miał wcześniej do czynienia z Hammerheadem, będzie prawdopodobnie od razu zachwycony bo: koperta ma ładne i dobre proporcje, szlify są dokładne, koronka na 16.00 ułatwia noszenie i jest wystarczająco wygodna w chwycie, a zegarek nie utrudni noszenia ubrań z długimi rękawami. Bezel działa bez luzów, precyzyjnie, a obrót jest wyraźnie wyczuwalny i pewny - wymaga niewielkiej siły przy manipulacji, więc nie ma obaw, że przypadkowo się przestawi. Tarcza w kolorze morskiej wody, cieniowana, ze szlifem słonecznym jest przepiękna i cudownie gra światłem. Nakładane indeksy robią kolejną dobrą robotę w zakresie trójwymiarowości, a w połączeniu z tarczą tworzą wręcz barokowy klimat. Kółko daty w kolorze tarczy tylko dopełnia wrażenie porządnej jakości Zelosa.

 

5.Luma. Jak latarka, tutaj nie ma zaskoczenia.

 

6.Zapięcie. Niestety, kolejne pole oszczędności i to jest chyba najsłabsza część całego zestawu. Klamerka jest cieniutka, lekka i ogólnie nie robi wrażenia solidnej, w porównaniu do wersji wcześniejszej. To jednak, co najbardziej mnie rozczarowało, to języczek: jest jak drucik, niczym od taniego paska w galerii handlowej. Nie wiem, jak długo wytrzyma bez deformacji - a może po prostu Elshan przyzwyczaił mnie do pancernych rozwiązań i stąd to wrażenie? Ponoszę, poobserwuję.

 

Podsumowując: w moim odczuciu to nie jest dotychczasowy Hammerhead. Z nietuzinkowego, hipsterskiego i steampunkowego zegarka zrobiono bardziej zwyczajny i po prostu śliczny czasomierz, dla "miastowego buntownika w granicach rozsądku i elegancji". Czy to źle? Nie, absolutnie. Jestem bardzo zadowolony, na pewno pozostanie w kolekcji i często zagości na ręce. Jest diablo ładny i pełen subtelności 😍 - aż mi żal, że kupiłem tylko jedną wersję. Po prostu nie należy go porównywać z poprzednikami .

 

IMG_20220609_174909.thumb.jpg.fe2c74d705695663de24cf1e86b0ff8b.jpg

IMG_20220609_173619.thumb.jpg.1b3e5b76b2bf461c6c55753c71a7a9a8.jpg

IMG_20220609_174443.thumb.jpg.011048cc181a7cf8206346177b787c1d.jpg

IMG_20220609_173927.thumb.jpg.fda3e58ddf81a224447db628cf9e9655.jpg

IMG_20220609_174142.thumb.jpg.03f8bd7502f304507c2913f596f58e63.jpg

IMG_20220609_174150.thumb.jpg.799e314518734c1256a9f13627a10a17.jpg

IMG_20220609_170526.thumb.jpg.b9bc30f2df363c612744b723c7278dbc.jpg

IMG_20220609_175041.thumb.jpg.fc7fcc1bb427d582b6deb758dd45c10c.jpg

 

 

I na koniec lumka:

 

IMG_20220609_172203.thumb.jpg.aacf6a5edfefd20b5197ab6d3ba7229e.jpg

Edytowane przez Litus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młot :)

u3UYEFq.jpg

KzIcqfh.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitesse - chronograf na nowym LaJouxPerret 100 - ulepszony 7750 z rezerwą 60h.  No i dwukierunkowy, nie ma tego kopa, który potrafi rękę odchylić :)

Premiera jeszcze w lipcu.

40mm/49mm/12mm bez szkła

DcKxLVd.jpg

KmzcuSV.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd.

May be an image of wrist watch

May be an image of wrist watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shnfSf8.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2022 o 19:05, Litus napisał(-a):

Hello there 🙂 !

 

IMG_20220609_171616.thumb.jpg.6eb794e4fedf9a3f29733d563be3dc6d.jpgIMG_20220609_171612.thumb.jpg.3eabf5087ed73ec098300c958e563cb6.jpg

Cześć,

Dzięki za opis - to jest Hammerhead 44mm Diver? Jeżeli tak, to  na stronie są dostępne jeszcze ale cena jest 449$ a pisałeś że 349$ - tak podrożały, czy to było w ramach przedsprzedaży?

Kusi oj kusi :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to HH 44mm. U Zelosa zawsze jest obniżona cena przez pewien okres po rozpoczęciu sprzedaży danego modelu - dwa lub cztery tygodnie, z tego, co pamiętam. Potem wzrasta do zwykłej ceny detalicznej i tak jest też w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wolfun na SW masz zbliżoną cenę i dostawę w dwa dni (plus brak problemów przy ew. odesłaniu). Przy zakupie ze strony zelosa dolicz jeszcze VAT+cło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dalej chodzi mi po glowie.. Nie chce się ktoś rozstać ze swoim blacktipem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na tego  Hammerhead'a może komuś sie znudził i chce odsprzedać ? Jestem otwarty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wart 1199 USD, czyli prawie 7 kPLN po opłatach importowych?

Bo ja się na pewno nie skuszę 😉.

 

obraz.png.f18d72e0ce48aefbf50bf7fa139ab2da.png

 

obraz.png.36dacf6a2f739134e5d83d4a1c66ad32.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie, przesadzili i to sporo. 

 

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/1/2022 at 7:36 PM, SLAWEK 01 said:

Jak dla mnie nie, przesadzili i to sporo. 

 

Jak dla mnie rowniez nie, Bi Compax chrono powinien byc nakrecany recznie, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.