Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Litus

Użytkownik
 • Content Count

  188
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,851 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kielce
 • Hobby
  Architektura i budownictwo, projektowanie, film, muzyka, polityka, historia współczesna

Recent Profile Visitors

437 profile views
 1. Litus

  Twój ogród

  Wcześniej próbowałem sposobów z rozkopywaniem kopców i zostawianiem im przeciągu, wodą, łapkami, śmierdzącymi niespodziankami - bez widocznego skutku. Dopiero łowny kot lub pies z agresją łowczą załatwiły sprawę.
 2. @Brz dziękuję za przystępne wyjaśnienie. Co prawda trudno mi zgodzić się z analogią porównawczą porter-IPA, ale ok - akceptuję to, że dla innych szkockie, dymno-torfowe SM mogą różnić się od siebie tak bardzo, jak wspomniane piwne wypusty. 😉.
 3. Brz luz 🙂 Faktem jest, że nie przyszłoby mi do głowy porównywanie Szwedów i naszego, siermiężnego przemysłu samochodowego lat 70. I nie odbieraj tego jako złośliwość, proszę. W przeciwieństwie jednak do porównań motoryzacyjnych, obydwie wymienione wcześniej whisky pochodzą z wyspiarskiej części Szkocji (po tej samej, zachodniej stronie), obie są typem single malt, obie mają dymno-torfowy aromat. Jeśli nawet są znaczące różnice w technologii wytwarzania, historycznych aspektach itp. to w efekcie końcowym dostajemy produkt, który testują nasze kubki smakowe, a zbliżone pochodzenie i smak zachęcają do porównań. Chętnie jednak poznam te zasadnicze różnice, które wg Ciebie uniemożliwiają bezpośrednie porównania, ewentualnie kilka słów wyjaśnienia lub jakiś link do wiedzy na temat co i jak można porównywać. Będę zobowiązany - i znów: piszę to bez złośliwości, po prostu mam zamiar poszerzyć wiedzę.
 4. Fakt, Adam ma zajebistą działkę i zapewne niejedno tam upolował 🙂. Poddawać się nie zamierzam, obiecuję jeszcze kilka nieprawomyślnych porównań 👊
 5. Dzięki, na pewno skorzystam przy najbliższych zakupach. Za newsletter i za pierwsze zakupy w aplikacji jest chyba dodatkowo -20zł, jednak na realizację trzeba poczekać 3-7 dni, a swój ostatni zakup zrobiłem trochę pod wpływem chwili, bo było co świętować 🙂
 6. Dopiero od niedawna wszedłem w ten świat, więc wybacz nietakt, o ile wystąpił. Zastanawia mnie jednak, dlaczego nie powinno się ich porównywać? Jedno i drugie to single malt, fakt - inne wyspy i regiony, ale proweniecja zbliżona. Smakowo podobnie. Rozumiem jednak, że z jakiegoś powodu nietaktem jest porównywanie produktów z różnych regionów i o historycznych korzeniach? Przy okazji, ten też przeszedł do historii, dobry herbatnik był...
 7. Szanowni, Makro mam po drodze do domu, a ze znanego źródła wychodzi jedynie o bilet autobusowy mniej. No chyba, że sugerujecie większe zakupy, ale w takim przypadku moją wątroba blokuje środki na koncie. P.S. Tanio już było, nie tylko przypadku alko ;-).
 8. Wczoraj wjechała taka niespodzianka 🙂 Super torfiak! Jednak wzorem starej, telewizyjnej reklamy pomyślałem, że może szkoda przepłacać, bo przecież Talisker też był niezły... Nie dawało mi to spokoju i dokupiłem Taliskera do testów jeden na jeden i w tym wypadku cena nie kłamie. Od wspomnianego Taliskera, mimo różnicy w cenie ok. 100zł, dzieli ją przepaść - oczywiście "na plus". Caol Ila Jest bardziej subtelna, nie odkrywa wszystkich swoich sekretów na raz i nie drażni kubków smakowych tak, jak poprzednik. Smakowo ma wielowarstwową kompozycję dymu i torfu połączonego z dębem, które odkrywamy jeden po drugim, nie ma mowy o bałaganie. Co ciekawe, na początku wydawała mi się nieco słodkawa, by chwilę później gładko przejść w sól. Jednym zdaniem: super zakup za 220 zł w Makro 🙂 i na pewno nie ostatni. Dziękuję Koledzy za podpowiedzi, kolejne pozycje z listy w drodze!
 9. Coś nowego u Elshana w dwóch rozmiarach: The Aurora is a spec beast and will be priced at around $399 for the launch. Planning to drop these by mid-late sept. Quick specs Titanium case and bracelet with 1200HV hardening 200m WR Antimagnetic with soft iron inner case– testing in progress to achieve 80,000 A/m resistance Miyota 9039 (no ghost date position) 38mm dia, 45mm L2L, 12mm thick 42mm dia, 49mm L2L, 12.4mm thick New quick release clasp C3/BGW9 lume, lumed crown Sapphire flat crystal
 10. Tak, to HH 44mm. U Zelosa zawsze jest obniżona cena przez pewien okres po rozpoczęciu sprzedaży danego modelu - dwa lub cztery tygodnie, z tego, co pamiętam. Potem wzrasta do zwykłej ceny detalicznej i tak jest też w tym przypadku.
 11. Wrócił Maranez Bangla 44 brass 🙂 https://www.maranez.com/shop
 12. Genialnie "przypasił" :-) I do tego te czerwone wstawki, niczym [emoji257] w zębach. Gratulacje - świetne combo, z charakterem !
 13. Dzięki. Szczegóły mogą być istotne dla miłośników poprzednich wersji, różnice są spore.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.