Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
streszo88

Oris Aquis Blue 39.5mm vs Longines Hydrconquest Ceramic Blue 41mm

  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Który z tych dwóch diverów jest waszym zdaniem lepszym wyborem?

Wykonanie myślę, że podobne.

Longines ma u mnie plus za historię marki i mechanizm z dłuższą rezerwą chodu(60h vs 38h).

Za Orisem według mnie przemawia natomiast fakt, że jest to niezależny brand z rodzinnymi tradycjami, ciekawa zintegrowana z kopertą bransoleta, przeszklony dekiel, centralnie ułożona data, mniejszy rozmiar...

 

Longines został pokazany rok temu na Baselworld 2018.

Myślicie, że jest szansa, że powstanie wersja 39mm jak to miało miejsce w przypadku starszego Hydroconquesta.

 

Longines-HydroConquest-Ceramic-Bezel-aBl

 

pzbnxb7ypgj11.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez streszo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Według mnie Oris zdecydowanie ciekawszy wygląd i lepiej wykonany (przynajmniej tak wygląda na zdjęciu) oraz plus za niezależny brand. Trochę boli ta rezerwa chodu ale koniec końców pewnie wybrałbym Orisa.

Edytowane przez RiddickB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Oris zdecydowanie ciekawszy wygląd i lepiej wykonany (przynajmniej tak wygląda na zdjęciu) oraz plus za niezależny brand. Trochę boli ta rezerwa chodu ale koniec końców pewnie wybrałbym Orisa.

 

No właśnie szkoda tej małej rezerwy w Orisie jednak plusem jest prosty sprawdzony mechanizm.

Myślałem, że w Longiniesie jest coś pokroju Powermatica z kompozytowymi częściami, na szczęście to jakaś autorska modyfikacja 2892 pozbawiona plastiku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Orisa


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Ceramicu zapięcie jest dalej tak beznadziejne jak we wcześniejszych Hydrconquestach? Bo w Aquisie jest fantastyczne, przynajmniej w 43,5 wersji, ale zakładam że w 39,5 jest podobne, tyle że mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Ceramicu zapięcie jest dalej tak beznadziejne jak we wcześniejszych Hydrconquestach? Bo w Aquisie jest fantastyczne, przynajmniej w 43,5 wersji, ale zakładam że w 39,5 jest podobne, tyle że mniejsze.

No właśnie ja jak ostatnio oglądałem HQ, to zwróciłem uwagę na zapięcie. Wydało mi się słabe jak na zegarek w tej cenie.

 

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak dla mnie, Oris.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tym Ceramicu zapięcie jest dalej tak beznadziejne jak we wcześniejszych Hydrconquestach? Bo w Aquisie jest fantastyczne, przynajmniej w 43,5 wersji, ale zakładam że w 39,5 jest podobne, tyle że mniejsze.

 

 

No właśnie ja jak ostatnio oglądałem HQ, to zwróciłem uwagę na zapięcie. Wydało mi się słabe jak na zegarek w tej cenie.

 

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

 

Co dokładnie jest słabego w zapięciu Hydroconquesta?

Brak pusherów?

Do rozwiązania rolexowego typu Glidelock, Omegi albo nawet Christophera Warda daleko jest niestety obydwu tym markom

 

Longines-Hydro-Conquest-00007.jpg

 

reebonz-oris-aquis-date-watch-7653-autom

 

Edytowane przez streszo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mało masywne, blaszane mi się wydało. Być może to tylko wrażenie przy sklepowym oświetleniu, ale był to element najsłabszy w odbiorze całego zegarka.

 

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Paznokcie można połamać otwierając. Przy takiej cenie oczekiwał bym czegoś bardziej wyrafinowanego i solidniejszego. W Orisie zapięcie wygląda i działa nieporównywalnie lepiej.

Edytowane przez noktoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mało masywne, blaszane mi się wydało. Być może to tylko wrażenie przy sklepowym oświetleniu, ale był to element najsłabszy w odbiorze całego zegarka.

 

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

 

Paznokcie można połamać otwierając. Przy takiej cenie oczekiwał bym czegoś bardziej wyrafinowanego i solidniejszego. W Orisie zapięcie wygląda i działa nieporównywalnie lepiej.

 

Rzeczywiście brak pusherów to duży minus. Nawet o tym nie pomyślałem. Inną sprawą jest, że zamiast tego diver extension mogli wprowadzić mikro-regulację jak w Tridencie.

Muszę przymierzyć obydwa zegarki.

 

Widzę forumowicze za Orisem.

Znalazłem jeszcze jeden minus Longinesa-Giertych nosi tę markę :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie oris, ale ja i tak kupiłbym tridenta. Ostatnio regularnie pojawiają się w sekcji nearly new na ich stronie. W maju wchodzi jego odświeżona wersja, która wydaje się ciekawa. Alternatywą do nowej wersji jest stara, która też pewnie będzie z tej okazji wyprzedawana.

A za cenę orisa można kupić wersję tridenta z cosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może nowy C65 Trident Automatic po prostu :)

 

 

Zdecydowanie oris, ale ja i tak kupiłbym tridenta. Ostatnio regularnie pojawiają się w sekcji nearly new na ich stronie. W maju wchodzi jego odświeżona wersja, która wydaje się ciekawa. Alternatywą do nowej wersji jest stara, która też pewnie będzie z tej okazji wyprzedawana.

A za cenę orisa można kupić wersję tridenta z cosc.

 

Trident odpada. Jest super, ale szukam czegoś nowego i niebieskiego.

 

Taka incepcja ;)

 

zwjtzWx.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro masz już tridenta, to nie ma sensu brać drugiego. Chociaz są też nowe i niebieskie. ????

Problem jest taki, że jak kupisz hydroconquesta, za którego zapłacisz więcej niż za tridenta, to będziesz sie zastanawiał dlaczego jakościowo wygląda gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No skoro masz już tridenta, to nie ma sensu brać drugiego. Chociaz są też nowe i niebieskie. ????

Problem jest taki, że jak kupisz hydroconquesta, za którego zapłacisz więcej niż za tridenta, to będziesz sie zastanawiał dlaczego jakościowo wygląda gorzej.

Mam duet Trident 38mm i Hamilton Intramatic 38mm.

Zamierzam wymienić obydwa zegarki.

Posiadanie jednocześnie Tridenta i Orisa lub Longinesa byłoby bez sensu. Niedługo na bazarku wylądują obydwa zegarki.

 

Serio Longines jest gorzej wykonany od Christophera Warda?

Edytowane przez streszo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś?

Może jakieś inne ciekawe propozycje diverów w podobnych cenach jak wyżej wymienione modele do 41mm.

Jest jeszcze jeden zegarek, który również podoba mi się-Rado HyperChrome Captain Cook, ale nie jestem przekonany do tej marki.

Zawsze kojarzyła mi się z ceramicznymi damskimi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jako zadowolony (bardzo) użytkownik, polecę właśnie wspomniane przez Ciebie RADO, jednak z pewnymi zastrzeżeniami. Mnie ten zegarek urzekł od samego początku, choć trzeba zdawać sobie sprawę z paru kwestii. Po pierwsze, zegarek nie ma zakręcanej koronki, a WR to 100 m. Samo operowanie koronką, z uwagi na budowę zegarka, nie należy do najłatwiejszych. Poza tym wypukłe szafirowe szkło, ścięty do środka bezel z ceramiczną wkładką i mnóstwo klimatu vintage, który ja osobiście bardzo lubię. I żeby nie było, w przypadku tego zegarka zachwalam jedynie słuszną wersję o średnicy 37,3 mm, która wielkością wprost nawiązuje do pierwowzoru z 1962 roku  :)

post-34987-0-65791000-1550687628_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zadowolony (bardzo) użytkownik, polecę właśnie wspomniane przez Ciebie RADO, jednak z pewnymi zastrzeżeniami. Mnie ten zegarek urzekł od samego początku, choć trzeba zdawać sobie sprawę z paru kwestii. Po pierwsze, zegarek nie ma zakręcanej koronki, a WR to 100 m. Samo operowanie koronką, z uwagi na budowę zegarka, nie należy do najłatwiejszych. Poza tym wypukłe szafirowe szkło, ścięty do środka bezel z ceramiczną wkładką i mnóstwo klimatu vintage, który ja osobiście bardzo lubię. I żeby nie było, w przypadku tego zegarka zachwalam jedynie słuszną wersję o średnicy 37,3 mm, która wielkością wprost nawiązuje do pierwowzoru z 1962 roku  :)

 

Dzięki za opinię. Raczej nie pływam tylko używam zegarka jako desk divera także wr100 i brak zakręcanej koronki to jakiś duży minus dla mnie nie jest. Widzę, że to Rado posiada jakiś zmodyfikowany mechanizm z większą rezerwą chodu-80h. To jest ten powermatic80 z plastikowymi częściami?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, to Powermatic 80, ale podobno bez plastikowych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Obydwa modele odpadają, ale dzięki za propozycję.

Epos-brak ceramicznej wkładki bezela.

Davosa-za bardzo naśladuje Rolexa Submarinera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba dobre :)

Ale wybrałbym nie-ceramicznego Longinesa (poprzedni model), jest tańsza i IMHO ładniejsza - obecny model stracił troche na wyjątkowości. Teraz jest troche bez wyrazu i zbyt przypomina Seamastera.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.