Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

paul.wolski

Atlantic Worldmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam zegarek Atlantic Worldmaster.

W moich rękach jest od roku około 2000.

Serwis zegarmistrzowski zrobiłem w 2014. Praktycznie 19 lat leży w mojej szufladzie :)

 

Pamiętam że przy serwisie zegarmistrz mówił mi że pierwsza parafka mistrza była tam w 1984r, więc zegarek pewnie z lat 70?

Może ktoś pomoże mi w identyfikacji dokładniejszej?

 

Trochę poszperałem w internecie, i z tego co widzę ludzie sprzedają podobne z wyglądu zegarki, bo tak jak mówię, nie znam dokładnego modelu od 500 do 1500zł. Zegarek oczywiście działa, wymienić trzeba szkiełko ponieważ jest zarysowane. Pasek skórzany wymieniony na nowy.

 

Ostatni miesiąc noszę go do koszuli, garnituru itd, ale z racji zawodu przydałby mi się zegarek bardziej uniwersalny na bransolecie który mogę założyć chociażby do t-shirta. Ten jest po prostu za elegancki.

 

Warto kupić drugi  zegarek na bransolecie a ten zachować? czy jest on wart kilkaset złotych i przyszłościowo jego wartość nie wzrośnie?

 

Dzięki z góry za każdą opinię.

post-108831-0-42725400-1552151964_thumb.jpg

post-108831-0-91984400-1552151977_thumb.jpg

post-108831-0-86907000-1552151987_thumb.jpg

post-108831-0-71925700-1552151998_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie wyceniamy zegarków. Twój, tak jak napisałeś jest z lat 70-tych. Dokładniejszej daty nie da się określić. Największym minusem w przypadku zegarka, który pokazujesz jest odnowiona przez ponowne chromowanie koperta. Jest to dość popularny model ale zakup takiego w bardzo dobrym i oryginalnym stanie nie jest już taki łatwy.

post-60800-0-44653300-1552152974_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedz.

Rozumiem że mówisz konkretnie o moim zegarku nt. ponownego chromowania koperty?

 

Serwis który ja robiłem odbywał się głównie w "środku" plus poczyścił delikatnie tarcze. Wydaje mi się że nie chromował ale pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie słyszałeś o chromowaniu u zegarmistrza i nie widziałeś wizualnych różnic w kopercie po ostatnim serwisie, to na pewno nie było to ostatnio robione. Szkiełko wystarczy spolerować i będzie dobre. Jedynie głębokie rysy się zachowają. Decyzja należy do Ciebie. Ogólnie to bardzo sympatyczny zegarek, który warto mieć do koszuli. Atlantic jest wyjątkowo rozpoznawalną marką w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Peewit
      Posiadam Atlantica Worldmaster. Nie mam raczej wątpliwości odnośnie jego oryginalności. Wiem, że przed wielu laty zakupiono go w sklepie w RFN-ie, jednak przez ostatnie kilka lat leżał pośród innych szpargałów na strychu (sucho, ale duża różnica temperatur). Nie wiem czy jest sprawny, gdyż nie ma koronki. Chciałbym doprowadzić go do stanu używalności i co jakiś czas cieszyć się nim na własnej ręce. Nie wiem jednak gdzie mam to zrobić i w jaki sposób, dlatego proszę o jakieś rady. Możecie kogoś polecić odpowiedniego zegarmistrza i doradzić, co należy w nim zrobić? Zakładam, że jest sprawny, zapewne konieczne jest czyszczenie oraz regulacja. Zdecydowanie potrzebna jest koronka, której nie mam. Chcę z odpowiednim logo, ale nie wiem czy takiego typu: https://allegro.pl/oferta/nowa-koronka-do-atlantic-worldmaster-9878733563? Szkło jest pęknięte, więc też jest do wymiany. Pasek również. Co z resztą? Kopertę wymienić, czy nie – dlaczego? Na tarczy napisy są lekko starte, robić coś z tym? Te „piękne” tarcze, będące w sprzedaży na Allegro są zamiennikami, czy dziwnym trafem są to oryginały? Co z renowacją tarczy, warto się w to bawić?
      Z góry dziękuję wszystkim za rady. Osobiście niewiele znam się na zegarkach i dopiero w ostatnim okresie zainteresowałem się nimi, więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli pytam o jakieś oczywiste rzeczy, a część z Was zapewne odniosła takie wrażenie. Wybaczcie laikowi.




    • Przez fruwajek
      Cześć wszystkim!
      to mój pierwszy post tutaj, gorąca prośba o pomoc w sprawdzeniu autentyczności zegarka który bardzo mi się spodobał. Załączam zdjęcia.
      Sprzedający wycenił go na 800 zł, czy to dobra cena za ten model i stan. Zegarek jest sprawny.
      Z góry dziękuję.
      Pozdrawiam
       


    • Przez ewa_942
      Witam szanownych forumowiczów
       
      Nie jestem do końca pewna co do autentyczności tarczy w tym zegarku.
      Koronka wygląda na nieoryginalną.
      Mechanizm w 100% chyba jest oryginalny.
       
      Proszę o pomoc i ewentualne skorygowanie moich myśli




    • Przez Taylor73
      Dobry wieczór. Po przeczytaniu wskazówek dotyczących sposobu określania oryginalności...postanowiłem zadać Wam pytanie, bo niestety nie moge znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Chodzi o Atlantica Worldmastera 21 ( oznaczenie z dekla 685 albo 885- stary już jestem i nie widzę dokładnie. Sekundnik bez grota.Proszę Was o opinię na jego temat. Z góry dziękuję.

    • Przez Janusz321
      Witam Państwa,
      Chciałbym zapytać o opinię na temat poniższej oferty. Docelowo chciałbym sprawić sobie zegarek mechaniczny i wpadł mi w oko ten mode.
       
      https://allegro.pl/oferta/zegarek-atlantic-worldmaster-super-wyjatkowy-8767323055
       
      Pozdrawiam.
      Janusz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.