Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość MichaelD

Pytanie o wybór banku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MichaelD

Witajcie,

 

Z związku ze wybieram sie na studia za granice, chce wybrać e-bank.

Aktualnie posiadam w Citibanku( łączna oplata za prowadzanie konta + k.deb ~ 8 zl/ mie), na nowym koncie będą niewielkie sumy pieniędzy w PLN + niewielkie wpłaty co jakiś czas. Nie chciał bym by opląty mi żarły te pieniądze, a to doprowadziło ze bank będzie mnie później ścigać / straszyć za dług rzędu paru złotych

 

Oto na czym mi zależy:

- darmowe utrzymania konta ( PLN ) nawet jak saldo będzie wynosiło poniżej 100 zl

-tanie przelewy

- łatwą(tania) obsługa nawet będąc za granica

 

Pytanie Techniczne: Jeśli dobrze kojarzę to w przypadku Mbank'u by wysłać przelew,to musi mi zostać wysłany kod na komórkę, czy jest to możliwe gdy będę abonentem obcej sieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrrr

Odpowiedź jest prosta: mBank.

Jeśli chodzi o szczegóły dzwoń na ich infolinię - na ogół mają kompetentnych pracowników i bez problemu można się dogadać.

 

Ja używam kont: eKonto, mBiznes, mBiznes walutowy, eMax, kart kredytowych, linii kredytowych, konta do obsługi funduszy inwestycyjnych i konta maklerskiego i nigdy nie miałem problemów (jestem w tym banku prawie od początku jego istnienia).

Ujęli mnie szczególnie tym, że dwukrotnie byłem w stanie dogadać się z nimi w sprawie niesłusznie pobranej prowizji, którą to bez gadania zwrócili w dwa dni :lol:

 

PS

Nie jestem pracownikiem banku, "naganiaczem", nie mam żadnego interesu w promowaniu mBanku. Jestem po prostu zadowolonym użytkownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam jak jest z kodami na zagraniczne komorki ? Sprawdź ofertę Multibanku. To ta sama grupa co mbank (wlaściciel BRE Bank) zamias kodów na komorkę mają trochę bardziej siermiężne rozwiązanie - "listy kodów" można wziąść kilka na zapas i spokojniena rok wystarczy. Nawet jeżeli zginą tonie ma problemu - bo nie aktywowane przez wlaściciela nie dzaiałają, poza tym są inne zabezpieczenia.

 

ps. również nie mam (już) nic wspólnego z multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SzymonJ

W mBanku tez ciagle dzialaja listy kodow (chyba, ze dla nowych klientow jest tylko opcja "hasla jednorazowe przez sms" - do potwierdzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nordea Bank Polska (nie jestem pracownikiem).

Plus:

- koszty konta to 2,5 na miesiac,

- jednorazowe kody zdrapki

- obsluga wielu walut on-line

- jedne z najnizej oprocentowanych debetow i kredytowek

- wg jakiegos badania bezpieczenstwa - bank nr 1

- przelew 50gr

minus:

- bankomatow bardzo malo, ale darmowe wyciaganie kasy z BZ WBK, oraz 2 razy na miesiac Euronet.

 

Mam u nich 8 uslug (kazde konto/karta to 1 usluga). Obsluga "na telefon"! (w innym banku gdzie mam konto na powiekszenie debetu chcieli tydzien, w Nordea od godziny 9 gdy zadzwonilem, do godziny 12 jak podpisalem aneks)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkajac w Szwecji korzystam z mbanku i nie mam jakichs zastrzezen. Korzystam dalej ze starej listy kodow, bo jest mi to potrzebne bardzo sporadycznie. przelew: 50 groszy. Prowadzenie konta chyba nic nie kosztuje - nie zauwazylem, zeby ubywalo mi pieniedzy w dluzszym oresie czasu, kiedy nie dokonuje zadnych operacji...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mbank mbank i jeszcze raz mbank


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam się zastanawiam jak jest z kodami na zagraniczne komorki ? Sprawdź ofertę Multibanku. To ta sama grupa co mbank (wlaściciel BRE Bank) zamias kodów na komorkę mają trochę bardziej siermiężne rozwiązanie - "listy kodów" można wziąść kilka na zapas i spokojniena rok wystarczy. Nawet jeżeli zginą tonie ma problemu - bo nie aktywowane przez wlaściciela nie dzaiałają, poza tym są inne zabezpieczenia.

 

ps. również nie mam (już) nic wspólnego z multi.

mbank tez ma listy kodow


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mBank.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartez

Także jestem zadowolony z usług mBanku (eKonto). Prowadzenie jego nic nie kosztuje, ja natomiast wybrałem dodatkowo ubezpieczenie karty w razie kradzieży, zaginięcia itp. (1,70zł co miesiąc - to niewiele a głowa spokojniesza). Pieniądze bez prowizji można pobierać w bankomatach BZWBK i innych (można poczytać na stronie). Zatem polecam od siebie mBank :-) (również nie mam tam nikogo w rodzinie, nie mam za promowanie profitów i innych takich ;-) ).

P.S. Bodajże po raz trzeci mBank został wybrany najlepszym kontem internetowym w Polsce (niestety nie pamiętam nazwy czasopisma, w której ten ranking przeprowadzono - Wprost? )

 

Pozdrawiam

Bartez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do zgodnie śpiewającego chóru... mBank ma prawie same plusy - tylko jedno ale (chyba, że już coś się zmieniło? ) - nie da się robić przelewów na zagraniczne konta przez internet. W drugą stronę oczywiście nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można robić przelewy zagraniczne. Sam robiłem w euro do Niemiec. No i oczywiście zakupy kartą są bez prowizji.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBank - używam i jestem bardzo zadowolony. Prosta obsługa przez net, kompetencja na infolinii.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bar_open

deutsche bank pbc

 

mam rachunek w mbanku również (od 5 lat), ale nie popieram wczesniejszych zachwytów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czubaka

Może Polbank?

Prowadzenie konta darmowe, karta darmowa, przelewy także darmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD
deutsche bank pbc

 

mam rachunek w mbanku również (od 5 lat), ale nie popieram wczesniejszych zachwytów

 

A jakie widzisz minusy mbanku ?

 

 

Co do Deutsche bank pbc: to chodziło ci zapewnie o konto db Start;

Jest płatne ( b.niewiele ale jest),poza tym jest to konto studenckie, jak skończą sie studia, to "wskoczę" do db Konto a tam muszą być wplywy rzędu 1 tys z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danzig74
ja natomiast wybrałem dodatkowo ubezpieczenie karty w razie kradzieży, zaginięcia itp. (1,70zł co miesiąc - to niewiele a głowa spokojniesza).

Bartez

 

tych 1,7 to szkoda :)

ubezpieczenie jest do 150 euro a co powyzej to juz nie Twoje zmartwienie :lol:

 

a bank to na dobra sprawe wsio ryba - do autoryzacji to wygodny i bezpieczny jest token np w boś

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mBanku operacje nie są bezpłatne, ale za to jak nie korzystasz - nie płacisz nic. W związku z tym myślę, że to dla potrzeb okreslonych przez Ciebie dobra propozycja. Karty kodów jednorazowych wciąż są dostępne...

 

Dużym minusem wciąż (ale myślę, że to się zmieni) jest brak funkcjonalności produktów walutowych i spore koszty z nimi związane (łącznie z większymi niż u konkurencji widełkami kursowymi). Wbrew pozorom może to całkiem sporo kosztować...

 

Osobiście miałem i mam sporo rachunków w różnych bankach internetowych i z obsługą internetową. Godne polecenia są też LUKAS i BZWBK (nie wiem jaką mają ofertę dla Twoich potrzeb, BZWBK ma na przykład karty w walucie), natomiast mniejsze widełki kursowe ma Deutsche Bank PBC.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...do autoryzacji to wygodny i bezpieczny jest token np w boś...

 

 

To prawda, token to bardzo dobra rzecz, ale mysle, ze wszystkie banki wprowadza cos takiego stopniowo. BTW: czy istnieja jakas lepsza, polska nazwa tego ustrojstwa. W Szwecji nazywa sie to to "dosa" i znaczy: doza, dawka, porcja, ew. mala paczuszka- brzmi rownie glupio, jak token IMHO.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Może Polbank?

Prowadzenie konta darmowe, karta darmowa, przelewy także darmowe.

 

Wszystko fajnie tylko nie mniej istotne jest wsparcie techniczne. A na stronie Polbanku widnieje informacja, że na Windows Vista ich konto internetowe nie zadziała :? - kicha. Ja mam konto w banku BPH i na przykład sam musiałem męczyć się z konfiguracją tego na MacBooku, dopiero po drobnej podpowiedzi kolegi z MyApple udało się jakoś przebrnąć problem. Niestety pomocy z banku BPH nie otrzymałem, poinformowano mnie, że oni wspierają tylko Windows :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bar_open

Jeżeli wybierasz się za granice wybierz bank który jest tam znany, a najlepiej ma tam oddziały. A i w sklepie nie będą Ci 5 min ogladac karty z mBnaku przed zaakceptowaniem (czego sam doświadczyłem na własnej skórze).

 

Pomyśl poważnie o Deutsche Bank PBC - konto dla studenta to dobre rozwiązanie. Dobry serwis internetowy - akceptacja przelewów na podstawie karty autoryzacji TAN - cos jak gra w okrety, przy akceptacji przelewu system pyta o pola lażace na przecięciu limi cyfr i liter (karta wielkości karyt kredytowej).

 

W mBanku możesz korzystac z katreczki z kodami (troche niewygodne i mozna posiac) ale teraz mozna w systemie zmienic na hasła przesyłane na komórkę (operator nie jest istotny) - co musze przyznac jest dosyc wygodnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrrr
Jeżeli wybierasz się za granice wybierz bank który jest tam znany, a najlepiej ma tam oddziały. A i w sklepie nie będą Ci 5 min ogladac karty z mBnaku przed zaakceptowaniem (czego sam doświadczyłem na własnej skórze).

 

Bez urazy, ale gdyby mi ktoś zaczął z głupim wyrazem twarzy oglądać kartę w sklepie (obojętne - w Polsce, czy zagranicą), to wydarłbym mu ją, zrypał równo, po czym poszedł do innego sklepu. Bank-Wystawca karty nie ma dla sprzedawcy najmniejszego znaczenia, ważny jest system, w którym wydano kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polbank jest fajny w teorii. W praktyce nic nie działa i nic się nie da załatwić. Uciekłem po 2 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich osobistych doświadczeń:

 

Pod względem obsługi bardzo dobry jest BZWBK (najlepszy z wszystkich, z których korzystam). Oczywiście tak jak wszystkim zdarzają się wpadki, ale podoba mi się, że ludzie tam biorą odpowiedzialność za sprawę nawet jak dzwonisz na infolinię (nie będę się rozpisywał, bo to nie miejsce na reklamy, ale polecam).

 

Z kolei najgorsza obsługa jest w BPH oraz (absolutne dno) w PKO BP. W tym ostatnim mają każdego klienta w ..."głębokim poważaniu" i wcale tego nawet nie próbują ukryć. Omijać z daleka (chociaż sam korzystam, bo mieli najlepsze warunki kredytu :roll: )


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.