Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pakman

Astron

Rekomendowane odpowiedzi

Monaco w kwarcu ;)  To nie możesz mieć chyba lepszego zegarka niż Szef?

przecież już ma, G-Shocka ;D

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo dobre skojarzenie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się motasz. Raz chcesz mieć zegarek jako element wizerunku, później raczej "dla siebie".

Jeśli Twój chlebodawca ma określone wymagania co do wizerunku pracownika, a Ciebie stać na ich spełnienie, to w czym problem? Kupujesz zegarek firmy znanej i uznanej za drogą i prestiżową, i po sprawie. Z tego, co piszesz, od zegarka może zależeć Twoje stanowisko więc moim zdaniem, nie ma się nad czym zastanawiać.

Przy budżecie 7-8 kzł wybór zegarków eleganckich lub elegancko-sportowych masz ogromny. Kupisz fajny zegar, będziesz miał do pracy i do kościoła, szef będzie zadowolony, Ty też. A zegarek dla siebie kupisz z najbliższej premii.

Gdyby w tym budżecie dało się wyrwać Omegę Seamaster...

Albo pojedź po bandzie i kup starą, garniturową Omegę czy innego klasyka. Będzie marka, dusza i zazdrość szefa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja z jednej strony potrzebuje czegoś o dobrym wizerunku lecz będąc osoba inna niż wszyscy u mnie w firmie.. Chcę mieć zegarek który mi pasuje w 100%... Choć znowu jest tak że chce dostać awans i znowu dylemat bo u mnie w firmie jest dość snobistycznie a ja jestem praktyczny i myślę że stanie na sejko A stronie SSE093J1.... Choć omega to dobry model to poprostu niedam za zegarek 20000 bo to już zawiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie trzeba wydawać 20000 zł, żeby cieszyć się fajną Omegą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja aczkolwiek model z chronograf em kosztuje troszkę.... Choć jak napisałem zegarek ma być bardziej dla mnie... Choć wybadawszy troszeczkę temat zegarków to już tissot i lonżin jest prestiżowy.... Ja nadal stawiam na seiko astron bo mi bardzo odpowiada z kilku względów... A największą jest dokładność, zdaje sobie sprawę że zostanę wyklety lecz sądzę że ten Solar jest dokładniejszy od nie jednego automatu.... I ma też duszę....

Dwóch zegarów nie kupię bo wolę jeden dobry niż dwa słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na pewno tu na Forum za Seiko wyklęty nie będziesz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę cały czas poszerzam na temat czasomierzaczy... I uważając do tej pory że tylko szwajcarski zegarek to jest coś godnego uwagi... Zmieniam zdanie iż seiko robi naprawdę dobre zegarki... A stosunek jakości do ceny jest super, to w Polsce jeszcze świadomość o jakości wytwarzanych zegarków jest mała i większość ludzi kupi modowy zegarek niż dobry czasomierz....ja niestety należę do ludzi pokroju.. "nie wiem to się dowiem" więc podoba mi się wiele zegarków wielu firm w każdej znajduje jakiś zegar który mnie powala lecz budżet i wymagania precyzyjne co do dodatkowych funkcji weryfikuje braki w danych mechanizmach lub innych detalach... Dochodzi do tego cena danego modelu... I wkońcu moja subiektywna ocena całości produktu który tak czy tak ma mnie odpowiadać... I mój wzrok kieruje się na markę seiko spowodowane tym że mają dużą gamę zegarków, wzorów, mechanizmów oraz cen od najtańszych do grogich z grupy GS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadomość Twojego szefa ustawi Seiko w jednym szeregu z Casio. I lecisz. 

Coś mi się widzi, że przestałeś szukać zegarka odpowiedniego do wizerunku i rozglądasz się za czymś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakman, osobiście jestem fanem Seiko, ale nie ma gwarancji, ze szef odróżni powiedzmy Grand Seiko od Seiko 5, a to jak widać może być prosta droga do piekła bezrobocia :-) Twój bwana szanuje TAGa, tak? To znajdź z drugiej ręki Aquaracera 41 mm, jakiś skromny, powiedzmy czarno-srebrny albo granatowy. Zapłacisz jakieś 6000, nie więcej, maszyna będzie porządna, a wielki mzimu uzna, że w końcu zrozumiałeś co to prestiż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się wydaje... Koledze, skończy się na tym że wybiorę coś dla siebie.. Coś co odzwierciedla mnie a nie pokazówkę dla mas... W końcu pracuje w tej firmie nie z powodu pięknych oczu i wchodzenia komuś w d...e lecz dla tego że jestem dobry w tym co robię... Coś tam potrafię i ja i mój zespół potrafimy osiągnąć to na czym nam zależy a że idziemy często pod wiatr to tylko daje motywację do osiągania celów pomimo przeciwności oraz uzyskanie dzikiej satysfakcji, inni się już dawno podali i dali za wygraną a my nie walczymy do końca i sądzę że stanie na seiko astron...

Hasło zespołu " jeden za wszystkich wszyscy za jednego" ...

Pytanie co wolicie gołego Mercedesa klasy A czy na maksa wypasionego Forda mustanga oczywiście za te same pieniądze....?

Dla szefa liczy się marka i ile za coś zapłaciłeś.... Taki trochę drewniak choć w tym tygodniu jego kolega z konkurencyjnej firmy na jego oczach zaproponował mi przejście do jego firmy... A dodatkowo w zartachch powiedziałem że jak miałbym przejść to tylko z moim zespołem... A gościu bez mrugnięcia oka się zgodził....

... I...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię że na takiego oszołoma trafiłem lecz są tacy ludzie dla których liczy się tylko pokazówka... Najczęściej z punktu widzenia zachowań społecznych wynika że prawdopodobnie w młodzińczych latach "szef" doświadczył jakieś traumy związanej z statusem społecznym lub przejął zachowania po rodzicach lecz to są tylko przypuszczenia wynikające z moich obserwacji i dodam że to się nadaje do dobrej komedii...

Yoda... Ja bym napisał mistŻunio stylu np: krawat w kratę a koszula w paski.... Ale cóż gościu dorobił się na usługach i handlu sporo pieniędzy... I teraz kto bogatemu zabroni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że problem leży, nomen omen gdzie indziej, ale to wie partner(ka) "Szefa Prestiża" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balansujący... Zgodzę się z Tobą w 100% wygląda na kiepski dowcip lecz niestety ja mam tą opowieść na codzień jak byś poznał gościa to byś padł... Ogólnie zero czego kolwiek ale gość poza kiepskim gustem oraz szpanowaniem ma tzw. Nosa do interesów i wie jak inwestować by zarobić... Coś w stylu tanio kupić drogo sprzedać.... I to co go nakręca to posiadanie i kasa kasa kasa...

Yoda... Napiszę tak, szczerze niech se będzie kim chce czasem mam ubaw z gościa lecz najważniejsze że dobrze płaci... I mogę się tam rozwijać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakman, osobiście bez zegarka nie wychodzę nigdy z domu, to duża przyjemność wybrać coś do założenia danego dnia, ale skoro atmosfera u Ciebie jest tak chora (bo jak to inaczej określić), to może szefowi i innym pozerom pokaż, że jesteś ponad to wszystko i przez jakiś czas pochodź bez zegarka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem twojego spostrzeżenia... Co masz na myśli... Rekompensatę jego "ego"...?

Ja też zawsze zakładam zegarek, gdyż uważam że jest dopełnieniem całości oraz wyraża charakter.. A poza tym poprze gesty werbalne i nie werbalne moż ocenić daną osobę z pktu przychologicznego i przypisać jej cech danej osobowości... Co przydaje się w negocjacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym poprze gesty werbalne i nie werbalne moż ocenić daną osobę z pktu przychologicznego i przypisać jej cech danej osobowości... Co przydaje się w negocjacjach.

 

A to Interesujące, z jakiegoś szkolenia? Możesz to rozwinąć?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo mi mówić, bo mnie tam nie ma, ale moja natura prowokatora, aż się wyrywa żeby przez jakiś czas wręcz "poczelendżować" otoczenie poglądem czy w obecnych czasach w ogóle warto inwestować w zegarki skoro wskazanie czasu mamy w telefonie, komputerze, na ekspresie do kawy w biurze, na kopiarce/drukarce itp. :-) 

Nie wiem czy znasz książki o Panu Samochodziku, który jeździł niepozornym samochodem (samochodzikiem), a w razie potrzeby jego auto zmieniało się w monstera na drodze. Taka druga natura ujawniana w najmniej oczekiwanym momencie, pod Twoją własną kontrolą.

Ale powtarzam, łatwo mi tak doradzać, bo mnie tam nie ma. A jeśli już mówimy o szefach i ich zegarkach, to mój, mając ich imponującą kolekcję, cieszy się jak dziecko tak samo unikalnym Bell & Rossem czy vintage'owym Breitlingiem, jak i ciekawą "piątką" Seiko.

Tu koniec, bo to forum zegarkowe, a nie psychologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nadal pokutuje zwyczaj że szef /menager/kierownik/przełożony otacza się lizusami bo najczęściej oni chcą utrzymać się przy tzw. Korycie i boją się skrytykował lub postawić się bosowi.. Ja wychodzę z założenia że tylko mądry przełożony otacza się ludzmi o kreatywnych umysłach umiejacych wyrazić swoje zdanie pomimo sprzecznego zdania względem swojego przełożonego... Konstruktywna krytyka a nie przytakiwanie...

Racja forum zegarków... coś tam się zdarzyło jakieś kursy o perswazji technika negocjacji... Itp itd.

Zegarek czy drogi czy tani musi cieszyć właściciela i musi mieć to coś. Gdy zakładasz go na nadgarstek i spoglądając na cyferblat ma sprawiać przyjemność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nadal pokutuje zwyczaj że szef /menager/kierownik/przełożony otacza się lizusami bo najczęściej oni chcą utrzymać się przy tzw. Korycie i boją się skrytykował lub postawić się bosowi.. Ja wychodzę z założenia że tylko mądry przełożony otacza się ludzmi o kreatywnych umysłach umiejacych wyrazić swoje zdanie pomimo sprzecznego zdania względem swojego przełożonego... Konstruktywna krytyka a nie przytakiwanie...

Racja forum zegarków... coś tam się zdarzyło jakieś kursy o perswazji technika negocjacji... Itp itd.

 

Tak czy inaczej, z szefem w tle czy bez, sama przyjemność powiększyć kolekcję :-)

Nie każdy lubi antyki, ale jeśli chcesz mieć coś innego, popatrz z ciekawości na zegarki z kategorii vintage.

No i pochwal się oczywiście jak coś upolujesz ciekawego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, jak już coś upoluje to dam znać... Na obecną chwilę jestem w trakcie poszukiwań... Choć mój wzrok tak jak już napisałem kieruje na seiko astrona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, jak już coś upoluje to dam znać... Na obecną chwilę jestem w trakcie poszukiwań... Choć mój wzrok tak jak już napisałem kieruje na seiko astrona...

 

Fakt, tematem przewodnim był Astron :-)

Mój jest z tej samej rodziny, tylko inne barwy: 

JFsUUV0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.