Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Walter_87

Identyfikacja zegarka z filmu

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci, że śledzę temat na wszelkich aukcjach itp. i na razie nic. To może być każdy zegarek, bo takie koperty były bardzo popularne. Uwierz mi, że widziałem Longinesy, Omegi, Poljoty i całą masę innych, mniej lub bardziej znanych firm, łudząco podobnych z twarzy, tylko napisy jakoś niepasujące. Biorąc pod uwagę, że chociażby taka Omega robiła masę zegarków w jakichś niskich nakładach i teraz drugiego takiego znaleźć nie można latami, to może się okazać, że zagadka rozwikła się dopiero za kilka miesięcy lub lat. 

 

Uparty jestem, mam zdjęcie na pulpicie i cierpliwie czekam, aż coś się pojawi. Ty ze swej strony możesz szukać lepszego zdjęcia tej francy, może bez znaku wodnego akurat na zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Przeczytałem, ze Zbyszek Cybulski bardzo nie lubił zegarków i ich na co dzień nie nosił.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też gdzieś to znalazłem, ale to chyba jakaś baba napisała, a babom nie można ufać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe - czytam trzecią książkę o Nim ("Podwójne salto") i nie natrafiłem na tę informację.
Myślałem, że wręcz przeciwnie, bo bardzo często widziałem go w filmach i na zdjęciach właśnie z poszukiwanym przez nas zegarkiem.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, wspominałem o Omedze. Chociażby taka podpada:

 

post-106813-0-27919500-1558378003_thumb.jpg

 

Moim zdaniem to jeszcze nie to, ale bardzo podobna. Takich zegarków było tak wiele, a zdjęcia są tak niedokładne, że głowa boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat...przejrzałem ponad 2000 zdjęć :blink: w większości są dobre zbliżenia na prawą rękę  ;)

Ale wyciąłem kilka ciekawych...wynika z tego, że Cybulski nosił kilka zegarków:

"Do widzenia do jutra"

post-87540-0-08254600-1558384213_thumb.pngpost-87540-0-21916200-1558384234_thumb.pngpost-87540-0-44935600-1558384245.png

"Jutro Meksyk" - to ten co znalazł kolega renqien

post-87540-0-61668700-1558384278.png

"Zaczarowany rower"

post-87540-0-48186900-1558384335.png

I jeszcze takie prywatne znalazłem:

post-87540-0-45163100-1558384369.png

 

Mam nadzieję, że choć trochę to pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Zaczarowany rower"

 

 

Czy na pewno chodziło Ci o "Zaczarowany rower"? A nie o nowelę kolarską z "Trzech startów"? Bo to w tym drugim filmie grał Cybulski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Filmotece podpisano "Zaczarowany rower". Poniżej całe zdjęcie:

post-87540-0-81192100-1558419243_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie kiedyś ta dolna sekunda z "do widzenia" zainteresowała, ale to jakaś pasówka, więc nie do namierzenia. Szkoda, bo bardzo lubię ten film.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Filmotece podpisano "Zaczarowany rower". Poniżej całe zdjęcie:

 

 

Dzięki - rzeczywiście, ciekawe. Na pewno nie jest to kadr z filmu, lecz pewnie zdjęcie z kompletowania obsady. W bardzo podobnym kostiumie zagrał w "Trzech startach", a oba filmy powstały mniej więcej w tym samym czasie. Albo więc Cybulski był brany pod uwagę przy realizacji "Zaczarowanego roweru", albo zdjęcie jest mylnie podpisane i dotyczy "Trzech startów" (ale raczej nie - dokumentację fotograficzną robili inni autorzy), albo przegapiłem Cybulskiego w peletonie w "Zaczarowanym rowerze".  ;) Ale raczej to pierwsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzając nieco temat wrzucę kolejne zdjęcie z poszukiwanym zegarkiem :)

 

P.S. Kadr z filmu "Zbrodniarz i panna" (1963).

post-35535-0-16502100-1581026754_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film bardzo lubię, ale marki zegarka nie jestem w stanie zidentyfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film bardzo klimatyczny, zwłaszcza gdy akcja przenosi się do Zdrojów :)

 

Co do zegarka - ciągle chodzą mi po głowie różne modele Certin, np. Blue Ribbon. Zauważyć należy, iż poszukiwany zegarek ma proste długie uszy (na tyle długie, że pomiędzy kopertą a paskiem jest szczelina). Znalazłem coś podobnego.

 

Aha, z faktu, iż Zbigniew Cybulski raczej nie przywiązywał wagi do luksusu (no, może poza białym Volvo P1800 i ukochanym płaszczem Burberry), nosił obrączkę wykonaną ze srebra można wysnuć domysł, że zegarek również był w kolorze srebrnym (stalowy, chromowany). To zawężałoby nam nieco pole poszukiwań.

 

post-35535-0-97880100-1581117362_thumb.jpg

post-35535-0-53904900-1581117398_thumb.jpg

post-35535-0-40704900-1581117696.png

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy byłby ktoś w stanie rozpoznać ten zegarek? Kadr pochodzi z siódmego odcinka serialu "Przygody psa Cywila" a nosi go saper detonujący na poligonie ładunek wybuchowy.

 

 

Screenshot_20210912-104908_YouTube.jpg

20210912_105825.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rusek z pomazaną w wojsku tarczą. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.