Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Oled

Zegary rosyjskich mistrzów

Rekomendowane odpowiedzi

O ten jest super :)

Co pokazuje ?   Godziny , minuty , sekundy i ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się tego dowiedzieć, ponieważ księgi rachunkowe nie zostały napisane lub zachowane.

Ale niektórzy rzemieślnicy ponumerowali swoje zegary. Lilpop ma numer 15, a warsztat tego rosyjskiego mistrza dokonał ponad 500 mechanizmów na kilka lat (1859-61). 200-300 dużych zegarów ściennych rocznie - to jest wydajność jednego warsztatu, a było ich wiele.

Zaraz, zaraz, dlaczego uważasz, że Lilipop był rosyjskim "mistrzem"? To była polska rodzina, tylko mieszkająca pod rosyjskim zaborem... Rozumiem, że zdajesz sobie sprawę, jak bogaty park maszynowy musiała mieć wytwórnia takich mechanizmów... Czy w Rosji w połowie XIX wieku takie obrabiarki były dostępne? Ten mechanizm, który pokazujesz powyżej, ten sprężynowy, wygląda na francuski, ten poniżej, angielski...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleg nie pisał o Lilpopie, po dziadku Austriaku, tylko o producencie zegara przedstawionego na zdjęciach. Tak sądzę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś to można mówić tylko o korzeniach austriackich (pochodzili z GRAZu) rodu Lilpopów którzy osiedlili się w Polsce w XVIII wieku w Warszawie. O Rosyjskich , ani korzeniach ani obywatelstwie mowy być nie może. 

Zbieżność nazwisk? ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkręty są wspólną cechą dobrej jakości zegarów, nie są one charakterystyczne dla konkretnego kraju produkcji.

 

 

Czy chodzi o wkręty  skręcające  płyty ?

Jeżeli tak  to dosyć dziwny wniosek   ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lilpop jest polskim zegarmistrzem. Nie powiedziałem, że jest etnicznie rosyjskim ;)

 

Urządzenie służyło zarówno do produkcji, jak i naprawy zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled, o jakim urządzeniu piszesz?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O urządzeniach zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich? Obrabiarki do produkcji są inne niż narzędzia do naprawy zegarów...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich? Obrabiarki do produkcji są inne niż narzędzia do naprawy zegarów...

Myślę , że może on , źle przetłumaczył . Bo pisze o zegarmistrzach i pokazuje zegary , a tu nagle wyskakuje jakieś urządzenie i które do czegoś służyło .

Pewnie miało być ... że mechanizmy produkował jak i naprawiał ,, 

Ps.

    przepraszam , że wtrącam się z taką uwagą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się te zegary bardzo podobają, ale zdaje sobie sprawę z tego, że sobie takiego sobie nie kupię, bo i jak? Na naszym rynku nie występują... Kiedyś, gdy jeszcze istniało rosyjskie allegro, śledziłem dwa takie zegary, ale kosztowały jakieś kosmiczne sumy. 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że może on , źle przetłumaczył . Bo pisze o zegarmistrzach i pokazuje zegary , a tu nagle wyskakuje jakieś urządzenie i które do czegoś służyło .

Pewnie miało być ... że mechanizmy produkował jak i naprawiał ,, 

Ps.

    przepraszam , że wtrącam się z taką uwagą .

 

Tak, dziękuję, tylko złe słowo. Miałem na myśli instrumenty.

Mnie się te zegary bardzo podobają, ale zdaje sobie sprawę z tego, że sobie takiego sobie nie kupię, bo i jak? Na naszym rynku nie występują... Kiedyś, gdy jeszcze istniało rosyjskie allegro, śledziłem dwa takie zegary, ale kosztowały jakieś kosmiczne sumy. 

 

Takie zegary kosztują nie więcej niż biedermeierskie wiedeńskie zegary. Ale stworzyłem wątek nie po to, by się chwalić, ale aby zdobyć wiedzę. Jeśli ktoś ma takie zegary w posiadaniu, daj mi znać. Mam nadzieję, że właściciel zegara z Mołdawii zostanie znaleziony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziękuję, tylko złe słowo. Miałem na myśli instrumenty.

 

 Jeśli ktoś ma takie zegary w posiadaniu, daj mi znać. Mam nadzieję, że właściciel zegara z Mołdawii zostanie znaleziony.

Jutro skontaktuję się telefonicznie z naszym Kolegą Tomkiem który ma zegar stojący (o którym pisał Piotr) wyprodukowany w okresie carskiej Rosji i poproszę Go o to żeby skontaktował się z Tobą na PW. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.