Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szuwi

Nastepca PAM'a 000

PAM vs Rolex vs JLC  

35 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu rozważam zmianę Pam'a 0000. Rozważam Rolexa Ex1, JLC Polaris i PAM'a 1392. 

 

Moje wymagania i oczekiwania:

- będzie noszony w zasadzie wyłącznie na nato, 

- 38-42 mm

- WR min 10ATM

- luma

- automat

- data będzie plusem

 

Edit: JLC i PAM Wszystkie fajnie siedzą na mojej ręce, Ex1 jeszcze nie mierzyłem.

 

Waszym zdaniem, który z powyższych będzie najlepszym wyborem EDC? Ze dwa lata temu zapewniałbym, że to zegarek z dożywociem, ale już wiem, że takie założenie jest błędem, ale planuję, że zegarek zostanie ze mną kilka lat. :-) 

 

Edit - Zdjęcia poglądowe (z netu): 

 

 

 

 

post-47341-0-77665300-1559899657_thumb.jpg

post-47341-0-61209500-1559899666_thumb.jpg

post-47341-0-38321500-1559899676_thumb.jpg

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki to trzy różne światy. Warto nadać wagi wymaganiom i oczekiwaniom. Inaczej każdy z nich to świetny EDC. Po takiej kalkulacji wyłoni się zwycięzca. Takie działanie będzie rozsądne i dokładne i można je o kant d..y potłuc, gdyż zegarki za 20-30k to się kupuję bardziej sercem niż rozumem  :D

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co przedstawiłeś:

1) ten rolex zupełnie do mnie nie gada (bardzie EXII polar?)

2) jlc- nie wygląda na edc  ; zbyt elegancki

3) pam- za dużo ma na pama na swojej tarczy; nie zastanawiałeś się na czymś z kolekcji RADomira?

 

Także pomogłem: żaden z powyższych  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co przedstawiłeś:

1) ten rolex zupełnie do mnie nie gada (bardzie EXII polar?)

2) jlc- nie wygląda na edc ; zbyt elegancki

3) pam- za dużo ma na pama na swojej tarczy; nie zastanawiałeś się na czymś z kolekcji RADomira?

 

Także pomogłem: żaden z powyższych :D

Ex II do mnie nie gada - chcę gładką lunetę, bez bezela z oznaczeniami. JLC jest fajny i go nie wykluczam. Jezeli pam, to dla mnie tylko z crownguard'em, bo radki mi się nie podobają :-/ Zresztą z pama rozważam tylko 1392.

 

Dziękuję za uwagi. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos poszedł na PAMa zdecydowanie wyróżnia się z całej trójki a niebieska mała sekunda robi mega robotę!

 

P.S. Rolek fatalny, próbowałem go wiele razy polubić ale po prostu się nie da...  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos poszedł na PAMa zdecydowanie wyróżnia się z całej trójki a niebieska mała sekunda robi mega robotę!

 

P.S. Rolek fatalny, próbowałem go wiele razy polubić ale po prostu się nie da... :blink:

Dzięki :)

Ja bym wolał, zeby sekundnik był w kolorze pozostałych wskazówek (jak w grubaśnym 392), ale niebieski mi nie przeszkadza. Rolka nie mierzyłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ex będzie najlepiej leżał i najwygodniej nosił, świetnie gra z nato. Poza lunetą która łapie szybko rysy to zegar bez wad no i dyskretny jak na Rolka. Jak go kupisz to nie ma efektu wow ale z każdym dniem docenia się jego prostotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Explorera - zupełnie jak Moon - nie robi mu różnicy bransa, NATO, pasek...

Świetny rozmiar i profil - będzie leżał jak przyklejony, doskonała czytelność w dzień i w nocy - ładna i efektywna luma, co najmniej 10 lat niezawodności.

I choć ma wszystkie zalety Rolexa nie wygląda na Rolexa ;-)

No i to zegarek Rogera Smitha a najwybitniejszy uczeń Danielsa musi znać się na zegarkach

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś kiedyś że chcesz zamienić PAMa ze względu na brak daty? Jeżeli tak to czemu 2/3 proponowane modele tej daty nie mają?  ;)​ 

 

Bo bez daty są ładniejsze?

 Dostał od żony to jakie ma wyjście?  :lol:

Szacunek do Rolexa odziedziczył po Danielsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś udało mi się samego siebie przekonać, że przeżyję bez daty, jeżeli pozostałe warunki będą spełnione ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nosze 000 na dwuczęsciowym nato i mi pasuje. 300m mam, choć inną ref (kwarcowego), i generalnie służy do zadań specjalnych - jazda na rowerze, zamki z piasku z synem, itp. 36mm mierzyłem DJ i dla mnie jest za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dj41 nie da sie nosić na nato, a dj2 nie podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Z tej trójki to JLC, ale gdy przeczytałem, że będzie głównie na nato to automatycznie nasunął mi się IWC Mark XVIII "Tribute to Mark XI"

 

iwc-pilots-watch-mark-xviii-W327007-11.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem iwc mark xviii i mi nie siadł. Rozważałem jeszcze nowego Spitfire (z inhousem), ale nie podoba mi sie rózny kolor lumy na tarczy i na wskazówkach.wybieram tylko ze wskazanych trzech. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ja oddaje głos na Explorera. Dla mniej jeden z niewielu perfekcyjnych zegarków. Data mi nie jest konieczna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robertowi dzisiaj mierzyłem Ex1. Fajny zegar i dobrze leży na ręce, więc zdecydowanie "it's in the game" :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po twojej ostatniej przymiarce, jeżeli obędziesz się bez daty to zdecydowanie Rolex!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się obędę bez daty, to rolex musi przebić moje 000, co nie jest (w moim przypadku) proste. Pomimo mechanizmu. :)

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym został przy 000. Żaden z konkurentów nie jest w niczym od niego lepszy.

 

 

Jeśli chcesz zmienić dla samej zmiany, to JLC.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym został przy 000.

 

 

.

I tak właśnie postanowiłem, przynajmniej na jakiś czas. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król jest jeden :-))))

Bardzo dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na ten moment zamówiłem nowe nato do 000, więc ewentualne plany zmiany edc podejmę po wakacjach. Na 100% rezygnuję z JLC i raczej z PAM'a, tym samym na polubitwy pozostaje tylko Ex1.

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.