Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sanik

Zegarek na wakacjach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubex

Dałbym inne fotki, ale mają za duży rozmiar i nie przechodzą. A zmniejszyć plik w telefonie nie umiem. Ale do rzeczy ... zamek pobudowali Krzyżacy na wzniesieniu górującym nad okolicą. Tak że w pewnej odległości wymaganej dla skadrowania jesteś poniżej poziomu fundamentów - co czujnie zauważyłeś :)

W ciekawy sposób znalazłem to miejsce. W sklepie z pamiątkami w NGI była ekspozycja obrazów miejscowego artysty. Jeden obraz z budowlą na wzgórzu na tle jesiennego nieba zabarwionego zachodzącym słońcem szczególnie mi się spodobał. Ale jego cena już mniej. Ale co jakiś czas zachodziłem do sklepu i kontemplowałem ten obraz i inne też. Na odwrocie chyba było wskazane miejsce położenia namalowanego obiektu. Jeden obraz nawet kupiłem drogą wymiany pieniężno - towarowej żonie na urodziny. Aż w końcu malarz umarł i wdowa zabrała niesprzedaną kolekcję do domu. Poprosiłem wdowę majlowo (jakoś udało mi się zdobyć adres) o zdjęcia obrazu i na ich podstawie córka zrobiła mi kopię, bo się amatorsko para malowaniem. I chyba dobrze jej idzie, bo nawet jeden z obrazów jej już ukradziono. :D

Coś mnie ciągnie do tego miejsca, bo jest bardzo malowniczo położone i jak wspomniałem, otacza je jakaś taka atmosfera ... trudno to określić. Tak że jadąc z Kętrzyna do Mrągowa trzeba mniej więcej w połowie drogi odbić ze dwa km w bok i mamy ucztę dla oczu i dla ducha :)

Ładnie to wyjaśniłeś. Pewnie wiele jest takich miejsc, o których nikt nie wie, a warto byłoby się tam udać i cieszyć oko. Kiedyś, gdy byłem młody, bardzo lubiłem jeździć na mazury. Teraz, cóż, pozostały nam (mnie i żone) miejskie spacerki. Nie mam czasu na podróże po Polsce. A w wakacje zawsze wyjeżdżamy gdzieś do dużego miasta za granicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolica jest upstrzona krzyżackimi budowlami, jako że podobno budowano je w takich odległościach i konfiguracjach, żeby możliwy był kontakt wzrokowy i sygnalizacja (dymna jak u Indian ?).

Niestety, nie wszystkie ostały się do dzisiaj. Niektóre skomercjalizowano, jak w Rynie czy Giżycku.

Zamki (Krzyżackie) budowano w odległości maksymalnie jednego dnia marszu od siebie , reguła zakonu zabraniała braciom (podczas pokoju) spanie poza terenem zamku należącego do zakonu

(jak dobrze pamiętam)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy się dowiaduję, dotyczy tego zamku koło Giżycka. W jakiej to miejscowość ? Jeszcze mnie na Warmii i Mazurach w tym roku nie było;)

 

Poza tym ciekawa historia... od obrazu do zamku:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy się dowiaduję, dotyczy tego zamku koło Giżycka. W jakiej to miejscowość ? Jeszcze mnie na Warmii i Mazurach w tym roku nie było;)

 

Poza tym ciekawa historia... od obrazu do zamku:)

To zamek w Bezławkach. Ok. 2 km od drogi Kętrzyn - Mrągowo.

Zaraz obok masz Świętą Lipkę - sanktuarium. Tak że moim zdaniem warto pozwiedzać. Obok Kętrzyn, też z zamkiem, przyćmionym ponurym "zabytkiem" Wolfschanze. A dalej to Mamerki i siedziba dowództwa Wehrmachtu (Oberkommando der Heeres). I Kanał Mazurski z ciekawymi budowlami hydrotechnicznymi (Leśniewo, Guja i nie tylko).

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza zamkiem wszędzie byłem:) jakoś nie było okazji, albo wilczy szaniec ćmi te inne zabytki tej okolicy;)

Tak czy siak dziękuję bardzo za informację. Postaram się być i tam przy najbliższej okazji:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej koncentracji to pewnie GS wyjdzie, hi, hi :P:lol:

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Pałac Sanssouci w Poczdamie pod Berlinem - zegar rozmyty, bo cóż by było widać?

I jeszcze ciekawostka z muzeum designu - myślałem, że Porsche Design to zegarki i inne gadżety, a tu wiertarka :wacko: W sumie i tu i tu tryby...

 

post-102568-0-17849000-1565982133_thumb.jpg

post-102568-0-25062200-1565982298_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach deszczowych wreszcie w ruchu...

 

Bieszczady, Połonina Caryńska:)

 

Foto z trasy:)

 

post-5058-0-61692400-1565982320_thumb.jpg


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-109557-0-57208300-1565982464_thumb.jpg

Po kilku dniach deszczowych wreszcie w ruchu...

Bieszczady, Połonina Caryńska:)

Foto z trasy:)

Tu też Carynska :)

post-109557-0-20716700-1565982565.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Musieliśmy się zatem minąć;)

 

Dziś już tylko pozostały wspomnienia i zdjęcia:) Powrót z takich miejsc zawsze boli:(


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bazę" miałem w Ustrzykach :)

I masz rację, miejsca wyjątkowo urokliwe..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po wakacjach:( ...

 

tegorocznych;)

 

post-5058-0-94991300-1566162741_thumb.jpg


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Berlin. Bez podtekstów ;)

 

post-102568-0-49056900-1566237450_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny miłośnik zegarków.

I już po urlopie wracamy do szarej rzeczywistości.

Uważaj mi takie ptaszysko g shocka pokiereszowalo :)

post-61757-0-21139900-1566283740_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie da rady a ptak da... szkoda. A co dokładnie uszkodził ten ptak? Czy tylko porysował?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokiereszowal pasek i bezel... paskudna głęboka rysa o ale po to są g shocki... Ilekroć patrzę na te rysy pojawia się wspomnienie tej papugi i banan na twarzy.... Bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zatem powtórzyć spotkanie z papugą;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie a i tak w przyszłym roku zmieniam bezel i pasek bo żółty szybko się brudzi a i zmęczenie widać.... ale zmiana też na żółty komplecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze mną na wakacje wybrał się, jako pierwszy, taki stary Tudor

e9e5a780e4f0d36fc5704a72ced4ca22.jpg

Edytowane przez Jan M. Krawczyk

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.