Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

Teraz się okaże który „słismejd” jest z Chin ;-)

Zapewne każdy producent jakieś elementy wytwarza w Chinach. Pytanie jak ich dużo i ile ma zapasów.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Oj mają, ja akurat z Chinami bardzo dużo pracuję. Tak w dużym skrócie.

Po przerwie na chiński nowy rok, kiedy fabryki i firmy są zamknięte przez około 2 tygodnie, wszystko miało ruszyć 3.02. Rząd wydał zakaz podróżowania i otwierania fabryk do 10.02.

10.02 otworzyły się tylko niektóre fabryki, które rząd "zaudytował", reszta (przynajmniej na teraz) ma pozwolenie na otwarcie dopiero 17.02. No ale oczywiście byłoby za kolorowo jak by 17.02 odpalili. Większość ludzi w Chinach z okazji nowego roku podróżuje do rodziny, bo jest to dla nich najdłuższa przerwa od pracy w roku (u nich urlopy funkcjonują zupełnie inaczej). Ci ludzie, będą mogli zacząć wracać do miast gdzie pracują własnie od 17.02. No i teraz myk jest taki, żeby się upewnić, że są zdrowi, to po powrocie do swoich domów w miastach gdzie pracują, muszą w nich siedzieć przez 14 dni, co de facto sprawia, że większość fabryk w Chinach będzie ruszać 1/2 tydzień Marca, czyli ponad miesiąc później niż planowano. Dodatkowo, większość dostawców, z którymi współpracuje, przyznaje, że jak na początku Marca, będą mieli więcej niż 60% pracowników do dyspozycji to będzie bajka, raczej spodziewają się sporych braków. Dodatkowo, to jest "best case scenario" na teraz, nie do końca wiadomo, czy nie będą tego przedłużać dalej.

Teraz sobie spróbujcie uzmysłowić efekt, jak taka gospodarka zamiast stawać na 2 tygodnie, na które cały świat jest przygotowany, zatrzymuje się na 6-7. Już szacują, że PKB Chin będzie 1,5-2% niższe niż planowane. Odbić, odbije się na nas na pewno, nie tylko na zegarkach. Kwestia jaka to będzie skala i w jakich dziedzinach. Smartfonów już zaczyna brakować :P Tak jak pisze Pablo, producenci w Europie też będą mieli problemy przez brak komponentów. Choćby lwia część producentów uszczelek w Europie, swój materiał do oringów kupuje/produkuje w Chinach, nie sądzę żeby nawet najwięksi producenci zegarków bawili się w robienie swoich uszczelek :) A takich komponentów pewnie by się sporo zebrało.

EDIT:

Tak z ciekawostek, wczoraj akurat miałem spotkanie z przedstawicielem firmy, produkującej Oringi czy inne uszczelki. Jednym z ich klientów jest Audemars :)

U mnie to samo- mam grubsze przetargi i wszędzie powołujemy się na "siłę wyższą"- nikt niczego nie chce potwierdzać- mówią, że może 2 marca wrócą do pracy. Nawet zabukować transportów nie jesteśmy w stanie- bo jednak ogromna część towaru latała pod pasażerami- a loty do europy wypadły niemal wszystkie. Naprawdę mam wrażenie, że wszędzie bal jak na Titanicu. Ale to j*bnie, nie ma innego wyjścia. 

W moim korpo większość Chińczyków pracuje obecnie zdalnie, tylko mała liczba siedzi w biurach/magazynach. Zobaczymy co będzie dalej. U nas sporo komponentów płynie na statkach, więc pod tym względem jeszcze tragicznie nie będzie przez chwilę. Ale nie ma co ukrywać wszystkich zaboli ten wirus.

Ciekawe czy Rolex ściąga coś z Chin. Chwalą się przecież, że wszystkie części do zegarków produkują we własnych fabrykach w Szwajcarii. No może surowce ściągają z Chin. A w ogóle tydzień temu kupiłem niebieskiego DJ 41 w stali na jubilee od ręki w Poznaniu dlatego że ktoś nie odebrał:)

[quote name="Gumis1979" post="2709702"

'A w ogóle tydzień temu kupiłem niebieskiego DJ 41 w stali na jubilee od ręki w Poznaniu dlatego że ktoś nie odebrał:)'

Prosimy o zdjęcia :-)

BTW - ktos cos ostatnio odbieral w kolejce? Mozecie sie Chlopaki podzielic rzeczywistym okresem czekania na konkretny model?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W Galmoku jest DJ41 blue gładki bezel oyster, leży sobie w gablotce

Wystawili też ExII czarnego

Edited by Boogie

Czyli jednak ktoś rezerwacji na exii nie odebrał a czekali od grudnia..

Dzięki. Chodzi mi po głowie ten model, jest mało Rolexowy, niezbyt ładny i doskonale nada się do tyrania jako toolwatch.

Co-Axial

A DJ za ile ?

Czy na Explorera I też się aktualnie czeka/zapisuje? Czy można go gdzieś w Polsce dostać od ręki?

Czy na Explorera I też się aktualnie czeka/zapisuje? Czy można go gdzieś w Polsce dostać od ręki?

Tak. Na zapisy, ale stosunkowo krótki czas oczekiwania.

Tak. Na zapisy, ale stosunkowo krótki czas oczekiwania.

Około 2 miesiące czekania.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Guest Paragraf22

Dawno na stronę Rolexa nie zaglądałem ale po styczniowych podwyżkach miałem wrażenie, że od tego roku nie nakładają już na nas kary za prowincjonalność, tj. ceny zegarków w Polsce nie są wyższe o 200 euro od tych obowiązujących w starej Europie.

Guest Paragraf22

A Polska to nowa Europa?

Zdziwiony ?

Edycja:

Regulamin forum zabrania rozmów o polityce, przy wykładni rozszerzającej to o geopolityce też.

Edited by Paragraf22

Skoro tak mówi regulamin to ok, nie kontynuuje, aczkolwiek mam inne zdanie. Oczywiście pozdrawiam :)

Weź cenę ze strony Rolexa w EUR i przemnóż przez 4,7

Chodzi mi o cenę realną, chyba, że to będzie 35720 zł?

Z data kosztuje 39 a bez daty zazwyczaj kosztowal ze 3 tys mniej, wiec 35-36 jest realne, tylko czas oczekiwania beznadziejny...

Na bazarku masz jednego i mysle, ze lepiej bedzie kupic teraz i sie cieszyc, niz czekac 12 miesiecy ;)