Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

to jest strona o tym ile się powinno zarabiać czy o problemach chcących kupić Rolexa?

Jakby na to popatrzeć z pewnej strony to o tym i o tym.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Jakby na to popatrzeć z pewnej strony to o tym i o tym.

W sedno...

 

A także: ile się powinno zarabiać, żeby kupić Rolexa  :)

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie zasadniczym - macie jakies informacje jak radzi sobie obecnie nasz importer? Czy niektore salony (dostepne “z ulicy”) sa otwarte? Czy otrzymujecie telefony w zakresie realizacji zamowien?

 

Zagraniczne fora rolexowe dostarczaja wielu przykladow dostaw stalowych modeli w ostatnim tygodniu - w tym czesto Hulkow (przyklady glownie z US of A). Wzbudzajac rzecz jasna mase spekulacji czy ADs uplynnili zawartosc swoich sejfow przed lockdown’em, czy tez byly to ostatnie shipmenty z SUI przed zamknieciem fabryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salon w Warszawie jest otwarty.

Nagłej lub zwiększonej dostępności brak. Wszystko "po staremu".


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory - P3K?

 

Tak


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis również czynny.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O którym salonie mówicie(pl konstytucji)?

Sorry już wiem P3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Polityką "Rynek dóbr luksusowych jest dziś uzależniony od Chińczyków i turystów......Na Chiny przypada 40% skupiającej głownie marki zegarkowe grupy Richemont" .

Biorąc pod uwagę to co się zdarzyło (i ciągle trwa) w Chinach, gospodarce i turystyce to wnioski nasuwają się same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

No jak ktoś ma wątpliwości jeszcze, czy rynek dóbr luksusowych się nie załamie to pogadamy za dwa miesiące. ;) Ale to, że popularne modele wrócą do salonów to tylko na plus. Spekulanci zostaną na lodzie, też plus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mogą mieć kolejkowicze jak przyjdzie na nich czas bo będą musieli podjąć decyzję brać czy nie brać - oto jest pytanie. Szkoda by jednak było gdyby te luksusowe firmy nie przetrwały. Bez nich świat byłby nudny.

Edytowane przez deviles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamawiali dla siebie, to brac. Poza tym moze powroca rabaty dla stalych klientow i mozliwosc wykorzystywania punktow z karty.... ech - marzenie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Dokładnie. Jak ktoś czekał na Hulka czy Daytone, nie ma problemów finansowych do dlaczego miałby nie wziąć po cenie jak na metce? Akurat o ceny Rolków nie ma co się imo martwić. Już przecież wstrzymali produkcję, a zasoby gotówkowe mają duże. Ale nawet najwięksi muszą w końcu produkować i zarabiać, więc jestem przekonany, że będzie łatwiej o poszukiwane modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, na rabaty nie liczylbym. Jak juz to po prostu skroca sie kolejki. A to juz cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex ma solidne zaplecze. Np do końca postoju będzie płacił pracownikom 100% co nie musi być standardem w branży. Ale wiele zależy od tego ile będzie trwał obecny paraliż produkcyjny.

Ciekaw jestem popytu po ustaniu obecnego okresu bezwładności. Pytanie jest jedno: jak głęboko spadnie sprzedaż.

Trzeba też pamiętać że Polska nie jest istotnym rynkiem dla producentów drogich zegarków. W takiej sytuacji zakupy zagraniczne mogą być korzystniejsze. Nie sądze aby w PL sytuacja się znacząco zmieniła w przypadku Rolexa.

Z pewnością Rolex i Patek najmniej odczują też recesje. Ale każdy producent i AD cofnie się z wynikami o kilka lat do tylu.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem zakupy zagraniczne zegarków Rolex mogą być korzystniejsze?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu pytałem u Kruka ile zmienił się czas oczekiwania na Oyster perpetual, którego zakup rozważałem, i o ile jeszcze tydzień temu ten czas wynosił od 6-10 tygodni, teraz jest od 3 do 6 miesięcy, przy założeniu, że sytuacja z koronawirusem uspokoi się w ciągu najbliższych tygodni. Nie wspomnę, że przez tydzień z hakiem cena z 23.000 zł, zmieniła się na ponad 25.000 zł. Taka informacja od przedstawiciela Kruk-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu pytałem u Kruka ile zmienił się czas oczekiwania na Oyster perpetual, którego zakup rozważałem, i o ile jeszcze tydzień temu ten czas wynosił od 6-10 tygodni, teraz jest od 3 do 6 miesięcy, przy założeniu, że sytuacja z koronawirusem uspokoi się w ciągu najbliższych tygodni. Nie wspomnę, że przez tydzień z hakiem cena z 23.000 zł, zmieniła się na ponad 25.000 zł. Taka informacja od przedstawiciela Kruk-a.

OP 39 w kolorze białym czy dark rhodium są obecnie dostępne w naszych AD. Co do wzrostu cen...to wynik wzrostu kursów przypuszczam , od razu zastosowali dla tych kupionych jeszcze po starym. Ale temat rabatów się otworzył na to co leży ;-) wiec pewnie finalna cena będzie stara. Ciekawe jak nowe dostawy przyjdą ...

Pod jakim względem zakupy zagraniczne zegarków Rolex mogą być korzystniejsze?

Obserwując rynek od 5 lat zauważyłem fazy w których w zależności od kursów opłacało się kupować w Stanach bądź na zachodzie czy w Polsce. Ostatnie 2 lata były polskie...W tym roku mam wątpliwości.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych kalkulacjach nie uwzględniacie sytuacji Kruka. Salony ma w zamkniętych centrach handlowych które nie generują sprzedaży więc i zysków. Koszty osobowe trzeba ponosić dalej, bo przecież nie mogą zatrudnić byle kogo. Przewiduję (jeszcze większe) rabaty na niektóre modele po właściwie prowadzonych rozmowach przy kupnie.

@ Rafalmosty: o jakim modelu piszesz ? w styczniu nie było problemu, w salonie powiedzieli mi, że ceny wręcz poszły w dół w zw. ze zmianą kursu CHF. 39 mm ? był po 24 z haczkiem i niemal od ręki, dowolny kolor mogli ściągnąć z innego salonu w kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP 39 w kolorze białym czy dark rhodium są obecnie dostępne w naszych AD. Co do wzrostu cen...to wynik wzrostu kursów przypuszczam , od razu zastosowali dla tych kupionych jeszcze po starym. Ale temat rabatów się otworzył na to co leży ;-) wiec pewnie finalna cena będzie stara. Ciekawe jak nowe dostawy przyjdą ...

 

Obserwując rynek od 5 lat zauważyłem fazy w których w zależności od kursów opłacało się kupować w Stanach bądź na zachodzie czy w Polsce. Ostatnie 2 lata były polskie...W tym roku mam wątpliwości.

W kolorze białym 39 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały jest w Warszawie w jednym z butików otwartym po remoncie.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to wiedział to pewnie bym tydzień temu kupił, a dzisiaj zamówiłem w Kruku omegę seamaster:-) dali mi 30% rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to wiedział to pewnie bym tydzień temu kupił, a dzisiaj zamówiłem w Kruku omegę seamaster:-) dali mi 30% rabatu.

 

Niezły rozrzut w gabarytach pomiędzy zamówioną Omega a Rolex OP. 

Obserwując rynek od 5 lat zauważyłem fazy w których w zależności od kursów opłacało się kupować w Stanach bądź na zachodzie czy w Polsce. Ostatnie 2 lata były polskie...W tym roku mam wątpliwości.

 

Można obserwować trendy ale faktyczne ceny poznajemy dopiero przy finalnych transakcjach. Ja preferuję zakupy u rodzimych AD z paru względów. Po pierwsze - bezpieczeństwo samego zakupu od strony finansowej, po drugie - jesteś pewien, że zegarek, który odbierasz jest w 100% nowy, po trzecie - kwestia gwarancji. Po czwarte i najważniejsze - wolę dołożyć 1~2k i kupić zegarek bez stresu, odbierając go osobiście z salonu.    

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych kalkulacjach nie uwzględniacie sytuacji Kruka.

Akurat Kruka nie jest mi żal, choć pracowników już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o przełożenie jego sytuacji na skłonność do upustów.

@rafalmosty: mi w styczniu OP39 oferowali w jednym z salonów po 22300 przy cenie z metki chyba 24090. Te 3 stówki jeszcze pewnie by zeszli. Jeżeli możesz zrezygnować z Globemastera (swoją drogą bardzo ładny zegarek) to przyatakuj konkretnie Kruka, może są na musiku ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.