Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Recommended Posts

Panowie, policzcie na szkicu liczbę wskazań minutowych pomiędzy godzinami - np. 10 i 11.

Zgadzam się z tarantem.

Pomysł z monowskazówkowcem jest świetny, już dawno rozglądam się za czymś podobnym w technicznym stylu, co oferował Copernikus.

Średnica tarczy będzie całkiem duża, dlatego sądzę, że powinny znaleźć się na niej indeksy 5 minutowe i wyróźnione kwadranse.

Panowie, policzcie na szkicu liczbę wskazań minutowych pomiędzy godzinami - np. 10 i 11.

Zgadzam się z tarantem.

To jasne. Tarcza była tylko poglądowo wrzucona.

Czy w tym budzecie zmieści sie wypukle szklo? Ale tak wypukle żeby bylo to subtelnie widać?

zdjęcie z netu

attachicon.gife5c5c1b34012b9d9f171b5432cdf.jpg

Mineralne tak, ale szafir mocno wypukły kosztuje sporo więcej od tego lekko wypukłego. W budżecie bez szans.

Edited by QuadrifoglioVerde

na mineralne to "większość" się nie zgodzi....

Ale ok- obserwuję z zainteresowaniem.

Jestem mocno zainteresowany.

Indeksy do poprawy bo te dzielą godzinę na nielogiczne części.

Czy możliwa jest koperta z brązu? Przy ewentualnie białej tarczy z czerwoną wskazówką byłby hicior. Uszy proponuję schować pod kopertą. Tak jak w zegarkach Halios puck. Powstanie okrągły zegarek.

rXQHFG4.jpg

Myślałem o likwidacji uszu kiedyś, ale mi przeszło z czasem. Wzorem miał być Giuliano Mazzuoli Manometro.

Nie widziałem połączenia brązu z białą tarczą...jakieś przykłady ?

Rezerwuar wygląda fajnie. Jesli mamy się jednak stylizowac na prawdziwych manometrach starych to obudowa pownna byc stalowa lub czarna postarzana ( coś jak w VIS ie ) bo  mosiądzu czy brązu takowych nie wykonywano.

Bezuszna wersja odpadła ze względów takich, że jednak doszedłem do wniosku, że to nie wygląda fajnie.

Czyli kwestie estetyczne.Większość zegarków ma uszy. Przemyśl to jednak bo Twoja firma wyróżnia się niestandardowymi rozwiązaniami.  Jak dla mnie jeśli nie brąz lub mosiądz (brzydsza patyna) to jednak stal. Bezucha koperta musiałaby być mniejsza - średnica max 40mm a najlepiej 38-39 mm bo zrobiłby się kolos. Widzę że wr planujesz na 100m. Super rozwiązanie. Można będzie zamoczyć :D

Co tam nie wymyślisz w projekt wchodzę. Z zupełnie innej beczki. Czy są dostępne jakieś sensowne mechanizmy 24 godzinne?

rXQHFG4.jpg

Temat 24h mechanizmów wałkowany przy okazji Arctowskiego. Gdyby były to mielibyśmy zalew takich zegarków od mikro-marek. Dostępu do rosyjskich mechanizmow nie mam a tylko oni produkują tanie 24h.

Gdyby koperta miała być bez uszu, to chyba najlepsza byłaby w stylu Omegi Geneve Dynamic.

Koperta bez uszu nie pasuje mi do tego projektu.

Za to z chęcią widziałbym tytan jak w Arctowskim.

Jestem za, dawno mnie nic tak nie zaciekawiło :rolleyes:  :rolleyes:

uwielbiam zegarki WR100 i z szairem niech by były ciut droższy, ale niech by mniałłłłłuuuu

Fajny projekt. Podoba mi się pomysł z zagłębieniem pod klucz ampulowy w koronce. Trochę jest przy cienka, można by ją wydłużyć przynajmniej dwukrotnie i mogła by być pokryta powłoką DLC w kolorze mosiądzu.

Rozważałeś przesunięcie koronki na godz 6? Pociąga to poważne zmiany w koncepcji zegarka ale efekt mógł by być ciekawy.

Jak najbardziej w projekcie manometru data odpada. Natomiast w projekcie sportowym data z powodzeniem mogła by imitować licznik przebiegu km.

Jak najbardziej w projekcie manometru data odpada. Natomiast w projekcie sportowym data z powodzeniem mogła by imitować licznik przebiegu km.

jak w Xicorze Syrence ?

To jest komplikacja BIG DATE. Raczej mozna zapomnieć w tej kwocie.

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

I nie bardzo wiem jak mogłaby imitować licznik przebiegu w km.

Chyba, że mówimy o sportowym zegarku dla miłośników hulajnóg ;)

A co myślicie o tym by opis indeksów nieco zmienić i dać wskazówkę jak na obrazku poniżej?

Nie będzie to zbyt hardcorowe?

Np. na 12 zaczynamy od "1.2", dalej "0.1", "0.2" .... "0.9", "1.0", "1.1"

0_0_productGfx_52c127e1aeef750c14776ad96

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Fajne.

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

1.2, 1.1, 0.1 nie bardzo nawiązują do oznaczeń godzin. Lepiej tak 01, 05, 12.